background preloader

Organizacja pracy

Facebook Twitter

Ustalanie priorytetów. Ustalanie priorytetów Oto Macierz Eisenhowera.

Ustalanie priorytetów

Pozioma kreska wyznacza pilność jakiegoś zadania, pozioma jego ważność. Zgodnie z tym schematem, podziel, w miarę jak najdokładniej i najuczciwiej swoje codzienne obowiązki. Odpowiedz sobie na 2 pytania: 1. W przypadku ważności – czy jest to istotne w realizacji moich celów i marzeń? Kluczem do sukcesu jest właściwe zakwalifikowanie swoich obowiązków, dlatego poświęc na to zadanie tyle czasu ile możesz. Daj nam znać w komentarzach co sądzisz o tej metodzie! Jeżeli potrzebujesz przemyśleć swoją organizację czasu... Jesli zainteresował Cię ten artykuł kliknij "lajk".

Jeżeli potrzebujesz przemyśleć swoją organizację czasu...

Rozmowa mamy-blogerki (Monika Sońta) z mamą-trenerką (Moniką Stabińską) o zarządzaniu czasem. Monika Sońta: Zadam krótkie pytanie: jak zorganizować efektywnie czas? Tylko zaznaczam, że jestem przeciwna zarządzaniu życiem jak projektem. Monika Stabińska: A dlaczego? Realizujemy projekty, ponieważ postępujemy zgodnie z ustalonym planem. Poza tym, skoro zadajesz takie pytanie, to znaczy, że mniej projektowe sposoby okazały się niewystarczająco skuteczne, więc spróbuj popatrzeć na to z mojej, projektowej perspektywy.

Monika Sońta: Przedsiębiorstwo, które oprócz funkcjonowania i dostarczania ma cele wybitnie wizerunkowe – szefowa ma być piękna, refleksyjna i z czasem dla siebie. Monika Stabińska: Rozmawiam z młodymi mamami, które przed urlopem były efektywnymi menedżerkami. Pojawienie się na świecie nowego członka rodziny zmienia nasz dotychczasowy tryb życia niezależnie od tego, czy jest to pierwsze, czy kolejne dziecko. 10 rad oszczędzających czas. Harmonogram sprzątania + lista zadań na jesienne porządki. Chcesz posprzątać, ale nie wiesz od czego masz zacząć, myślisz “zrobię to jutro”, jest tego tyle, że i tak nie dasz rady ogarnąć wszystkiego w jedno popołudnie, więc nic nie robisz?

Harmonogram sprzątania + lista zadań na jesienne porządki

Jest na to rozwiązanie – harmonogram sprzątania. Planowanie, to jedna z tych rzeczy, które porządkują nasze życie. Ułożenie planu sprzątania pomaga wprowadzić regularność w porządkowaniu przestrzeni. A regularne sprzątanie przekłada się na krótszy czas spędzony na tej czynności i utrzymanie lśniącego mieszkanka przez cały czas, a nie tylko w dzień wielkich porządków. Mój idealny harmonogram sprzątania. Miesiac_planner.pdf. Muzyka relaksacyjna. Muzyka relaksacyjna to doskonały sposób na uwolnienie się od stresu i odprężenie po całym dniu pracy.

Muzyka relaksacyjna

W tym wpisie podzielę się z Tobą propozycjami najlepszej według mnie muzyki relaksacyjnej, która uspokoi Twoje ciało i umysł w kilka minut. Ten wpis to początek serii artykułów z propozycjami muzyki na różne okazje: muzyka relaksacyjna,muzyka do pracy,muzyka do medytacji,muzyka do nauki. Istnieje wiele badań wskazujących na bezpośredni i wyraźny wpływ muzyki na nasz stan wewnętrzny. Muzyka może wywoływać najróżniejsze emocje. Muzyka relaksacyjna jest świetnym sposobem na uwolnienie napięć i stresów całego dnia oraz na oczyszczenie swojego umysłu z gonitwy myśli. Muzyka relaksacyjna powinna znaleźć się w Twoim stałym repertuarze muzycznym na każdy dzień.

Jeśli oprócz samego słuchania muzyki relaksacyjnej chcesz nauczyć się metod relaksacji, zajrzyj do artykułów: Ćwicz relaksację oraz Relaksacja Jacobsona. Wszystkie propozycje to filmy dostępne za darmo na Youtube. 1. 2. 3. Coffitivity. Julian Treasure: The 4 ways sound affects us. Noisli - background noise and color generator for working and relaxing. Przedsięweź – Życie jest za krótkie, żeby być przeciętnym – Coffitivity – jak zrobienie z domu kawiarni ładuje twoją produktywność?

Jeśli ktoś Ci kiedyś powiedział, że wszyscy ludzie potrzebują ciszy lub muzyki klasycznej do nauki lub pracy, kłamał.

Przedsięweź – Życie jest za krótkie, żeby być przeciętnym – Coffitivity – jak zrobienie z domu kawiarni ładuje twoją produktywność?

Mam dla Ciebie dzisiaj naprawdę prosty sposób, żeby skoncentrować się na robocie, a jednocześnie zrobić sobie kawiarnię z domu! Nie wiem, czy wiesz, ale najlepiej nie pracuje mi się w domu albo w biurze. Już dawno temu dołączyłem do szturmu ludzi atakujących kawiarnie z laptopem lub książką w ręku po to, żeby naprawdę się skupić. I strasznie to lubię! A tak powstaje właśnie powstaje Przedsięweź.

Kawiarnie i różne dziwne miejsca, w których można się rozłożyć z laptopem mają kilka zalet. Po trzecie i najważniejsze, kiedy już zaczynam pisać, czytać lub projektować, mam naprawdę PEŁNĄ koncentrację. Okazuje się, że według badań to nie cisza jest najlepszym środowiskiem do pracy. A darmowa, internetowa aplikacja, którą mam dla Ciebie dzisiaj, symuluje naturalne dźwięki kawiarni w Twoim domu lub biurze. Jak hałas wpływa na produktywność? Przedsięweź – Życie jest za krótkie, żeby być przeciętnym – Momentum – zamień przeglądarkę w piękno.

Czasami pomysły na wtyczki do przeglądarki autentycznie mnie zaskakują.

Przedsięweź – Życie jest za krótkie, żeby być przeciętnym – Momentum – zamień przeglądarkę w piękno

Gdybym miał zastanowić się nad przestrzenią, która w nowoczesnych przeglądarkach jest zazwyczaj najgorzej wykorzystana, raczej nie wskazałbym ekranu otwierania nowej karty. Jest, bo jest. Status quo. Rozwiązania typu Speed Dial, które ułatwiają nawigację po często poruszanych stronach leżą jeszcze w granicy mojej wyobraźni. Są naprawdę użyteczne przy produktywnej pracy z przeglądarką i pozwalają oszczędzać sporo czasu przy szybkim wejściu na ulubione strony. Momentum to wtyczka dla Chrome, która zamienia ekran otwarcia nowej karty na pewnego rodzaju centrum dowodzenia kluczowymi rzeczami. Jak sobie ułożyć dzień pracy i nie zwariować?

Fot.

Jak sobie ułożyć dzień pracy i nie zwariować?

Magdalena Trebert Jeżeli prowadzisz własny biznes i pracujesz z domu, to dobrym zwyczajem jest nie pracować w weekendy, tylko spędzać je wśród śpiewu ptaków na łonie natury. Bez komórki, laptopa i Facebooka. Oczywiście jest to niemożliwe w 90% wypadków biznesów startujących. Wtedy trzeba pracować na okrągło, być jak chomik biegający w kołowrotku. Ponieważ ja etap chomika mam już za sobą, pozwoliłam sobie na weekendowy wyjazd w góry na – można by to tak nazwać – pierwszy zjazd absolwentek Latającej Szkoły Edycja Jesień 2013, zorganizowany przez Gabrysię Jarzębowską z fundacji Bios Amigos (również absolwentkę).