background preloader

SM Analityka

Facebook Twitter

Social media 2013 - przyszłość mediów społecznościowych w Polsce. Raport: Social media w Polsce. Autor: opr. red.

Raport: Social media w Polsce

Raport Social Enterprise 2012 - jak firmy wykorzystują social media w Polsce? Pod koniec października zorganizowana została konferencja Social Enterprise 2012, na której poruszone były tematy związane z mediami społecznościowymi oraz sposobami ich wykorzystania przez firmy.

Raport Social Enterprise 2012 - jak firmy wykorzystują social media w Polsce?

Po ciekawej imprezie do sieci trafił raport, podsumowujący w jednym miejscu najbardziej interesujące dane. Materiał jest o tyle wart uwagi, że pokazuje sposób wykorzystania social media przez polskie przedsiębiorstwa. Badanie jest efektem współpracy NoNooobs i Connect (wspólnej marki badawczej Reserach.NK i TNS), a jego najważniejsze elementy omawiamy poniżej. Raport Social Enterprise 2012 - jak firmy wykorzystują social media w Polsce? Social media in Poland – user characteristics - - Gemius – Knowledge that supports business decisions. In 2015, 70 per cent of Poles use the Internet, i.e. 24.9 million people.

Social media in Poland – user characteristics - - Gemius – Knowledge that supports business decisions

The latest Gemius study showed that Facebook and Twitter are growing in strength among Polish internet users. The number of people visiting Facebook per month is over 20 million, meaning that 80 per cent of all Polish internet users are enjoying this service. Twitter achieved a figure of over 3.3 million users (13 per cent of all Polish internet users). Who to look for on Twitter?

People with a secondary and higher education use Twitter more than others. Facebook – millions of possibilities According to data from Gemius, the reach of Facebook in Poland is over 80 per cent (20.1 million) of all internet users. Świadomość i potrzeby polskich internautów w kontekście digitalizacji kultury - ekultura.org - wszystko o digitalizacji dziedzictwa kulturowego.

Selfie z muzeum - ekultura.org - wszystko o digitalizacji dziedzictwa kulturowego. Selfie, a więc autoportret wykonywany za pomocą smartfona, to zjawisko, które przebojem wdziera się do światowych przestrzeni muzealnych.

Selfie z muzeum - ekultura.org - wszystko o digitalizacji dziedzictwa kulturowego

Młodzi zwiedzający chętnie fotografują się na tle dziedzictwa, by następnie udostępnić swój wizerunek w mediach społecznościowych. Okazuje się, że ta nowa i dynamicznie rozwijająca się moda spolaryzowała środowisko muzealników. O selfie w muzeach pisano już na łamach m.in.: The Guardian, Los Angeles Times, Huffington Post, New Yorker, czy The Telegraph. Dyskusja, która toczy się wokół zjawiska selfie tylko, częściowo dotyczy samych „telefonicznych autoportretów”. Innowacje w Kulturze - Home. How To Market To Each Generation On Social Media. In our first part we looked at how you can market to Generation Z and Millennials, now we continue the infographic into Generation X and Baby Boomers and how to market to them on social media.

How To Market To Each Generation On Social Media

Often branded as the middle child generation, Generation X are typically those born between 1965 and 1976 and they account for the smallest number of social media users, due in part to the fact they have the smallest population of all generations, but that doesn’t mean they should be ignored or forgotten. As Generation X lived most of their life away from social media and the internet, they aren’t as web savvy as the generations that followed, simple and clear instruction such as straight forward click through links will offer the best solution. Surprisingly, Generation X spend on average 7 hours a week just on Facebook, which is more than Millennials. They’re also more likely to share content so always include a call to action when targeting Generation X. Muzeum? Awangarda! Lekcje Mr Twittera na #WAM15 - ekultura.org - wszystko o digitalizacji dziedzictwa kulturowego.

Grafika: © We Are Museums W Berlinie właśnie zakończyła się trzecia edycja międzynarodowej konferencji We Are Museums dotyczącej dobrych praktyk i trendów związanych z wykorzystaniem nowych technologii w muzeach.

Muzeum? Awangarda! Lekcje Mr Twittera na #WAM15 - ekultura.org - wszystko o digitalizacji dziedzictwa kulturowego

Co jest w niej specjalnego? Po pierwsze, została zorganizowana z oddolnej inicjatywy. Muzeum Historii Żydów Polskich Polin z agencją do obsługi w social media - Wiadomości. Kultura i social media. Wykorzystane szanse. Już od dawna trudno wyobrazić sobie kampanię jakiegokolwiek produktu czy wydarzenia bez mediów społecznościowych.

Kultura i social media. Wykorzystane szanse

Branżą, dla której wydają się one najbardziej naturalnym środowiskiem jest kultura. Innowacje w Kulturze - Po co instytucjom kultury Snapchat? Autor: Patrycja Musiał Data publikacji: 25.01.2016 Snapchat, Los Angeles Country Museum of Art, LACMA, ekonomia doświadczeń, Our Stories, My Stories, Electric Daisy Carnival Snapchat stał się w ostatnim czasie niezwykle popularną aplikacją na urządzenia mobilne.

Innowacje w Kulturze - Po co instytucjom kultury Snapchat?

Używany dotychczas do przesyłania prywatnych zdjęć i kilkusekundowych filmików, natychmiast został zaadoptowany jako ciekawy kanał komunikacji marketingowej. Prekursorem nowego trendu zostało jedno z amerykańskich muzeów, które wykorzystuje Snapchat do promowania własnej kolekcji dzieł sztuki. Innowacje w Kulturze - Skąd mam wiedzieć o nowych technologiach zwiedzając muzeum? Autor: Zuzanna Pawilkowska / Redakcja IwK Data publikacji: 20.10.2015 aplikacje mobilne, QR, beacony Zwiedzając polskie muzea łatwo zauważyć, że nowoczesne technologie w instytucjach kultury są coraz popularniejsze.

Innowacje w Kulturze - Skąd mam wiedzieć o nowych technologiach zwiedzając muzeum?

To wielki plus. Odbiorca staje się dzięki nim bardziej zaangażowany, świadomy, może samodzielnie poznawać zbiory sztuki czy poruszać się po zakamarkach historycznych miejsc. Minusem jest jednak nikła promocja takich rozwiązań lub wręcz zupełny brak informacji o nich. Nadal często zdarza się, że zwiedzający nie wie o możliwości pobrania aplikacji mimo, że w ręce terzyma najnowszy smartfon.

Najlepiej skutecznie, w związku z tym proponuję zastosować trzy proste zasady, oto one: #1. Museum 2.0. Innowacje w Kulturze - Przewodnik - idealne wymiary zdjęć w kanałach social media (Facebook, Twitter, Instagram, Pinteres, LinkedIn) Getty Museum – czyli jak być skutecznym w social media. Nie przez przypadek co jakiś czas piszemy o funkcjonowaniu instytucji kultury w mediach społecznościowych.

Getty Museum – czyli jak być skutecznym w social media

Polskie przykłady to wciąż głównie przypadki beznadziejne. Instytucje boją się mediów społecznościowych lub utożsamiają je z Facebookiem. Ich aktywność na najpopularniejszym portalu społecznościowym sprowadza się do publikacji suchych informacji lub wręcz przeciwnie tzw. „LOL kontentu”. Potem wystarczy włączyć promocję postu, pojawia się kilkanaście lajków i kilkudziesięciu nowych fanów.

Profil Getty Museum na artbabble.com Wchodząc na stronę internetową instytucji nie zobaczymy odnośników do Facebooka, czy Twittera. Innowacje w Kulturze - Invisible Playground pod ostrzałem pytań. Autor: Michał Grelewski Data publikacji: 13.12.2016 Invisible Playground, gamifikacja, gry iejskie. Także Muzeum Powstania Warszawskiego aktywne w social media.

6 powodów dla których organizacja pozarządowa powinna korzystać z mediów społecznościowych / 6 Reasons for any NGO to Start Using Social Media. Trendy w social media marketingu wydarzeń kulturalnych. Jak komunikować się z Millenialsami? 10 statystyk social media marketingu, które musisz znać przed 2017 rokiem. Zbliżający się koniec roku to czas podsumowań i przewidywań na rok 2017. W tym wpisie dzielę się kilkoma zaskakującymi statystykami, które pokazują jak wyglądają obecnie social media. Facebook najpierw kazał płacić sobie za zdobywanie fanów. Teraz, gdy firmy zgromadziły ich tysiące, każde płacić sobie za możliwość dotarcia do nich. Trendy w social media na 2017 - Why so social. Trendy w social media 2017 - prognoza dla najpopularniejszych platform społecznościowych - Bloomboard Blog.

Przewidywanie przyszłości to zabawa dla odważnych, ponieważ trzeba zgromadzić naprawdę dużo informacji, trzeba głęboko siedzieć w temacie, żeby móc stworzyć prawdopodobną analizę, a potem nadal może się okazać, że było się w kompletnym błędzie, ponieważ istnieją czynniki, których nie da się przewidzieć. Stwierdzenie jakie będą trendy w social media 2017 nie jest łatwą rzeczą. Nie zmienia to jednak faktu, że w pewnym stopniu da się, z dużym prawdopodobieństwem założyć, jak będzie wyglądał następny rok, dlatego to robimy. No i poza tym, nie należymy do ludzi lękliwych. Generacje w social mediach. Jak skutecznie tworzyć treści? Citipost Mail opublikowało infografikę podpowiadającą, jak skutecznie budować treści skierowane do konkretnych pokoleń. W swojej analizie wzięli pod uwagę grupy osób urodzonych w różnych latach, odmiennie reagujące na treści zamieszczane w social mediach.

Ich sposób wykorzystywania nowych technologii, jest ściśle związany z działaniami, jakie muszą podejmować marketerzy. Warto więc zwrócić uwagę na preferencje konkretnych grup użytkowników, aby efektywnie nawiązywać z nimi relację w sieci. Monitoring, czyli skąd wiesz, co o Tobie mówią? [+ konkurs] - NowyMarketing. Zacznij od Google Narzędzia do monitoringu dają znakomite efekty, ale także Google może być bardzo pomocny w personal brandingu.