background preloader

Korona

Facebook Twitter

Tworzenie komiksu w Pixton. Skin Patyczak v.0.1.0 - zobacz. Skin Patyczak v.0.1.0 - zobacz. Cyfrowy zapis informacji - Przewodnik po informatyce. Komputery to narzędzia do przetwarzania informacji.

Cyfrowy zapis informacji - Przewodnik po informatyce

Użytkownik komputera może tworzyć, modyfikować, czy po prostu przeglądać (oglądać, słuchać itd.) informacje, zapisane w dokumentach tekstowych, plikach graficznych czy wideo, skoroszytach arkusza kalkulacyjnego czy zbiorach baz danych. Gry komputerowe i inne programy-symulacje to przykłady tzw. wirtualnej rzeczywistości, która istnieje tylko w postaci informacji zapisanej pamięci komputera i wyświetlonej (po jej interpretacji) na ekranie monitora. Strona główna - Fundacja Szkoła z Klasą. 1. Nagrywanie i montaż filmów: montaż krok po kroku w Shotcut 18. Shotcut jest łatwy w obsłudze i ma polską wersję językową, Foto: Komputer Świat choć należy przyznać, że nie wszystko jest konsekwentnie spolszczone.

Nagrywanie i montaż filmów: montaż krok po kroku w Shotcut 18

Dobrze nadaje się do edycji takich materiałów, jak ujęcia z wakacji, popisy dzieci czy krótkie filmy tworzone z myślą o publikacji na YouTube. Problemem może być zmontowanie dłuższego materiału, mniej więcej powyżej 10 minut, ponieważ Shotcut niezbyt dobrze radzi sobie z dużą ilością surówki filmowej – mówiąc wprost, program dostaje zadyszki.

Kolejną niedogodnością jest brak możliwości importowania folderów. Pobierz program Shotcut Okno programu W centralnej części okna programu Shotcut mamy dwa podglądy. Pierwszy z nich to umieszczona w lewym, górnym rogu lista odtwarzania, na której widzimy wszystkie pliki, z których możemy układać nasz film na układce. Magazyn Programista Junior. Instrukcja warunkowa [Python] odc. 4 z serii podstaw Pythona. Lekcja 1 - Informatyka 4-7. Temat: Zrozumieć, przeanalizować i rozwiązać.

Lekcja 1 - Informatyka 4-7

Algorytmy i ich sposoby zapisywania. Algorytm (ang. algorithm) to uporządkowany opis postępowania podczas rozwiązywania problemu, z uwzględnieniem opisu danych i opisu kolejnych czynności prowadzących do jego rozwiązania w skończonym czasie. Algorytm jest przepisem na rozwiązanie problemu – krok po kroku. Jak stworzyć własną animację video – 6 darmowych narzędzi. Popularne twierdzenie głosi, że żyjemy w dobie kultury obrazkowej.

Jak stworzyć własną animację video – 6 darmowych narzędzi

Obrazy działają na nas mocniej niż słowa, szybciej przekazują treści, przemawiają do wyobraźni. To samo można powiedzieć o video i filmach umieszczanych na stronach. Aby przekonać się o ich popularności, wystarczy zerknąć na YouTube. Jak stworzyć własną animację video – 6 darmowych narzędzi. Język programowania Python – projekt bardzo prostej gry. - Lekcje w sieci. Co powinieneś wiedzieć po tej lekcji?

Język programowania Python – projekt bardzo prostej gry. - Lekcje w sieci

Poznasz Mu-editor i tryb Pygame Zero – edytor i środowisko do uruchamiania programów w języku Python, zwłaszcza tworzenia prostych gier. Pamiętaj, że videolekcję możesz obejrzeć kilka razy dla utrwalenia i lepszego zrozumienia materiału. W tym materiale zobaczysz następujące elementy:– wyszukiwanie w sieci obrazów na wolnych licencjach Creative Commons– zapisywanie plików w katalogach– zmiana rozmiarów plików za pomocą programu Pix– tworzenie prostej gry w Python z biblioteką Pygame Zero– podstawowe zmienne typu int i str– definiowanie funkcji w Pythonie– podstawowe informacje o obiektowości: definiowanie obiektu, wykonywanie metod i dostęp do właściwości obiektów– podstawowe instrukcje warunkowe w Pythonie– informacje o bloku kodu i wcięciach wg PEP 8 w Pythonie– działająca gra z poruszającym się obiektem na ekranie.

Coding Games and Programming Challenges to Code Better. Przydatne linki – Narzędzia IT dla nauczyciela. Teacherology by anna – Materiały edukacyjne dla anglistów. Jak wygląda niemiecka szkoła podczas pandemii koronawirusa? Dla Uczniów i wszystkich Podstawy podstaw - środowisko i pierwsze polecenia » Python w szkole - od zera do bohatera. Na tym spotkaniu postaram się opowiedzieć o podstawach języka.

Dla Uczniów i wszystkich Podstawy podstaw - środowisko i pierwsze polecenia » Python w szkole - od zera do bohatera.

Uwaga! Aby wziąć udział w webinarze, wystarczy przeglądarka WWW, ale aby robić ze mną wszystkie elementy, potrzeba oprogramowania. Minimum to Mu-Editor -> dla Windows do pobrania ze strony projektu. Dla MacOSX lub Linux po prostu poczytaj sposób instalacji. Dodatkowo dwa pliki graficzne: Grarantanna. 20 darmowych narzędzi do pracy zespołowej online - DevaGroup - Archiwum. Sprawna komunikacja w firmie to podstawa każdego rozpoczynanego projektu.

20 darmowych narzędzi do pracy zespołowej online - DevaGroup - Archiwum

W dobie start-upów i outsourcingu nasi pracownicy lub współpracownicy często rozsiani są po całej Polsce, a niekiedy nawet po całym świecie. Warto korzystać z różnych wirtualnych narzędzi, aby móc jak najszybciej i najlepiej skontaktować się z pozostałymi osobami z firmy. Skype, Dropbox czy Google Docs, to programy znane większości osób, dlatego przygotowaliśmy zestawienie innych programów, które mogą przydać się w codziennej pracy. Dodatkowym filtrem zastosowanym w wyborze narzędzi była możliwość korzystania z nich bez niepotrzebnej instalacji. Zestawienie zawiera więc tylko te strony, które dostępne są online. Tech against Coronavirus - a list to work and learn remotely. Microsoft Teams Microsoft is offering a free six-month trial globally for a premium tier of Microsoft Teams, Business Insider first reported on Tuesday.

Tech against Coronavirus - a list to work and learn remotely

The tier was originally designed to enable hospitals, schools, and businesses in China to get up and running quickly on Microsoft Teams, and that tier is now available globally. However, when you try to sign up for it, you’ll be prompted to work with a Microsoft partner or a member of Microsoft’s sales team to get it set up. On March 10th, Microsoft says it will also roll out an update to the free version of Teams that will lift restrictions on how many users can be part of a team and allow users to schedule video calls and conferences. Mirro As a performance management tool, Mirro boosts organizational culture, aiming to futureproof individual and team performance in workplaces. Wakelet Save, organize and share content from across the web with Wakelet. Pdf.

Oddział przedszkolny - Zdalne lekcje - Portal Gov.pl.