background preloader

Výroba hraček a pomůcek

Facebook Twitter

Rozvíjejte dětský sluch roličkami od toaletního papíru. Příprava stránek pro quiet book (bez lemování) Příprava stránek je první krok.

Příprava stránek pro quiet book (bez lemování)

Když jsem připravovala svou úplně první stránku, byla jsem docela nervózní … jestli nažehlím tu výztuhu správně, jestli si nezničím žehličku, jestli to bude vůbec držet. Nebudu vás napínat, všechno dobře dopadlo a není to žádná věda! Na úvod je ještě nutné zmínit, že je několik způsobů, jak si stránky připravit s ohledem na to, zda finální stránka bude lemovaná nebo nebude. Já jsem zvolila (dle mého názoru) jednodušší variantu bez lemování. Materiál a vybavení Budeme potřebovat bavlněnou látku, výztuhu, fixační pavučinku (není nutné) a žehličku (plus žehlící prkno). Výztuha, kterou používám pro zpevnění jednotlivých stránek, se jmenuje Ronar Fix Lux 160 + 20 g/m2. Fixační pavučinka je vlastně vrstva lepidla na nosném papíře, která přilepí dvě látky k sobě.

Postup přípravy Jak si stránky připravit jsem se naučila od šikovné „kvajtbukařky“ Iriny Sorokiny, jejíž videonávody jsou úplně perfektní. Závěrem – co je důležité? Quiet Book - inspirace na 10 stránek - Tvořivá Mama. Quiet Book (zkráceně QB) je – podobně jako deska s aktivitami – hračka určená k rozvoji jemné motoriky u dětí.

Quiet Book - inspirace na 10 stránek - Tvořivá Mama

No a to, co je pro nás rodiče někdy podstatnější, je fakt, že je pojmenována naprosto příznačně. Quiet book by se dalo přeložit jako “kniha ticha” nebo “tichá kniha”. Jak už možná tušíte – dítko se zabaví různými aktivitami a rodič tak má chvilinku klidu. Na tento projekt jsem se chystala opravdu dlouho a pravá chvíle přišla s narozeninami naší Míny. LÁTKOVÉ HRAČKY PRO NEJMENŠÍ. Krásné dětské hračky z látky pro ty úplně nejmenší.

LÁTKOVÉ HRAČKY PRO NEJMENŠÍ

Pokud ovládáte šicí stroj, nebo máte někoho v blízkosti, kdo by Vám je ušil, stojí rozhodně dle mého za to. U většiny je i návod jak na to. Látkový řetěz. Míčky. Kostky – s poutky či bez. Kroužky. Látková duha. Látkový míček – lehce uchopitelný pro nejmenší. Látkový had. Látková pyramida s úchytem například do auta a poutky, či bez. Látkové navlékací kroužky. Dle mého prostě krása. Ručně vyráběný sáček na mýdlo - Bez obalu/ Zero Waste - Tašky, Re Sack, Zero Waste - Mokoshop ČR. Vkládání tvarů a izolace vlastností. Uznávám, že nadpis vkládání tvarů a izolace vlastností není zrovna poutavý … zní to dost nezáživně a ani trochu zábavně, že?

Vkládání tvarů a izolace vlastností

No, snažila jsem se vymyslet něco lepšího, ale buď začínám postrádat kreativitu anebo je to možná způsobené pozdní večerní hodinou. Nicméně rozhodně není mým záměrem vás nudit! Dneska bych vám ráda totiž ukázala, že z obyčejných kostiček a krabičky si můžete doma udělat skvělou pomůcku, která by (troufám si říct) paní Marii Montessori nepohoršila. Proč nebrat klasiku? Určitě znáte ty běžně dostupné vkládačky a dost možná nějakou máte doma stejně jako my. Zdroj: pinterest.com Ptáte se proč? Pokud to tedy převedeme do praxe vkládání, kde chceme, aby se dítě soustředilo na rozlišování tvaru, připravíme pomůcku, která bude ze stejného materiálu a v jedné barvě. Výroba vlastní vkládačky Na to, abyste si vhodnou vkládačku připravili doma, nepotřebujete nic drahého nebo speciálního.

Druhým a závěrečným krokem je vyřezání/vystříhání různých tvarů do víček. Babylonia PEPPA Floppy mazlíček 100% organic. Ušij si... Lenochod / chrastítko / Zboží prodejce Břichopas toys. Fler MAG: Jak se šije hodný vlk. Fler MAG: Ušijte Muchláčka do každé rodiny! Jste s šitím na začátku a zatím se necítíte na velké šicí projekty?

Fler MAG: Ušijte Muchláčka do každé rodiny!

Zkuste tohoto snadného muchláčka. Nakopne vás to k dalšímu šití a hlavně budete na sebe pyšná, že jste to sama zvládla! :) Heboučkého prvního kamaráda potřebuje každé dítě. Je to také ideální pomocník k uspávání miminka. Na konci článku vám na něj nabídnu předtištěný střih, díky kterému se nemusíte bát chyb a zničení látky. Samozřejmě je ale můj postup univerzálně použitelný, takže si svého muchláčka můžete na látku nakreslit i sami :-) Co si na tohoto chlupáče připravit? Předtištěnou látku "První kamarádi", nebo svou vlastníchlupatou látku na bříška a uši muchláčků (fleece, minky, beránek)duté vlákno - kuličky (výplň hlaviček)klasický šicí stroj, zvládnete to i v ruce, ale chce to víc volných večerů :) A jdeme na to!

Vystřihneme si všechny části. Uši a ocásek si sešijeme a začistíme zubatými nůžkami. Uši a ocásek si ušijeme a otočíme. Uši si složíme do hlavičky tímto způsobem a sešijeme. Sešijeme. Teď pacičky. Hotovo! Pilulka Lékárna Vimperk, Vimperk, Krátká 554 554 Pilulka Lékárna Mělník, Mělník, Pražská 532 532/25 Pilulka Lékárna Brno, Brno - Zábrdovice, Tkalcovská 869/1 869/1 Pilulka Lékárna Jindřichův Hradec, Jindřichův Hradec, Růžová 41 41 Pilulka Lékárna Poděbrady, Poděbrady, náměstí T.

G. Masaryka 796/3 796 Pilulka Lékárna Trutnov Palackého, Trutnov, Palackého 201 201 Pilulka Lékárna Trutnov Česká, Trutnov, Česká 190 190 Pilulka Lékárna Hradec Králové, Hradec Králové, Štefánikova 454/28a 454/28a Pilulka Lékárna Český Brod, Český Brod, Žižkova 282 282 Pilulka Lékárna Prachatice, Prachatice, nám. Háčkovaný žralok Edward / Zboží prodejce jana_joan.