background preloader

Tech Notes

Facebook Twitter

6 Free PDF Password Remover Tools. PDF Unlocker is a Windows installable program that will find the owner password of a PDF file.

6 Free PDF Password Remover Tools

PDF Unlocker works much like PDFCrack but is instead a native Windows application, making it a bit easier to use though noticeably slower. Method: PDF Unlocker sounds like it might be a PDF password remover tool but in reality it's a PDF password recovery program since it discovers the actual owner password from an encrypted PDF.

Mozilla Firefoxta çerezleri etkinleştirme. Mozilla Firefox "Menu" tuşuna basın ve "Seçenekler"i seçin.

Mozilla Firefoxta çerezleri etkinleştirme

"Gizlilik" panelini seçin. Mozilla Firefox'u Hızlandırmak - GençBilişim.net. Günümüzde bilgisayar başında en fazla vaktimizi internet kullanımına ayırıyoruz ve internet ile ilgili sorunlar en çok canımızı sıkan konulardan oluyor.

Mozilla Firefox'u Hızlandırmak - GençBilişim.net

Bana göre internetteki sorunların başında internetin yavaş olması geliyor. İnternetin yavaşlığı yüzünden uzun zamanda yüklenemeyen sayfalar çok cansıkıcı oluyor. İnternet yavaş olduğu zaman yapmamız gereken işlemler çok vaktimizi alıyor ve bazende işimizi vaktinde yetiştiremiyoruz, yavaşlığın verdiği isteksizlik de cabası.

Bu yazımızda Mozilla Firefox’un Birkaç ayarını değiştirerek bir nebzede olsa daha hızlı çalışmasını sağlayacağız. Söz veriyorum , Dikkatli Olacağım ! How to Install and Get “Microsoft Office Picture Manager” Back in Office 2013 and 2016. If you are using Microsoft Office 2013 or Office 2016, you might have noticed that the new Office suites don't come with "Microsoft Office Picture Manager" program.

How to Install and Get “Microsoft Office Picture Manager” Back in Office 2013 and 2016

Picture Manager was an excellent and small program included in Office suite which used to help users in viewing, editing and managing pictures quickly and easily. PDF'yi tarayıcıda görüntüleme, Adobe Acrobat DC, Acrobat Reader DC. Firefox'u yenileme - Eklentileri ve ayarları sıfırlayın. Bu özellike henüz Firefox'un bilgisayar sürümünde bulunmamaktadır.

Firefox'u yenileme - Eklentileri ve ayarları sıfırlayın

Firefox'la ilgili sorunlar yaşıyorsanız tarayıcınızı yenilemek işe yarayabilir. Yenileme özelliği; yer imleriniz, parolalarınız ve açık sekmeleriniz gibi önemli bilgileri kaydettikten sonra Firefox'u varsayılan ayarlarına dödürerek birçok sorunu çözebilir. Not:Uzantılar ve uzantı verileri silinecektir. Bu sayfayı Firefox'ta görüntülüyorsanız bu Firefox'u yenileyin düğmesine doğrudan tıklayın. (Başka bir tarayıcı kullanıyorsanız işe yaramaz). Not: Firefox'u normal şekilde başlatamazsanız Firefox güvenli kip penceresinde de bir Firefox tarayıcısını yenile Firefox tarayıcısını sıfırla düğmesi bulunmaktadır. Tüm Firefox ayarlarınız ve kişisel bilgileriniz bir profil klasöründe depolanır.

Normalde Firefox profil klasörünüzde saklanan eklentiler, örneğin uzantılar ve temalar silinecektir. Firefox şunları koruyacaktır: Aşağıdaki öğe ve ayarlar silinecektir: Yasaklı Sitelere Giriş Yapmanın En Kolay Yolu. Yasaklı Sitelere Giriş Yapmanın En Kolay Yolu Erişim kısıtlaması getirilen veya tamamıyla yasaklanmış sitelere nasıl kolaylıkla giriş yapabiliriz?

Yasaklı Sitelere Giriş Yapmanın En Kolay Yolu

Bu sorunun cevabına yazı üzerinden ulaşabilirsiniz. Son yıllarda ülkemizde sosyal medyaya birçok defa erişim kısıtlaması getirildi. Hatta bu durum o kadar abartıldı ki… Ülkemizde olanları medyadan öğrenmek yerine internet kısıtlamalarıyla öğrenir hale geldik. Medya, ya bu konuda haber yapmaya yeltenmiyor ya da durumu hafif göstererek (yalan haber yaparak) insanları kandırmaya çalışıyor. GARMIN Vivosmart Black Large Akıllı Bant Saatler. İnternet Fiyatı Teknik özellikler Ürün Tipi:

GARMIN Vivosmart Black Large Akıllı Bant Saatler

Zenfone'lar için Versiyon Düşürme (Downgrade) Rehberi - ZenFoneAsus.com. Zenfone’lar için Versiyon Düşürme (Downgrade) Rehberi Zenfone’larda versiyon düşürme rehberi sayesinde eski versiyonlara dönebilmeniz mümkün oluyor.

Zenfone'lar için Versiyon Düşürme (Downgrade) Rehberi - ZenFoneAsus.com

Bu rehber için 地球新球长 ve 2smoke‘a teşekkürler. Teknoloji - Blu-ray ile DVD Arasındaki Farklar Nelerdir? Blu-ray Nedir? - SANALBİLGİÇ - Hayat Ansiklopedisi. Bu yazımızda sizlere Blu - ray ve DVD nedir ne değildir basit bir şekilde anlatmaya çalışacağız.

Teknoloji - Blu-ray ile DVD Arasındaki Farklar Nelerdir? Blu-ray Nedir? - SANALBİLGİÇ - Hayat Ansiklopedisi

Günümüzde bir çok insan evine, şöyle güzel bir ev sinema sistemi kurmanın hayalini yaşıyor. Kocaman bir ince ekran televizyon, yanına ince uzun güzel bir ses sistemi ve tabiki bir de video oynatıcı gerekiyor. Hepsi iyi güzel de hangisini tercih edeceğiz. Bir Blu-ray ' dir dolaşıyor artalarda. Nedir, ne değildir tam bilen yok. Öncelikle belirtelim ki bu Blu-ray denen zerzavat tıpkı DVD gibi yuvarlak bir cd. Bildiğiniz gibi DVD oynatan cihazlar VCD 'yi de oynatır. DNS Adresleri 2016 - Güncel DNS Adresleri - DNS Ayarları. Google DNS Adresleri.

DNS Adresleri 2016 - Güncel DNS Adresleri - DNS Ayarları

Yandex.DNS. Hızlı dns. DNS Önbelleği Temizleme - DNS Önbelleğini Silme - DNS Ayarı. DNS adresleri internet servis sağlayıcısından otomatik olarak istemcilere verilir. Fakat bazı durumlarda dns adresi isteğe bağlı olarak getirilir. Daha çok sabit ip adresi olan web servislerinin kendilerina ait bir dnsleri bulunur ve internet üzerindeki tüm web sitesi adreslerinin DNS sunucuları farklıdır. Bir istemci (bilgisayar) internete bağlanırken, servis sağlayıcısından aldığı DNS adresini hafızasında tutar. Windows 10 Güvenli Modda Başlatma. Bir Windows 10’u güvenli mod (safe mode) seçeneğiyle başlattığınızda yalnızca Windows’u çalıştırmak için gerekli olan asgari uygulamalar ve sürücüler yüklenir ve Windows 10 en temel haliyle açılır. Güvenli mod seçeneği genellikle sorun giderme amaçlı kullanılır ve güvenli modda başlatılmış bir Windows 10 ekranının tüm köşelerinde Güvenli Mod veya Safe Mode ifadesi yer alır. Güvenli mod seçeneği, genellikle sağlıklı başlayamayan Windows işletim sistemleriyle veya Windows’un sağlıklı başlamasına engel olan program veya sürücülerle ilgili sorunları gidermek için kullanılır.

Örneğin Windows 10 işletim sistemi üzerine üçüncü taraf bir program yüklediğiniz, yeni bir donanım eklediniz veya mevcut bir sürücüyü güncellediniz ve işletim sistemi artık normal modda başlayamaz oldu. [Çözüm] Windows 10 DNS Değiştirme, Windows 10 DNS Ayarları Nasıl Yapılır? - Windows 10 GEN.TR. Merhaba, değerli okurlar. Hepimizin bildiği gibi, Türkiye’de pek çok siteye erişim, mahkeme kararlarıyla engellenmiş durumda. Engelleri aşmak için kullandığımız en basit yöntem: DNS değiştirmek.

Ben de bu yazımda, Windows 10’da DNS değiştirmeyi anlatacağım. Windows 10’da DNS adreslerini değiştirmenin 3 farklı yöntemi var. Bunlardan yapabileceğinizi düşündüğünüzü seçip uygulayabilirsiniz. Windows 10'da GodMode'u etkinleştirme! [çözüldü] Windows 8 sürekli kablosuz ağdan kopuyor. Windows 10, 8 & 7: Enable or Disable Superfetch. Enable or disable the Windows 10, 8, or 7 Superfetch (otherwise known as Prefetch) feature.

Superfetch caches data to RAM so that it can be immediately available to your application. Prefetch nedir? Ne işe yarar silersem ne olur? Windows 10 İncelemesi [Detaylı ve Karşılaştırmalı] - Windows 10 GEN.TR. Windows 10 başlat menüsü ve ara çalışmama problemi. Win 7 Güncelleştirme Geçmişini Silme. Dosya Gezgini Önizleme Bölmesini Açma/Kapama enpedi-Windows 8. Windows 8 ve 8.1'de Dosya Gezgini Önizleme bölmesini açmak veya kapatmak Dosyaların içeriklerini görüntülemek için Dosya GezginiÖnizleme bölmesini kullanabilirsiniz. Harddisk Terfisi : İşletim Sisteminin Yeni Diske Aktarmak (Klonlama) enpedi-Anasayfa. Daha önce çoğunuzun bildiği gibi "Notebook"larda Harddisk Terfisi : Yapılmalı mı, Nasıl Yapılmalı ? Adında bir yazı yazmış ve disk terfisinin yararlarından ve nasıl yapacağınızdan bahsetmiştim.

Aradan geçen 1 seneye yakın zaman zarfında aldığım geri dönüşlerden bu terfiyi yapan pek çok kişinin işletim sistemini yeni diske kurmakta veya sürücüleri yüklemekte problem yaşadığını görünce bu yazıyı yazmaya karar verdim. Bozuk HDD ye chkdsk nasıl yapılır - seminteknik - Blogcu.com. Bad Sector Onarma Kesin Çözüm / Bad Sector Onarma Programı Bad Sector. Merhaba arkadaşlar bad sector onarma kesin çözüm yolları nedir ya da kesin bir çözüm yolu var mı? Bugün onlardan bahsedeceğiz. Bad Sector adını belki daha önce duymuşsunuzdur. Belki de başınıza gelen olayın Bad Sector hatası olduğunu anlayınca araştırmaya başlamışsınızdır. Çok karmaşık gibi görünse de aslında basit şekilde anlaşılacak bir konudur. Bilimsel kelimeler kullanmaktan kaçınarak basit bir şekilde olayı tanımlayalım Hard disk üzerinde bozulan alanlar olarak sizlere açıklamak istiyorum. 1 TB hardiskin 100 mb alan alan olarak parçalandığını düşünün bunun bir kısmı bozuluyor ve her parça alana Sector dediğimizi varsayın.

Harddisk Bad Sector Onarma Kapatma Düzeltme. Harddisk arızasının tespitiyle alakalı daha önce bilgi vermiştik. Karşılaşılan sorunların en büyüğü bad sector ancak her bad sector probleminde yeni bir disk almak zorunda da değiliz. Bu yazımda size bunun nasıl olabileceği hakkında bilgi vereceğim. Harddisk arızası nasıl anlaşılır TIKLA Öncelikle HD Tune bilgisayarınıza indirin. İNDİR! Programı indirdikten sonra Error Scan Bölümünden Start tuşuna basıp, taramayı başlatın. Maxblast 4 (Hard Disk Sıfırlama) Resimli Anlatım - Banses (Blog) - CHIP Blog. Banses Senin sesin. MaxBlast5 - Low Level Format Resimli Anlatım. MaxBlast 5 ISO HDD Low Level Format » Full Programlar. MaxBlast 5 MaxBlast 5, Acronis üreticisi tarafından Maxtor firması için hazırlanmış ücretsiz bir programdır. Yazılımın bazı kısımlarını kullanmak için bilgisayarınızda Seagate veya Maxtor disk olması gerekiyor. MaxBlast ile yedek alıp geri yükleme, klonlama, disk üzerindeki bölümleme işlemleri ve diske Low Level Format atma işlerini yapabilirsiniz.

Low Level Format yazılımını iki amaç için kullanabilirsiniz. MaxBlast 5 ISO HDD Low Level Format Bad Sector Onarma. Excel. OneNote 2013 Yedekleme Seçenekleri. OneNote kullanıyorsunuz ve bir şekilde tüm notlarınızı uçurdunuz. O kadar aldığınız notlar uçtu diye düşünüyorsanız bence yanılıyorsunuz. OneNote 2013 kullanıyorsanız aldığınız tüm notlar local bilgisayarınız üzerinde yedeklenmektedir. Artık tüm verilerimiz dijital bir ortamda olduğu için her zaman verilerimizin yedeklenmesi bizim için en iyi seçeneklerden birisidir.

Bu ne olursa olsun bir fotoğraf olabilir veya bir doküman olabilir. Bu veriler bizim için her zaman önemlidir. Microsoft OneNote 2010 Eğitim Seti. Google Chrome için 5 arama eklentisi – pcworld.com.tr. Artık internet üzerinde arama yapmak için eklenti arayışınıza son verebilirsiniz. Chrome Web Store’da bulunan 5 ücretsiz arama eklentisini sizin için inceledik. Bu eklentiler sayesinde Chrome tarayıcınızda arama yapmak sizin için çok daha kolay olacak. İstemediğiniz sonuçları en aza indirgeyip, sadece istediğiniz siteler üzerinde arama yapabileceksiniz. Google Chrome yedek alma (Programsız) » Genel » Ufuk Karaca ® Sosyal Medya Günlüğü. Google chrome yedek almak için bazı programlar mevcut ve bu programların büyük bir bölümü ücretlidir. Web Sayfalarını PC'ye Kaydetmek - Sayfa 2.

Media hint addon blocked. EPUB Nedir? Sigil kullanımı. Kaliteli ePub Yapım Kılavuzu - Sesli Video Anlatım - Yeni Başlayanlar İçin - Eski Kitaplarım - Eskiden günümüze kitaplar. Sigil kullanımı hakkında - Erdal Kaplanseren. Tools / Yardımcı Programlar. TOSHIBA Recovery Media Creator İndir - Toshiba Sistem Kurtarma Medyası Yaratma Yazılımı. TOSHIBA Recovery Media Creator nasıl kullanılır. Toshiba Recovery CD creator sorunlarını çözmek için Optik Disk Sürücüsü Yerleşik Yazılımı Güncelleştirmesi. Türkiye 'nin Teknik Servisi. Aktepe Bilişim Sistemleri. Toshiba Yetkili Servis Ankara. Toshiba Teknik Destek. Toshiba® Satellite L775 Windows® Restore Disk ISO. Ses Sorunlarını Giderme. Torrent nedir?: Torrent Terimler Sözlüğü. Reeder e kitap okuyucu lütfen yardım.

Ubuntu Türkiye. Ubuntu Taşınabilir HDD'ye Kurulumu. PayPal Nakit Kart Geliyor..Nasıl Alınır ve Nerelerde Kullanılır? Kişiye Özel Sosyal Ağ - Bilgin Web. Adobe Certified Instructor. Online Yazılı ve Video Dersler, Web Tasarım, Programlama, Yazılım, 3D Eğitimler, Video Düzenleme Eğitimleri - Sanalkurs.net. Vektograf. [WordPress] Ftp programı kurulumu, ayarları ve siteye dosya atma – resimli anlatım. Bilgisayarınız Sizin İstediğiniz Saatte Açılsın. 20 Adımda Programsız Setup Oluşturma. Bilgisayarım çok yavaş, ne yapmalıyım? - PCWorld Türkiye. İNTERNETİNİZ Mİ YAVAŞLADI, İNTERNET HIZLANDIRMA, ADİL KULLANIM KOTASINI KALDIRMA.

Bedava Sirke Baldan Tatlıdır: Ücretsiz VPN Sağlayıcıları. Nasıl Dosya İndirilir? Eklentiler, temalar ve ipuçları... VPN/Proxy Kullanırken Gerçek IP Adresi Sızıyor. Photoshop (ve Gimp)'ta Blend Mode'ları - Eski Kitaplarım - Eskiden günümüze kitaplar. ABBYY FineReader Kurulumu. 3Doodler 2.0 3D Printing Pen with ABS & PLA 3DOOD-V2-US B&H. ZBrush 4R6 – Tarık BAGRIYANIK. HashTab – MD5 ve SHA-1 Dosya Kontrolü – Emrah Yumuk. Hash Tab ile Hash Kontrolü yapma ( MD5, SHA-1, CRC32,... vb) - Bilgineferi.com. Facebook Grup Kasma 2015. Anasayfa - PCWorld Türkiye. Bilgi-İletişim Teknolojileri. EraByte.Net - Anlaşılabilir Teknoloji Rehberi.