background preloader

Hudební kurzy

Facebook Twitter

Klavírní kurzy Mikulov – Mikulov – město mnoha půvabů s pohnutou historií a bohatou kulturní tradicí, se už pravidelně na konci prázdnin stává útočištěm pro studenty i samotné učitele hry na klavír, kteří přijíždějí, aby načerpali nové podněty pro svou pr. Novinky. Vážení přátelé, dovolte nám se s Vámi podělit o čerstvý program Hudebních Rendez-vous Valtice 2017 a důležité organizační novinky.

Novinky

Za několik posledních let jsme urazili dlouhou cestu a z někdejší série převážně lektorských koncertů se stal festivalový program nadregionálního významu, který láká diváky na špičková jména tuzemské starohudební scény. Jelikož chceme úroveň koncertů zachovat a pokud možno zvyšovat, rozhodli jsme se pro nepopulární leč nutné opatření, a sice zavedení (spíše symbolického, zlevněného) vstupného na vybrané akce pro účastníky MLŠSH. V principu jsou zpoplatněny koncerty hostů, lektorské koncerty zůstávají zdarma. V letošním roce tak budou vstupnému podléhat tyto části programu: 8. 7. / Danza Gloria – 50 Kč 9. 7. / A. PROGRAM. Markéta Dvořáková, mezzosoprán. Zpěv by měl být přirozeným prostředkem k sebevyjádření.

Markéta Dvořáková, mezzosoprán

Už malé dítě používá hlas zcela přirozeně: přirozeně dýchá, deklamuje a využívá svůj rezonanční potenciál. Dospělý člověk většinou tuto schopnost díky nahromaděným emocionálním a tělesným blokacím ztrácí. Na hodinách Markéty Dvořákové se naučíte základům přirozeného zpěvu, prostorové deklamace a budete pracovat na různých způsobech správného dýchaní. Postupně byste měli jak odbourávat dechové a komunikační (či pěvecké) blokace, tak lépe prociťovat a ovládat své tělo. Pomocí vědomé práce s dechem a hlasem by se tak každý měl přiblížit k vnitřní harmonii, naučit se ovládat stresové situace, pročišťovat energetické dráhy apod.

Více o kurzech naleznete na: www.kurzyzpevu.webnode.cz a také nebo Hlasové kurzy Markéty Dvořákové mají dvě základní cílové roviny; tou první je naučit se v rámci individuálních předpokladů zacházet s hlasem: správně vyslovovat, dýchat, využívat optimální rezonanční prostory atd. Untitled. Renesance Opočno. Úvod. Kurz staré hudby - zpěv a korepetice. Pěvecký kurz staré hudby 22.–31. července 2016 Spálené Poříčí V letošním roce jsme se rozhodli pro odvážný projekt: jevištní provedení Gaglianovy rané operní práce “La Dafné”.

Kurz staré hudby - zpěv a korepetice

Bude to intenzivní desetidenní kurz, završený třemi představeními v osmém, devátém a desátém dni. Vedle denní výuky techniky zpěvu (využívající pedagogický přístup prof. Lajose Szamosiho) zde bude probíhat celodenní rozvrh hudebních a jevištních zkoušek k přípravě představení. Pokud to bude možné (po odevzdání přihlášek a nahrávek k předzpívání) bude vybráno dvojí obsazení, abychom tak umožnili (a podpořili) maximum praktických zkušeností v hudebním i jevištním projevu. Desetidenní kurz zahrnuje: lekce vokální techniky (s Markétou a Pavlou) lekce korepetice (s Jamesem) sborové zkoušky (s Jamesem) režijní zkoušky (s Heather) po večerech příležitost sólového zpěvu pro všechny účastníky kurzu účast na třech představeních, eventuelně na sólovém koncertě předání diplomu o účasti na kurzu.

Interpretační mezinárodní kurz dobové hudební praxe - Kláštery Český Krumlov. XXV. Bělotínský týden zpěvu 2016 na serveru XXV. Bělotínský týden zpěvu 2016 - BĚLOTÍN - rezervační a informační systém. XXV.

XXV. Bělotínský týden zpěvu 2016 na serveru XXV. Bělotínský týden zpěvu 2016 - BĚLOTÍN - rezervační a informační systém

Bělotínský týden zpěvu Termín: 13. - 21. srpna 2016 Místo konání: Střední průmyslová škola, Hranice Místo ubytování: a) ubytovna SPŠ Hranice, Studentská ulice, pokoje 3 lůžkové b) SPŠ Hranice - hromadné ubytování v prostorách školní tělocvičny Stravování: celodenní strava v místě konání (školní jídelna) Počet účastníků: cca 130 + 40 dětí Pracovní náplň: práce společná i v atelierech pod vedením profesionálních sbormistrů Program: a) stará komorní tvorba b) polyfonie a sborová klasika c) experimentální sborová tvorba d) úprava lidových písní e) spirituály Pokud hrajete na některý z hudebních nástrojů, nezapomeňte jej vzít s sebou. Festival Jarmily Novotné. Festival Jarmily Novotné pořádá Zámek Liteň, z.s. v roce 2016 již po páté.

Festival Jarmily Novotné

Festival zahájila Putovní výstava o životě Jarmily Novotné s názvem Jarmila Novotná: Operní diva, jež bude představena v různých městech České republiky. Jejím prvním zastavením bylo Muzeum Českého krasu, p. o. v Berouně, kde trvala od 27. ledna do 30. dubna. (Výstava měla být ukončena 10. dubna, ale pro velký zájem byla prodloužena.) V pořadí druhým stanovištěm v rámci letošního festivalu bude v období od 6. července do 31. srpna rodný dům Gustava Mahlera v obci Kaliště u Humpolce. Po loňském úspěchu jsme také letos v rámci festivalu Pražské jaro 2016 spolupořádali pěvecký koncert s podtitulem Pocta Jarmile Novotné, tentokrát se sopranistkou Martinou Jankovou.

Další ročník mistrovských kurzů se bude soustředit na klasický zpěv pod vedením sopranistky Kateřiny Kněžíkové a rozšiřovat o obor barokního zpěvu v čele s Markétou Cukrovou. Odkazy. Home - Marketa Malcova. Letní kurs interpretace staré hudby. Vyznačte v přihlášce, jakou formu výuky preferujete.

Letní kurs interpretace staré hudby

Budeme se snažit vyjít vstříc všem přáním, nemůžeme je však zcela garantovat. Obory ansámblové výuky realizujeme, bude-li o ně dostatečný zájem, který umožní zformování funkčních ansámblů. Kurs je určen pro aktivní účastníky z řad profesionálů, studentů specializovaných hudebních škol i zkušenějších amatérů s předchozími zkušenostmi se starou hudbou. Aktivní účast je možná také pro hráče na moderní nástroje s vážným zájmem o hudbu starších stylových období (viz popis jednotlivých oborů). Vhodná je také pro učitele základních a středních škol, kteří mohou absolvovat kurs upravený dle požadavků akreditace DVPP MŠMT pro získání diplomu. Pasivní účast je vhodná pro kohokoliv, kdo se zajímá o barokní a renesanční hudbu a její provozovací praxi.

Výuka bude probíhat v prostorách zámku Bučovice . Ubytování je zajištěno v Hotelu Arkáda (náměstí Svobody 32, 68501 Bučovice) vzdáleném pouhých 100 m od zámku. Popis vyučovaných oborů Lektoři.