background preloader

SM Narzędziownik

Facebook Twitter

Jak przygotować zdjęcia na stronę? - eMarketing.pl. Strategia content marketingu zakłada tworzenie treści pisanych, jednak ich doskonałym uzupełnieniem są właśnie zdjęcia, ilustrujące przedstawiane w treści zagadnienia.

Jak przygotować zdjęcia na stronę? - eMarketing.pl

Obrazy przemawiają do nas bardziej niż słowo pisane, zatem żadna witryna nie może się bez nich obejść. Dodatkowo – trudno wyobrazić sobie sklep internetowy, który nie ma zdjęć produktów… Jak zatem przygotować zdjęcia na stronę w taki sposób, aby ich nadmiar nie zwiększył czasu wczytywania witryny? Szybkość wczytywania – czynnik wpływający na pozycjonowanie Mimo iż żyjemy w czasach szybkich łącz internetowych, czas wczytywania strony nadal ma ogromne znaczenie dla użytkowników – nikt nie lubi czekać, aż witryna się załaduje. Facebook, Instagram, Snapchat, LinkedIn, Twitter. Dzień 1 - Szkolenie Facebook Marketing - lajki, zasięgi, fani Czego dowiesz się na szkoleniu?

Facebook, Instagram, Snapchat, LinkedIn, Twitter

Posłuchaj video zapowiedzi! : Badanie: jak wypadła reklama w social media. IR Center "Social Media 2015.

Badanie: jak wypadła reklama w social media

Reklama i zaufanie" Z reklamami najczęściej stykamy się na Facebooku i Youtubie. Innowacje w Kulturze - MUZEA W FORMULE SMART. Seminarium w cyklu NOWOCZESNE MUZEA I GALERIE "MUZEA W FORMULE SMART - GLAM, MEDIA INTERAKTYWNE, ROZSZERZONA RZECZYWISTOŚĆ" Warszawa, 23 marca 2016r.

Innowacje w Kulturze - MUZEA W FORMULE SMART

Dzięki poniższemu formularzowi zgłoszeniowemu, możecie Państwo wziąć BEZPŁATNIE udział w wydarzeniu: „Chociaż zmiany, jakie przyniósł ze sobą internet i rozwój nowych technologii mają swoich entuzjastów i sceptyków, nie sposób zaprzeczyć, że na przestrzeni ostatniej dekady pod ich wpływem znacząco zmieniły się metody produkcji i dystrybucji informacji oraz nasze sposoby interakcji z nimi.

Misja instytucji kultury - w tym zwłaszcza instytucji sektora GLAM, które od wieków odpowiedzialne są za gromadzenie, przechowywanie i upowszechnianie dziedzictwa - dzięki technologii nabrała nowego znaczenia, a instytucje mają do dyspozycji nowe narzędzia, by móc ją realizować. Darmowe książki w internecie - co kryje domena publiczna? - ekultura.org - wszystko o digitalizacji dziedzictwa kulturowego.

Lubisz czytać książki, ale ich nie kupujesz, bo uważasz, że są bardzo drogie, a w bibliotekach często tworzą się ogromne kolejki?

Darmowe książki w internecie - co kryje domena publiczna? - ekultura.org - wszystko o digitalizacji dziedzictwa kulturowego

Chciałbyś zabrać książkę lub książki ze sobą w podróż, ale są one ciężkie i zajmują dużo miejsca? Zdarza Ci się czytać kilka książek jednocześnie? Odpowiedzią na te rozterki mogą być książki w wersji elektronicznej, których – wraz z rosnąca popularnością czytników książek – pojawia się na rynku coraz więcej. Czytniki są lekkie, bardzo poręczne i mogą pomieścić tysiące tytułów, które zawsze możesz mieć pod ręką i dowolnie wybierać lekturę, na którą akurat masz ochotę. Czytelnia. Świadomość i potrzeby polskich internautów w kontekście digitalizacji kultury - ekultura.org - wszystko o digitalizacji dziedzictwa kulturowego. Gamifikacja - co to, po co, jak działa? - HRstandard.pl. Gamifikacja to jeden z trendów, których według Shela Holtza nie należy ignorować w obszarze komunikacji wewnętrznej w rozpoczynającym się właśnie roku.

Gamifikacja - co to, po co, jak działa? - HRstandard.pl

Podobną prognozę przedstawia w swoim ostatnim artykule Mario Herger – ekspert w zakresie tak zwanej gamifikacji biznesowej (ang. enterprise gamification). W Polsce potencjał tego trendu wydaje się jednak jeszcze nieodkryty lub wręcz zaniedbany. Social Media Today - Home. Sztuka i social media – nie tylko Facebook. Instytucje sztuki w Polsce wciąż boją się mediów społecznościowych.

Sztuka i social media – nie tylko Facebook

Odbierają je jako zło konieczne. Nie chcą lub nie potrafią się w nich odnaleźć. Sukces mierzą wciąż ilością fanów profilu na Facebooku, liczbą kliknięć „lubię to” pod wpisami. I to w najlepszym razie. W najgorszym (i najpopularniejszym) traktują Facebooka jako ścianę ogłoszeniową. International Museum Conferences - MuseumNext. Biznes, kultura i strategie komunikacyjne. Innowacje w Kulturze - Placeit - ta aplikacja zastąpi Ci grafika (przynajmniej na chwilę ;) Autor: Patrycja Musiał Data publikacji: 03.09.2015 Placeit, grafika, narzędzia internetowe, aplikacje webowe, generatory grafik Uwielbiamy narzędzia, które pozwalają nam robić fajne grafiki nawet, a zwłaszcza wtedy kiedy grafikami nie jesteśmy, a programy graficzne to dla nas magia, ale niestety czarna… Wbrew tytułowi, dobrego grafika nie zastąpi żadna aplikacja!

Innowacje w Kulturze - Placeit - ta aplikacja zastąpi Ci grafika (przynajmniej na chwilę ;)

W sytuacji kiedy profesjonalista jest po za naszym zasięgiem, możemy próbować sami radzić sobie z tworzeniem prostych projektów. Potrzebujesz fajnych grafik? No pewnie! Innowacje w Kulturze - Przewodnik - idealne wymiary zdjęć w kanałach social media (Facebook, Twitter, Instagram, Pinteres, LinkedIn) Innowacje w Kulturze - Czy warto wypróbować Foursquare w marketingu instytucji kultury?

Autor: Zuzanna Stańska Data publikacji: 18.05.2015 social media, Foursquare, Swarm, Narodowe Archiwum Cyfrowe, MOCAK, marketing, edukacja Foursquare to powstały w 2009 roku, oparty na geolokalizacji, opiniotwórczy serwis społecznościowy wykorzystujący głównie urządzenia mobilne.

Innowacje w Kulturze - Czy warto wypróbować Foursquare w marketingu instytucji kultury?

Aplikacja jest darmowa, dostępna na większość systemów operacyjnych i może być wykorzystywana przez muzea w działaniach marketingowych, szczególnie w próbach dotarcia do turystów. Zrób check-in i podziel się nim. Introducing Sprout Social’s Trends Report. Innowacje w Kulturze - O co chodzi z tymi hashtagami? Autor: Redakcja IwK Data publikacji: 18.07.2015 #hashtag, social media, instagram, Facebook Co to właściwie jest hashtag?

Innowacje w Kulturze - O co chodzi z tymi hashtagami?

Innowacje w Kulturze - Crowdfunding w muzeach. Autor: Zuzanna Stańska Data publikacji: 05.10.2015 crowdfunding, crowdsourcing, Indiegogo, Kickstarter, polakpotrafi.pl, wspieram.to Crowdfunding jest formą crowdsourcingu, która polega na finansowaniu różnego rodzaju projektów przez społeczność, która jest wokół tych projektów zorganizowana. Innowacje w Kulturze - Media społecznościowe (social media) Autor: Redakcja Data publikacji: 03.05.2015 Media społecznościowe (social media) Np. Facebook, YouTube, Instagram czy blog. Serwisy internetowe i mobilne oferujące użytkownikom możliwość komunikowania się, czyli tworzenia i dystrybucji treści.

Publikować i udostępniać. Polskie Muzea Narodowe w mediach społecznościowych Poniższy tekst powstał na kanwie pilotażowego badania własnego, którego przedmiotem było uczestnictwo polskich Muzeów Narodowych w mediach społecznościowych. Badanie przeprowadzone zostało w styczniu 2013 roku. Zdając sobie sprawę z niezwykłej dynamiki, jaką cechują się media społecznościowe, pomijam szczegółowe dane ilościowe.

Wydarzenia na Facebooku krok po kroku / Facebook Events Step by Step. Czy promować instytucęj publiczną na Facebooku? To Promote Public Institution on Facebook? Eventy w mediach społecznościowych: wydarzenia na Facebooku. Marketing w mediach społecznościowych / Social Media Marketing - Collegium Civitas. Mikroinfluencerzy – kim są i czy angażują swoich obserwatorów? Influencer marketing to nie tylko bardzo modne w ostatni czasie wyrażenie, ale przede wszystkim to trend, którego rozwój możemy obecnie obserwować na scenie mediów społecznościowych i nie tylko.

Zarówno duże, jak i mniejsze firmy angażują liderów opinii do współpracy, w ten sposób budując i umacniając swoją więź z odbiorcami marki. Wykorzystanie do celów wizerunkowych i sprzedażowych znanych twórców internetowych, takich jak blogerzy i vlogerzy, stało się obecnie dość naturalne. Jak odnaleźć influencera? 10 platform do współpracy z twórcami. Influencer marketing to istotny trend, którego nie sposób lekceważyć. Współpraca z liderami opinii stała się powszechnym zjawiskiem, gdyż internetowi twórcy efektywnie angażują swoich odbiorców i nierzadko stanowią dla nich źródło poglądów. Jak można dowiedzieć się z ebooka „Influencer Marketing – praktycznie”, o którym pisaliśmy pod koniec ubiegłego roku, już 83 procent czytelników blogów wierzy opiniom zamieszczanym na blogach, a 33 procent internautów zakupiło pod wpływem zamieszczonych tam informacji dany produkt. Z kolei 82 procent marketerów sądzi, że największą korzyścią ze współpracy z influencerami jest dotarcie do odpowiedniej grupy docelowej.

Digital in 2017 Global Overview. 8 najczęstszych błędów popełnianych w czasie dodawania hashtagów. 5 najlepszych edytorów zdjęć online. Dzięki nim stworzycie unikalne kolaże i kartki! Prenumerata Online Marketing Polska. Se connecter à Facebook. Security Check Required. Social Media Notes - Home. Bezpłatny webinar 28.04.17. Jak promować instytucje kultury. Facebook, Instagram, Snapchat, LinkedIn, Twitter.

10 Laws of Social Media Marketing. Infolia. Sposoby na wykorzystanie video w social media marketingu Twojej marki - NowyMarketing.