background preloader

Plastyka

Facebook Twitter

Zegar obowiązków. Jak stworzyć różne śnieżynki w formie wycinanek: Dzieciaki w domu, kreatywne zabawy z dziećmi, nauka przez zabawę, zabawy twórcze, kreatywne spędzanie czasu z dziećmi, edukacja domowa. Pomysł na zabawę plasteliną i pestkami dyni. Już jakiś czas temu obiecałam Wam pokazać pomysły na zabawy z pestkami dyni.

Pomysł na zabawę plasteliną i pestkami dyni

Dzisiaj dotrzymuję słowa. Poniższe prace to zwykłe wyklejanki z plasteliny, które robiliśmy już jakiś czas temu. Pestki nadają zabawie atrakcyjności i charakteru, gdyż można z nich wymyślać coraz to nowe przedmioty – nam szczególnie przypadły do gustu różnego rodzaju fruwające owady. Jesienne liście – pomysły na prace plastyczne i zabawy dla dzieci. Pomimo iż odczuwam tęsknotę za ciepłymi promieniami letniego słońca, to z entuzjazmem witam jesień ze wszystkimi jej urokami.

Jesienne liście – pomysły na prace plastyczne i zabawy dla dzieci

Uwielbiam jesienną twórczość, kolorowe liście, zbieranie kasztanów, żołędzi i szyszek. Wrzesień to okres, kiedy prace na blogu ruszają pełną parą po wakacyjnej przerwie. To również czas, kiedy liczby Waszych odwiedzin naszego bloga zaczynają przekraczać nasze oczekiwania. To bardzo obfity i kreatywny okres i bardzo się nim cieszę. Dzieciaki w domu. Przed Wami zabawa w wannie z balonami na wodę, którą moi chłopcy uwielbiają.

Dzieciaki w domu

Potrzebne będą: balony na wodę i woda ;) Balony na wodę to jedna z ulubionych „zabawek” chłopców podczas kąpieli. Liście drzew… szablony i karty pracy. Przed Wami szablony liści drzew i kilka kart pracy.

Liście drzew… szablony i karty pracy

Szablony są w różnych wersjach, także można wykorzystać je na wiele sposobów. Przykłady ich zastosowania znajdziecie na naszym blogu TUTAJ. Skład: szablon liścia brzozy, dębu, kasztanowca, lipy, klonu, wierzby, jarzębiny, schemat budowy drzewa, schemat budowy liścia, karty do wycinania, karta pracy: drzewa i ich owoce. Jesienne szablony. Kochani, przygotowałam dla Was zbiór jesiennych szablonów.

Jesienne szablony

Jest to pierwszy zbiór przeze mnie zrobiony – trochę się napracowałam. Jednak mam wielką nadzieję, że będą Wam one pomocne w pracy i zabawie z dziećmi. Korzystajcie, polecajcie, udostępniajcie (zawsze z linkiem) :) Wielkanocne zajączki do powieszenia na gałązkach. Jak co roku w naszym domu o tej porze pojawia się wielkanocny wazon z gałązkami, które ozdabiamy wspólnie przygotowanymi dekoracjami.

Wielkanocne zajączki do powieszenia na gałązkach

Do tej pory były to głównie pisanki, dzisiaj dołączyły do nich słodkie zające w pastelowych kolorach. Razem stanowią przepiękną, wielkanocną kompozycję. Jest to prosty pomysł, oczywiście do wykonania razem z dziećmi. Pomoc do nauki dni tygodnia po polsku i angielsku. Dzisiaj mam dla Was pomysł na wykonanie prostej i niekosztownej pomocy edukacyjnej do nauki dni tygodnia w wersji polskiej, jak również angielskiej.

Pomoc do nauki dni tygodnia po polsku i angielsku

Zapraszam! Potrzebne będą: drewniane klamerki, biała tekturka, nożyczki, kolorowe pisaki, linijka, ołówek Na klamerkach napisałam nazwy dni tygodnia, z jednej strony po polsku, a z drugiej po angielsku. Z białej tektury stworzyłam kilka wersji pomocy: tekturkę ponumerowaną od jeden do siedmiu, aby po kolei doczepiać do niej dni tygodnia oraz tekturkę z polami: dzisiaj, jutro, pojutrze, wczoraj, przedwczoraj – również w wersji angielskiej. Jak kreatywnie wykorzystać plastikowe nakrętki w pracy i zabawie z dziećmi. Plastikowe nakrętki dostarczają nam niezliczonych możliwości kreatywnej twórczości i zabawy z dziećmi, mogą stanowić również doskonaly materiał do nauki przez zabawę, tworzenia gier i pomocy edukacyjnych.

Jak kreatywnie wykorzystać plastikowe nakrętki w pracy i zabawie z dziećmi

Dzisiaj kilka z przykładów i pomysłów na to, co możemy z nich zrobić. Zapraszam! Każde ze zdjęć jest przekierowaniem do odrębnego wpisu, gdzie znajdziecie dokładną instrukcję wykonania. Nakrętki można po prostu układać, wystarczy zebrać ich dużą ilość i dzieci będą miały zagwarantowane długie chwile kreatywnej zabawy. Może to być tworzenie liter, sylab, cyfr, sekwencji, dowolnych obrazków. 11 pomysłów na zabawy z kasztanami. Sezon na kasztany w pełni.

11 pomysłów na zabawy z kasztanami

Tradycyjnie dzieci wykorzystują je do tworzenia kasztaniaków. Jednak nawet kasztanowe ludziki można wykonać na wiele różnych sposobów, co już wcześniej pokazałyśmy. A ludziki to nie wszystko… Dzisiaj mam dla Was ogromną dawkę inspiracji, jak wykorzystać kasztany do innych kreatywnych zabaw, gier i aktywności. Większość propozycji prowadzi do oddzielnego wpisu, gdzie znajdziecie dokładny opis zabawy, zapraszam! Ludziki, zwierzątka i stworki z kasztanów – jest wiele możliwości i technik ich wykonania.

Dodawanie z przedszkolakiem. Matematyka może być ciekawa już dla przedszkolaka.

Dodawanie z przedszkolakiem

Przygotowałam dziś dla synka wesołe zadania na dodawanie i odejmowanie. Potrzebne będą: kubeczki, drewniane szpatułki / patyczki, markery. Spacer po fakturach – prosta zabawa sensoryczna. Przed Wami kolejny przykład ciekawej stymulacji sensorycznej. Masaż stópek różnymi fakturami. Ten rodzaj prostej zabawy dominował u nas przez wiele dni. Helena mogła zobaczyć, ale przede wszystkim poczuć, jak ciekawy jest otaczający świat. Pióropusz, fletnia i kij deszczowy – atrybuty Indianina. Ten post jest jednym z elementów naszej wędrówki po Ameryce Północnej, którą odbyliśmy w ramach warsztatu wchodzącego w projekt międzyblogowy „Dziecko na Warsztat”.

Przy tej okazji zapraszam Was również do naszej wcześniejszej podróży, podczas której poznawaliśmy sztukę i rękodzieło Afryki. Indianie to rodowici mieszkańcy Ameryki, dlatego naszą podróż zaczęliśmy właśnie od poznania ich kultury, stroju i muzyki. Liczby parzyste i nieparzyste – pomysł na grę matematyczną. Mam dla Was propozycję gry matematycznej, podczas której dzieci utrwalają sobie rozróżnianie na liczby parzyste i nieparzyste oraz dodawanie w zakresie 1-12. Potrzebne będą: dwie kredki, dwie kostki do gry, dwie kartki z cyframi, minimum dwóch graczy Do przeprowadzenia tej gry zainspirowałam się wpisem na blogu: Mamatyka. Pudełka sensoryczne dla niemowlaka. Najprostsza zabawa, która pomaga rozwijać mowę. A czemu? Bo doskonale rozwija słuch! Potrzebne będą: pojemniczki ( na tyle bezpieczne, by nie można było ich połknąć, u mnie pudełka po Tic Tacach), papier kolorowy ( najlepiej samoprzylepny), nożyczki, wypełniacz do pojemniczków (u mnie fasolka Mung oraz kuskus), nożyczki.

Wykonanie pojemników dźwiękowych jest niezwykle proste. Wystarczy obkleić je papierem, a do wewnątrz wrzucić wypełniacz. Małe stópki poznają świat – czyli rozmaite faktury i masaż niemowlaka. Dotyk jest bardzo ważnym zmysłem, poprzez który niemowlę poznaje świat. Dzisiaj pokażę Wam, jak bawię się z Helenką stymulując właśnie ten zmysł. Będzie to masaż stópek z wykorzystaniem przeróżnych materiałów i faktur. Potrzebne będą: tkaniny i przedmioty o różnej fakturze – aksamit, sztruks, wełna, futerko, gąbka, piłka jeżyk itp. Helenka, jak pewnie większość niemowlaków, bardzo lubi masaż. Jej maleńkie stópki wprost biegają w powietrzu wyrażając ogromną radość. Wiosenne drzewka z popcornu. Dzieciaki w domu. Literki i cyferki z bałwankami. Lampa – Choineczka. Rudolf czerwononosy. Słoneczniki z papierowych talerzyków.