background preloader

ARTYKUŁY O EDUKACJI

Facebook Twitter

Komunikatywność wypracowań maturalnych - ppt pobierz. Koronawirus - Zdalne nauczanie a wynagrodzenie - Karta nauczyciela. Dostałam dzisiaj pytanie, które podniosło mi ciśnienie … Czy nauczyciel ma obowiązek prowadzić zajęcia z uczniami w formie telekonferencji – online i czy od takiej formy prowadzenia zajęć można uzależniać wypłacenie mu wynagrodzenia?

Koronawirus - Zdalne nauczanie a wynagrodzenie - Karta nauczyciela

Czy nie ma dbać o swój wizerunek przed kamerą i chronić swojego miru domowego (widać elementy mieszkania). Co z bezpieczeństwem uczniów, w czasie np. prowadzenia zajęć z wychowania fizycznego? Niemal codziennie czytam o różnych pomysłach a to Ministerstwa Edukacji Narodowej o planowanych zmianach w zakresie wynagradzania nauczycieli, a to różnych gmin w Polsce. Włos się jeży na głowie, bo jakoś nie słychać, aby w innych branżach właśnie teraz podejmowano radykalne kroki, aby obniżyć pracownikom wynagrodzenie. Wracając do zadanego pytania, częściowo na ten temat wypowiedziałam się we wpisie o przestoju w pracy nauczyciela. Zdalne nauczanie Otóż, nauczanie zdalne to nic innego jak praca w systemie telepracy, o której mowa w art. 67[5] i następnych Kodeksu pracy.

"Świat z perspektywy nastolatka" - Aleksandra Brzezińska (audio + prezentacja) Poradnik wiedzy o dziecku i nastolatku. Eduentuzjasci.pl/dziecko-nastolatek Niezbędnik Dobrego Nauczyciela - seria książek i narzędzia - materiały prom. i inform.

Poradnik wiedzy o dziecku i nastolatku

Sześciolatki - gotowośćszkolna i wsparcie - materiały z cyklu konferencji Sześciolatekw szkole - broszury informacyjne Niezbędnik Dobrego Nauczyciela - seria książek i narzędzia NDN: Rozwój. NDN: Opieka i wychowanie. NDN: Edukacja. NDN: Monitorowanie rozwoju. NDN: Rozwój. NDN: Opieka i wychowanie. NDN: Edukacja. NDN: Monitorowanie rozwoju. NDN: Rozwój. NDN: Opieka i wychowanie. NDN: Edukacja. NDN: Monitorowanie rozwoju. NDN: Rozwój. Przedsiębiorczość – wyposażanie uczniów w kreatywność i zdolność do podejmowania inicjatywy. Image: Copyright art4all/Shutterstock Przedsiębiorczość może być mylnie kojarzona wyłącznie z działaniami natury ekonomicznej i z tworzeniem przedsiębiorstw, jednak to coś więcej.

Przedsiębiorczość – wyposażanie uczniów w kreatywność i zdolność do podejmowania inicjatywy

„Inicjatywność i przedsiębiorczość” to jedna z ośmiu kompetencji kluczowych w uczeniu się przez całe życie, zdefiniowanych przez Unię Europejską. Kompetencja ta oznacza zdolność do rozpoznawania możliwości i wykorzystywania ich, do wcielania pomysłów w życie, do planowania procesu realizacji pomysłu i do zarządzania tym procesem w celu osiągnięcia postawionych sobie celów. Niniejszy poradnik oferuje informacje na temat tej kompetencji kluczowej oraz pokazuje, jak nauczyciele mogą rozwijać tę kompetencję wśród swoich uczniów. Czym jest przedsiębiorczość jako kompetencja? Należy podkreślać i promować szerokie rozumienie przedsiębiorczości, odnoszące się do wszystkich kontekstów – do edukacji i szkoleń, do zatrudnienia oraz ogólnie, do życia człowieka.

Macanie kur – czyli krótko o szkolnych ocenach – Konstantynopolitańczykiewiczówna. Pozbawienie szkoły ocen cyfrowych jest niczym podstępne ścięcie włosów biblijnemu Samsonowi – tak to się jawi niektórym.

Macanie kur – czyli krótko o szkolnych ocenach – Konstantynopolitańczykiewiczówna

Inni się zastanawiają: a może warto? Jeszcze inni, śladem belfrów bezcyfrowych (czy tylko mnie to brzmi diabolicznie?) , już w tym roku szkolnym spróbują nie oceniać, nie wyciągać średnich, a informować uczniów o ich postępach. Macanie kur Pod jednym z wpisów na temat nieoceniania na popularnym nauczycielskim forum pojawił się argument, że oceny cyfrowe są konieczne, bo „na oko to się kury maca”. Szkiełko i oko – o ocenach w pierwszej połowie XX wieku Ponieważ jednak do mnie przemawia silniej „szkiełko i oko”, więc wolę powołać się „na oko”, choć w tym kontekście bardzo przekornie. Kryński w 1932 r. wysłał do dyrektorów 77 gimnazjów list z prośbą o ocenę jednego zadania z matematyki ucznia klasy ósmej. Odpowiedziało 50 szkół, w 44 przypadkach profesorowie opatrzyli swoje oceny uwagami dotyczącymi błędów na marginesie otrzymanych odbitek zadania. WYDARZENIA. Kształtowanie kompetencji kluczowych w naszej szkole, poddaliśmy od października 2016 roku szczegółowej diagnozie.

WYDARZENIA

Celem tego badania było między innymi uzyskanie danych, pozwalających na zaplanowanie wsparcia ułatwiającego nauczycielom organizację zajęć przyczyniających się do rozwoju kompetencji kluczowych, właściwych postaw i umiejętności niezbędnych na rynku pracy, jak również indywidualizację pracy z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Badanie pokazało, że działania na rzecz nabywania przez uczniów kompetencji i kwalifikacji określonych jako kompetencje kluczowe, są konstytutywnym zadaniem szkoły, wynikającym zarówno z podstawy programowej dla szkoły podstawowej, jak i wewnętrznych dokumentów szkoły. Konsekwencją przeprowadzonych badań był udział w projekcie finansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego „Nowoczesna szkoła, nowoczesna edukacja”.

Elżbieta Trzcińska, dyrektor szkoły. EDU PUBLIKACJE. Badania i debaty. Co powinien robić nauczyciel? Co powinien robić nauczyciel?

Co powinien robić nauczyciel?

To jakaś prowokacja? Żarcik? Pytanie ma jakieś drugie dno? Przecież wiadomo co powinien robić nauczyciel… Uczyć – to jasne jak słońce, do tego trochę wychowywać, choć tak naprawdę wychowaniem powinni zająć się rodzice, więc może lepiej: korygować wychowanie jeśli jest niewłaściwe. Ale przede wszystkim powinien uczyć. Dla mnie nauczycielstwo jest jak teatr. Samo uczenie wciśnięto w sztywne ramy nakazów, wymagań, uciążliwych formalności i kontroli, które mając w założeniu usprawnienie uczenia, w rzeczywistości je spowalniają, odzierają z uroku. Tak, wiem… To testy wyniosły podstawę na piedestał. Podstawy są przeładowane, to fakt. Wychodzę przed publikę, odgrywam spektakl, ale publiczność nie rozumie o czym ja mówię. A jeśli nauczyciel jest też wychowawcą to już kaplica. Nauczyciel to w ostatnich latach „pracownik szkoły”, taki GOŚĆ OD WSZYSTKIEGO. Nauczyciele odchodzą z zawodu.

Jestem nauczycielem, nawet jeśli aktualnie nie pracuję w oświacie.