background preloader

Zasoby edukacyjne ORKE

Facebook Twitter

Informacje o Classroom - Classroom - Pomoc. Usługa Classroom jest dostępna dla wszystkich użytkowników Google Apps for Education – darmowego pakietu narzędzi podnoszących wydajność pracy, w skład którego wchodzi Gmail, Dokumenty oraz Dysk.

Informacje o Classroom - Classroom - Pomoc

Classroom umożliwia zadawanie i zbieranie prac w formie elektronicznej, a przy tym zawiera funkcje, które pozwalają nauczycielom zaoszczędzić mnóstwo czasu, na przykład automatyczne tworzenie kopii dokumentu Google dla każdego z uczniów. Każde zadanie trafia do specjalnie utworzonych na Dysku folderów poszczególnych uczniów, dzięki czemu wszystkim łatwiej jest utrzymać porządek. Uczniowie śledzą zadawane prace na stronie Zadania i wystarczy, że klikną jedno z nich, by mogli zacząć nad nim pracować. Nauczyciele od razu widzą, kto wykonał zadanie. W Classroom mogą bezpośrednio przekazywać swoje komentarze w czasie rzeczywistym oraz wystawiać oceny.

Paper Snowflake Patterns. Wychowanie przedszkolne - trzylatki, materiały dydaktyczne. LearningApps - interactive and multimedia learning blocks. Générateur de Dobble. Fruit Dobble. Dzisiejszy wpis jest kontynuacją wczorajszego, owocowego, wpisu, z którego mogliście, i wciąż możecie, pobrać fruit flashcards i bingo.

Fruit Dobble

Przygotowałam też FRUIT DOBBLE. Słownictwo wykorzystane w kartach: Karty: Zasady grania w Dobble znajdziecie TU (w oryginalnej grze gra się jedną kartą Dobble, które zawiera same obrazki może być wykorzystywane w nauce wszystkich języków, ale nie tylko. Tableszyt w okładce w motyle. Zamiast kserówki. Kids decor ideas - Mr Printables. Animals. Zabawy dla czterolatka, plus darmowe szablony - Kumate Dzieciaki. Zabawy dla czterolatka Zestaw 10 zabaw dla czterolatka.

Zabawy dla czterolatka, plus darmowe szablony - Kumate Dzieciaki

Są to proste zabawy, które możesz wykonać w domu. Darmowe szablony, które dla Ciebie stworzyłam umożliwią Ci kreatywnie wspierać rozwój swojej pociechy. Wychowanie przedszkolne - trzylatki, materiały dydaktyczne. Konwersja PDF do PPT. Upuść PDF tutajWybierz plik Przesyłanie Konwertowanie Jak konwertować PDF do PPT Po pierwsze musisz przesłać PDF albo wybierając go i przeciągając myszką albo za pomocą przycisku.

Konwersja PDF do PPT

Plik zostanie skonwertowany online i będzie można go pobrać po konwersji. Zwierzęta domowe. E-zasoby edukacyjne dla ucznia i nauczyciela (1) Treści edukacyjnych w języku polskim w internecie przybywa z każdym dniem – więc musimy chyba już przestać narzekać, że ich jest za mało, a zacząć lepiej wykorzystywać te, które są już dostępne.

E-zasoby edukacyjne dla ucznia i nauczyciela (1)

W poniższym zestawieniu wybraliśmy tylko te największe zasoby, które naszym zdaniem wyróżniają się już na tle innych. Można w nich już znaleźć wiele materiałów, w zasadzie na każdy przedmiot, ale co bardziej istotne, dają one też możliwość twórczej pracy z uczniami i realizacji projektów. Zachęcamy do przetestowania i korzystania (kolejność alfabetyczna): Khan Academy Polski - polska wersja jednego z największych światowych zasobów edukacyjnych, rozwijana przez Fundację Edukacja dla Przyszłości.