background preloader

Dřeviny

Facebook Twitter

Resista Ulmen: New Horizon. Growth: ‘NEW HORIZON’ is a fast growing, medium sized tree.

Resista Ulmen: New Horizon

The stem leads straight through to the top. The dense conical crown shows even branches with upright twigs. This harmonious tree has a highly aesthetical appearance. Location: ‘NEW HORIZON’ grows best in sunny and only partial shaded locations, in slightly acid or neutral, well aerated soils with good water supply. Co nám řeknou stromy.

4. února 2012 v 1:44 | Lesní želva | Mezi svátky bylo aspoň trochu volno, a tak jsem se do lesa dostala ještě jednou.

Co nám řeknou stromy

Tentokrát ne do luhu, ale do doubravy. Doubrava je vlastně docela vtipný název, protože naši vtipní lesníci na vykácených parcelách tento posvátný strom s oblibou nahrazují borovicí. Rychle roste, rychleji se prodává. Komerce nás jednou zabije. Nicméně, nadávání na neviditelnou ruku trhu není pointa tohoto článku. Do doubravy jsem se vydala spolu s rodiči s jasným úmyslem - najít choroš březovník březový, který se v angličtině nazývá "razor strop fungus," a to velmi přiléhavě - s trochou trpělivosti si z něj člověk může obtahovák na nože vyrobit, což jsem chtěla. Vady dřeva. Boulovitost angl. buckle něm.

Vady dřeva

Beule slov. zdurenie Jedná se o nápadné lokální ztloustnutí kmene v podobě nádorů různých tvarů a rozměrů. Podle některých pramenů se jedná obecně o místní vyvýšeninu na oblém povrchu kulatiny (což by mohlo zahrnovat i zarostlý suk nebo cizí předmět.) Pupeny dřevin podruhé - těžká poznávačka : Poznávačky rostlin. 1a. jeřáb ptačí, jarabina vtáčia Sorbus aucuparia1b. třešeň ptačí, čerešňa vtáčia Prunus avium1c. jírovec maďal (kaštan koňský), pagaštan konský Aesculus hippocastanea.

Pupeny dřevin podruhé - těžká poznávačka : Poznávačky rostlin

Doporučená přípravná školení.

Likvidace akátů

Dendrologie / hlavní stránka. Atlas poškození dřevin. Poznávačka_letorosty. Atlas letorostů a pupenů dřevin. Energie stromů - Zajímavosti. VEŘEJNÁ ZELEŇ - Hodnocení stromů. Odborné posudky posouzení zdravotního stavu stromů a jejich statických poměrů s dopadem především na provozní bezpečnost.

VEŘEJNÁ ZELEŇ - Hodnocení stromů

Dále hodnotíme fyziologickou vitalitu a perspektivu funkčního setrvání, včetně návrhu konkrétní technologie zásahu. Při vizuálním hodnocení se zaměřujeme na odolnost jedince proti zlomu vzhledem k normálním klimatickým podmínkám. V případě nutnosti je možné provést přístrojové měření metodou tahové zkoušky, na základě které u stromu „objektivně“ zjistíme jak jeho odolnost proti zlomu, tak proti vyvrácení. Dendrologické průzkumy v zájmovém území provedeme kompletní průzkum dřevin zde se vyskytujících a rovněž jejich zhodnocení dle požadavků zadavatele.

Inventarizace, analýzy dendrologického potenciálu a plány péče (IAP) u větších komplexů zeleně stromovitého charakteru (parky, stromořadí, areály) provádíme inventarizace, v rámci kterých u stromů zjišťujeme podstatné parametry. Více informací... více informací... Ukázka vzorového dokumentu IAP ke stažení zde (PDF 1,5 MB)

Detail produktu. Staré odrudy - Rady pro pěstování - Ovocné stromy. Výsadbové vzdálenosti jednotlivých druhůJabloně, hrušně, třešně na semenné podnoži, ořešák, kaštanovník(tvar: čtvrtkmen, polokmen, vysokokmen) - 8 - 10 m Višně, slivoně, broskvoně, meruňky - 4 - 6 m Jeřáby, Tatarka - 4 - 8 m Oskeruše - 10 - 12 m Kdouloň, mišpule, líska, asijské hrušně - 3 - 5 m Réva, rybíz, zimolez kamčatský, angrešt, kdoulovec Cido, růže Karpatia, meruzalka, aronie (keř) - 1 - 1, 5 m Ostružiníky, malinostružiny, mini kiwi, rakytník, hlošina, muchovník, aronie (stromek) - 2 - 3 m.

Staré odrudy - Rady pro pěstování - Ovocné stromy

Původní keře - úvodní stránka. Dendrologie online. Školní lesní podnik v Kostelci nad Černými lesy. Úvodní stránka - Staré odrůdy. Venkovská zeleň. Projekt QI112A138 Lokální identita zeleně venkovských sídel byl řešen v letech 2011–2014 s podporou Národní agentury pro zemědělský výzkum (NAZV) Ministerstva zemědělství ČR.

Venkovská zeleň

Jako modelové plochy byly zvoleny tři oblasti – území Společenství obcí Čertovo břemeno, mikroregiony Moravský kras a Časnýř (součásti MAS Moravský kras) a MAS České středohoří. Pro tato území byly vytvořeny metodiky – návody pro výsadby okrasných bylin, dřevin a ovocných dřevin. Dále vznikla souhrnná metodika pro výsadby vhodných dřevin a bylin pro celé území ČR. Staré krajové odrůdy ovocných dřevin. Publikováno: 9.9.2012 Ovocný strom a jeho plody hrály v životě obyvatel regionu důležitou roli Ovoce bylo složkou stravy, jak v čerstvém, tak i v konzervovaném stavu.Ovocný strom dotvářel charakter krajiny jako solitera anebo jako skupinová výsadba na mezích a v sadech.U chalup plnil funkci ochrannou – stínil šindel, chránil před bleskem, zmírňoval sílu větru apod.Ovocné stromoví podporovalo také rozvoj včelařství a hrálo významnou roli v estetice a ekologické stabilitě krajiny.Vznik ovocnářství na Valašsku lze shledávat v souvislosti s první kolonizací regionu, tedy v místech nejúrodnějších, v povodí dolního toku Bečvy.

Staré krajové odrůdy ovocných dřevin

PROGRAM STARÉ A KRAJOVÉ ODRŮDY OVOCNÝCH STROMŮ. Udržovací řez u jednotlivých druhů ovocných dřevin. Jabloně.

Udržovací řez u jednotlivých druhů ovocných dřevin

Semenáčové broskvoně - broskve ze stromů ze semen z broskví... Semenáčové broskvoně Broskve ze stromů vypěstovaných z pecek broskví...

Semenáčové broskvoně - broskve ze stromů ze semen z broskví...

A z nich jsou pecky na další stromy plodící broskve a pecky.... Stromy pro sídla a krajinu (Zdeněk Málek a kolektiv) - Knihy. Výsadby ovocných stromků. Bydlení pro každého. V zimních měsících toho na zahradě příliš dělat nemůžeme, zvláště když je ukryta pod vrstvou sněhu. Řez ovocných stromů a keřů – jak a kdy jej provádět?

Aby byly ovocné stromy zdravé, krásné a dobře plodily, je třeba jim věnovat potřebnou péči a pravidelně je prořezávat. Jenomže každý druh ovocného stromu má na řez jiné nároky a tak je třeba jej nejen dobře provést, ale i načasovat. Přinášíme pár rad čeho se při řezu stromů vyvarovat a jaké zásady je třeba dodržovat, abychom sklízeli zdravé ovoce.