background preloader

Pomysły na plastykę i technikę

Facebook Twitter

Jesienne liście. 40 pomysłów na zabawy świąteczne dla dzieci - Nasze Kluski. Ozdoby świąteczne 1.

40 pomysłów na zabawy świąteczne dla dzieci - Nasze Kluski

Aniołki lampiony 2. Żółwiowe ninja bombki 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. A) Z rolek po papierze b) Szablony do wydrukowania c) z Lego d) z masy solnej Pomysły na kartki bożonarodzeniowe 14) Rękawiczki 15) Filcowe 16) Z guzików 17) Z pieczątką z kartofla 18) Choinka z odcisków palców 19) Z kolorowych pasków papieru – myślę, że świetnie sprawdzą się tu stare czasopisma albo malowanki, które zakończyły już swój żywot 20) Składana choinka Inne 21) Zapach świąt – umieszczamy różne świąteczne zapachy w butelkach z wodą na 1-3 dni, kiedy woda przejmie już zapach, wyjmujemy, to co niepotrzebne i zaczynamy zabawę w zgadywanie, który zapach jest z czego.

Cardboard plates. Jak zrobić śnieżynki z papieru – szablony (DIY) Nauczycielskie zacisze. Mama Inspiruje. Tablica Montessori - Moje Dzieci Kreatywnie. Zainspirowana ramkami do nauki czynności praktycznych Marii Montessori, przygotowałam dla moich dzieci tablicę Montessori do treningu i zapinania różnych części garderoby.

Tablica Montessori - Moje Dzieci Kreatywnie

Ponieważ większość pomocy Montessori kosztuje od kilkudziesięciu do kilkuset złotych, dziś proponuję wykonanie jednej z plansz edukacyjnych do zabawy i treningu małej motoryki z recyklingu. Potrzebujemy sztywny karton, zapięcia z różnych starych ubrań oraz klej na gorąco. Wycięte zapięcia poukładałam na kartonie i przykleiłam klejem na gorąco ważne jest, aby przy guzikach i zamkach zostawić odrobinę luzu do manipulowania przy zapinaniu. W kilkanaście minut nasza tablica Montessori jest gotowa do zabawy. Dzieci mogą trenować umiejętności praktyczne w łatwy i przyjemny sposób, a ze starszakami możemy robić zawody na czas, aby nasze pociechy nabrały większej sprawności dłoni i palców. Dla zachęty krótki filmik, a więcej inspiracji na naszym kanale You Tube zapraszam do subskrybowania : Pin It! Zabawy dla 2-3 latka ponad 50 pomysłów - Moje Dzieci Kreatywnie. W jednym miejscu ponad 50 zabaw dla dzieci od dwóch do 3-4 lat.

Zabawy dla 2-3 latka ponad 50 pomysłów - Moje Dzieci Kreatywnie

Wiele inspirujących i prostych pomysłów, aby zaciekawić i zająć dziecko lub spędzić ciekawie czas z całą rodziną. Zabawy z 2-3 latkiem to wyzwanie dla wszystkich rodziców maluchy w tym wieku, to żywe skarby, ciekawe świata, pragnące każdego dnia nowych doznań… Wszelkie zabawki szybko się nudzą, więc musimy znaleźć dla nich nowe zastosowanie w ciekawej zabawie. Takie oraz inne pomysły znajdziecie w poniższym zestawieniu. Po kliknięciu na zdjęcia przejdziecie do opisu konkretnej zabawy, a przy okazji będzie mi bardzo miło jeśli dołączycie do grona moich subskrybentów na You Tube. Jest tam z każdym tygodniem więcej inspirujących zabaw przedstawionych na filmach. Zabawy rozwijające motorykę małą, uczące precyzji z elementem rywalizacji. Rysownie, kolorowanie, dorysowywanie, łączenie w pary, szukanie podobieństw i różnic to zabawy przygotowujące dziecko na nauki pisania i czytania. 15 pomysłów na zabawy sensoryczne. Zabawy sensoryczne mają za zadanie dostarczać różnorodnych bodźców do rozwoju zmysłów malucha i poszerzać świat jego doznań.

15 pomysłów na zabawy sensoryczne

Nie potrzeba do nich skomplikowanych zabawek, można wykorzystać przedmioty codziennego użytku i produkty spożywcze, które znajdą się w każdym domu. To prawda, zabawy sensoryczne należą do wyjątkowo brudzących, ale nawet mając w perspektywie szorowanie mieszkania, warto do nich zachęcać maluchy, bo harmonijny rozwój zmysłów to pożywka dla prawidłowego rozwoju mózgu i całego układu nerwowego. Każdy może zostać czarodziejem, a przy okazji przekonać się, jak powstają barwy. Do zabawy potrzebnych będzie kilka plastikowych woreczków z zamknięciem strunowym i farby w kolorach podstawowych: żółtym, niebieskim i czerwonym. Do każdego woreczka wlewamy po odrobinie farby w dwóch kolorach w taki sposób, żeby kleksy znajdowały się w przeciwległych rogach, i szczelnie zamykamy. Sól kuchenną wsypujemy do kilku kubeczków i energicznie mieszamy kawałkiem kolorowej kredy.

Dla tych, którzy nie boją się pobrudzić. Zestawienia, czyli kilka pomysłów w jednym miejscu, ostatnio podobają Wam się najbardziej.

Dla tych, którzy nie boją się pobrudzić

Dlatego postanowiłam przypomnieć również kilka przepisów na masy plastyczne. Uprzedzam, że jest to wpis dla tych, którzy nie boją się pobrudzić. Mam nadzieję, że doznania sensoryczne, a czasem nawet zapachowe i pełen szczęścia uśmiech dziecka, wynagrodzą Wam wszelkie trudy zamiatania podłogi. Przewijajcie dalej i wybierzcie pomysł dla siebie! Flubber soap Zacznę od pododawania mąki ziemniaczanej do czego się da! Pięknie pachnąca ciągutka Ta masa ma rewelacyjne właściwości nie tylko sensoryczne (dotykowe), ale również rewelacyjnie pachnie!

Ciesz nienewtonowska Eksperyment ze zmieszaniem zwykłej wody z mąką ziemniaczaną znacie na pewno doskonale, ale w zestawieniu nie mogło go zabraknąć. Piankolina W tym pomyśle zmieszałam mąkę ziemniaczaną z pianką do golenia. Piaskolina Co robić gdy nie można pobawić się w piaskownicy w lepienie babek? Sztuczny śnieg Ciastolina. Eight science tricks that will make your kids gasp in amazement. We all know that even the most impressive scientific experiment can be explained.

Eight science tricks that will make your kids gasp in amazement

Ciekawe techniki plastyczne. Nauka rysowania dla dzieci - filmiki you tube. Art Attack - you tube. Pan robótka - You Tube. Pomysły. Inspiracje.