background preloader

Plastyka

Facebook Twitter

Zegar obowiązków. Kreatywne zabawy z dziećmi, nauka przez zabawę, zabawy twórcze, Pomysł na zabawę plasteliną i pestkami dyni. Już jakiś czas temu obiecałam Wam pokazać pomysły na zabawy z pestkami dyni.

Pomysł na zabawę plasteliną i pestkami dyni

Dzisiaj dotrzymuję słowa. Poniższe prace to zwykłe wyklejanki z plasteliny, które robiliśmy już jakiś czas temu. Pestki nadają zabawie atrakcyjności i charakteru, gdyż można z nich wymyślać coraz to nowe przedmioty – nam szczególnie przypadły do gustu różnego rodzaju fruwające owady. Potrzebne będą: plastelina lub ciastolinafarbowane pestki dynikarta z bloku technicznego Chyba każde dziecko chociaż trochę lubi lepić z plasteliny, także gwarantuję Wam dobrą zabawę. A ja zachęcam Was również do eksperymentowania z różnymi materiałami. Życzę Wam kreatywnych pomysłów i wspaniałych chwil z Waszymi dzieciakami!!! Jeżeli chcesz udpostępnić ten pomysł na Pinterest, Google+ lub Stylowi.pl, polecam poniższe zdjęcia :)

Jesienne liście – pomysły na prace plastyczne. Pomimo iż odczuwam tęsknotę za ciepłymi promieniami letniego słońca, to z entuzjazmem witam jesień ze wszystkimi jej urokami.

Jesienne liście – pomysły na prace plastyczne

Uwielbiam jesienną twórczość, kolorowe liście, zbieranie kasztanów, żołędzi i szyszek. Wrzesień to okres, kiedy prace na blogu ruszają pełną parą po wakacyjnej przerwie. To również czas, kiedy liczby Waszych odwiedzin naszego bloga zaczynają przekraczać nasze oczekiwania. Wodne balony. Przed Wami zabawa w wannie z balonami na wodę, którą moi chłopcy uwielbiają.

Wodne balony

Potrzebne będą: balony na wodę i woda ;) Balony na wodę to jedna z ulubionych „zabawek” chłopców podczas kąpieli. Zawsze napełniam je wodą o różnej temperaturze, a oni podekscytowani zgadują…”o mam ciepłą wodę”, „o zimny balon”. Ostatnio rzuciłam chłopcom wyzwanie – komu uda się przebić balon stopą?! Oczywiście od razu podjęli się zadania. Liście drzew… szablony i karty pracy. Przed Wami szablony liści drzew i kilka kart pracy.

Liście drzew… szablony i karty pracy

Szablony są w różnych wersjach, także można wykorzystać je na wiele sposobów. Przykłady ich zastosowania znajdziecie na naszym blogu TUTAJ. Jesienne szablony. Kochani, przygotowałam dla Was zbiór jesiennych szablonów.

Jesienne szablony

Jest to pierwszy zbiór przeze mnie zrobiony – trochę się napracowałam. Jednak mam wielką nadzieję, że będą Wam one pomocne w pracy i zabawie z dziećmi. Korzystajcie, polecajcie, udostępniajcie (zawsze z linkiem) :) Zestaw zawiera: Wielkanocne zajączki do powieszenia na gałązkach. Jak co roku w naszym domu o tej porze pojawia się wielkanocny wazon z gałązkami, które ozdabiamy wspólnie przygotowanymi dekoracjami.

Wielkanocne zajączki do powieszenia na gałązkach

Do tej pory były to głównie pisanki, dzisiaj dołączyły do nich słodkie zające w pastelowych kolorach. Pomoc do nauki dni tygodnia po polsku i angielsku. Dzisiaj mam dla Was pomysł na wykonanie prostej i niekosztownej pomocy edukacyjnej do nauki dni tygodnia w wersji polskiej, jak również angielskiej.

Pomoc do nauki dni tygodnia po polsku i angielsku

Zapraszam! Potrzebne będą: drewniane klamerki, biała tekturka, nożyczki, kolorowe pisaki, linijka, ołówek Na klamerkach napisałam nazwy dni tygodnia, z jednej strony po polsku, a z drugiej po angielsku. Plastikowe nakrętki w pracy i zabawie z dziećmi. Plastikowe nakrętki dostarczają nam niezliczonych możliwości kreatywnej twórczości i zabawy z dziećmi, mogą stanowić również doskonaly materiał do nauki przez zabawę, tworzenia gier i pomocy edukacyjnych.

plastikowe nakrętki w pracy i zabawie z dziećmi

Dzisiaj kilka z przykładów i pomysłów na to, co możemy z nich zrobić. Zapraszam! Każde ze zdjęć jest przekierowaniem do odrębnego wpisu, gdzie znajdziecie dokładną instrukcję wykonania. Nakrętki można po prostu układać, wystarczy zebrać ich dużą ilość i dzieci będą miały zagwarantowane długie chwile kreatywnej zabawy.

Zabawy z kasztanami. Sezon na kasztany w pełni.

zabawy z kasztanami

Tradycyjnie dzieci wykorzystują je do tworzenia kasztaniaków. Jednak nawet kasztanowe ludziki można wykonać na wiele różnych sposobów, co już wcześniej pokazałyśmy. Spacer po fakturach – zabawa sensoryczna. Przed Wami kolejny przykład ciekawej stymulacji sensorycznej.

Spacer po fakturach – zabawa sensoryczna

Masaż stópek różnymi fakturami. Ten rodzaj prostej zabawy dominował u nas przez wiele dni. Helena mogła zobaczyć, ale przede wszystkim poczuć, jak ciekawy jest otaczający świat. Potrzebne będą: przedmioty i materiały o różnej fakturze, po których dziecko może się swobodnie przechadzać, wystarczy się dobrze rozejrzeć, a zobaczycie jak wiele macie takich dobrych stymulantów w domu. Pióropusz, fletnia i kij deszczowy. Ten post jest jednym z elementów naszej wędrówki po Ameryce Północnej, którą odbyliśmy w ramach warsztatu wchodzącego w projekt międzyblogowy „Dziecko na Warsztat”. Przy tej okazji zapraszam Was również do naszej wcześniejszej podróży, podczas której poznawaliśmy sztukę i rękodzieło Afryki. Pudełka sensoryczne dla niemowlaka. Najprostsza zabawa, która pomaga rozwijać mowę. A czemu? Bo doskonale rozwija słuch! Potrzebne będą: pojemniczki ( na tyle bezpieczne, by nie można było ich połknąć, u mnie pudełka po Tic Tacach), papier kolorowy ( najlepiej samoprzylepny), nożyczki, wypełniacz do pojemniczków (u mnie fasolka Mung oraz kuskus), nożyczki.

Wykonanie pojemników dźwiękowych jest niezwykle proste. Wystarczy obkleić je papierem, a do wewnątrz wrzucić wypełniacz. Małe stópki poznają świat. Dotyk jest bardzo ważnym zmysłem, poprzez który niemowlę poznaje świat. Dzisiaj pokażę Wam, jak bawię się z Helenką stymulując właśnie ten zmysł. Będzie to masaż stópek z wykorzystaniem przeróżnych materiałów i faktur. Potrzebne będą: tkaniny i przedmioty o różnej fakturze – aksamit, sztruks, wełna, futerko, gąbka, piłka jeżyk itp. Helenka, jak pewnie większość niemowlaków, bardzo lubi masaż. Jej maleńkie stópki wprost biegają w powietrzu wyrażając ogromną radość. Warto wiedzieć: Dotyk stanowi doskonałe źródło informacji o otaczającym świecie dla niemowlęcia. Wiosenne drzewka z popcornu. Mamy wiosnę, wokół mnóstwo pięknie kwitnących drzew, w naszym domu również. Potrzebne będą: rolki po papierze toaletowym lub po papierowych ręcznikach kuchennych, brązowa i zielona farba, popcorn, klej, pędzelek, nożyczki, kawałek białej tektury Do wykonania jednego drzewka można wykorzystać dwie rolki po papierze toaletowym, jedną na pień, a drugą na konary.

Gdy są już pomalowane i suche, nacinamy jedną z nich tworząc koronę drzewa i wkładamy w drugą. Drugim wariantem jest rolka po papierowych ręcznikach kuchennych. Jest na tyle długa, że wystarczy tylko jedna. Sadzimy owies. Z nadejściem wiosny zaczynamy coraz baczniej przyglądać się budzącej się do życia przyrodzie. Nie można było czegoś nie posadzić. Oczywiście podeszliśmy do tego zadania bardzo kreatywnie… Literki i cyferki z bałwankami. Lampa choineczka. Rudolf czerwononosy. U nas panuje coraz bardziej świąteczny nastrój. Śpiewamy „Rudolph the red – nosed reindeer had a very shiny nose”. Słoneczniki z papierowych talerzyków.