background preloader

Hangielski

Hangielski

http://hangielski.blogspot.com/

Related:  Web pagesedublogs

Londonopoly: 5 najlepszych gier i zabaw na zajęcia indywidualne :) Dzisiaj w ramach akcji "High5- Przybij piątkę z blogującymi anglistkami" przedstawię Wam 5 gier i zabaw na zajęcia indywidualne :) Może już wiecie, że w mojej szkole uczę wszystkie grupy wiekowe, a moja metoda opiera się właśnie na nauce języka poprzez gry i zabawy, dlatego bardzo ciężko było mi wybrać tylko 5 z nich. Postanowiłam skupić się na grach, które są najprostsze w przygotowaniu i nie będziecie musieli drukować do nich tony materiałów ;) Pierwsze trzy możecie wykorzystać na indywidualnych zajęciach z dziećmi, a dwie ostatnie na lekcjach z młodzieżą i dorosłymi. 1. Blog dla nauczycieli języka angielskiego: High 5, czyli 5 najlepszych pomysłów na zabawy w języku angielskim z własnym dzieckiem Hello po długiej przerwie! Zacznę od przeprosin - działalność Kolibra była chwilowo zawieszona w związku z nowymi obowiązkami. Mam jednak nadzieję, że dzięki udziale w akcji #High5_przybijpiątkę z blogującymi anglistkami! wrócę do pisania. Każda blogerka podpowiada dla Was 5 najlepszych wg Niej zadań/ aktywności w języku angielskim dla danej grupy wiekowej lub sytuacji.

Funglish: 5 najlepszych gier i zabaw dla dorosłych Najlepsze gry i zabawy dla dorosłych…Oczywiście związane z językiem angielskim! Kto powiedział, że dorośli nie mogą grać na zajęciach? Chyba nie wytrzymałabym zajęć z dorosłymi gdyby miały polega tylko na wypełnianiu ćwiczeń z gramatyki , jakimś listening'u, krótkim speaking’u i i to wszystko. No way!

Nauczanie angielskiego dzieci - praca i pasja.: "5 najlepszych gier i zabaw dla zerówki" Dzisiejszy wpis powstał w ramach wspólnej akcji blogujących anglistek „High 5! Przybij piątkę...”. Tematem pierwszej części będą gry, a dokładniej: "5 najlepszych gier i/lub zabaw dla..." wybranej grupy wiekowej- ja przedstawię wam moje pomysły sprawdzone w zerówce.Gry dydaktyczne urozmaicają zajęcia , sprzyjają pokonywaniu nieśmiałości i pasywności uczniów oraz uczą współpracy w zespole. Zabawa łączy przyjemne z pożytecznym- pozwala uczniowi na wykorzystanie języka w sposób bezstresowy oraz utrwalić informacje osobom o różnych stylach uczenia się.

Gry językowe do wykorzystania na lekcjach angielskiego z dorosłymi! Jeśli kiedykolwiek zdarzyło Ci się prowadzić zajęcia angielskiego z dzieciaczkami, to z pewnością wiesz, że kreatywność w wymyślaniu zabawnych i oryginalnych lekcji to dla takiego nauczyciela chleb powszedni. Potem jednak, kiedy uczniowie trochę podrastają, to zdarza nam się zapomnieć, że przecież młodzież (mimo ogólnego zblazowania i nad wyraz rozbudowanego cynizmu) oraz dorośli już studenci (mimo powagi i godności) także lubią uczyć się w atmosferze zabawy! Z tego się nie wyrasta, a przynajmniej nie tak całkiem! (chyba, że tylko ja tak mam i coś ze mną bardzo nie tak, ale to dajcie znać w komentarzach). Dlatego jeśli chcesz wzbogacić swoje lekcje o gry językowe dla młodzieży i studentów, to ten wpis jest dla Ciebie! Zapraszam na pierwszy post w ramach wspólnej blogerskiej akcji “High 5 – Przybij piątkę z blogującymi anglistkami!”!

Resources for teachers and parents: FREE Reward Coupons! Classroom management strategy - MOTIVATION The new school year is finally coming! To be honest I can't wait! I prepared a motivating system for my new students. I'm going to change the system throughout the year so that my students don't get bored. Today I want to share my new freebies and the idea of reward coupons with you. Londonopoly: Fiszki PLUS 10 nietypowych pomysłów na ich wykorzystanie na zajęciach Gdy słyszycie "fiszki" od razu myślicie "Eeee to nuuda..." ? A co by było gdybym powiedziała Wam, że fiszki to nie tylko świetna zabawa, ale również fajny sposób na urozmaicenie zajęć?Dzięki wydawnictwu EDGARD jezykiobce.pl miałam okazję przetestować na moich zajęciach cztery komplety Fiszek PLUS:ANGIELSKI zwroty konwersacyjne dla początkującychANGIELSKI zwroty konwersacyjne dla zaawansowanych ANGIELSKI idiomy1000 najważniejszych słów Co znajdziemy w opakowaniach?zestaw 600 fiszek ( lub 1000 w przypadku fiszek 1000 najważniejszych słów) memolistę ze spisem wszystkich słówek kolorowe przegródki "uczę się", "umiem" i "powtarzam" nagrania słów, zdań i tłumaczeń wskazówki do naukiprogram komputerowy "Aktywny trening" z ćwiczeniami, grami i testem końcowym etui "na wynos" dzięki któremu możemy włożyć wybrane fiszki do torebki nie ryzykując zniszczenia ich w czasie podróży

Funglish: Let's... - board game Przyznam się bez bicia, że nie lubię zajęć o Wielkanocy i rzadko kiedy robię lekcje poświęcone typowo tematom wielkanocnym. Za to staram się pewne wesołe elementy (pisanki, zajączki, wielkanocne koszyczki) wplatać w różne aktywności, które w tym okresie wykonujemy. Zrobiłam grę, którą na pewno wykorzystam z dziećmi w różnym wieku. Na planszy zobaczycie pisanki, które moją być elementem wiosenno-wielkanocnym, ale zadania już bardziej ogólne, nie tylko związane z Wielkanocą i wiosną. Plansza Jak widzicie pisanki są w trzech kolorach: żółtym, różowym i zielonym. 55 Toilet Paper Roll Crafts & TGIF Don’t throw out that toilet paper roll! You are going to want to save those tp rolls to use to make these toilet paper roll crafts for your next kids activities. Welcome to the TGIF Linky Party! Please grab a button below to include with your linked up post so others will find our party too.

Learning Games Archives - Page 2 of 17 - JDaniel4s Mom I cringe when I realize I have said something negative. Why? I heard a long time ago for every negative comment said to someone they will have to hear five positive comments. I think it is important for us to share this fact with our children.

Related: