background preloader

Kreatywność, myślenie

Facebook Twitter

Kreatywność - ćwiczenia jak rozwinąć twórcze myślenie. Zastanawialiście się czym jest kreatywność, czy kreatywności można się nauczyć? Czy da się wyćwiczyć abstrakcyjne myślenie, znajdywanie rozwiązań, pomysłowość… Gdy jesteś gotowy na codzienne wyzwania, elastyczny, ciekawy nowych doświadczeń, myślisz nieszablonowo i lubisz tworzyć, prawdopodobnie jesteś osobą bardzo kreatywną.

Potraktuj więc ten wpis, jako systematyzację wiedzy. Natomiast jeśli chcesz ruszyć do przodu, w Twoim życiu brakuje pasji albo dobrych pomysłów, zaparz herbatę i rozwiń swoją kreatywność z rudym blogiem i ćwiczeniami ;] Kreatywność – ćwiczenia Gdy przygotowywałam się do tego wpisu, doszło między mną, a znajomą do konfrontacji – ona uważa, że kreatywność, jest jak inteligencja: albo ją masz, albo nie, ja z kolei twierdzę, że kreatywność przypomina mięsień, który można wyćwiczyć, a nieużywany – zanika.

Nie wiedząc, jak rozszerzyć temat, zaczęłam od takiej luźnej mapy skojarzeń*: Z tych istotniejszych, podkreśliłabym: UMIEJĘTNOŚĆ. Rozwiń swoją kreatywność – ćwiczenia. Uruchom myślenie projektowe (design thinking) w szkole. Design Thinking – kilka ćwiczeń, które rozbudzą Twoją kreatywność. Jeśli poruszasz się w obszarze zarządzania projektami, to zapewne nie jest Ci obce określenie Design Thinking. Ta popularna metoda umożliwia kreację i wdrażanie nowych produktów i usług, opierając się na potrzebach użytkowników.

W tym tekście skupimy się jednak na mniej formalnej stronie tej metody i wykonamy wspólnie kilka ćwiczeń, które będą rozgrzewką kreatywną i przygotują Cię do docelowej części warsztatowej. Na czym polega Design Thinking? Design Thinking to podejście do projektowania innowacyjnych rozwiązań. Jego celem jest stworzenie produktu, usługi lub procesu, które odpowiedzą na realne potrzeby użytkowników, będą możliwe do wykonania oraz ekonomicznie opłacalne. Metodę tę możemy zastosować praktycznie wszędzie – od wymyślenia nowej oferty szkoleniowej w firmie, po zaprojektowanie autobusu działającego na parę wodną. Proces składa się z 5 etapów: Empatyzacji – czyli wczucia się w potrzeby użytkownika oraz zebranie danychDefiniowania problemu – z czym nasz użytkownik się boryka? Ćwiczenia na Kreatywność - Pobudź ją w sobie | BrainDesign.