background preloader

Zasoby edukacyjne ORKE

Facebook Twitter

Informacje o Classroom - Classroom - Pomoc. Usługa Classroom jest dostępna dla wszystkich użytkowników Google Apps for Education – darmowego pakietu narzędzi podnoszących wydajność pracy, w skład którego wchodzi Gmail, Dokumenty oraz Dysk. Classroom umożliwia zadawanie i zbieranie prac w formie elektronicznej, a przy tym zawiera funkcje, które pozwalają nauczycielom zaoszczędzić mnóstwo czasu, na przykład automatyczne tworzenie kopii dokumentu Google dla każdego z uczniów. Każde zadanie trafia do specjalnie utworzonych na Dysku folderów poszczególnych uczniów, dzięki czemu wszystkim łatwiej jest utrzymać porządek. Uczniowie śledzą zadawane prace na stronie Zadania i wystarczy, że klikną jedno z nich, by mogli zacząć nad nim pracować. Nauczyciele od razu widzą, kto wykonał zadanie.

W Classroom mogą bezpośrednio przekazywać swoje komentarze w czasie rzeczywistym oraz wystawiać oceny. Obejrzyj film o Classroom: Jak to działa Łatwe tworzenie zajęć Oszczędność czasu Lepsza organizacja Sprawniejsza komunikacja Przystępność i bezpieczeństwo. Paper Snowflake Patterns. Wychowanie przedszkolne - trzylatki, materiały dydaktyczne | Uczę.pl. LearningApps - interactive and multimedia learning blocks. Générateur de Dobble. Fruit Dobble. Dzisiejszy wpis jest kontynuacją wczorajszego, owocowego, wpisu, z którego mogliście, i wciąż możecie, pobrać fruit flashcards i bingo. Przygotowałam też FRUIT DOBBLE. Słownictwo wykorzystane w kartach: Karty: Zasady grania w Dobble znajdziecie TU (w oryginalnej grze gra się jedną kartą Dobble, które zawiera same obrazki może być wykorzystywane w nauce wszystkich języków, ale nie tylko.

Moja rodzina i znajomi uwielbiamy wszelkie gry, a Owocowe Dobble sprawdza się świetnie jako piknikowa gra w rodzinnym gronie. W Dobble, akurat inne niż owocowe, grałam również w grupie (10-osobowej) 3-4-latków. Obrazki wykorzystane karty pochodzą z darmowych zródeł takich jak pixabay.com, openclipart.org i sweetclipart.com. Tableszyt w okładce w motyle. Zamiast kserówki. Kids decor ideas - Mr Printables.

Animals. Zabawy dla czterolatka, plus darmowe szablony - Kumate Dzieciaki. Zabawy dla czterolatka Zestaw 10 zabaw dla czterolatka. Są to proste zabawy, które możesz wykonać w domu. Darmowe szablony, które dla Ciebie stworzyłam umożliwią Ci kreatywnie wspierać rozwój swojej pociechy. Pobierz, wydrukuj i… bawcie się! Jeżeli już próbowałaś jakiejś zabawy z postu o zabawach z dwulatkiem albo trzylatkiem, a Twoje dziecko dobrze się w tych zabawach się odnajduje to możesz je wciąż stosować. Zabawy dla czterolatka Lista zabaw dla czterolatka: 1.

By. Wychowanie przedszkolne - trzylatki, materiały dydaktyczne | Uczę.pl. Konwersja PDF do PPT | Smallpdf, za darmo. Upuść PDF tutajWybierz plik Przesyłanie Konwertowanie Jak konwertować PDF do PPT Po pierwsze musisz przesłać PDF albo wybierając go i przeciągając myszką albo za pomocą przycisku. Plik zostanie skonwertowany online i będzie można go pobrać po konwersji. Najwyższa jakość PDF do PowerPoint Konwersja PDF do PPT jest niezwykle skomplikowana. Szybka i łatwa konwersja! Jeśli Twój PDF ma format prezentacji konwersja nie powinna być problemem. Przede wszystkim bezpieczeństwo! Ty dbasz o swoją prywatność. Każdy system operacyjny zadziała Konwersja PDF do PPT działa na wszystkich komputerach, Twój system operacyjny nie ma znaczenia. Wszystko w chmurze Nasze serwery w chmurze przetwarzają Twoje pliki, dlatego nie musisz nic instalować na komputerze. Zwierzęta domowe. E-zasoby edukacyjne dla ucznia i nauczyciela (1)

Treści edukacyjnych w języku polskim w internecie przybywa z każdym dniem – więc musimy chyba już przestać narzekać, że ich jest za mało, a zacząć lepiej wykorzystywać te, które są już dostępne. W poniższym zestawieniu wybraliśmy tylko te największe zasoby, które naszym zdaniem wyróżniają się już na tle innych. Można w nich już znaleźć wiele materiałów, w zasadzie na każdy przedmiot, ale co bardziej istotne, dają one też możliwość twórczej pracy z uczniami i realizacji projektów. Zachęcamy do przetestowania i korzystania (kolejność alfabetyczna): Khan Academy Polski - polska wersja jednego z największych światowych zasobów edukacyjnych, rozwijana przez Fundację Edukacja dla Przyszłości.

Zgamifikowany system inspirujący samodzielne uczenie się z różnych obszarów nauki, oparty o krótkie filmiki (tzw. pigułki wiedzy - knowledge pills) omawiające bardzo wąskie zagadnienie, które dodawane są do kanału w YouTube. Loading...