background preloader

Multimedia

Facebook Twitter

Typografia

Audio. Prepress. Projektowanie. Grafika wektorowa. Najpopularniejsze programy do tworzenia animacji. Tworzenie animacji to umiejętność, który niewątpliwie warto posiąść i rozwijać.

Najpopularniejsze programy do tworzenia animacji

Na rynku oprogramowania komputerowego znajdziemy szereg programów do tworzenia animacji komputerowej. Niektóre z nich są płatne, inne bezpłatne, lecz bezpłatne nie oznacza, że gorsze. Oto lista kilku najpopularniejszych programów do tworzenia animacji: Blender – jest to program bezpłatny, przeznaczony do tworzenia grafiki 3D. Modelowanie_obiektowe. Woksel jest najmniejszym elementem przestrzeni analogicznym do piksela na płaszczyźnie.

Modelowanie_obiektowe

Można zdefiniować obiekt wskazując, które woksele on zajmuje. Taka reprezentacja jest dekompozycją na komórki, które tworzą regularną siatkę w przestrzeni. Podstawową cechą reprezentacji tego typu jest aproksymacja kształtu z zadana rozdzielczością. Struktura danych opisująca tak dekomponowaną bryłę będzie listą zajętych komórek. Podobny efekt można uzyskać strukturą hierarchiczną – drzewem ósemkowym wskazując w przestrzeni kolejne prostopadłościenne elementy będąca wielokrotnością woksela. Materiały dla uczniów. Utwórz prezentację w której znajdą się wszystkie zdjęcia z tego archiwumDo prezentacji dobierz odpowiednią muzykę (plik mp3 ściągnięty z internetu)Pomiędzy klatki ze zdjęciami (wszystkimi) powstawiaj przejścia wideo.W prezentacji zastosuj przynajmniej pięć efektów wideo.Dodaj tytuł do prezentacji "Mistrzowie logistyki" i napis koniec na zakończenie prezentacji.

materiały dla uczniów

ImageBot - Free Online Photo and Image Editor. Over 387,943 Free Photos and Textures. Kadrowanie i prostowanie zdjęć. Fotografuj.pl - Adobe Photoshop: kadrowanie fotografii - fotografia cyfrowa i analogowa, edycja obrazu, pojęcia i techniki fotograficzne, recenzje, testy aparatów. Narzędzie to oprócz przycinania boków fotografii pozwala również na szybką zmianę rozdzielczości i rozmiarów obrazka, jego obrót oraz zmianę perspektywy.

Fotografuj.pl - Adobe Photoshop: kadrowanie fotografii - fotografia cyfrowa i analogowa, edycja obrazu, pojęcia i techniki fotograficzne, recenzje, testy aparatów

Jak wykonać odpowiednią korekcję dowiecie się z zamieszczonych poniżej porad. Podstawowe operacjeNarzędzie Kadrowanie możemy wybrać z palety narzędziowej lub włączyć skrótem klawiaturowym C. Po zaznaczeniu określonej powierzchni, rozszerzamy lub zmniejszamy wybrany obszar, poprzez przesuwanie uchwytów na rogach lub bokach ramki. Rozdzielczość. Obydwa zdjęcia po lewej zostały wykonane z tej samej odległości i przy tych samych ustawieniach zoomu i przesłony, jedynie ich rozdzielczość została zmieniona.

Rozdzielczość

Górne zdjęcie zostało wykonane w rozdzielczości 640x480 pikseli. Dla celów porównawczych umieściłem je na ekranie monitora o rozdzielczości 1280x1024 i wykonałem zrzut ekranu. Jak widać całe zdjęcie mieści się na ekranie i jeszcze została szara ramka. Dolne zdjęcie zostało wykonane w rozdzielczości 2048x1536 pikseli i jak widać na obrazku tylko część zdjęcia zmieściła się na ekranie monitora o rozdzielczości 1280x1024.

Tablica rozdzielczości (@Wydruki) Od HD do Ultra HD - Wprowadzenie do standardu 4K - CyfroZnawca.pl. Profesjonalny druk zdjęć w domu - część 3 - Fotopolis. Zapraszamy na kolejny odcinek cyklu poświęconego profesjonalnym wydrukom zdjęć w warunkach domowych.

Profesjonalny druk zdjęć w domu - część 3 - Fotopolis

W tym tygodniu zajmiemy się wszystkimi etapami między wciśnięciem spustu migawki, a przycisku "drukuj", czyli omówimy kwestie odpowiedniego przygotowania pliku do druku. Żeby myśleć o profesjonalnym wydruku, najpierw trzeba zdobyć i odpowiednio obrobić materiał - mówiąc po ludzku: zdjęcie. W przypadku wydruków komputerowych realizowanych w domu musi to być oczywiście plik cyfrowy. Jak wyznaczyć rozdzielczość zdjęcia. Poradnik fotografii>Odbitki cyfrowych zdjęć>Wyznaczanie rozdzielczości zdjęcia Dzisiejsze promocje RTV - kliknij tutaj i sprawdź!

Jak wyznaczyć rozdzielczość zdjęcia

Zamówienie odbitek ze zdjęcia cyfrowego najwygodniej jest zrobić poprzez Internet. Creative Suite * Optymalizacja obrazów. Informacje o optymalizacji Przygotowując obrazy do prezentacji w Internecie, staje się często przed koniecznością rezygnacji z idealnej jakości obrazu na rzecz zmniejszenia jego pliku.

Creative Suite * Optymalizacja obrazów

Zapisz dla Internetu i urządzeń Do optymalizacji służą funkcje optymalizacyjne w oknie dialogowym Zapisz dla Internetu i urządzeń, które umożliwiają podgląd zoptymalizowanych obrazów w różnych formatach i z różnymi atrybutami. Można jednocześnie wyświetlać wiele wersji jednego obrazu i modyfikować ustawienia optymalizacji, podglądając efekty na obrazach.

Pozwala to wybrać kombinację ustawień najlepiej dostosowaną do potrzeb użytkownika. Zapisując zoptymalizowany obraz za pomocą polecenia Zapisz dla Internetu i urządzeń, można również wygenerować plik HTML dla tego obrazu. 3. Jak Zrobić Animację w Programie Photoshop. [Tutorial] Prosta Animacja w Photoshop CC. POZIOM: początkującyCZAS: 1-2 godziny Photoshop wraz z wersją CC otrzymał funkcję tworzenia animacji.

[Tutorial] Prosta Animacja w Photoshop CC

Nowa funkcja niestety nie zastąpi nam kompletnie After Effects czy Premiere, jednak jest to świetna alternatywa dla osób, które potrzebują zrobić prostą animację, a nie chcą zagłębiać się w odmęty zaawansowanych aplikacji do motion designu. Przygotowaliśmy krótki tutorial opisujący w jaki sposób wykonać animację logo przy użyciu Adobe Photoshop CC 2014, dedykowany osobom które nie mają doświadczenia w animacji w AE. Krok 1 – Przygotowanie Photoshop’a Zaczynamy od uruchomienia Adobe Photoshop i stworzenie nowego dokumentu.

Animacja poklatkowa. Tym razem krótki kurs animacji w programie Photoshop, całość na bazie chyba jedynego gifa jakiego kiedykolwiek zrobiłam.

Animacja poklatkowa

Mam nadzieję, że każdy z was będzie na podstawie tego opisu w stanie bez problemu stworzyć własną animację, może nawet bardziej skomplikowaną niż moja. Nie jest to co prawda trudne, ale trochę czasu zajmuje, zwłaszcza jeśli się nie ma specjalnie zmysłu do takich rzeczy - jak ja :D. [Photoshop] Jak zrobić prostą animację. Witam a więc od razu przejdę do sedna. Będę wam opisywał w punktach wszystkie rzeczy które musimy wykonać do stworzenia owej animacji. 1.

Na początek dajemy Plik > Nowy, o dowolnym formacie , tle itp. Jak zrobić animację w Adobe Photoshop. Tworzenie animacji poklatkowych. Kodowanie i kompresja Wideo by Paweł Paweł on Prezi. Zasady tworzenia prezentacji multimedialnej1. Zasady prezentacji. Kontenery, formaty wideo i standardy napisów. Spokojny wieczór, wygodny fotel, być może zestaw przekąsek no i dobry film. Typowy widz nie zastanawia się, jakie naprawdę procesy zachodzą i jakie mechanizmy funkcjonują, by można było cieszyć się dobrym obrazem, wysokiej jakości dźwiękiem, zobaczyć na ekranie napisy czy słyszeć ścieżkę dźwiękową w odpowiedniej wersji językowej. Potrzebny jest oczywiście wysokiej jakości sprzęt ale nie na niego chcieliśmy zwrócić uwagę. Podstawą każdego nagrania filmowego jest przecież zapis w odpowiednim formacie, zakodowanie materiału wideo, audio i dodatków oraz możliwość ich prawidłowego odczytu, interpretacji i odtworzenia.

Strona główna - NINATEKA. Jak zrobić film?