background preloader

Social media

Facebook Twitter

Śmierć Magdaleny Żuk uczy czegoś bardzo ważnego o Facebooku. Skorzystano ze smutnej, ale przydatnej funkcji. Rozszerzona rzeczywistość Facebooka a smartfony. Mark Zuckerberg uzależnia przyszłość Facebooka od rozwoju rozszerzonej rzeczywistości.

Rozszerzona rzeczywistość Facebooka a smartfony

Technologia polega na nakładaniu cyfrowych obrazów na rzeczywistym świecie. Sztandarowym przykładem jej wykorzystania są filtry w aplikacji Snapchata. Podczas konferencji F8 Zuckerberg przypominał dziesięcioletni plan Facebooka, który po raz pierwszy przedstawił w 2016 roku. Można snobować się na 'nieposiadanie konta', ale na Facebooku jest już nas 15 milionów. Serwis wystartował równo 10 lat temu [ALFABET] W 2004 roku w Polsce na szczytach list przebojów znajdował się duet Krzysztofa Krawczyka i Edyty Bartosiewicz („Trudno tak razem być nam ze sobą” - pamiętacie to jeszcze?)

Można snobować się na 'nieposiadanie konta', ale na Facebooku jest już nas 15 milionów. Serwis wystartował równo 10 lat temu [ALFABET]

, do kina chodziliśmy na „Pasję” i „Shreka 2”, kibicowaliśmy Adamowi Małyszowi, a w maju tego roku Polska dołączyła do grona krajów Unii Europejskiej. Tak, to było tak dawno temu. Wtedy to, 4 lutego 2004 roku, na Uniwersytecie Harvarda ruszył niewielki, studencki projekt o nazwie TheFacebook. Co publikować na fanpage'u firmy? Przykłady angażujących postów - ArturJablonski.com. Odwieczny problem wszystkich osób prowadzących komunikację w mediach społecznościowych: co opublikować na fanpage’u?

Co publikować na fanpage'u firmy? Przykłady angażujących postów - ArturJablonski.com

Oto kilka pomysłów. Oczywiście wiemy, że powinniśmy przygotować harmonogram odpowiednio wcześniej, a konkretne treści winny wynikać z długofalowej strategii. Spójrzmy jednak prawdzie w oczy: jeżeli nie zajmujemy się social media na pełen etat, a raczej z doskoku w przerwie między innymi zajęciami, na tego typu przygotowanie najczęściej zwyczajnie brak czasu. Should You Use Hashtags on Facebook? Here’s What the Research Says. Niedyskretny profil, czyli co wie o Tobie Facebook (i inne portale społecznościowe) Przejdź do treści Niedyskretny profil, czyli co wie o Tobie Facebook (i inne portale społecznościowe)

Niedyskretny profil, czyli co wie o Tobie Facebook (i inne portale społecznościowe)

Memorialization Request. Twoja przyszłość zapisana w… grafach. Social graph i inni… - Paweł Tkaczyk. How the World Changed Social Media. Life Balance - Life Hacking - Motywacja - rozwijaj swoje pasje 6 powodów dlaczego Facebook to drugi internet - Life Balance - Life Hacking - Motywacja - rozwijaj swoje pasje. Poznajcie 6 powodów, dlaczego za 10 lat mówiąc Facebook, będziemy mieli na myśli internet.

Life Balance - Life Hacking - Motywacja - rozwijaj swoje pasje 6 powodów dlaczego Facebook to drugi internet - Life Balance - Life Hacking - Motywacja - rozwijaj swoje pasje

Mam nadzieję, że nie usunęliście jeszcze swoich kont, bo mogą się przydać. 1) Obecnie niebieski serwis z Menlo Park ma blisko 1,5 miliarda użytkowników, z czego miliard loguje się każdego dnia. Zasięg postów na Facebooku - jak go zwiększyć? - maciejdziedzic.pl. Zasięg postów na Facebooku – jak go zwiększyć?

Zasięg postów na Facebooku - jak go zwiększyć? - maciejdziedzic.pl

Zasięg postów na Facebooku to coś, co spędza sen z powiek community managerom w agencjach i korporacjach, a w odniesieniu do muzyków wpada w skrajności. Dla najpopularniejszych algorytm jest łaskawy, dla osób z mniejszymi społecznościami – nazbyt ostry. Jak radzić sobie z zasięgiem postów na Facebooku i nie płacić za reklamy? Wpis, który przeczytasz jest przedstawieniem mojego punktu widzenia.

Tak niedługo będzie wyglądał Facebook. Wielka zmiana już się zaczęła. "Instant Articles" to nowa usługa Facebooka, o której usłyszeliśmy w maju tego roku.

Tak niedługo będzie wyglądał Facebook. Wielka zmiana już się zaczęła

Umożliwia wydawcom publikowanie artykułów bezpośrednio na portalu - bez wklejania linku i zmuszania użytkownika do opuszczania Facebooka. Wczoraj największy serwis społecznościowy świata uruchomił swą usługę w Indiach, jest dostępna dla użytkowników urządzeń z Androidem. Venture Beat wyjaśnia, że "Natychmiastowe Artykuły" pozwalają na bardzo szybkie ładowanie treści, wliczając w to zdjęcia o wysokiej rozdzielczości, bezpośrednio z tablicy. Użytkownicy mieliby skorzystać na nowej funkcji, bo bez opuszczania serwisu mogliby korzystać ze wszelkich interaktywnych treści znajdujących się w artykule: map, filmów, animacji, nagrań audio.

Do tej pory dzięki funkcji Instant Articles można zapoznawać się z materiałami The Atlantic, BBC News, Bild, BuzzFeed, The Guardian, National Geographic, NBC, The New York Times czy Spiegel. Zagraniczne uczelnie wyższe w social media - inspiracje. Jeszcze parę lat temu sytuacja polskich uczelni była wielce korzystna.

Zagraniczne uczelnie wyższe w social media - inspiracje

Związane to było zarówno z wyżem demograficznym, jak i pędem młodych ludzi po zdobycie wyższego wykształcenia. Facebook users urged to check privacy settings. Komunikacja na Facebooku - 12 funkcji, których nie znasz. Komunikacja na Facebooku jest dość prosta i każdy (niezależnie od wieku), kto choć kilka tygodniu korzysta z tego serwisu, potrafi odnaleźć się w jego podstawowych funkcjach.

Komunikacja na Facebooku - 12 funkcji, których nie znasz

Bez problemu dodajemy więc zdjęcia, zamieszczamy ciekawe linki czy komentujemy wpisy znajomych. Po jakimś czasie użytkowania serwisu dostrzegamy jednak więcej ciekawych opcji (najczęściej: we wpisach innych osób), ale nie zawsze potrafimy z nich korzystać samodzielnie. Sprawdź, czy Ty znasz wszystkie opisane poniżej możliwości Facebooka! Warto dodać, że ten artykuł to niejako zbiór FAQ – znajomi i fani SprawnegoMarketingu bardzo często zwracają się do mnie z pytaniami, jak coś ,,zrobić na Facebooku”.

W tym wpisie zebrałam dla Was pytania, które pojawiają się najczęściej. Biblioteka w obrazkach, czyli jak efektywnie promować działalność biblioteczną na Instagramie. Biblioteka w obrazkach, czyli jak efektywnie promować działalność biblioteczną na Instagramie / Bożena Jaskowska // W: Warsztaty Bibliotekarskie [Dokument elektroniczny] / red. nacz.

Biblioteka w obrazkach, czyli jak efektywnie promować działalność biblioteczną na Instagramie

Dagmara Roszkowska. – Czasopismo elektroniczne. – Nr 1/2015 (45) czerwiec – Piotrków Trybunalski : Biblioteka Pedagogiczna, 2015. – Tryb dostępu: – ISSN 1732-7008 Prehistoryczne, wykuwane na skalnych ścianach piktogramy, średniowieczne obrazy czy XX-wieczna telewizja i fotografia zastąpione zostały obecnie nowymi formami wizualizacji treści. Powszechny dostęp do technologii cyfrowej i komunikacyjnej, dynamiczny rozwój narzędzi do tworzenia i obioru przekazów graficznych sprzyja utrwalaniu tzw. kultury obrazkowej. Monitoring mediów społecznościowych - wybrane narzędzia - Rynek Informacji. Facebook zmienia hierarchię wpisów: te od znajomych przed postami z fanpage'y. 7 pytań, które musisz sobie zadać, integrując stronę z social media. Przyciski udostępniania i polubień stron społecznościowych, zamieszczane na stronach internetowych, często są źle wykonane i mało efektywne.

Profil społecznościowy czeka wtedy tylko katastrofa – wygenerowany ze strony ruch będzie znikomy. Dlaczego tak się dzieje? Grafik chce, aby wyglądały one dobrze, więc osadza je w dziwnych, często niewidocznych miejscach na stronie. Ranking polskich profili na Instagramie – marzec 2015. Instagram ma już prawie dwa i pół miliona aktywnych użytkowników w Polsce. Jest więc coraz częściej wykorzystywany przez marki w działaniach marketingowych. Jednak jak na razie, jak pokazują przeanalizowane przez nas dane, nadal pozostaje domeną celebrytów, blogerów i vlogerów. Facebook śledzi nas wszystkich. Ten znany por­tal wie­lo­krot­nie był przed­mio­tem dys­ku­sji w ame­ry­kań­skiej Fe­de­ral­nej Ko­mi­sji Han­dlu, do któ­rej skar­żo­no się na na­ru­sza­nie pry­wat­no­ści mi­lio­nów użyt­kow­ni­ków, po­przez ujaw­nia­nie zbyt wielu ich oso­bi­stych in­for­ma­cji.

Fa­ce­bo­ok przy­znał się, że two­rzy logi od­wie­dza­nych stron dla każ­de­go z 800 mi­lio­nów użyt­kow­ni­ków i prze­cho­wu­je je przez co naj­mniej przez 90 dni. Jed­nak znacz­nie więk­szym pro­ble­mem jest to, że por­tal śle­dzi także osoby, które nie są jego użyt­kow­ni­ka­mi. Kto przejmie konto na Facebooku po twojej śmierci? Jest nowa opcja bezpieczeństwa na portalu. Naukowcy stworzyli społecznościową... koszulkę. Social Textiles to ciekawy projekt naukowców MIT, w ramach którego stworzono interaktywną, społecznościową koszulkę. 1,100896,17317325,Facebook_ze_spadkiem__Pinterest_rosnie__czyli_rok. Facebook nareszcie pozwoli to robić z postami znajomych.

Is a Search Revolution Brewing?: bazy EBSCO i zasoby licencjonowane. The Social Media Report 2012. Facebook od stycznia zmieni regulamin. Konsekwentnie wdraża zmiany. Untitled - fulltext.pdf. Facebook passes Google as most popular site on the Internet, two measures show. Facebook & YouTube Are Top Sites With Content Removed From Google Under "Right To Be Forgotten" Mark Zuckerberg o przyszłości Facebooka: komunikatory i rzeczywistość rozszerzona. Podczas wczorajszego spotkania z inwestorami zaprezentowano wyniki Facebooka za ostatni kwartał.

Spółka osiągnęła przychód wynoszący 3,2 miliarda dolarów - nieznacznie wyższy od spodziewanych 3,12 miliarda dolarów. Co po Facebooku - który serwis społecznościowy wybrać? Twitter, LinkedIn, a może Pinterest? Jesteś uzależniony od Facebooka? Sprawdź się w quizie. Why Facebook Just Launched Its Own 'Dark Web' Site. Można snobować się na 'nieposiadanie konta', ale na Facebooku jest już nas 15 milionów. Serwis wystartował równo 10 lat temu [ALFABET] Nowa aplikacja rozpozna twoją twarz i wyciągnie twój profil na Facebooku. Prywatność w social media - Paweł Tkaczyk.