background preloader

Diplomacie...

Facebook Twitter

Pip Definition. Spread. Photo Tampering throughout History. Mutual assured destruction. Aftermath of the atomic bomb explosion over Hiroshima, August 6, 1945 Mutual assured destruction, or mutually assured destruction (MAD), is a doctrine of military strategy and national security policy in which a full-scale use of high-yield weapons of mass destruction by two opposing sides would cause the complete annihilation of both the attacker and the defender.[1] It is based on the theory of deterrence where the threat of using strong weapons against the enemy prevents the enemy's use of those same weapons.

Mutual assured destruction

The strategy is a form of Nash equilibrium in which neither side, once armed, has any incentive to initiate a conflict or to disarm. Theory[edit] The doctrine of Mutual Assured Destruction (MAD) assumes that each side has enough nuclear weaponry to destroy the other side; and that either side, if attacked for any reason by the other, would retaliate without fail with equal or greater force. This MAD scenario is often referred to as nuclear deterrence. History[edit] Pre-1945[edit] Nejlépe placená šéfka popisuje 5 typů uchazečů, které vyhazuje od pohovoru - FirstClass.cz. Málokdy se nám podaří získat rozhovor, který by byl tak plastický.

Nejlépe placená šéfka popisuje 5 typů uchazečů, které vyhazuje od pohovoru - FirstClass.cz

Přínosný pro oba břehy byznysu, zaměstnavatele i zaměstnance. Ať firmu vlastníte, či se ucházíte o důležitou pozici, jistě souhlasíte, že „byznys je o lidech. Úspěch byznysu je založen na správných lidech – aktivních a efektivních. Give me liberty, or give me death! "Give me liberty, or give me death!

Give me liberty, or give me death!

" is a quotation attributed to Patrick Henry from a speech he made to the Virginia Convention in 1775, at St. John's Church in Richmond, Virginia, he is credited with having swung the balance in convincing the Virginia House of Burgesses to pass a resolution delivering the Virginia troops to the Revolutionary War. Grundeinkommen - 23 Translation(s) Rivers of Blood speech. Rivers of Blood speech (česky Řeč o proudech krve) byl kontroverzní politický projev o imigraci, který 20. dubna 1968 v Birminghamu pronesl britský konzervativní politik Enoch Powell.

Rivers of Blood speech

Hlavním tématem projevu byla takzvaná antidiskriminační legislativa navrhovaná tehdejší socialistickou vládou, která by kriminalizovala projevy negativních postojů vůči přistěhovalcům v některých oblastech života Britů. Powell prohlásil tuto legislativu za urážející a nemorální. Důsledek projevu pro Konzervativní stranu je hodnocen rozporuplně, podle některých komentátorů byla tato řeč jednou z hlavních příčin jejího překvapivého volebního vítězství v roce 1970, podle jiných komentátorů jí ubrala hlasy z řad přistěhovalců.

Documentaries About Latin America. Top 100 Documentary Movies. Rotten Tomatoes RT Login Log In.

Top 100 Documentary Movies

50 documentales para ver antes de morir. 50 documentales que cambiarán tu visión del mundo Hace casi 9 meses atrás me aventuré a realizar una recopilación de los que consideré eran los documentales que más me habían impactado y, con ello, cambiado el modo en el que veía el mundo.

50 documentales para ver antes de morir

Kdo jsme - Centrum pro výzkum veřejného mínění. Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) je výzkumným oddělením Sociologického ústavu AV ČR, v.v.i.

Kdo jsme - Centrum pro výzkum veřejného mínění

Jeho historie sahá do roku 1946, kdy jako součást Ministerstva informací začal fungovat Československý ústav pro výzkum veřejného mínění. Současné Centrum vzniklo v roce 2001 převedením svého předchůdce (IVVM) z Českého statistického úřadu do Sociologického ústavu Akademie věd ČR, v.v.i. Demagog.cz - Factcheck politických diskuzí. Documentaries About Russia. The Legacy of Pol Pot - Photo Essays. Pol Pot- Inside Evil. 35 Greatest Speeches in History. Richard Nixon Goes on Laugh-In - Top 10 Presidential Pop Culture Moments.

The Daily Beast. UNIjobs - kariérní portál pro studenty, absolventy a mladé profesionály. Financial Acronyms Quiz. Corporate Scandals Quiz. Financial Acronyms Quiz. Political Books Quiz. Literární soutěže. Vytvořeno 14. 3. 2014 1:00.

Literární soutěže

Učená společnost České republiky. Jazykové studium, vzdělávání a práce u nás i v zahraničí - Jazyky.Studium.Práce. BusinessInfo.cz. Alexej Navalnyj: Partyzán v džungli internetu. РосПил. Stuff You Should Know's First-ever Crowd-sourced Quiz". Profesní Rozvoj. Countries by Independence Day Quiz. World Capitals Quiz. Stáže v evropských institucích.

Untitled. Iuridictum. Khan Academy. 4 Cities : News. Galerie NE. HM Personal Progress. Lakonický - ABZ.cz: slovník cizích slov. Diccionario de la lengua española - Vigésima segunda edición. : Ke stažení / Právnická angličtina v ekonomickém kontextu I. O knihovně - Multikulturní centrum Praha. Drobečková navigace: Úvodní strana > Knihovna > O knihovně Knihovna MKC Praha nabízí informace o multikulturním soužití v České republice a jiných částech světa.

O knihovně - Multikulturní centrum Praha

Je určena laické i odborné veřejnosti. Knihovna shromažďuje aktuální světovou a českou literaturu, audio-vizuální média a periodika k těmto tématům: Náboženství a mytologie Multikulturní vztahy Legislativa (základní lidská práva, práva menšin, práva žen, antidiskriminace) Politické souvislosti multikulturalismu Národy a státy (národní identita a nacionalismus, vztahy mezi národy) Migrace a uprchlíci Ženy a gender Menšiny v ČR (Češi, Němci, Poláci, Romové, Slováci, aj.)

Agentura Moudrý překlad. Untitled. Překladatelé, tlumočníci - I.T.C. Jan Žižka. Výhřevnost. Výhřevnost je vlastnost paliva, která udává, kolik energie se uvolní úplným spálením jedné jednotky (obvykle 1 kg).

Výhřevnost

Proti spalnému teplu není v hodnotě zahrnuto měrné skupenské teplo páry, obsažené ve spalinách. SOCOM. Veterans for Peace. International Service Projects. G.I. (military) G.I. is a noun used to describe the soldiers of the U.S. Masarykovo stipendium (pro neziskový sektor) Cílem programu je prostřednictvím pobytů zástupců neziskové sféry z České republiky v USA podpořit rozvoj tohoto sektoru u nás, obohatit kontakty mezi českými a americkými organizacemi a pomoci získat znalosti a zkušenosti s prací neziskových organizací v zemi, kde jsou tradičně velmi silné a dobře fungující. Obsah grantu Stipendium se poskytuje na dobu tří až pěti měsíců s možným začátkem pobytu od začátku září 2014 nebo později podle potřeb uchazeče. Office de tourisme Ile de Ré – hôtel location vacances chambres camping office de tourisme, préparer et réserver votre séjour. Hrabáč. Hrabáč (Orycteropus afer) je středně velký savec původem z Afriky.

Max Planck. Max Karl Ernst Ludwig Planck (23. dubna 1858 Kiel – 4. října 1947 Göttingen) byl německý fyzik, považovaný za jednoho ze zakladatelů kvantové teorie. Život[editovat | editovat zdroj] Studoval u vynikajících německých fyziků Helmholtze a Kirchhoffa. V červenci 1879 získal doktorát na mnichovské univerzitě. Národní raketová obrana. Logo divize protiraketové obrany Národní gardy USA Národní raketová obrana (anglicky National Missile Defense - NMD, někdy též Protiraketový deštník) je obecný termín pro označení vojenských strategií a s tím spojených technologických a jiných systémů sloužících k obraně celé země před mezikontinentálními balistickými raketami, ať už prostřednictvím jiných střel nebo laseru.

Termín Národní raketová obrana má několik významů: Nejčastější, ale nyní již překonaný: zbrojní projekt Spojených států amerických, pro obranu vlastního území, rozvíjený v 90. letech a složený výhradně z pozemních jednotek. Islamabad. Toxic asset. Toxic asset is a popular term for certain financial assets whose value has fallen significantly and for which there is no longer a functioning market, so that such assets cannot be sold at a price satisfactory to the holder. Because assets are offset against liabilities and frequently leveraged, this decline in price may be quite dangerous to the holder. The term became common during the Late-2000s financial crisis, in which they continue to play a major role. When the market for toxic assets ceases to function, it is described as "frozen.

" Markets for some toxic assets froze in 2007, and the problem grew much worse in the second half of 2008. Several factors contributed to the freezing of toxic asset markets. Origin[edit] Initial public offering. History[edit] „Smyslem debatování je učit se, ne vítězit. Či spíše učení se je jediným vítězstvím, které má smysl.” (A.J. Toynbee) Ruští spisovatelé protestovali proti mocenské "rošádě" — Svět — ČT24. 13. 5. 2012 15:04, autor: ČT24 Moskva - Až 10 tisíc lidí se podle organizátorů zúčastnilo "lidové promenády", kterou do centra Moskvy prostřednictvím sociálních sítí svolala skupina ruských spisovatelů. Hedge (finance)

Cizi slova, veci...

Hospodářská komora České republiky. CzechInvest. Hlavní stránka.