background preloader

E-learning

Facebook Twitter

Bartłomiej Polakowski. Twórz e-learning. The team of learning practitioners. Elearning. Course: Tworzenie multimedialnych treści e-learningowych. CAS Authentication wanted! OKO-PCz. Sesja_2a_2.pdf. Unikatowy Absolwent = Możliwości. Przejdź doplatformy e-learningowej UAM Na te zajęcia żaden student nie może zaspać, ponieważ uczestniczyć w nich może nawet we własnym łóżku, w fotelu, w domu czy bibliotece.

Unikatowy Absolwent = Możliwości

Sam wybiera miejsce i czas. Jeśli lepiej mu się myśli w nocy – wreszcie ma możliwość uczestniczyć w zajęciach po zmroku. Loguje się na specjalnej platformie i czyta, ogląda, słucha, komentuje, dyskutuje, tworzy. Gdy zachoruje, nie ma problemu z nadrabianiem zajęć, nie musi też pożyczać notatek, ponieważ wszystkie materiały są dostępne na platformie. Materiały umieszczone przez prowadzącego zajęcia może czytać, oglądać czy odtwarzać wiele razy. E-learning w projekcie W ramach projektu do 2015 roku stworzymy ogólnouniwersytecki system kształcenia na odległość. Kursy dla pracowników Jak poruszać się po platformie Moodle? Moodle Do tej pory poszczególne wydziały UAM miały swoje platformy e-learningowe. Kontakt. 403: Dostęp zabroniony.

Program studiów - Wyższa Szkoła Europejska. W trakcie zajęć uczestnicy dowiedzą się jak projektować, dobierać, tworzyć i wdrażać nowoczesne metody rozwojowe, takie jak szkolenia online, blended learning, webinary, screencasty i webquesty.Studenci tego kierunku poznają również specyfikę realizowania szkoleń online, różne metodologie zarządzania procesem tworzenia szkoleń, a także specyficzne wymagania technologiczne.Siłą studiów jest wysoko wyspecjalizowana kadra, która posiada olbrzymie doświadcznie w zróżnicowanych projektach szkoleniowych realizowanych dla największych klientów w Polsce i na świecie.

Program studiów - Wyższa Szkoła Europejska

Podstawy szkoleń online Wprowadzenie do elearninguKształcenie wspierane technologią i edukacja medialnaAndragogika i psychologia kształceniaNarzędzia synchroniczne i asynchroniczne Projektowanie i tworzenie szkoleń online. Obszary Uczelnianej Platformy e-Learningowej. Narzędzia przedstawione poniżej dostępne są dla pracowników i studentów AGH W obrębie Uczelnianej Platformy e-Learningowej (narzędzi oraz platformy Moodle) obowiązuje jeden sposób autoryzacji.

Obszary Uczelnianej Platformy e-Learningowej

Konieczne jest posiadanie konta w systemie Wirtualna Uczelnia - (z uzupełnionym adresem email) oraz utworzenie hasła na stronie: Loginem dla studenta jest jego numer indeksu, natomiast loginem dla prowadzącego jego adres email zarejestrowany w Wirtualnej Uczelni. System do wideokonferencji OpenMeetings jest zintegrowany z Uczelnianą Platformą e-Learningową Moodle jako składowa kursu*. Oprogramowanie do tworzenia i publikowania e-portfolio. Użytkownicy mogą przechowywać i udostępniać rezultaty i dokumentację swojej pracy. Redmine to aplikacja internetowa wspomagająca zarządzanie projektami. 100 przydatnych narzędzi w e-learningu #2. Dzisiaj przedstawiam kolejną porcję narzędzi, zarówno darmowych jak i komercyjnych, wykorzystywanych w e-learningu (26-50): (26) ScreenShot Captor / tworzenie i obróbka zrzutów ekranowych. (27) Camtasia Studio / rozbudowane i stosunkowo niedrogie jak na swoje możliwości narzędzie do tworzenia wszelkiego rodzaju prezentacji oraz screencastów. (28) Google Calendar / łatwy w obsłudze kalendarz, w którym można dodawać wydarzenia oraz wysyłać zaproszenia, a jednocześnie udostępniać plan zajęć swoim znajomym. (29) Linkedin / międzynarodowy serwis profesjonalnych społeczności. (30) Adobe Captivate / komercyjne, rozbudowane narzędzie do tworzenia kontentu e-learningowego.

100 przydatnych narzędzi w e-learningu #2

. (31) Google Alerts / aktualizacje wysyłane pocztą e-mail zawierające najnowsze wyniki wyszukiwania na wybrany przez użytkownika temat. (32) Google Maps / baza danych map oraz zdjęć satelitarnych i lotniczych całego świata. . (34) Google Scholar / pozwala na wyszukiwanie tekstów naukowych. Be Sociable, Share! 100 przydatnych narzędzi w e-learningu #1. Warsztat e-trenera to zestaw wielu narzędzi – w zależności od tego jak go sobie skonfigurujesz zależeć będzie ilość czasu poświęconego na przygotowanie kursu, obsługę użytkowników czy też marketing.

100 przydatnych narzędzi w e-learningu #1

W Internecie znajdziesz wiele narzędzi związanych z e-learningiem zarówno płatnych jak i darmowych. Nie w każdym przypadku opłaca się korzystać wyłącznie z bezpłatnych rozwiązań. Ważne jest, aby dobrze wybrać płatne narzędzie i móc go maksymalnie wykorzystać do swoich potrzeb. Mamy wtedy gwarancję, że zainwestowane pieniądze zwrócą się nam w krótkim czasie. Polecam zapoznanie się z pierwszą grupą narzędzi wykorzystywanych w e-learningu (1-25):(1) Firefox + dodatki / przeglądarka internetowa wraz z dodatkami – chodzi głównie całą masę dodatków, dzięki którym możesz np. ściągnąć film z YouTube. (2) Google Reader / internetowy czytnik kanałów Atom i RSS.

. (3) Skype / komunikator głosowy – umożliwia prowadzenie darmowych rozmów głosowych oraz video pomiędzy użytkownikami programu. Narzędzia w e-learningu. Elearning, platformy e-learningowe, szkolenia e-learning, lms.