background preloader

סדנה

Facebook Twitter

Google. Science and Cooking. ‫להיות מדען עם פרופסור דן - מבנה החומר‬‎ Easy Science Experiments You Can Do at Home or at School. קולה. תכנית הלימודים המעודכנת - גרסת טיוטה לשנת הלימודים תשע"ה. ועדת התכנית במדע וטכנולוגיה לבית הספר היסודי השלימה את טיוטת מפרט התכנים לכיתות א'-ו'.

תכנית הלימודים המעודכנת - גרסת טיוטה לשנת הלימודים תשע"ה

טיוטה זו עדיין לא אושרה על ידי ועדת המקצוע ועל ידי יושב ראש המזכירות הפדגוגית וטרם עברה עריכה לשונית. הוועדה מבקשת להציג את המסמך לידיעת מורים, מדריכים, מנחים, מרכזי מקצוע, כותבי חומרי למידה וחברי המרכזים להוראת המדעים במוסדות להשכלה גבוהה, לצורך קבלת הערות ומשוב. מצב זה מהווה שלב תפר עד להשלמת עדכון תכנית הלימודים המלאה ואישורה הכולל. הערות והארות נא להפנות בכתב אל:ד"ר רוחמה ארנברג, מרכזת ועדת התכניתאגף מדעיםהמזכירות הפדגוגיתמשרד החינוך, ירושלים 91911טלפון: 5601059-02 פקס: 5601043-02 ruhamaer@education.gov.il E-mail: תחומי תוכן כיתה א' תחומי תוכן כיתה ב' ג3: בניית דגם של מוצר חשמלי פשוט.

בניית דגם של מוצר חשמלי פשוט תלמידים יקרים, לאחר שהכרנו את מרכיבי המעגל החשמלי ואנו יודעים להבחין בין חומרים שמוליכים חשמל לבין חומרים מבדדים אנו יכולים לתכנן ולבנות מוצר הפועל בעזרת אנרגיה חשמלית (באמצעות סוללות).

ג3: בניית דגם של מוצר חשמלי פשוט

במשימה זו עליכם לבנות משחק או דגם של מכשיר / מוצר חשמלי פשוט בעזרת הציוד שנמצא ברשותכם (סוללות, חוטי חשמל, נורות, מנוע, זמזמם ומפסק.) יש לצרף לדגם/מכשיר שבניתם דף מידע ולציין : מהו הצורךמהי מטרת המוצר ולתאר כיצד המכשיר פועל ( בהסבר עליכם לעשות שימוש במושגים "מעגל חשמלי סגור/פתוח", "חומרים מוליכי חשמל", "חומרים מבדדים", ועוד מושגים שלמדנו.) שימו לב: יש להקפיד על כללי הבטיחות ולוודא שבניית המוצר החשמלי ייעשה שימוש רק בסוללות של 1.5 וולט, ולא במקור החשמל של תחנת החשמל. לפניכם מספר הצעות מפורטות. ניתן לבנות מכשיר מתוך המבחר המצורף או מכשיר אחר בהתאם לתכנון שלכם. נפח וכמות. מעבירים מכלי לכלי. מודדים ואורזים. מעבירים מכלי לכלי. הדלקת אש באמצעות חיכוך (מקדח אש) I Love Charts. חשיבה על הסקה, אבל לא כזאת שמפעילים כשקר. זו רשומונת קטנה, פתק.

חשיבה על הסקה, אבל לא כזאת שמפעילים כשקר

שיחה רגעית של הילדים: אלה (9): "היום במדעים דפנה נתנה לנו אורז ומלח וביקשה שנפריד אותם. היא נתנה לנו מסננות אבל אף אחת מהן לא התאימה והאורז נפל דרך שלושתן. הצעתי להוסיף מים והמים יתאחדו עם המלח ויזרמו דרך המסננת. הפרדת תערובות - מדעים- האתר של יעל. הפרדת תערובות. ניסויים מדליקים בנרות. מדוע הסטייק אדום והשניצל לבן? למה יש בועות בשמפניה? איך נוצר הקצף של הקפוצ'ינו? האם אפשר להכין שוקולד עמיד לחום? ולמה ערק הופך לבן כשמוסיפים לו מים? אם שאלות אלה ודומות להן מעניינות אתכם, הגעתם למקום הנכון. א.

מדוע הסטייק אדום והשניצל לבן? למה יש בועות בשמפניה? איך נוצר הקצף של הקפוצ'ינו? האם אפשר להכין שוקולד עמיד לחום? ולמה ערק הופך לבן כשמוסיפים לו מים? אם שאלות אלה ודומות להן מעניינות אתכם, הגעתם למקום הנכון.

ליאת שאלה: האם יש גרנולות עמילן גם בקמח לבן, נטול כל קליפה וטחון דק? כלומר, היכן יושבות גרנולות העמילן, בקליפה או בחלקים הפנימיים, שנשארים גם בקמח לבן? גרגרי החיטה מורכבים משלושה חלקים: הנבט, שהוא עובר החיטה; הסובין, שהוא המעטפת החיצונית של הגרגר; והאנדוספרם, שבו מאוחסנים חומרי התשמורת עבור הנבט העתידי. בין חומרי התשמורת שבאנדוספרם – חלבונים, עמילן, וויטמין B. קמח לבן הוא האנדוספרם הטחון. ב. עמילן הוא מאגר האנרגיה המרכזי של צמחים רבים. בבישול, עמילן דולף מן הגרנולות, ושרשראות העמילן החופשיות שמסתבכות זו בזו ונקשרות זו לזו, תוך אגירת מים ביניהן, יוצרות מבנה בשם ג'ל. להמשיך לקרוא. Eating Nails for Breakfast - Cool Science Experiment. רשימת כל הניסויים באתר. הרשימה המלאה של ניסויי "מדע בבית" – ניסויים מדעיים לילדים ולמבוגרים – שהתפרסמו עד היום (לפי סדר פרסומם, החדשים בתחתית הרשימה).

רשימת כל הניסויים באתר

כל שבועיים מתפרסם ניסוי חדש: כאן תמצאו מגוון הצעות לניסויים מדעיים לילדים (ומבוגרים) שאפשר לעשות בבית – ללא שימוש במכשירים או חומרים מיוחדים. התוצאות – מפתיעות ולפעמים מדהימות, ולפעמים נראות כמו קסם – אך אין כאן שום דבר על-טבעי, הכל לפי חוקי הכימיה, הפיסיקה, הביולוגיה והמתמטיקה. ניסויים עם טקסט ותמונות בלבד (ללא סרט וידאו): חרציות צבעוניות – בניסוי הזה נלמד איך לשנות את צבען של חרציות לבנות בעזרת צבעי מאכל.מים בורחים מכוס – בניסוי הזה נלמד איך מים יכולים "לברוח" ממכל אחד לאחר – וכל זה בלי שנטה את המכל או אפילו ניגע בו.בלוני גומי חסיני אש – בניסוי הזה נראה איך אפשר להניח בלון גומי רגיל מעל אש בלי שיתפוצץ.כרומטוגרפיה של טוש שחור – בניסוי הזה נפריד את הצבע השחור של טוש לצבעים שמהם הוא מורכב ונראה שהוא בעצם בנוי מתערובת של כמה צבעים.כרומטוגרפיה של פרחים – בניסוי הזה נכין תמצית של צבענים (פיגמנטים – חומרים בעלי צבע) מתוך עלי הכותרת של פרחים צבעוניים.

שלושה פרפרי זהב, דף הבית. אתר שלושה פרפרי זהב יוזמה זוכה בפרס רקנטי קופ צ'ייס רש"י לשנת 2015.

שלושה פרפרי זהב, דף הבית

סוגרים מעגל. PhET Simulations Translated into Hebrew. MABAT BOOKS - bemmlehet chomer. קל וחומר. תמיסות. ערכות מדע משוכללות , ניסויים לכל לבית. Make Your Own Rock Candy. A wooden skewer (you can also use a clean wooden chopstick) A clothespin 1 cup of water2-3 cups of sugarA tall narrow glass or jar Clip the wooden skewer into the clothespin so that it hangs down inside the glass and is about 1 inch (2.5 cm) from the bottom of the glass.

Make Your Own Rock Candy

(as shown) Remove the skewer and clothespin and put them aside for now. Get a helpful adult! Pour the water into a pan and bring it to boil. Pour about 1/4 cup of sugar into the boiling water, stirring until it dissolves. Want colored rock candy? When you mixed the water and sugar you made a SUPER SATURATED SOLUTION. ‫חומרים, תכונות ושימושים ‬ תחנת העזרים. שער שני כתה ד אוויר ומים. שער שני כתה ד אוויר ומים. שער שלישי כתה ג אנרגיה בפעולה. תחנת העזרים.