background preloader

How to Create the Right Emotions with Color in Web Design

How to Create the Right Emotions with Color in Web Design
Jerry Cao is a UX content strategist at UXPin — the wireframing and prototyping app. To learn more about how to create visually digestible interfaces, download the free e-book Web UI Design for the Human Eye: Colors, Space, Contrast. The skill of using colors is no less than an artform. Across human history, master painters and other artists have earned global recognition for their ability to manipulate colors. In the modern era, the artform now opens up a lot of new commercial and business applications, first in advertising, and now in web design. With an almost bottomless depth, the skill of color usage can be improved and refined endlessly. We’ll explore the fundamentals of color theory and color scheme, then examine the emotional effects of certain colors. Don’t miss: How to apply optical illusions to Web UI design Color Theory The topic of color could fill a whole book on its own, so we’ll stick to what’s relevant to UI design here. Source: Joos! Vibrancy: Emotional Implications of Color Related:  Dydaktyka

Jak sobie poradzić ze slajdami na stronie? | Informaton.pl - Dostępność stron internetowych i technologie asystujące – wszystko w jednym miejscu Zmieniające się elementy na stronie, na przykład slidery, są sporym wyzwaniem dla dostępności. Warto zapoznać się z artykułem poświęconym temu zagadnieniu pod tytułem The Unbearable Inaccessibility of Slideshows, w którym pada sporo ciekawych odpowiedzi. Autor proponuje listę pięciu zasad, jakimi trzeba się kierować tworząc zmieniające się elementy: Możliwość zatrzymania przez użytkownika. Autor czyni na marginesie kilka ciekawych refleksji, na przykład taką, że kryterium sukcesu 2.2.2 zobowiązuje do możliwości zatrzymania zmieniającej się treści, ale już nie o ponownym uruchomieniu. Artykuł ilustrowany jest przykładami i propozycjami rozwiązań.

Wywiad konkurencyjny w 5 krokach - Rynek Informacji Obowiązki managera projektu z zakresu wywiadu konkurencyjnego to suma kilku kluczowych obszarów. Począwszy od ustalenia zakresu projektu, poprzez kooordynowanie pracy wszystkich członków zespołu zaangażowanych w przedsięwzięcie, a na dostarczeniu projektu zgodnie z wytycznymi skończywszy. Aby odnieść sukces, CI (ang. Competitive Intelligence) manager powinien dobrze zorganizować swój projekt. Oto lista pięciu etapów pracy managera wywiadu konkurencyjnego: Krok 1. Każdy projekt rozpoczyna się od ustalenia celów czyli określenia: co, po co i komu mamy dostarczyć. Krok 2. Zebranie danych i informacji dotyczących analizowanego rynku to tak naprawdę dopiero preludium do projektu. Krok 3. Jest to kluczowy etap projektu, którego pominięcie pozbawiłoby całość sensu. Krok 4. Przeprowadzona analiza i wnioski z niej powinny trafić (a w zasadzie trafiać regularnie) do wszystkich osób decyzyjnych w przedsiębiorstwie. Krok 5. Autor: Justyna Trzeciakowska i Joanna Mielniczuk

Kiedy król jest nagi Ten wpis powstał na bazie mojej prezentacji z konferencji SeeBloggers oraz jako rozwinięcie kilku przemyśleń na temat blogosfery publikowanych już wcześniej na blogu. Z samej konferencji powstało już tyle relacji, że nie będę tworzył kolejnej. Napiszę tylko, że jest to event obowiązkowy dla wszystkich osób piszących blogi lub mających to w planach. Świetna atmosfera, masa wiedzy i inspiracji. Polecam. Wracając jednak do samej prezentacji. Blogi podróżnicze, parentingowe, kulinarne, modowe, wnętrzarskie, lifestylowe oraz te funkcjonujące w dziesiątkach innych kategorii stają w obliczu gigantycznej konkurencji i stopniowego, ale postępującego nasycania się rynku. Z pomocą przychodzi podstawowa zasada designu, czyli łączenie funkcji z formą. Prowadząc bloga istotne jest nie tylko to, po co piszesz, kręcisz filmy, czy robisz zdjęcia, czyli jaką funkcję ma spełniać Twój blog (zarówno z punktu widzenia Twojego, jak i odbiorców). Tę zależność dużo bardziej rozumieją twórcy na YouTube.

Czy ludzie klikają w bannery? Odpowiedź brzmi: nie. Dokładne wartości kliknięć w stosunku do wyświetleń (CTR) różnią się w zależności od kraju, grupy docelowej czy rozmiaru bannera, ale da się uśrednić, że oscylują między 0,11% a 0,4%. Dla porównania czternaście lat temu było to aż 9%! Bannery atakują nas zewsząd. Miesięcznie widzimy od 1700 do 2400 reklam bannerowych. Ślepota banerowa To zjawisko nazywamy ślepotą banerową, która według badań dotyka ponad 80% internautów. Wystarczy spojrzeć na mapy cieplne, by w mig pojąć, w czym problem. To nie koniec przerażających statystyk. Czy wobec tego powinieneś zrezygnować z kampanii bannerowych? Efekt ekspozycji Nawet jeśli klienci nie klikają w Twoje bannery to, choć nie jest to powód do radości, da się znaleźć pozytywną stronę tej sytuacji. Na czym on polega? Odnieśmy tę wiedzę do bannerów. Skup się na targetowaniu Jeżeli zależy Ci, żeby ludzie klikali w Twoje reklamy, musisz lepiej dobierać grupę docelową. Dobrym miejscem na kampanię banerową będzie Facebook. Remarketing

Czcionki, kolory i szablony w najczęściej udostępnianych grafikach • Content Marketing Jeśli szukasz pomysłu na nadanie rozpędu Twojej strategii w mediach społecznościowych , prawdopodobnie wiesz już dużo o korzyściach płynących z używania obrazów. A ile wiesz tak naprawdę o tworzeniu grafik, które są najchętniej udostępniane? Okazuje się, że są tony przydatnych porad, stworzonych w oparciu o badania, które dają wskazówki dotyczące tego, jak tworzyć chętnie udostępniane grafiki – idealne kolory, czcionki, tekst i więcej. Cała masa wiedzy z dziedziny projektowania, psychologii i Internetu stworzona po to, aby zdobyć więcej udostępnień i zaangażowania. Kiedy dobrniesz do końca tego artykułu, będziesz w pełni świadomy, jak tworzyć obrazy, które sprawią, że Twoi czytelnicy nie będą mogli się oprzeć ich udostępnianiu. Taka grafika musi zawierać 5 komponentów: Z tego artykułu dowiesz się, jak możesz skorzystać z tych elementów i jak należy je ułożyć, aby stworzyć najlepsze grafiki dla portali społecznościowych, jakie potrafisz. 1. Musisz traktować swoje obrazy jak treści. Prostota.

Click tracking jako badanie użyteczności strony www Wydawać by się mogło, że tworzenie stron internetowych opiera się tylko i wyłącznie o połączenie ciekawej grafiki z dobrym kodowaniem. Jednakże warto pamiętać, że podstawowym celem istnienia każdej witryny w sieci (albo ich zdecydowanej większości), jest komunikacja z użytkownikiem. Dlatego też spojrzeć trzeba także na użyteczność poszczególnych zamieszczanych elementów z perspektywy internauty, który stronę odwiedzi. Pomóc w tym może tak zwany click tracking. Czym jest click tracking? Click tracking to metoda obserwacji tego, co robi na stronie internetowej odwiedzający ją odbiorca. Czemu służy click tracking? Click tracking jest niezwykle przydatnym narzędziem przede wszystkim z perspektywy badania użyteczności strony internetowej. Po przeprowadzeniu badania click tracking, warto wprowadzić zmiany w taki sposób, by skoncentrować gorące obszary mapy klikania w tych miejscach, które, zgodnie z naszym planem, mają skupiać najwięcej uwagi internautów. Jak rozpocząć badanie click tracking?

Umowa o zachowaniu poufności jako narzędzie ochrony informacji Coraz powszechniej stosowanym sposobem zabezpieczenia informacji w relacjach z kontrahentami lub pracownikami jest podpisanie umowy o zachowaniu poufności. Umowa taka zabezpiecza przed nieuprawnionym wyjawieniem informacji niejawnych przewidując stosowne konsekwencje dla naruszyciela. Umowa z kontrahentem Przed rozpoczęciem negocjacji z kontrahentem warto zawrzeć umowę o zachowaniu poufności, w której jednoznacznie ustanowimy zakaz ujawniania informacji. Aby zastrzeżenie było skuteczne należy jednoznacznie określić jakie dane objęte są poufnością, a także jak długo trwa okres, w którym druga strona zobligowana jest do nieujawniania przekazanych jej danych. Umowa z inwestorem Przedstawiając pomysł biznesowy umowę o poufności warto także zawrzeć z potencjalnym inwestorem. Umowa z pracownikiem Obowiązek pracownika do zachowania w poufności informacji niejawnych związanych z przedsiębiorstwem pracodawcy wynika bezpośrednio z kodeksu pracy. Zobowiązania byłego pracownika Prawnik i ekonomista.

untitled Takich rozmów ze sztuczną inteligencją jeszcze nie widzieliśmy. Niesamowity postęp dzięki Google Google jest jedną z firm, która inwestuje gigantyczne środki w rozwój sztucznej inteligencji. Larry Page i Siergiej Brin wielokrotnie wyrażali swój entuzjazm wobec wszystkowiedzących maszyn, które miałyby pomagać ludziom. Do mediów trafiła właśnie dokumentacja prac badawczych, jakie Google prowadzi nad sztuczną inteligencją. Szczególnie zadziwiająco wyglądają rozmowy przeprowadzone pomiędzy ludźmi a chatbotem stworzonym przez specjalistów giganta internetu. Od sensu życia do klarownych instrukcji Bot Google potrafi znaleźć odpowiedź na pytania o wiele bardziej poważne niż "Jak masz na imię" czy "Kto był trzecim prezydentem USA". Człowiek: Po co żyjemy? Człowiek: Jaki jest cel życia? Człowiek: Gdzie teraz jesteś? Człowiek: Co jest moralne? Człowiek: Po co nam emocje? Człowiek: Czym jest nieśmiertelność? Człowiek: Czym jest moralność? Człowiek: Co myślisz o Billu Gatesie? Naukowcy przeprowadzili też zupełnie inne rozmowy mające na celu pokazanie praktycznych możliwości bota.

Jak przetestować stronę w kilku krokach - internetSTANDARD Okazuje się, że obecne zmiany pozwalają na wiele innowacji. Burząc stare i utarte schematy dajemy możliwość powstawania nowych firm, często bez ogromnego kapitału i wyrobionej marki, za to z nieszablonowym i otwartym podejściem do klienta. W dużych korporacjach niejednokrotnie powtarza się jak mantrę utworzoną 20 lat wcześniej segmentację klientów, ich stosunek do marki czy wzorce interakcji. Audioteka sprzedaje audiobooki. Początki pracy nad stworzeniem optymalnego CX w Audiotece były oparte na analizach innych produktów i usług oraz osobistych poglądach i ekspertyzie zespołu. Odchodząc od pierwotnych metod w postaci zlepka pomysłów i doświadczeń, dziś budując serwis Audioteka używamy narzędzi. Nie od dziś powiada się, że co dwie głowy to nie jedna. W Audiotece do bieżącej optymalizacji, ale również inspirowania rozwoju produktu, wykorzystujemy, w kontekście marketingowym, 3 typy narzędzi. Pracując nad poprawą CX trzeba pamiętać o założeniach biznesowych firmy.

Zdjęcie ofiary ZOMO w reklamie wódki. Zarzut dla pracownicy agencji Prokuratorzy z Legnicy (woj. dolnośląskie) postawili zarzut pomówienia jednej z pracownic agencji reklamowej, która umieściła zdjęcie śmiertelnie postrzelonego mężczyzny w reklamie wódki. Fotografia pokazująca rannego Michała Adamowicza, niesionego przez grupę mężczyzn, opatrzona była komentarzem "gdy wieczór kawalerski wymknie się spod kontroli. Wina Żytniej?". - 28-letnia Marta S., pracownica toruńskiej agencji reklamowej, która umieściła zdjęcie z Wydarzeń Lubińskich '82 usłyszała zarzut pomówienia jednej z osób widniejących na zdjęciu o zachowania mogące poniżyć ją w opinii publicznej - poinformowała Liliana Łukasiewicz z Prokuratury Okręgowej w Legnicy. Kobiecie grozi grzywna, ograniczenie wolności lub do roku więzienia. "Intrygująca fotografia" i "mało profesjonalne" zachowanie Z ustaleń śledczych wynika, że 28-latka miała znaleźć zdjęcie z epoki PRL-u, które wykorzystywano w strategii marketingowej produktu. Praw autorskich nie naruszyła "Nie potrafię tego zrozumieć" Oglądaj

10 of the most creative online contact pages A good contact page must be accessible, informative and above all creative. It can be difficult to make the mix work but these 10 examples have done just that. Featuring cats, clouds, and underground cartoons, you'll find it difficult not to contact these designers! 01. Gorgeous TV It's been a little known fact for the past few years that cats have definitely taken over the internet. 02. Gopal is a designer and developer from Kerala, India. 03. Macrosteps tag line 'Think outside the box' perfectly sums up their website, let alone their contact page. 04. As a 'visual problem solver', Christian has one of the best looking sites we've ever come across. 05.

Related: