background preloader

Instrukcje i artykuły

Facebook Twitter

Szkolenia

Przydatne linki - Zakręcony belfer. Skip to content.

przydatne linki - Zakręcony belfer

Specjalni. Przygotowując zajęcia dla dzieci, warto zaplanować je tak, aby stworzyć przestrzeń do twórczej aktywności i kreatywności.

Specjalni

Sposobów jest wiele. Ostatnio trafiłyśmy na ciekawą stronę, którą można wykorzystać do utrwalania wiadomości z lekcji, poprzez tworzenie graficznych ,,remixów”. Aplikacja udostępnia 17 szablonów, większość da się wykorzystać na zajęciach. Oś czasu, karty kolekcjonerskie czy pocztówki z pewnością pomogą w nauce i staną się ciekawą formą pracy podczas lekcji online. Dodatkowym atutem strony jest to, że miejsca na dodanie tekstu nie jest za dużo, dlatego uczeń musi wykazać się nie lada kreatywnością, aby zmieścić najważniejsze informacje.

Możesz edytować kolor szablonu. Edu+ W mojej klasie to działa… Pantikczer-kreatywny blog o edukacji - Strona 2 z 16 - Edukacja, technologie informacyjno - komunikacyjne. Book Creator to narzędzie, które pozwala na łatwe, szybkie i eleganckie w formie przygotowanie prostej publikacji cyfrowej.

pantikczer-kreatywny blog o edukacji - Strona 2 z 16 - Edukacja, technologie informacyjno - komunikacyjne

Przygotowaną książkę udostępniamy w serwisie, a następnie możemy osadzić na stronie internetowej, linkować do Google Classroom, grupy na Facebooku, czy też udostępnić ją za pośrednictwem Twittera. Book Creator, czyli bohater kolejnego artykułu Pana Tikczera. Czytaj dalej Cyfrowa książka? To proste … Mapy myśli (Mind Mapping) to metoda budowania kreatywnej notatki od lat silnie zakorzeniona w polskim systemie oświatowym. Czytaj dalej Mapa myśli na dwa sposoby Przeglądając nowości na moich ulubionych platformach edukacyjnych trudno było pominąć usługę Google Earth. Czytaj dalej Co nowego na Google Earth? Usługa Google Arts & Culture jest naprawdę genialna. Czytaj dalej Nowości na Google Arts & Culture. Polonistka przy tablicy: Top ten - najciekawsze aplikacje.

Strona internetowa w 5 minut, czy to możliwe? » Aktywny Nauczyciel Blog. Wyobraź sobie sytuację, że organizujesz szkolne wydarzenie i chcesz o tym poinformować uczniów, nauczycieli i rodziców.

Strona internetowa w 5 minut, czy to możliwe? » Aktywny Nauczyciel Blog

Możesz to zrobić tradycyjnie, drogą analogową, czyli przygotować materiał do wydrukowania i umieścić go w szkolnej gablocie, rozdawać ulotki podczas przerwy i na zebraniach z rodzicami lub w pokoju nauczycielskim. Ale możesz też… stworzyć swoją własną, unikalną stronę internetową. Jeszcze do niedawna strony internetowe tworzyli programiści i trzeba było posiadać pewną tajemną wiedzę, która pozwalała tego dokonać. Nadal jest tak że jeżeli chcesz zrobić profesjonalny materiał do opublikowania w sieci Internet potrzebujesz swojej domeny, hostingu i znajomości rozbudowanych narzędzi programistycznych.

Przyrodniczy zakątek: INNOWACJA GAMIFIKACJA. MISJA DODATKOWA „PARAZYTOLOG” (do lekcji Płazińce) termin na wykonanie zadania – 1 tydzień.

Przyrodniczy zakątek: INNOWACJA GAMIFIKACJA

Możesz zdobyć maksymalnie 9 pkt. Możesz rozwiązać wszystkie zadanie lub tylko wybrane. Przyrodniczy zakątek: INNOWACJA BIOLOGIA. 7a - 22.09.2020 (wtorek) 7b - 25.09.2020 (piątek) 7c - 24.09.2020 (czwartek) Temat: Budowa i funkcje skóry.

Przyrodniczy zakątek: INNOWACJA BIOLOGIA

Cele lekcji, materiały oraz zadania do wykonania znajdziesz w formularzu. EduScrum w szkole » eduScrum® - współpraca, która dodaje skrzydeł. Czy jest możliwe by świat edukacji mógł czerpać z doświadczeń świata biznesu?

eduScrum w szkole » eduScrum® - współpraca, która dodaje skrzydeł

Odwrócona lekcja w praktyce. Nowy rok pod znakiem ciągłych zmian?

Odwrócona lekcja w praktyce

Przeładowana podstawa? Zbyt liczne klasy? PowerPoint reaktywacja – 3 proste sposoby na odnowienie starych prezentacji. » Aktywny Nauczyciel Blog. Każdy z nas ma prezentacje wykonane za pomocą programu MS Office PowerPoint.

PowerPoint reaktywacja – 3 proste sposoby na odnowienie starych prezentacji. » Aktywny Nauczyciel Blog

Cały czas z nich jeszcze korzystamy, bo zawierają ważną treść, a przygotowanie nowych zajmuje czas, którego każdemu ciągle brakuje. Z drugiej strony trochę nam już wstyd w dzisiejszych czasach, kiedy jest dużo możliwości przedstawiania materiału graficznego pokazywać stare nie najlepiej wyglądające prezentacje PowerPoint. Przydatne aplikacje. W artykule opisujemy kilka aplikacji umożliwiających tworzenie map interaktywnych oraz umieszczanie ich na własnej stronie.

Przydatne aplikacje

Warto zaznaczyć, że przedstawione poniżej narzędzie są intuicyjne i nie wymagają umiejętności programowania. Map Channels - rozbudowane narzędzie, umożliwiająca umieszczenia map Google Maps na dowolnej stronie internetowej lub blogu. Tworzenie map jest bardo proste, wystarczy się zalogować. Mapę można umieścić w bazie, udostępniając ją dla innych użytkowników aplikacji. Aplikacja ma dużą funkcjonalność, od stworzenia prostej mapy po bardziej rozbudowane serwisy mapowe, czy np. możliwość stworzenia trasy dojazdu z widokiem Street View. Geo Finder - aplikacja generuje gotowy kod mapy z markerem do wklejenia na stronę. Sketchmap - bezpłatna aplikacja, nie wymaga rejestracji ani instalacji dodatkowego oprogramowania.

Interaktywne lekcje z Nearpod - INSPIR@CJE 2017. Gry Hasbro Polska - Jak grać w Taboo. Warsztaty online Rozwijanie kompetencji kluczowych z TIK moduł I. Szkolenie online - Nearpod 7.09.2020. Nearpod przewodnik. Mentimeter - czyli jak uatrakcyjnić swoje lekcje? Asy Internetu - Fundacja Szkoła z Klasą. Cyfrowi tubylcy: Jak uczyć online? Narzędzia_web2.0.xlsx - Google Sheets. #kreatywnezdalnie GENIAL.LY GRA. Klik w link - Baamboozle. Darmowy bank oraz generator gier. - Creative Teacher Sylwia Grubiak. Z(a)maluj sobie kod! O qr kodach wiemy już bardzo dużo. Znamy wiele kreatywnych sposobów na ich edukacyjne wykorzystanie i wiemy, że jest to nieograniczone morze możliwości. Piątki dla nauczycieli w CDT #8 - Nearpod, narzędzie edukacyjne. Flippity - darmowy dodatek do arkusza google - pantikczer-kreatywny blog o edukacji. Flippity to dodatek do arkusza kalkulacyjnego google dzięki któremu szybko przygotujemy ciekawe zadania i zabawy dydaktyczne.

Krótki artykuł o tym, jak zainstalować ten dodatek i szybko stworzyć quiz, z tutorialem video. Zapraszam! By rozpocząć zabawę z Flippity musimy oczywiście posiadać konto na google.com – kto jeszcze nie posiada, najwyższa pora je założyć. Google to nie tylko dostęp do poczty na gmail-u i wirtualnego dysku oferującego 15 GB przestrzeni na nasze pliki, ale to również różnego rodzaju usługi, z których możemy korzystać za darmo. Darmowy „Word” (odpowiednik microsoftowskiego edytora tekstu), arkusz kalkulacyjny, aplikacja do prezentacji i dodatki do tych programów, rozszerzające zakres ich możliwości. Czy na Kahoot kończy się świat? - Nauczyciel Na Miarę. 7 narzędzi, które uatrakcyjnią zajęcia online. Nauczyciel to osoba, która nie tylko uczy innych, ale cały czas musi sama się dokształcać. W czasach koronawirusa, większość z nas musiała samodzielnie nauczyć się obsługi programów do prowadzenia lekcji online. Co więcej, robimy wszystko, aby lekcje były interesujące i nie traciły na jakości.

Pear Deck czyli jak zrobić interaktywną prezentację (cz.1) - pantikczer-kreatywny blog o edukacji. Geniallni Inspiratorzy (@Geniallni_Inspiratorzy) Inspiratorzy by aka.chodacka on Genially. The Jigsaw Method. How to produce a reflective learning diary. How to produce a reflective learning diary.

A GUIDE FOR TEACHERS, ASSESSORS AND VERIFIERS You may be involved with courses, as a teacher, assessor or verifier, where learners are asked to produce a reflective learning diary. For some people this can be quite a difficult task if they’re not used to keeping written records or writing diaries. We’ve come up with some tips to guide you through the process. What is a reflective learning diary? Reflective learning diaries - sometimes called ‘learning journals’ or ‘learning logs’ – are personal records about a person’s experiences of learning. What are they for?