background preloader

Zdravi

Facebook Twitter

Leciva

Nevěřte reklamám. Zubní pasta a ústní voda jsou k ničemu. V obchodě kupte tu zubní pastu, která vám pod ruku přijde jako první, všechny totiž vyjdou nastejno.

Nevěřte reklamám. Zubní pasta a ústní voda jsou k ničemu

A za ústní vodu vůbec neutrácejte, ta vašemu chrupu nijak nepomůže. Některé navíc mohou podle Lukáše Kaloše i škodit. Naopak výběru zubního kartáčku věnujte zvýšenou pozornost. Zdaleka totiž neplatí, že čím dražší, tím lepší. "Správných kartáčků, které pacienta nepoškodí a zároveň jsou efektivní v čištění, je momentálně na trhu málo," říká v rozhovoru pro on-line deník TÝDEN.CZ Lukáš Kaloš z České stomatologické společnosti, která provozuje server Nechcikazy.cz. Na trhu je spousta všelijakých zubních kartáčků a jejich cena se pohybuje od desítek po stovky korun. Jaká jsou ta další dvě kritéria pro výběr kartáčku?

Proč se tedy vyrábějí kartáčky o různé tvrdosti, když vyhovující je jedině měkký? Bavil jsem se o tom s marketingovým ředitelem jedné firmy, která kartáčky vyrábí, a ten mi řekl, že to je proto, že to prostě zákazníci chtějí, jsou na to zvyklí. Jak si tedy správně čistit zuby? Chcete se dožít stovky? Zjistěte si své šance. Žijeme v době, kdy století lidé nejsou až takovou raritou.

Chcete se dožít stovky? Zjistěte si své šance

Vždyť jen v období mezi roky 1990 a 2000 vzrostl počet jedinců, kteří dosáhli hranice magické stovky, o 51 procent. Ani průměrná délka života v Česku není nijak nízká, podle statistických údajů z roku 2009 je to 77,1 let. Za prodloužení života vděčíme samozřejmě především pokrokům v medicíně, vzdělání a prevenci, ale délku a kvalitu života ovlivňují i zdánlivě nedůležité každodenní zvyky a další okolnosti.

I po menopauze máte relativně malé bříško Výsledky studie z National Institute on Aging v USA ukázaly, že u žen zakulacených v oblasti pasu je o 20 procent vyšší riziko předčasného úmrtí. 1. V dospívání jste měli zdravou váhu.

Sauna

Flightradar24.com - Live flight tracker! Jidlo&piti. Fitness, Nutrition, Tools, News, Health Magazine. Exercises That Can Add Years To Your Life. Working out isn't only about how you'll look in that bikini.

Exercises That Can Add Years To Your Life

Getting -- and staying -- in shape boosts heart health, helps your skin and improves your sleep, to mention just a few of the healthy perks. And just last week, we added another motivation to the list, when a new study linked jogging to increased life expectancy. Researchers from the Copenhagen City Heart Study found that jogging one to two-and-a-half hours a week in two or three different sessions was associated with an additional 6.2 years for men and 5.6 years for women. The CDC recommends healthy adults get two hours and 30 minutes of moderate-intensity activity (like brisk walking), plus two or more days of strength-training a week. The research doesn't quite prove that jogging helps you live longer, as The Boston Globe points out, but it is certainly encouraging, and hopefully inspiring for anyone who is more inclined to sit on the couch than lace up a pair of running sneakers.

Loading Slideshow.

Jidlo

Hodnocení lékařů - názory na lékaři - ZnamyLekar.cz. "Jan Železný hází i jazykem," říká Pavel Kolář — Osobnosti na ČT24 — ČT24. 1. 5. 2012 15:47, autor: ČT24 Tupé zvedání činek a počítání kliků vybavuje člověka pouze jednostrannou výhodou pro maximální výkon.

"Jan Železný hází i jazykem," říká Pavel Kolář — Osobnosti na ČT24 — ČT24

Důležitější je vnímání a uvědomování si každého pohybu mozkem, jeho prožití. Díky tomu je pak možné zvládnout dokonalé držení těla, koordinaci svalstva při konkrétním pohybu a zabránit tak chybám, ale i zraněním. Pohybová soustava zkrátka nejsou jen svaly a klouby, jde o komplexní systém zahrnující téměř všechny lékařské odbornosti. A právě kooperaci lékařských oborů se má věnovat nově otevřené Centrum pohybové medicíny Pavla Koláře, hosta pořadu Interview ČT24 z 30. dubna. Zdroj: ČT24 Z jakého důvodu jste si vlastně otevřel Centrum pohybové medicíny? Média to trochu překřtila na Centrum pohybové medicíny pro olympioniky, vrcholové sportovce, reprezentanty. Ale část pro vrcholové sportovce tam tedy bude.

Pro zpravodajce a publicisty je nepochybně zajímavé, že to celé financuje Andrej Babiš, který do toho lidově řečeno nasypal asi 300 milionů korun. Zdraví z lékárny i přírody: které látky pomohou vašemu tělu.

Tai-chi

Jogging. Weight. ARS : Home. Products & Services. Plavani. Onkoportál. Deti. Lazne. High Existence - StumbleUpon. Memorize something everyday.Not only will this leave your brain sharp and your memory functioning, you will also have a huge library of quotes to bust out at any moment.

High Existence - StumbleUpon

Poetry, sayings and philosophies are your best options.Constantly try to reduce your attachment to possessions.Those who are heavy-set with material desires will have a lot of trouble when their things are taken away from them or lost. Possessions do end up owning you, not the other way around. Become a person of minimal needs and you will be much more content.Develop an endless curiosity about this world.Become an explorer and view the world as your jungle. Stop and observe all of the little things as completely unique events. Try new things. Read “Zen and the Art of Happiness” by Chris Prentiss.This book will give you the knowledge and instruction to be happy at all times regardless of the circumstances.