background preloader

Muzeum Rolnictwa - Szreniawa

Facebook Twitter

Powiat poznański - zdjęcia. Wystawy i imprezy w 2015 r. Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie. Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie. Facebook: Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie. Szreniawa w "Katalogu polskich zamków, pałaców i dworów" Lokalizacja Map DataMap data ©2015 Google Imagery ©2015 CNES / Astrium, Cnes/Spot Image, DigitalGlobe, Landsat, MGGP Aero Map Data Map data ©2015 Google Imagery ©2015 CNES / Astrium, Cnes/Spot Image, DigitalGlobe, Landsat, MGGP Aero Map Współrzędne GPS (zapis dziesiętny): 52.3183, 16.7932 Województwo:wielkopolskiePowiat:poznańskiGmina:KomornikiRodzaj obiektu:Pałac Rejestr zabytków Zespół: pałacowyObiekt:pałac, 1852-53, nr rej.: 1907/A z 12.04.1983Park:nr rej.: 1804/A z 18.08.1980 Stan obecny.

Szreniawa w "Katalogu polskich zamków, pałaców i dworów"

Warsztaty Dawnego Budowania. Medal. Szreniawa w serwisie Polska Niezwykła. Ponad 20 000 miejsc wartych odwiedzenia!

Szreniawa w serwisie Polska Niezwykła

Masz ochotę na wycieczkę w głąb Ziemi? Szukasz pomysłu na wyjazd z dzieckiem? A może planujesz wakacje na dwóch kółkach. U nas na pewno znajdziesz miejsce, którego szukasz! Ładowanie mapy Wybierz miejsca z rankingu lub pokaż wszystkie Dąbrowa Tarnowska - Pojedynek braci Lubomirskich W pobliżu kościoła pw. Przemyśl - Szlakiem magnackich włości Nawet największe rekiny światowej finansjery mogłyby pozazdrościć bogactw i wpływów, jakie miał polski ród magnacki Lubomirskich. Szreniawa - Muzeum polskiej wsi Większość z tego, co powszechnie identyfikujemy z polskością, ma swój początek na wsi: w szlacheckim dworze i w chłopskiej chałupie.

Szreniawa - Galeria zasłużonych dla polskiej wsi Położona w pobliżu Poznania Szreniawa jest znana wszystkim miłośnikom polskiej wsi oraz nierozerwalnie z nią związanych rolnictwa i przetwórstwa spożywczego. Szreniawa - Pamięci prof. Copyright © 2007 Polska Niezwykła Wszystkie prawa zastrzeżone. Znajdź nas na. Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie - Turystyka. Opis Muzeum wraz z oddziałami zamknięte jest dla zwiedzających w następujące dni: 1.01, 6.01, Wielka Sobota, Niedziela Wielkanocna, 1.11, 11.11, 24-26.12, 31.12 oraz we wszystkie poniedziałki z wyjątkiem Poniedziałku Wielkanocnego.Ostatnie wejście do Muzeum w Szreniawie i jego oddziałów odbywa się na pół godziny przed zamknięciem.

Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie - Turystyka

Godziny otwarcia 02.11-31.03 wt-niedz:9.00-15.00/01.04-31.10 wt-pt:9.00-17.00 sob-niedz:9.00-18.00 Ceny biletów Muzeum:normalny 12zł, ulgowy 7zł, rodzinny (2+2) 30zł / Bilet spacerowy 2zł / Wieża Bierbaumów 3zł Wystawa stała Dzieje rolnictwa od VIII do XVIII wieku/Rzemiosło wiejskie/Przetwórstwo i przemysł rolno-spożywczy/Bartnictwo i pszczelarstwo/Ogrodnictwo i gleboznawstwo /Hodowla roślin/Paszoznawstwo/Lecznictwo i weterynaria/Chów i hodowla zwierząt gospodarskich/Technika zbioru, omłotu, czyszczenia, sortowania i przechowywania ziemiopłodów/Transport wiejski/Źródła energii w rolnictwie/Zaopatrzenie wsi w wodę/Dzieje piwowarstwa.

Wystawa czasowa. Muzeum Rolnictwa w Szreniawie. Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie.

Muzeum Rolnictwa w Szreniawie

Oficjalna nazwa Muzeum sprawia bardzo poważne wrażenie, i owszem jest to miejsce gdzie spotykamy się z historią, nauką, jednak sposób w jaki ona zostaje nam przekazana, sprawia, że jest to miejsce jak najbardziej godne polecenia dla wszystkich dzieciaków. Choć i my Rodzice z ciekawością zgłębialiśmy tajemnice polskiej wsi. Muzeum położone jest w gminie Komorniki, około 10 km na południe od Poznania, przy trasie do Wrocławia i szlaku kolejowym do Wolsztyna. Usytuowane jest w atrakcyjnym otoczeniu Wielkopolskiego Parku Krajobrazowego, w pobliżu lasów i jezior. Muzeum Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie - agrofakt.pl. Homepage - BROWAR SZRENIAWA. Okolice Poznania warte zobaczenia - 10 pomysłów na weekend niedaleko Poznania! Poznań to piękne historyczne miasto.

Okolice Poznania warte zobaczenia - 10 pomysłów na weekend niedaleko Poznania!

Stolica Wielkopolski zachwyca klimatem, zabytkami oraz licznymi atrakcjami. Różnorodność możliwości sprawia, że w miejscu tym nie sposób się nudzić, a urlop tu będzie naprawdę udany. Warto jednak pamiętać, że okolica miasta jest równie zachwycająca i oferuje naprawdę niezwykłe zakątki, które warto odwiedzić. Jeżeli szukacie ciekawego miejsca na wycieczkę niedaleko Poznania, koniecznie sprawdźcie naszą listę. Oto kilka miejsc naprawdę wartych poznania! Atrakcje w Wielkopolsce są naprawdę różnorodne. Okolice Poznania warte zobaczenia – weekend na łonie natury! Wyprawa do Wielkopolskiego Parku Narodowego Jeżeli czas wolny w okolicy Poznania chcielibyście spędzić blisko dzikiej przyrody, wśród najlepszych propozycji znajdzie się Wielkopolski Park Narodowy.

Pozostałe interesujące szlaki to: Szlaki te zabiorą nas do najciekawszych i najpiękniejszych miejsc w Wielkopolskim Parku Narodowym. Wizyta w wyjątkowym Rezerwacie Meteoryt Morasko. Muzeum na terenie MTP.