background preloader

Organizacja czas itp

Facebook Twitter

Childhood in the Digital Age. Kurs Zorganizuj się w 21 dni w Asana. Narzkurs - Po nitce Ariadny. Strona główna - Po nitce Ariadny. 6 Tips for Cultivating Good Habits Without Giving Up Halfway. Superbelfrzy Nocą 28 – Organizacja pracy nauczyciela. Przydatne narzędzia – Superbelfrzy RP. Planner 2017 - NiePerfekcyjny Świat.

Bullet Journal dla dzieci - czyli jak nauczyć je planowania. Bullet Journal, czyli dziennik w którym planujemy każdy tydzień, prowadzimy zapiski odnośnie naszego żywienia, realizacji celów, przeczytanych książek i postanowień noworocznych to świetny sposób by zachęcić dzieci do pracy nad sobą. Wyznaczanie celów, które będą mogły odhaczać, satysfakcja z odniesionych sukcesów i mobilizacja w postaci pięknej plastycznej pracy to projekt, który wciągnie każdego. Dzieci go uwielbiają – a wiem to, bo wypróbowałam go z moimi uczniami. Co powinno się znaleźć w dziecięcym Bullet Journal by ich nie znięchęcić?

I czemu właściwie ma służyć? O co tu chodzi? Jako dość podstępna nauczycielka staram się mobilizować moich uczniów do pracy nad sobą, co wcale nie jest łatwe, bo to, co uwielbiają robić to dużo plastycznych rzeczy a mało nauki. Moi uczniowie wyglądają czasami jak „niczego-nie-oczekujące-zombie.” W zależności od poziomu uczniów ich BuJo będzie się różnić pod względem tego, co można w nim zawrzeć. Co dalej? Pliczki (szablony) do pobrania: Zyskaj czas - styl.pl. Zostajesz w pracy po godzinach kosztem chwil dla siebie i rodziny? Oto proste sposoby, które pozwolą ci to zmienić i zaoszczędzić cenne minuty. Badania pokazują, że 20 procent wykonywanych przez nas czynności przynosi 80 procent rezultatów, zaś aż 80 procent tylko 20 procent.

To oznacza, że większość naszej pracy nie służy ani osiąganiu sukcesów, ani szczęściu. Niestety, sama świadomość, że tak się dzieje nie wystarczy. Sztuka polega na rozróżnieniu, które rzeczy są naprawdę ważne, a które są stratą czasu. Zacznij od zaplanowania zadań. Wystarczy kartka A4, notes oraz tablica korkowa, na której zapiszesz krok po kroku, co masz do zrobienia każdego dnia.

Staraj się wyspać, do ciężkiej pracy podchodź wypoczęta. Rozpraw się z zaległościami. Nie pracuj do upadłego. Reaguj na zmiany otoczenia, koryguj swój plan działania. Nie zapominaj o odpoczynku. Porządek w pokoju dziecięcym. 66 naklejek, które ułatwią Ci życie - Mamarak. Kochani, niniejszym wpisem wypowiadam wojnę chaosowi i mocom nieczystym zgromadzonym w pokojach dziecięcych, aby dobro zabawek odłożonych na miejsce mogło zwyciężyć, a w naszych domostwach zagościł upragniony ład i porządek. A tak na poważnie to byłabym ostatnią hipokrytką, gdybym komukolwiek zaczęła wytykać bałagan. Chaos to moja domena, ale bywa że w tej mojej niepoukładanej głowie narodzi się myśl tak genialna, że rodzicielska hipokryzja uchodzi płazem, a owacje na stojąco to mało. Tym razem Pokojową Nagrodę Nobla mam jak w banku ;) 66 naklejek, które ułatwią utrzymanie porządku w pokoju dziecięcym No bo powiedzcie sami, Kochani, ile razy zabrakło Wam argumentów w odwiecznej walce o porządek w pokoju dziecięcym?

Przez ile małych awantur musieliście przebrnąć? Te naklejki to nasza nieoceniona pomoc przy codziennym sprzątaniu pokoju, które od niedawna nabrało zupełnie innego wymiaru. Organizacja w pokoju dziecięcym Nauka samodzielnego ubierania Jak utrzymać porządek w pokoju dziecięcym? RescueTime : Time management software for staying productive and happy in the modern workplace.

The eLearning Coach Podcast by Connie Malamed: Instructional Designer, eLearning Specialist. JAK DOKONAĆ W ŻYCIU PRAWDZIWEJ I TRWAŁEJ ZMIANY. Pragniesz zmiany? Czujesz, że coś w Twoim życiu musi się w końcu zmienić? Prawdopodobnie już wiesz, czego nie chcesz, ale CZY WIESZ CZEGO CHCESZ? Jaka jest Twoja koncepcja na życie? Twoja, nie rodziców, nie pracodawcy, nie najnowszych trendów. Jeśli nie chcesz mieć „dziadowego” życia, przestań dublować koncepcję z dziada pradziada (za wyjątkiem, jeżeli ona w stu procentach odpowiada Twojej wizji) i wyjdź poza schemat.

„Nie sądź, iż jakaś rzecz jest niemożliwa, tylko dlatego, że wydaje Ci się trudna.”Marek Aureliusz „Wytrwałość przekłada się zwykle na skuteczność”Nick Vujicic Od czego zacząć? Na ten temat napiszę odrębny artykuł, ale już tutaj wspomnę, że należy ich wybrać siedem. Zatem, jeśli wybierzesz przykładowo: wiarę, relacje rodzinne, karierę zawodową, rozwój osobisty, zdrowie, wiarygodność, odwagę, honor – masz co robić, prawda?

Wokół tych wartości budujesz swoje życie, swoje plany, swoje cele, swoją przemianę. Zamiast powtarzać ciągle „CO KTOŚ”, zapytaj siebie „CO TY”. AliExpress.com – kupuj online produkty najwyższej jakości w niskich cenach prosto z Chin. #139: The 10 Most Powerful Episodes to Help Move Your Business Forward. Yammer: Where Teams Work. The Minimalist’s Guide To Productivity. I’ve been on a journey to adopt a minimalist lifestyle for years. I’ve taken on a minimalist wardrobe, thrown out all the junk in my house, even downsized to a smaller flat with less storage and way more floor space.

For me, the appeal of minimalism comes from this idea that your life can be simplified, streamlined, and reduced without sacrificing quality. It didn’t occur to me until recently that this idea...quality over quantity, could be applied to the workday too. Who doesn’t want to do less work, do better work, and still get “it all” done? Duh. A minimalist lifestyle begins with getting really (really really) comfortable with the idea that more does not equal better. The minimalist guide to productivity starts with a simple theory. Decide What’s Important You aren’t Superman. Minimalism doesn’t really work without a clear and specific goal in mind. To decide which tasks are important and which can be cut, try to narrow your focus to your overall goal. Set Your MITs Cut Out Distractions. Be More Productive With IFTTT. Magiczne segregatorki online. Chyba wszyscy mamy ten sam problem spędzając wiele godzin w Internecie na przeszukiwaniu zasobów edukacyjnych.

Trafiamy na tak wiele ciekawych materiałów, że po jakimś czasie zaczynamy je gubić i zapominać. Jak je posortować i gromadzić, aby można było z nich wygodnie korzystać na zajęciach i poza nimi? Jednym z takich narzędzi jest aplikacja Livebinders. Podczas 16 webinaru Superbelfrów Monika Kapuśniak, nauczycielka z Wrocławia, zaczarowała wszystkich swoją prezentacją i profesjonalnym tutorialem dotyczącym magicznych segregatorków online. Pokazała jak tworzyć segregatorki online w aplikacji Livebinders oraz przedstawiła pomysły na gromadzenie i segregowanie materiałów takich jak: karty pracy w formacie pdf i doc, prezentacje PPT, linki do stron internetowych, interaktywne gry, ćwiczenia oraz obrazki. Zaprezentowała także wiele praktycznych pomysłów na wykorzystanie Livebinders w klasie i nie tylko.

Zapraszamy na podsumowanie webinaru: Taki przykładowy segregatorek można obejrzeć tutaj. Trello.