background preloader

Praca zdalna

Facebook Twitter

Poradnik Na Focha W Pracy - Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie. Poradnik Na Focha W Pracy - Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie. Jak nakręcić wideo edukacyjne? Webinarium. 1. Czym kręcić, jak już nakręcimy się na kręcenie? – Edukacja Filmowa. Obecnie kręcić filmy możemy już prawie wszystkim.

1. Czym kręcić, jak już nakręcimy się na kręcenie? – Edukacja Filmowa

Dawno już minęły czasy celuloidu, czy konsumenckich kamer VHS. Obecnie możemy uwiecznić ruchome obrazy aparatem fotograficznym, telefonem, ipadem, palmtopem, kamerą internetową. A jak mamy w sobie coś z detektywa możemy wybrać się na łowy z długopisem, breloczkiem lub paczką papierosów, w której zainstalowane są kamery. Niektóre z nich nagrywają jeszcze na kasety, jednak w przypadku amatorskiego kręcenia jest to już nośnik zapomniany. Teraz kamery nagrywają na wbudowany dysk twardy lub na karty pamięci. Każda z typów kamer ma, jak zresztą wszystko, dobre i złe strony, o których będę pisał więcej w następnych rozdziałach.

Planując zakup kamery musimy wiedzieć, za pomocą jakiego programu będziemy chcieli zmontować film. Tu zaczynają się schody, ponieważ różni producenci używają różnych kodeków do skompresowania materiału wideo. Książki online … i nie tylko – Pracownia Komunikacji Społecznej. BIBLIOTEKA. Narodowy Teatr Stary *17.05* „Pan Tadeusz czyli Ostatni Zajazd na Litwie”. Globisz, Huk, Peszek, Trela i inni - Pepper.pl. Rozpoczyna się 17/05/2020 19:00Obowiązuje do 17/05/2020maj 11.

Narodowy Teatr Stary *17.05* „Pan Tadeusz czyli Ostatni Zajazd na Litwie”. Globisz, Huk, Peszek, Trela i inni - Pepper.pl

Spektakl dostępny będzie 17.05 (niedziela) od godz.19 do 23.59 „Myślenie o wystawieniu Panu Tadeusza było naturalną konsekwencją takich moich spektakli jak Pamiątki Soplicy według Rzewuskiego czy Opisy obyczajów według księdza Kitowicza. Z tym zamiarem nosiłem się dosyć długo i w końcu zdecydowałem się go zrealizować” – mówi Mikołaj Grabowski. „Przygotowując wraz z Tadeuszem Nyczkiem sceniczną adaptację epopei wyszedłem z założenia; które wynika z samej istoty utworu Mickiewicza. Zarówno w poszczególnych księgach; jak i w Epilogu znajdujemy bowiem liczne fragmenty na temat bolesnego poszukiwania utraconej ojczyzny. Aktualizacje społecznościowe Jeśli klikniesz w linki zamieszczone na Pepper lub za ich pomocą sfinalizujesz zakup produktu, możemy od danego sprzedawcy otrzymać pieniądze.

Wyobraz sobie ... (2) Warto czytac. Zachwycające zdjęcia najważniejszych bibliotek z całego świata autorstwa Willa Pryce’a : Booklips.pl. Historyk architektury James Campbell i fotograf Will Pryce przez trzy lata podróżowali po świecie, odwiedzając i dokumentując ponad osiemdziesiąt najważniejszych bibliotek, które są dowodem odmiennego podejścia do projektowania i myślenia o bibliotece.

Zachwycające zdjęcia najważniejszych bibliotek z całego świata autorstwa Willa Pryce’a : Booklips.pl

Wynikiem ich pracy jest książka „The Library: A World History” (z ang. „Biblioteka: Historia świata”). Niektóre z zachwycających zdjęć, jakie Will Pryce wykonał do książki, udostępniono prasie, dzięki czemu możemy zaprezentować je wam poniżej. (kliknij w obrazek, żeby powiększyć) Biblioteka na Strahowie (Praga, Czechy) Biblioteka Joanina w Coimbri (Portugalia) Triptaka Koreana w klasztorze Haein sa (Korea Południowa) Biblioteka All Souls College w Oksfordzie (Wielka Brytania) Zdalna biblioteka. Prosimy o 1% podatku na rzecz szkoły Szanowni Rodzice, Przyjaciele Szkoły Trwa okres rozliczeń podatkowych za 2017 rok.

Zdalna biblioteka

Serdecznie zapraszamy do przekazania 1% swojego podatku dla Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Siedlcach na edukację swoich dzieci. Więcej szczegółów na stronie Stowarzyszenia "Przyjazna Szkoła" Motywy w lekturach - egzamin ósmoklasisty - Połącz w pary. Tadeusz Kościuszko – Człowiek Idei - Muzeum Historii Polski. Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych. Zapraszamy do korzystania z bezpłatnych materiałów edukacyjnych opracowanych do filmów z cyklu "Jan Matejko - Historia w ożywionych obrazach" dla szkoły podstawowej i ponadpodstawowej.

Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych

Materialy dostępne są w Bazie Materiałów Edukacyjnych Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych pod adresem: www.edukacja.wfdif.pl Baza Materiałów Edukacyjnych WFDiF to nowoczesny serwis internetowy dla nauczycieli, edukatorów, animatorów kultury i osób prowadzących zajęcia z uczniami szkół zarówno podstawowych, jak i ponadpodstawowych, a także z dorosłymi.

Wśród materiałów znajdują się: scenariusze lekcji,zestawy zadań i testów,karty pracy,materiały źródłowe,prezentacje multimedialne,zestawy zagadnień z edukacji filmowej,reportaże z planu filmowego. Materiały zamieszczone w Bazie dostępne są bezpłatnie, po rejestracji. Zapoznaj się z materiałami dydaktycznymi opracowanymi do filmu "Zaprowadzenie chrześcijaństwa R.P. 965". Rok Jana Pawła II. Atrakcje, wydarzenia, imprezy dla dzieci, czas wolny dzieci - Warszawa, Czas Dzieci. Darmowe (i tanie) wydarzenia dla dzieci w Warszawie (i online) - waw4free. Poradnik Na Focha W Pracy - Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie. Instytut Książki. Biblioteczna Platforma e-Wiedzy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Doskonalenie Online. Webinaria z cyklu Spotkajmy się na kawie...

Doskonalenie Online

ONLINE Webinaria o komunikacji biblioteki z otoczeniem: budowaniu pozytywnego wizerunku, tworzeniu i prowadzeniu atrakcyjnych stron internetowych, wykorzystywaniu mediów społecznościowych w promocji biblioteki, relacjach z mediami. Serwis jest otwartym narzędziem dla bibliotekarek i bibliotekarzy z bibliotek pracujących ze społecznościami lokalnymi. Jest miejscem praktycznej wiedzy, uczenia się, poszukiwania i znajdowania pomysłów. aktualne informacje o programach, projektach, wydarzeniach, działaniach edukacyjnych skierowanych do bibliotekarzy i bibliotek w Polsce, a także o możliwościach pozyskiwania funduszy (dział Aktualności), nagrania webinariów organizowanych przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i jej partnerów (dział Webinaria), informacje o kursach e-learningowych organizowanych przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz inne instytucje i organizacje współpracujące z bibliotekami (dział Kursy),

Bolesław Leśmian - W malinowym chruśniaku - Polska-poezja.pl. Książki online … i nie tylko – Pracownia Komunikacji Społecznej. BIBLIOTEKA.