background preloader

Dla Rodziców

Facebook Twitter

Zestaw Uniwersalnych Kart dla zajęć z dziećmi i młodzieżą. Zapraszamy do pobrania :) Co znajdziesz w zestawie do pobrania?

Zestaw Uniwersalnych Kart dla zajęć z dziećmi i młodzieżą. Zapraszamy do pobrania :)

– Uniwersalne karty flashcards. Karty nie mają napisów, więc możesz je wykorzystać na każdym języku. Jeżeli potrzebujesz napisów, możesz je samodzielnie edytować. Otwórz plik z prezentacją PowerPoint. Kliknij na obszar z tekstem TU WPISZ TEKST, zaznacz go i wpisz swoje słowo. . – Karty do gry memory (wydrukuj dwa razy) . – Grę planszową, która może służyć do ćwiczenia słownictwa, tworzenia opisów i układania zdań, w zależności od tego na którym polu stanie gracz. . – 2 karty pracy do ćwiczenia słownictwa. Darmowe kursy, lekcje i ćwiczenia online. Jak zmotywować ucznia do nauki? Pięć skutecznych sposobów. Jak zmotywować ucznia do nauki?

Jak zmotywować ucznia do nauki? Pięć skutecznych sposobów

Każdy czasem potrzebuje okrzyku od kogoś z boku: Dasz radę! Wierzę w ciebie! Dlatego chcę się zatrzymać przez chwilę na motywacji. Sporo o tym już mówiłma na blogu Tylko dla Mam. Nie mam już na myśli wyłącznie dorosłych (choć nam bardzo by się przydała w wielu przypadkach), bardziej uczniów w różnym wieku. 1. Lubię wychodzić z założenia, że szkoła jest dla ucznia tym samym, czym praca dla dorosłych. Dlatego dobrze mówić i powtarzać dziecku, że szkoła i nauka to ważne elementy naszego rodzinnego życia. Skoro mówimy, że traktujemy szkołę/edukację poważnie, to pokażmy, że tak jest i że rolę ucznia też traktujemy serio. Jak? Zdrowe odżywianie (dieta dla mózgu),pilnowanie godzin snu,higienę pracy (przerwy, relaks),akceptację i wiele możliwości do okazywania emocji (także niezadowolenia),rozumienie potrzeby wsparcia. Gdy przychodzi do zamiany słów w czyn, okazuje się, że jest to trudniejsze niż się wydawało. 2.

Jak oderwać dziecko od komórki? Jak zorganizować dziecku przestrzeń do nauki? - Puchatek. Projekt przestrzeni dla ucznia to nie jest łatwe zadanie: dzieci są coraz bardziej wymagające.

Jak zorganizować dziecku przestrzeń do nauki? - Puchatek

Przestrzeń, którą dla nich tworzymy, powinna możliwie bardzo uprzyjemniać im czas spędzony nad książkami. W praktyce oznacza to, że projekt musi być nie tylko praktyczny i funkcjonalny, ale i estetyczny – wpisujący się w gust dziecka. Warto, aby uczeń miał realny wpływ na to, jak zagospodarować tę przestrzeń: pozwól mu wybrać kolor mebli, przedyskutujcie wspólnie wybór modelu biurka i krzesła. Ważne! Choć może się wydawać, że dziecku do nauki wystarczy kawałek stołu i krzesło, warto wziąć pod uwagę, aby przestrzeń do nauki była ergonomiczna. Jednak przestrzeń do nauki to nie są wyłącznie meble: to również cała gama warunków zewnętrznych, które należy spełnić, aby nauka przebiegała jak najbardziej wydajnie.

Co warto wziąć pod uwagę przy tworzeniu przestrzeni przyjaznej nauce? 1. 2. 3. 4. 5. 6. W planie dnia dziecka musi znaleźć się przestrzeń na zabawę, relaks oraz naukę. Gry i zabawy. Archiwa: Do pobrania - Pani Monia. Darmowe wideolekcje z matematyki i chemii. Specjalni. Czas ograniczenia działalności szkól, może być doskonałym powodem do ich wykorzystania w kontekście utrwalania wiedzy.

Specjalni

Gry planszowa to jedna z najbardziej skutecznych i lubianych przez aktywności uczniów, a można nawet powiedzieć metod nauczania. Od dłuższego czasu coraz częściej nauczyciele sięgają po ten sposób wprowadzania i utrwalania wiedzy. Dzieci dzięki temu uczą się współpracy, okazywania i panowania nad emocjami, cierpliwości, ale także logicznego, strategicznego myślenia. Gry planszowe mogą być wykorzystywane zarówno do wprowadzenia tematu i przybliżania nowych treści, ale chyba najlepiej sprawdzą się do podsumowywania i utrwalania zdobytych umiejętności i wiedzy. Gry planszowe rozwijają myślenie, percepcję wzrokowo-ruchową, działają terapeutycznie, uczą skupiania uwagi. Na naszym blogu znajdziecie Państwo kilka propozycji na wykorzystanie gier planszowych. Wczoraj wrzuciliśmy dla Was i Waszych... - Polski Caravaning.

Pliki do pobrania. Pliki do pobrania, karty pracy, kolorowanki do wydruku oraz ćwiczenia grafomotoryczne. To tylko część pomocy, które możesz bezpłatnie pobrać i korzystać wspólnie z dziećmi. Na blogu znajdziesz też przepisy na masy plastyczne, szablony do zabaw kreatywnych oraz liczne pomysły na prace plastyczne dla dzieci.

Tu możesz subskrybować i oglądać nasz kanał YouTube Jesteśmy też na Instagramie wpadnij: >klik< Godło Polski – układanka Symbole Narodowe- zakodowane godło Polski. Materiały do pobrania - Wydawnictwo Dwie Siostry. Poniżej udostępniać Wam będziemy różnorodne pliki do pobrania: karty pracy do wydruku i kolorowanki stworzone na podstawie naszych książek, fragmenty tekstów do czytania i audiobooków.

materiały do pobrania - Wydawnictwo Dwie Siostry

Możecie je bezpłatnie pobrać i korzystać z nich wspólnie z dziećmi. Aby przejść do zakładek dla księgarzy, bibliotekarzy, nauczycieli i dziennikarzy, należy skorzystać z menu umieszczonego z prawej strony ekranu. Autorzy i ilustratorzy książek Wydawnictwa Dwie Siostry postanowili dołączyć do akcji urozmaicania dzieciom czasu na przymusowych feriach. W najbliższych dniach będziemy tu zamieszczać przygotowane przez nich aktywności. Paweł Mildner, autor książki Lody we wszystkich smakach proponuje ćwiczenia z bujania w obłokach i myślenia o niebieskich migdałach! PIOTR SOCHA, autor książek Pszczoły i Drzewa, zaprasza do wspólnej zabawy! ANNA KAŹMIERAK, autorka książki Turonie, żandarmy, herody zapozna Was z ludowymi tradycjami wielkanocnymi z różnych rejonów Polski!