background preloader

Turystyka

Facebook Twitter

GOSiR Komorniki. Zróżnicowane ukształtowanie terenu oraz wyjątkowe walory przyrodniczo-krajobrazowe Wielkopolskiego Parku Narodowego, stanowią doskonałe miejsce do uprawiania różnych form rekreacji.

GOSiR Komorniki

Z myślą o aktywnym wypoczynku na świeżym powietrzu przez cały rok, z inicjatywy Gmin: Mosina, Puszczykowo, Komorniki i Stęszew, przy współpracy WPN powstał projekt pn. „Aktywna Trójka” – trasy trzech aktywności po Wielkopolskim Parku Narodowym. W ramach przeprowadzonych prac została wyznaczona sieć tras w formie zamkniętych pętli, przeznaczona do uprawiania nordic walking, biegania, a w zimie dla narciarstwa biegowego. Deli Park Rosnówko. Dwa spacery po Gminie.

Hotele, pensjonaty, kwatery

Kórnik i inne atrakcje Wielkopolski, czyli Trasa Kórnicka - TenPOZNAN. Tak fascynująca kraina, jaką jest Wielkopolska, z pewnością powinna zainteresować zarówno miłośników historii, jak i wielbicieli przyrodniczych atrakcji.

Kórnik i inne atrakcje Wielkopolski, czyli Trasa Kórnicka - TenPOZNAN

Wielkopolska to jedna z najważniejszych w dziejach Polski dzielnic, która rozłożyła się w dorzeczu środkowej Warty. Tu właśnie w IX i X wieku ukształtowało się państwo Polan, które z biegiem czasu przekształciło się w państwo polskie. Jednym z ciekawszych szlaków, który pozwala na lepsze poznanie Wielkopolski i jej historii, jest Trasa Kórnicka. Szlak ten prowadzi przez malownicze tereny Pojezierza Wielkopolskiego, którego polodowcowy krajobraz robi ogromne wrażenie na turystach.

Szlak ten liczy sobie około 80 km długości i można go pokonać samochodem. Najważniejszą miejscowością na Trasie Kórnickiej jest oczywiście Kórnik. W odległości niespełna 20 kilometrów od Kórnika znajduje się drugi ważny przystanek na Trasie Kórnickiej. Książka "Marianna i róże" Ogród Ekologiczny Gładysiakowie. Projekt Plewiska - Finał [PP-7/7] (ash08) - Opis skrzynki - Geocaching Opencaching Polska.

Plewiska – wieś w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie poznańskim, w gminie Komorniki, w bezpośrednim sąsiedztwie Poznania.

Projekt Plewiska - Finał [PP-7/7] (ash08) - Opis skrzynki - Geocaching Opencaching Polska

Więcej informacji tutaj: Plewiska Ja zapraszam na lekki i mam nadzieje miły spacer po miejscach w Plewiskach, które wg mnie scharakteryzować można jako ciekawe, ładne i spokojne. Wraz z zauważalnym ostatnimi czasy trendem "uciekania" mieszkańców z terenów miejskich na obrzeża wielkich miast, bardzo dynamicznie rozwijają się również ościenne gminy wokół Poznania. To sprzyja rozrastaniu się takich początkowo małych wsi jak Plewiska i kandydowaniu do miana dzielnicy Poznania. Szlak turystyczny im. Jana Pawła II. [Szreniawa, Plewiska] Mali Turyści - Atrakcje turystyczne, ciekawe miejsca dla dzieci. Trasy motocyklowe i ciekawe miejsca w Polsce: południowa Wielkopolska. Drogi południowej Wielkopolski bywają zatłoczone, ale tylko wtedy, gdy wybierzesz główne trasy.

Trasy motocyklowe i ciekawe miejsca w Polsce: południowa Wielkopolska

Te boczne są zazwyczaj puste, a widoki dosłownie przeszywają pięknem. Oto krótka trasa po południowej Wielkopolsce. Fajna motocyklowa wycieczka nie musi zawsze oznaczać nabijania tranzytowych kilometrów po autostradzie. Nawet przysłowiowe polatanie wokół komina może okazać się świetną przygodą. Wystarczy tylko trochę ciekawości, gen odkrywcy i kilka godzin spędzonych nad mapami, a okaże się, że w najbliższym naszym sąsiedztwie znajdą się i fajne trasy, i ciekawe atrakcje historyczne, i dobre knajpy, w których warto się zatrzymać.

Poznańskim mieszczuchom (ale nie tyko) polecamy dziś niedługą, lecz bardzo przyjemną trasę po południowej Wielkopolsce. Trasy rowerowe » Plewiska i okolice » 357 tras na MojRower.pl. Muzeum Rolnictwa - Szreniawa. Waymarked Trails - Piesze wycieczki. Waymarked Trails - Kolarstwo.

Wielkopolski Park Narodowy

Z wizytą w Ogrodzie Roślin Leczniczych w Plewiskach. Piątek 25 listopada 2011 Ogród Roślin Leczniczych Instytutu Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich w Plewiskach koło Poznania powstał w 1946 roku w starym parku dworskim z XIX wieku.

Z wizytą w Ogrodzie Roślin Leczniczych w Plewiskach

Założony został z inicjatywy prof. Wacława Strażewicza - nestora polskiego zielarstwa. Zajmuje on powierzchnię około 3ha i położony jest na równinnym terenie.W Ogrodzie zgromadzono około 1500 taksonów, z czego ponad 400 stanowiło przedmiot szczegółowych badań z zakresu aklimatyzacji, hodowli, uprawy i fitochemii, a także było podstawą do opracowywania gotowych form leku roślinnego. Prowadzone tu prace mają na celu gromadzenie kolekcji roślin leczniczych i przyprawowych oraz dostarczanie materiałów do badań nad lekami roślinnymi.W Ogrodzie Roślin Leczniczych w Plewiskach wydzielono następujące działy: Dział Systematyki Roślin obejmujący 416 gatunków i służący do celów dydaktycznych.

Kolekcja nasion. Zalicz gminę na rowerze - Gmina Komorniki. Untitled. Turystyczny szlak kulinarny "Najlepsza wieprzowina w Wielkopolsce". Nie tylko salceson, bułczanka i leberka. Obecnie turyści szukają unikalnych produktów turystycznych.

Turystyczny szlak kulinarny "Najlepsza wieprzowina w Wielkopolsce". Nie tylko salceson, bułczanka i leberka

Coraz więcej ludzi podróżuje z powodu motywów kulinarnych, a lokalne produkty, potrawy i lokalni przetwórcy mogą się stać atrakcja w tych miejscach. W pracy przedstawiono pomysł szlaku kulinarnego „Najlepsza wieprzowina w Wielkopolsce”. Jest to szlak oparty na produkcie lokalnym, w tym na rodzimej rasie świń - Złotnicka Biała. Turystyka kulinarna stanowi ważny element branży turystycznej, która cieszy się coraz większą popularnością wśród turystów krajowych i zagranicznych. W przypadku turystyki kulinarnej kardynalną rolę odgrywa autentyczność oferowanych produktów oraz miejsce ich wytwarzania, ponieważ jest to jeden z dominujących atrybutów turystyki kulinarnej. Wielkopolska jest regionem o bogatych tradycjach kulinarnych. Pixabay Biorąc pod uwagę dziedzictwo kulturowe i kulinarne wielkopolski podjęto próbę opracowania nowego produktu turystycznego: Szlak kulinarny „Najlepsza wieprzowina w Wielkopolsce”. Tabela 1. Autor: prof. "Krypel": Ścieżka dydaktyczna „Wokół starej wieży”

Jak poinformowała dyrekcja Wielkopolskiego Parku Narodowego dzięki środkom finansowym uzyskanym z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu udało się zrealizować projekt nowej ścieżki dydaktycznej o nazwie „Wokół starej wieży” w okolicy miejscowości Szreniawa.

"Krypel": Ścieżka dydaktyczna „Wokół starej wieży”

W październiku 2019 r. zainstalowano w sumie 11 tablic edukacyjnych. Ścieżka dydaktyczna rozpoczyna się i kończy na parkingu zlokalizowanym przy drodze z Komornik do Jezior i Puszczykowa. Na parkingu już wcześniej obecna była mapa Wielkopolskiego Parku Narodowego oraz tablica z krótką informacją na temat wieży Bierbaumów. Ścieżka dydaktyczna pn. “Wokół starej wieży” – plan (źródło: WPN)