background preloader

Google

Facebook Twitter

Jak skutecznie wyszukiwać w Google? - mobiRANK.pl. Wyszukiwarka Google to podstawowe narzędzie internetowe zdecydowanej większości internautów na świecie.

Jak skutecznie wyszukiwać w Google? - mobiRANK.pl

Oprócz przeszukiwania przepastnych zasobów internetu, dla wielu użytkowników służy jako brama do cyberświata. Wiele osób wpisuje nawet pełny URL w wyszukiwarce Google, dlatego większość przeglądarek ma już wbudowaną wyszukiwarkę internetową od razu w pasku adresu. Każdy z nas miał kiedyś problem ze znaleziem odpowiednich zasobów w internecie na podstawie szczątkowych informacji. Nie każdy jednak wie, oprócz zwykłego wpisywania szukanych fraz, wyszukiwarka Google oferuje specjalne funkcje przeszukiwania zasobów internetu przy wykorzystaniu odpowiednich operatorów.

Dlatego przygotowaliśmy dla Was ściągę z najważniejszymi operatorami i znakami specjalnymi, dzięki którym Wasze wyniki wyszukiwania będą dokładniejsze i bardziej zawężone. Chociaż Google nieustannie poprawia swoje algorytmy wyszukiwania, nadal natrafiamy na terminy i frazy, które są trudne do odfiltrowania przez wyszukiwarkę. Weryfikacja faktów w wyszukiwarce Google trafia do Polski. Może być ciekawie. Papier przyjmie wszystko.

Weryfikacja faktów w wyszukiwarce Google trafia do Polski. Może być ciekawie

A internet nawet więcej. Sieć od niemal zarania swojego istnienia zalewana jest fałszywymi, nierzetelnymi czy niezweryfikowanymi informacjami, a wyłuskanie z niej prawdziwych wiadomości często ociera się o prawdziwą sztukę. Google Provides Rich Answer Results to 19% of Queries Used in Our Test. Google - symbole. Sprawdź, co wie o tobie Google – wystarczy 5 kliknięć - Polityka.pl. Cristian Balan/Google + Większość z nas pogodziła się z faktem, że za korzystanie z Google i innych „darmowych” serwisów płacimy naszymi danymi.

Sprawdź, co wie o tobie Google – wystarczy 5 kliknięć - Polityka.pl

Ale oprócz informacji, takich jak płeć i kraj zamieszkania, które podamy podczas zakładania konta w Gmailu czy YouTube i w trakcie późniejszego ich użytkowania – pozostawiamy mnóstwo innych śladów. Jakich? Aby sprawdzić, wystarczy kliknąć w poniższe linki. 1. Now we know: Here are Google's top 3 search ranking factors. Zmiany algorytmu wyszukiwarki Google. Panda, Penguin, Hummingbird i inne aktualizacje algorytmu (historia dostępna pod adresem które weszły właśnie w życie to nazwy aktualizacji algorytmu Google.

Zmiany algorytmu wyszukiwarki Google

Weszły one w życie w dość krótkim czasie, co niestety przysparza wiele problemów firmom zajmującym się marketingiem i pozycjonowaniem serwisów jak również ich właścicielom. Schemat budowania linków, który do tej pory był akceptowany przez Google, teraz wpadł pod Googlowski młotek. Dla przykładu za słabe katalogi, można dostać filtr lub za linkowanie wewnątrz unikatowych tekstów na stronach zapleczowych. Ryzyko wzrasta przy jakimkolwiek filtrze, wtedy to pracownik Google decyduje, które linki są naturalne. Jak praktyka pokazuje nie są to zawsze trafne decyzje. Niestety nawet za naturalne linki można dostać filtr bo mimo pozytywnych intencji Google, by wyniki były jeszcze bardziej wartościowe, sam mechanizm nakładania filtrów dość mocno kuleje.

Jakie zmiany zostały wprowadzone? Google Provides Rich Answer Results to 19% of Queries Used in Our Test. FAQ: How Twitter's New Deal To Bring Tweets To Google Search Works. Od dawna powtarzam, że głównym produktem Google nie jest już wyszukiwarka, tylko sztuczna inteligencja. Amit Singhal był od 15 lat szefem ekipy odpowiedzialnej w Google za wyszukiwanie.

Od dawna powtarzam, że głównym produktem Google nie jest już wyszukiwarka, tylko sztuczna inteligencja

Był, bo właśnie ogłosił, że pod koniec lutego odchodzi z firmy. Zastąpi go John Giannandrea, do tej pory odpowiedzialny za machine learning. A to oznacza, że Google jeszcze silniejszy nacisk będzie kłaść na rozwój sztucznej inteligencji. Przeczytaj też: Samojeżdżący samochód Google był w takim szoku, że aż przystanął Machine learning (ML), czyli samouczenie się maszyn, stosowane jest w każdym dużym koncernie informatycznym. Fot. Google pracuje nad wyszukiwarką i YouTubem dla dzieci. Pavni Diwanji, wiceprezes ds. inżynierii w Google w wywiadzie dla USA Today zapowiedziała, że już w przyszłym roku doczekamy się specjalnych odsłon YouTube, Chrome i wyszukiwarki Google dedykowanych dzieciom poniżej 13 roku życia.

Google pracuje nad wyszukiwarką i YouTubem dla dzieci

"W firmie wszyscy mają dzieci, więc nasza motywacja do pracy jest oczywista - chcemy zmienić nasze produkty, w taki sposób, by były one dla najmłodszych użytkowników bezpieczne i sprawiały frajdę. " - powiedziała Diwanji i przytoczyła prostą sytuację. Jej 8-letnia córka ze zdziwieniem zapytała się dlaczego po wpisaniu słowa "pociąg" Google pokazuje jej rozkład jazdy z Amtrak, a nie bajkę "Tomek i przyjaciele", którą chciała obejrzeć. How Google "Translates" Pictures Into Words Using Vector Space Mathematics. Why Google Isn't Indexing Your Site. Google Ranking Factors: Fact or Myth? Nastolatki nie widzą różnicy między wynikami wyszukiwania Google, a reklamą [BADANIA]

Ofcom, brytyjska agencja badająca brytyjski rynek telekomunikacyjny, postanowiła zbadać świadomość nastolatków i dzieci dotyczącą sposobu w jaki działa Google.

Nastolatki nie widzą różnicy między wynikami wyszukiwania Google, a reklamą [BADANIA]

Z badań wynika, że 31 procent badanych w wieku 12-15 lat i 16 procent w wieku 8-11 lat było w stanie odróżnić reklamę o wyników wyszukiwania. Jak wyjaśnia The Verge badanym pokazywano zrzuty ekranu i pytano, czy wyniki widoczne na samej górze strony to a) reklamy, b) najlepiej dopasowane odpowiedzi, c) najpopularniejsze odpowiedzi. Fot. Z analiz wynika też, że 46% dzieci miało pewność, że Google utrzymuje się z reklam. 19 procent osób w wieku 12-15 lat stwierdziło, że jeżeli jakaś informacja pojawia się w wynikach wyszukiwania musi być prawdziwa.

YouTube Kids - czyli czym skorupka za młodu... W przyszłości przekaz reklamowy może więc wyglądać inaczej niż dziś. Warto edukować dzieci w tym zakresie. How Google Is Using Dynamic Testing To Build Out The Knowledge Graph. Wszystkiego najlepszego AdWords! AdWords pierwszy raz pojawił się w październiku 2000 roku by połączyć małe i duże przedsiębiorstwa z konsumentami, którzy w szybkim tempie zaczęli korzystać z internetu.

Wszystkiego najlepszego AdWords!

Google Launches Self-Service Advertising Program W ciągu ostatnich 15 lat byliśmy świadkami ogromnych zmian w zachowaniach konsumentów oraz postępu w technologii. AdWords na początku był narzędziem do reklamy w urządzeniach stacjonarnych, które przez kolejne lata ewaluowało i dawało nowe formaty i opcje reklamowe. Teraz AdWords daje firmom możliwość rozwijania się w świecie „mobile”, w którym smartfony stały się stałym towarzyszem konsumentów. What Google's Victory Against the Authors Guild Means for Readers and Libraries.

Google wprowadza Brotli – nowy algorytm kompresji danych. Google na swoim blogu poinformował, że wprowadza Brotli, nowy algorytm kompresji danych.

Google wprowadza Brotli – nowy algorytm kompresji danych

Ma on przyspieszyć przesyłanie danych w internecie oraz spowodować, że strony www będą otwierać się znacznie szybciej i sprawniej. Nie będzie to kolejna wersja istniejących algorytmów, tylko nowy format danych. Brotli zwiększy stopień kompresji o 20-26 proc. w porównaniu z poprzednikiem Zopfli. 15+ niesamowitych rzeczy, które potrafi Google. W zeszłym tygodniu pisaliśmy o funkcjach Facebooka, których mogą nie znać nawet osoby codziennie korzystające z serwisu, a dziś przygotowaliśmy tłumaczenie artykułu o ciekawych możliwościach Google, często niewykorzystywanych przez użytkowników wyszukiwarki.

15+ niesamowitych rzeczy, które potrafi Google

Sprawdź, czy Ty je znasz! 1. Tłumacz narysowane przez Ciebie symbole lub znaki Jeśli przejdziesz do Google Translate, znajdziesz tam opcje ręcznego pisania znaków, np. chińskich, które mogą zostać przetłumaczone na inny język. Czyli jak Googlować z głową…. Doodle są już fenomenem popkulturowym. O tym jak powstają i kto je wymyśla opowiada nam Ryan Germick, szef zespołu doodlersów w Google. Sześć liter, cztery kolory - tak wygląda prawdopodobnie najsłynniejsza internetowa strona główna świata.

Wyszukiwarka Google od samego początku była wyjątkowo ascetyczna - na samym początku istnienia firmy przysparzało to nawet pewnych problemów. Jak pisze w „Work Rulez!” Laszlo Block, odpowiedzialny w Google za sprawy HR, w roku 2000 wiele osób już odwiedzało Google.com, ale ułamek z nich faktycznie korzystał z wyszukiwarki. Dlaczego? Bo użytkownicy nie chcieli wierzyć, że na stronie nie ma animacji, flasha i migających reklam i po prostu czekali, aż strona załaduje się do końca. Czasem jednak koncern zmienia stronę główną wyszukiwarki - na specjalne okazje tworzy doodle, czyli logo zmodyfikowane na specjalną okazję.

Ten algorytm Google może zmienić sposób w jaki poruszamy się po sieci. Google jest świetne w określaniu, czy dana strona jest dla użytkownika wartościowa, czy nie. Algorytmy największej firmy świata doskonale radzą sobie z treściami generowanymi automatycznie, powtórzeniami, czy tekstem ukrytym na stronie małą czcionką. Jednym słowem nie jest łatwo stworzyć stronę, która w rankingu Google będzie wysoko. A Visual History of Google Algorithm Updates. Like it or not, Google is God in the world of search engine optimisation. IMG 138151326681708. Google Rolls Out New Mobile Search Feature: Related Content In Carousels. The next time you search Google on your mobile device you may presented with a very difference user experience. The search giant has announced it is now grouping related content from single sources into carousels, which will be displayed underneath search results snippets.

When you search for a topic a carousel of recent articles, videos, and other content will be displayed for you to browse through. Tapping on one of the pieces of content will bring you directly to it. Google uses the examples of The Guardian, NPR, ESPN, and Bleacher Report as sites that currently have this feature in place. If you don’t see it yet when searching for your favorite sites, Google says it will be making these carousels available for more sites soon. For the best example of this new feature in action, do a search for the Academy Awards, as Google says it intends to go all out with respect to optimizing mobile search results around this event. Google Provides Rich Answer Results to 19% of Queries Used in Our Test. Ruszył program Google dla Organizacji Non-profit. Długo to trwało, ale warto było czekać!

Słowa kluczowe: google, non-profit, organizacja, technologia, reklama, ad grants, youtube, program Gigant z Mountain View od lat wspiera sektor pozarządowy w jego codziennej walce o lepsze jutro. Program, który wystartował nad Wisłą w zeszłym tygodniu, znany jest od dawna, a teraz wreszcie dotarł do Polski. Przy współpracy z TechSoup, Google uruchomiło szereg udogodnień, mających wspomóc trzeci sektor w działaniach sieciowych.

Aby móc przystąpić do programu, niezbędne jest spełnienie szeregu wymogów. Po pierwsze, organizacja musi być członkiem TechSoup Global, zweryfikowanym przez ich lokalny oddział. Google Mobile Testing New Loading User Interface. Wiemy, że korzystasz z usług 'Doktora Google'. Teraz będzie bardziej wiarygodny. Któż chociaż raz nie skorzystał z usług "Doktora Google"? Kiedy stwierdzimy u siebie, albo u kogoś bliskiego jakieś symptomy naturalną reakcją jest próba znalezienia informacji. Jedno na dwadzieścia zapytań trafiających do wyszukiwarki Google dotyczy zdrowia, dlatego firma postanowiła znacznie polepszyć jakość wyników wyszukiwania.

Informacje związane ze zdrowiem stają się częścią Knowledge Graph. Google's Knowledge Graph Finally Shows Social Networks Not Named Google+ Google To Close Freebase, Which Helped Feed Its Knowledge Graph. Parlament Europejski może żądać podzielenia Google'a. Financial Times dotarł do projektu rezolucji, która miałaby ograniczyć monopolistyczną pozycję Google poprzez podział firmy.

Część spółki, która odpowiada za wyszukiwarkę miałaby prawdopodobnie zostać przekształcona w oddzielną firmę. W zapisie prawnym nie pada wprost nazwa "Google", mówi się ogólnie o potrzebie oddzielenia wyszukiwarek od innych form działalności biznesowej. Celem działań Parlamentu Europejskiego jest stworzenie równych warunków dla konkurencji. Nowe regulacje z pewnością uderzą w giganta Mountain View, którego udział na rynku wyszukiwarek wynosi 90 procent.

Google tworzy zadziwiająco sprawny algorytm rozpoznający zdjęcia. Google chce, by jego serwery lepiej rozpoznawały obiekty i sytuacje przedstawione na zdjęciach. Z tego powodu opracował nowy algorytm, który po pierwsze rozpoznaje treść zdjęcia, a po drugie potrafi je opisać językiem naturalnym. Identyczne oprogramowanie opracowali w tym samym czasie specjaliści ze Stanford University. Jak działa w praktyce? Oto przykład. 6 links that will show you what Google knows about you. 6 linków, które pokażą, ile Google naprawdę o tobie wie. Google Toolbar PageRank Finally & Officially Dead? Google May Add Mobile User Experience To Its Ranking Algorithm. Google Upgrades Conversational Search On Its Mobile Apps. Google ogranicza dostęp do stron z filmami, serialami i plikami - Silesia SEM. Wyszukiwarka Google walczy z pirackimi treściami nie tylko poprzez usuwanie ich ze swojego indeksu, ale także obniżając widoczność w wynikach wyszukiwania witryn internetowych, które często publikują treści naruszające prawa autorskie jako materiały video, muzykę oraz inne pliki.

Wyszukiwarka Google każdego tygodnia otrzymuje od właścicieli praw autorskich i organizacji, które ich reprezentują, prośby o usunięcie milionów wyników wyszukiwania, które prowadzą do materiałów przypuszczalnie naruszających prawa autorskie. W każdej prośbie znajdują się lista adresów URL do usunięcia. Gromadzą te fragmenty adresów URL, które informują o domenie, na liście wskazanych domen. Poza samym usuwanie stron z indeksu wyszukiwarki, gdy zgłoszenie usunięcia jest uprawnione, Google bierze pod uwagę również liczbę prawidłowych zgłoszeń i traktuję je jako sygnał rankingowy. To co zmieniło się od października 2014 roku, to wyszukiwarka podkręciła znaczenie tego sygnału. Google Testing A New Mobile Friendly Design Using Material Design Format. Google Allows You To Disable The Sitelinks Search Box, To Search Within The Google Search Results.

Pingwin 3.0 - nowy algorytm Google. Co oznacza dla właścicieli stron WWW? Głównym zadaniem algorytmu Pingwin jest analizowanie profilu linków zwrotnych poszczególnych stron oraz obniżenie pozycji w rankingach witryn, które posiadają niewielką ilość takich odnośników lub linki pochodzące z podejrzanych źródeł. Pingwin szaleje. Przetasował jedną piątą linków w polskim Google'u? Będziesz zdziwiony jak blisko jest wielka przemiana Google. Narzędzia Google wspirające wyszukiwanie informacji.