background preloader

Broker informacji

Facebook Twitter

Krajowy-standard-kompetencji-zawodowych_-kompetencje-a-zadania_-mapa-011.jpg (JPEG Image, 1351 × 880 pixels) - Scaled (75%) INFOBROKERING I PRAWO: "Koń jaki jest, każdy widzi", czyli Krajowy Standard Kompetencji Zawodowych: broker informacji (researcher) Zrobię coś bardzo polskiego.

INFOBROKERING I PRAWO: "Koń jaki jest, każdy widzi", czyli Krajowy Standard Kompetencji Zawodowych: broker informacji (researcher)

Otóż zamiast chwalić innych, że dokonali czegoś jako pierwsi, a to coś jest w dodatku przydatne, zacznę od tego, co mi się w tym nie podoba. Czyli klasyk. Jakiś czas temu pisałam o projekcie ,,Rozwijanie zbioru krajowych standardów kompetencji zawodowych wymaganych przez pracodawców", organizowanym pod nadzorem i z inicjatywy Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Jak można przeczytać na stronie projektu, jego głównym celem było "przygotowanie nowych zasobów informacji zawodoznawczej", m.in. poprzez opracowanie 300 opisów standardów kompetencji zawodowych.

Wśród nich znalazła się profesja "Broker innowacji (researcher)". Szczerze mówiąc, próba dotarcia do opisu kompetencji infobrokera jest testem czy szukający aby na pewno odpowiednie kompetencje, niezbędne researcherowi posiada. I tu czas na konia, absolutnie nie trojańskiego. Jak wynika z części "synteza zawodu": UWAGA: pomysł mam taki.

INFOBROKERING I PRAWO: Czy infobrokering istnieje? Jak mówi radzieckie porzekadło, na każdego i na wszystko co istnieje, znajdzie się paragraf.

INFOBROKERING I PRAWO: Czy infobrokering istnieje?

A czy jest "paragraf" na infobrokering? Czy infobrokering w ogóle...istnieje?! W Polsce infobrokering jest nowym zjawiskiem ekonomicznym. Tak nowym, że gdy ktoś pyta "hmm...a co to jest, ten infobrokering? ", to nie chce zagaić rozmowy. Informacja biznesowa, naukowa i infobrokering. 10 zawodów przyszłości. Pisałem kilka godzin temu o zestawieniu dobrze płatnych profesji, okazuje się (nie po raz pierwszy), że w IT nieźle płacą.

10 zawodów przyszłości

I będą płacić, bo ta branża rozwija się bardzo dynamicznie, z każdym rokiem powinna odgrywać coraz większą rolę w naszym życiu i w gospodarce. Przy tej okazji zacząłem się zastanawiać nad zawodami, które dzisiaj mogą wydawać się czymś dziwnym, niespotykanym i oderwanym od rzeczywistości, ale za jakiś czas przestaną szokować. Jest tego trochę. Poniżej lista profesji, które mogą się pojawiać w serwisach z ogłoszeniami o pracę za kilka-kilkanaście lat. Część znajdziemy tam pewnie już dzisiaj, lecz chodzi mi o znacznie większą skalę, etap, na którym takie propozycje nie będą dziwić, staną się równie oczywiste jak stolarz, kierowca i nauczyciel. 1.

Wspomniałem kilka linijek wyżej, że szperałem w Sieci w poszukiwaniu informacji i podejrzewam, że ta czynność coraz częściej będzie wymagała specjalistów. 2. 3. Dzisiaj poszukiwani są operatorzy wózków widłowych (są?) 4. 5. 13-walczak.pdf. Kształcenie brokerów informacji w Polsce / Education information brokers in Poland. Karolina Kustra Kształcenie brokerów informacji w Polsce Wstęp Charakterystyka zawodu Kształcenie infobrokerów w Polsce Studia I stopnia Studia II stopnia Studia podyplomowe Szkolenia Podsumowanie Przypisy Wstęp W dobie stale powiększających się zasobów cyfrowych informacji problemem staje się wybór tych najwartościowszych.

Kształcenie brokerów informacji w Polsce / Education information brokers in Poland

Celem niniejszego artykułu jest przedstawienie oferty uczelni, umożliwiających zdobycie wykształcenia, a następnie podjęcia pracy w charakterze brokera informacji. Charakterystyka zawodu Zawód brokera informacji powstał w Stanach Zjednoczonych w latach 60. W 1987 r. powstało Association of Independent Information Professionals (AIIP) zainicjowane przez Marilyna Levine’a, które skupia firmy infobrokerskie z całego świata. . — dbania o dobre imię zawodu przez uczciwość, kompetencje i zachowanie poufności; — udzielania klientom aktualnych i relewantnych w stosunku do zapytania odpowiedzi, w terminie i za wynagrodzeniem ustalonym uprzednio z klientem;

Specjalista informacji w natarciu – kompetencje i obowiązki zawodów informacyjnych - Rynek Informacji. Kim jest specjalista informacji?

Specjalista informacji w natarciu – kompetencje i obowiązki zawodów informacyjnych - Rynek Informacji

Czym się zajmuje i jakich kompetencji wymaga od niego pracodawca? Jaka jest przyszłość zawodów informacyjnych? – czytaj w artykule, a dowiesz się też, czym zajmuje się w pracy napastnik Giblartaru, Jeremy Lopez. We wrześniu bramkę piłkarskiej reprezentacji Polski, jak doniosła „Gazeta Wyborcza”, będzie szturmował napastnik Gibraltaru, z zawodu menedżer informacji, Jeremy Lopez. Zawody specjalistów informacji To tylko jeden z wielu zawodów, które koncentrują się na różnych aspektach pracy z informacją, jej gromadzeniem, przetwarzaniem i udostępnianiem. Infobroker, infobrokering, wyszukiwanie informacji - Infotion.pl. Infobroker - zawód przyszłości.

Działalność brokerów informacji przybiera różne formy.

Infobroker - zawód przyszłości

Znajdują się wśród nich zarówno indywidualni konsultanci jak i wieloosobowe firmy. Część infobrokerów specjalizuje się w jednej lub dwóch dziedzinach, część działa na wielu polach. Jednak najważniejszą cechą tego zawodu jest praca na własny rachunek. Infobrokerzy są niezależni, nie pracują na etacie w żadnej firmie, sami sobie tworzą miejsca pracy. Dzięki temu nie są związani z żadną konkretną firmą i mogą pracować dla wielu klientów, małych i dużych firm. Po pierwsze należy się zastanowić dla jakiej docelowej grupy odbiorców zamierzamy świadczyć nasze usługi. Istotnym elementem planowania samodzielnej działalności jest też wybór formy prawnej, w ramach której zamierzamy prowadzić własną firmę. Wiele informacji znajdziemy również w serwisach finansowych największych portali oraz vortalach biznesowych takich jak: - 2004-12-01. - 2004-12-01. [powrót] Skuteczne wyszukiwanie informacji. Infobrokering w cyfrowym obiegu informacji naukowej. Jak pozyskac rzetelna bezplatna informacje z Internetu.