background preloader

Zabawy/gry

Facebook Twitter

Made by kate: Past Simple Memo. Szósta klasa powtarza, a piąta wkrótce rozpocznie naukę czasu Past Simple.

made by kate: Past Simple Memo

Gramatyka, czasowniki regularne, nieregularne... Nuda? Wcale nie! :) Aby uatrakcyjnić naukę czasowników nieregularnych przygotowałam dla swoich uczniów grę MEMO. English Freak: IRREGULAR VERBS - HAPPY FAMILIES, MEMORY, SNAP (PRINTABLE) Ponownie czasowniki nieregularne na tapecie.

English Freak: IRREGULAR VERBS - HAPPY FAMILIES, MEMORY, SNAP (PRINTABLE)

Stworzyłam 25 kart do gry "Happy Families". Myślę jednak, że z powodzeniem możemy wykorzystać je do gry memory, Piotrusia i Snap. Wystarczy jedynie zmienić ilość kart, dobrać odpowiednie czasowniki. Happy Families Celem gry jest uzbieranie całej rodzinki. Rozdajemy karty. Have you got the word "broke"? Have you got the past form of the word "break"? Have you got the Past Simple form of the word "break"?

Have you got the Past Participle form of the word "break"? Wygrywa ten, który uzbiera najwięcej rodzinek. Oto przykładowe karty: Tło: Gra Memory Wyciągamy karty: - angielski bezokolicznik - Past Simple forms Snap Segregujemy angielskie bezokoliczniki od form Past Simple. English Freak: 10 SECONDS GAME - A VOCABULARY GAME (PRINTABLE) Niedawno grałam w grę "5 Sekund" wydawnictwa Trefl i postanowiłam ją zmodyfikować i dostosować na potrzeby językowe.

English Freak: 10 SECONDS GAME - A VOCABULARY GAME (PRINTABLE)

Z uwagi na to, iż jest już po "Sprawdzianie Szóstoklasisty" oraz egzaminach gimnazjalnych, więc grę będzie można wykorzystać podczas lekcji powtórkowych. Plansza (board) Karty specjalne (special cards) Źródło: Klepsydra - Pixabay W pliku pdf znajduje się 10 stron. Colours. Games for Learning English, Vocabulary, Grammar Games, Activities, ESL.

Nauka liczb w przedszkolu. Wielu nauczycieli zastanawia sie jak nauczyć dzieci liczyć po angielsku.

Nauka liczb w przedszkolu.

Oczywiście poprzez gry i zabawy Potrzebne są nam do tego flashcards (obrazki z odpowiednią liczbą kropek oraz obrazki z cyframi), duża kostka do gry, pudełeczko z różnymi przedmiotami, figurkami oraz płyta z piosenkami. A o to gry i zabawy jezykowe utrwalające liczby: 1) Dzieci siadają w kółeczku. Pytamy: „How many animals I have in my box?” Pomysły Na Lekcje - materiały dla nauczycieli. Ruletka gramatyczna - stopniowanie przymiotników Poziom elementary, słabszy pre-intermediate (raczej młodzież i dorośli niż dzieci)

Pomysły Na Lekcje - materiały dla nauczycieli

Facebook. Na dobry (mam nadzieję) początek chciałabym się z Wami podzielić świetną zabawą, dzięki której w prosty sposób powtórzycie słownictwo.

Wywołuje duuuuże emocje zarówno wśród maluchów jak i starszych uczniów, co, jak wiemy, fantastycznie wspomaga procesy myślowe. Gra nosi nazwę "Buzz". Aby ją przeprowadzić potrzebne są: dowolny pojemnik lub worek, karteczki papieru, na których wypisujecie słownictwo, dodatkowo trzy kartki z napisem "Buzz".

Candy Introductions - Icebreakers, Ice Breakers, Ice Breaker Games - Icebreaker games collection. Keep calm and carry on teaching: Pomysły na początek roku szkolnego - klasa 2 i 3 (i dwie nowe zabawy powtórkowe) Jeśli po przeczytaniu moich postów o początkowych lekcjach w klasie pierwszej (klik, klik, klik, klik) czekacie teraz na jakieś fajerwerki i wodotryski w związku z klasą drugą i trzecią, to muszę was rozczarować.

keep calm and carry on teaching: Pomysły na początek roku szkolnego - klasa 2 i 3 (i dwie nowe zabawy powtórkowe)

Ale nie opuszczajcie jeszcze mojego posta. Właściwie nie mam wiele do powiedzenia w temacie wrześniowych lekcji w klasie 2 i 3, ale podzielę się z wami moimi przemyśleniami (rym). Keep calm and carry on teaching: Gra bez nazwy, ale fajna. Ledwo zaczął się rok szkolny, a ja już z niczym nie wyrabiam.

keep calm and carry on teaching: Gra bez nazwy, ale fajna

Jestem kłębkiem nerwów i zgorzkniałą frustratką... Pożalę się Wam, wiem, że mogę liczyć na Wasze wsparcie. W skrócie chodzi o to, że odkąd wróciłam do roboty, to mojemu dziecku włączył się protest mode, który manifestuje na wszelkie możliwe sposoby. Oględnie mówiąc, angażuje całą uwagę, czas, a przede wszystkim cierpliwość rodzica. A tak właściwie to jestem samotną matką, jeśli popatrzeć na godziny pracy mojego męża. Keep calm and carry on teaching: A może frytki do tego? Pinterest kopalnią genialnych pomysłów!

keep calm and carry on teaching: A może frytki do tego?

Z premedytacją rzadko tam wchodzę, bo jak już wdepnę, to przepadam na bardzo długi czas. Ale ostatnio szczęście się do mnie uśmiechnęło. Wpadłam na pinterest by sprawdzić coś na moim koncie i na głównej zobaczyłam rewelacyjny pomysł, od kolejnego speech therapista (przy poście o Cariboo wspominałam o logopedach z US i UK, a jako że ich praca w L1 zbiega się dość mocno z tym co my chcemy osiągnąć w L2, to obserwuję kilku na pintereście i Wam też to radzę).

FUNGLISH: Time for puppets! - czyli jak i po co wykorzystywać pacynki na zajęciach językowych. Czy wykorzystujecie pacynki na swoich zajęciach z dziećmi?

FUNGLISH: Time for puppets! - czyli jak i po co wykorzystywać pacynki na zajęciach językowych

A może raz kupione leżą w pudle i zbierają kurz? Czas je koniecznie odkurzyć i odkryć nowe sposoby na użycie w klasie. Moje ulubione, do tej pory używane, to finger puppets z IKEA. Dostępne od lat, w bardzo przystępnej cenie (15,99 zł za zestaw 10 pacynek). Pencil and Bookmark. Just English: Pierwszy post... pierwsze lekcje po wakacjach... Wakacje dobiegają końca… Trwały one, jak zwykle, zbyt krótko. Intensywne przygotowania do szkoły rozpoczęte, dlatego postanowiłam (pisząc tutaj po raz pierwszy) zaprezentować kilka gier, które można wykorzystać podczas pierwszych po wakacjach lekcji. 1) Lie detector Jest to zabawa, którą zamierzam wykorzystać w nadchodzącym roku szkolnym, świetny sposób na poznanie się.

Na czym polega? Nauczyciel zapisuje na tablicy kilka prawdziwych i fałszywych zdań o sobie np. 2) Fun game Można ją wykorzystać w starszych klasach jako powtórkę słownictwa. 3) A bomb Gra podoba do poprzedniej. 4) Musical pen Nauczyciel dzieli klasę na 4-osobowe drużyny. 5) What’s this? Nauczyciel dzieli klasę na dwie drużyny.