background preloader

ANTOINE DE SAINT EXUPERY

Facebook Twitter

V noci jsem snil, že jsem motýlem. Przepraszam wszystkie dzieci za poświęcenie tej książki dorosłemu. Mam ważne ku temu powody: ten dorosły jest moim najlepszym przyjacielem na świecie. Drugi powód: ten dorosły potrafi zrozumieć wszystko, nawet książki dla dzieci. Mam też trzeci powód: ten dorosły znajduje się we Francji, gdzie cierpi głód i chłód.

I trzeba go pocieszyć. Jeśli te powody nie wystarczą - chętnie poświęcę tę książkę dziecku, jakim był kiedyś ten dorosły. LEONOWI WERTH,gdy był małym chłopcem Gdy miałem sześć lat, zobaczyłem pewnego razu wspaniały obrazek w książce opisującej puszczę dziewiczą. Wędrówka Małego Księcia by ewa.olownia on Genially. W drogę z kluczem wędrownych ptaków...

Wędrówka Małego Księcia by ewa.olownia on Genially

Wędrówka z Małym Księciem. ,Ewa ołownia prezentuje,do zobaczenia! ,CZAS, ,,Jego planeta była niewielewiększa niz dom! ",MIEJSCA,CZAS I MIEJSCE AKCJI,ASTEROIDA B612,DlaczegoMały Książęopuściłswojąplanetę? Mały Książę. Lekturownik - "Mały Książę" Pomysł napisania „Małego Księcia” zrodził się prawdopodobnie latem 1941 roku, podczas pobytu Antoine’a de Saint-Exupéry w szpitalu w Los Angeles.

lekturownik - "Mały Książę"

Pisarz czytał wówczas baśnie Andersena. W kilka miesięcy później, po powrocie do Nowego Jorku, zasiadł do pisania opowieści o spotkaniu małego przybysza z innej planety z Pilotem, lecz dopiero przyjazd żony zmobilizował go do ukończenia utworu, do którego wprowadził wątek róży, której pierwowzorem stała się Consuela.

Koncepcję umieszczenia akcji „Małego Księcia” na Saharze Antoine de Saint-Exupéry zaczerpnął z własnych doświadczeń i przeżyć. Konspekt zajęć. 1.

Konspekt zajęć

Rozgrzewka międzyplanetarna [5 minut] Zaproś uczestników do rozgrzewki, która jednocześnie jest podróżą poza naszą planetę. Poproś, aby najpierw stanęli w kole i rozgrzali ręce pocierając je o siebie, a następnie oklepali całe ciało. Oddaj stery w ręce uczniów – każdy uczestnik może zdecydować, na jaką planetę zabierze resztę grupy. Chętna osoba mówi: „zabieram Was na planetę, na której wszyscy…” i tu podaje jakąś czynność, którą wszyscy mogą wspólnie wykonać (np. Oblatywacz serc i jego demoniczna asteroida. Historia burzliwej miłości Antoine'a de Saint-Exupéry'ego. Buenos Aires.

Oblatywacz serc i jego demoniczna asteroida. Historia burzliwej miłości Antoine'a de Saint-Exupéry'ego

Miasto "pomyślnych wiatrów". Antoine de Saint-Exupéry: Ostatni lot i śmierć. „SODA” nr 33 S 176 to kryptonim ósmej i zarazem ostatniej misji wojskowej, w którą 70 lat temu udał się autor „Małego Księcia”.

Antoine de Saint-Exupéry: Ostatni lot i śmierć

Jego zadaniem było przeprowadzenie rozpoznania nad Grenoble i Chambéry. Jako że Lightning zaopatrzony był w zapas paliwa na około pięć godzin, dowództwo przewidywało powrót Saint-Exupéry’ego na godzinę 14. Gdy po tym czasie samolot nadal się nie pojawił, stało się jasne, że major nie wróci już do bazy. Po pisarzu i jego maszynie nie było śladu. Przez długie lata pozostawało tajemnicą, co stało się tego dnia z Lightningiem nr 223 i jego pilotem. "Mały Książę" - omówienie lektury. Agnieszka Kochan. "Czy baranek zjadł różę?" Próba symboliczno-biblijnej interpretacji "Małego Księcia" Antoine de Saint-Exupery.

Mały Książę : Blog. 5 marca, 2017 9:26 „Pustynia jest piękna – powiedział Mały Książę. – To prawda.

Mały Książę : Blog

Zawsze kochałem pustynię. Można usiąść gdzieś na wydmie. Nic nie widać, nic nie słychać, a mimo to coś promieniuje w ciszy.” Zdjęcie zostało zrobione na Lanzarote, a niezwykła poświata to skutek piasku w powietrzu przyniesionego przez wiatr znad Sahary. Antoine de Saint Exupery: Mały Książę. "Mały Książę" to opowieść o rozrachunku z samym sobą - Historia - polskieradio.pl. Aleksander Dumas, ojciec.

"Mały Książę" to opowieść o rozrachunku z samym sobą - Historia - polskieradio.pl

Fot.: Nadar (1820-1910). Wikimedia Commons/dp. Zbiory Museum of Fine Arts, Houston. USA Aleksander Dumas (ojciec) urodził się 24 lipca 1802. ”Mały Książę” jako forma komunikacji wychowawczej - Marek Dziewiecki - Portal OPOKA. „Mały Książę” jako forma komunikacji wychowawczej Wychowanie człowieka słusznie bywa nazywane sztuką, gdyż rzeczywiście wymaga geniuszu pedagogicznego.

”Mały Książę” jako forma komunikacji wychowawczej - Marek Dziewiecki - Portal OPOKA

Wychowanie to przecież podejmowanie mądrych i cierpliwych działań, dzięki którym z nieświadomego siebie i bezradnego dziecka, które kieruje się jedynie odruchami i doraźną przyjemnością, może wyrosnąć ktoś, kto potrafi myśleć i kochać. W tak rozumianym procesie wychowania decydującą rolę odgrywają oczywiście osoby, a nie programy czy podręczniki. Wychowanie dokonuje się głównie poprzez spotkanie wychowawcy z wychowankiem. W ramach spotkań wychowawczych pedagog nie musi jednak nieustannie koncentrować się na jego relacji z wychowankiem. Wizyty Małego Księcia na innych planetach- makieta na lekcji języka polskiego. Lekcje z lekturą to okazja do pracy metodą projektu.

Wizyty Małego Księcia na innych planetach- makieta na lekcji języka polskiego

Uczniowie aktywnie pracują, czytają fragmenty lektury, słuchają się wzajemnie, rywalizują ze sobą i podglądają się wzajemnie w czasie wykonywania zadania. Nawet Ci, co nie sięgnęli do tej pory po książkę, zapamiętują jej treść. Cykl lekcji poświęconych lekturze "Mały Książę" wzbogaciłam o zadanie, którego opis znajduje się tutaj. Poniżej prezentuję efekty pracy uczniów. Metoda projektów pozwala na kształtowanie u uczniów wielu umiejętności związanych z podejmowaniem działań. Dzięki zaangażowaniu w realizację zadania uczniowie z uwagą czytali fragmenty lektury, wykazali się kreatywnością i pomysłowością, zapamiętali miejsce akcji i bohaterów oraz wyciągnęli wnioski ze spotkania Małego Księcia z różnymi postaciami. Kto nie wierzy, że się tak dzieje, niech wypróbuje tę metodę i podzieli się swoimi spostrzeżeniami i przemyśleniami. Sentencje z książki "Mały Książę ze strychu" na moich fotografiach. Czy obraz uzupełnia treść?

Sentencje z książki "Mały Książę ze strychu" na moich fotografiach

Czy wnosi coś nowego? Czy jest to nasze subiektywne odczucie, czy myślimy podobnie? Jaki wpływ na interpretację sentencji mają nasze doświadczenia życiowe? Ile wiemy o sobie samych? Spróbujcie odpowiedzieć sobie na powyżej zamieszczone pytania. Mały Książę kontynuuje podróż- ciąg dalszy lektury "Mały Książę"