background preloader

מדעים

Facebook Twitter

Mimshak. Mimshak. החברה להגנת הטבע. תונוזלח לע תמאה לכ תונוזלח אשונל םוכיס קחשמ :תוליעפה גוס הלעמו ידוסי :דעי תייסולכוא העש יצחכ :תוליעפה ךשמ התיכב וא חטשב :תוליעפה םוקמ ףרוח – ויתס :המיאתמ הנוע :דויצ תובושתו תולאש ףד – ךירדמל :הרטמ .וייח חרואו ןוזליחה תרכה :תוליעפה ךלהמ תולאשה לע תונעל ךרטציש גיצנ רחבת הצובק לכ .תוצובק יתשל התיכה תא קלח החנמ .תודוקנ יתשב ותצובק תא הכזי ןוכנ הנעיש גיצנ לכ .אלו ןכ לש הבושתב ולאשיש – תחצנמ .תונוכנ תובושתה םא קודבי ,הרקבה ףדמ תולאשה תא אירקמה ,הצובקה .תודוקנה ברימ תא הרבצש הצובקה :תולאשה ?

החברה להגנת הטבע

"טויק" הלימה שוריפ המ .1 ןוזליחה לש ץיקה תמדרת :הנוכנ הבושת .שפונל רמולכ – טייקל תויכנוקהמ תונוזלחה םיאצוי ףרוחב :הייוגש הבושת ? תונוזלח לש תומש םה םיאבה תומשהמ הזיא .2 ה'לרב ,ףדצ :הנוכנ הבושת ןיעלס :הייוגש הבושת ? הַסְּתָו בְּיִשְׂרָאֵל - כתה ד'2. הַסְּתָו בְּיִשְׂרָאֵל בַּסְּתָו הַיִּשְׂרְאֵלִי יֵשׁ שִׁנּוּיִים קִיצוֹנִיִּים בְּמֶזֶג הָאֲוִיר שֶׁיְּכוֹלִים לִקְרוֹת בִּזְמַן קָצָר וַאֲפִלּוּ תּוֹךְ שָׁעוֹת בּוֹדְדוֹת.

הַסְּתָו בְּיִשְׂרָאֵל - כתה ד'2

הַסְּתָו הוּא הָעוֹנָה שֶׁבָּהּ יוֹרְדִים הַגְּשָׁמִים הָרִאשׁוֹנִים (שְׁמוֹ שֶׁל הַגֶּשֶׁם הָרִאשׁוֹן הוּא "יוֹרֶה ") יֵשׁ יָמִים שְׁרָבִיִּים (חַמִּים מְאֹד) וּלְצִדָּם יָמִים גְּשׁוּמִים הַמְּלֻוִּים בְּסוּפוֹת רְעָמִים. כִּמְעַט בְּבַת אַחַת מַרְגִּישִׁים, שֶׁהַיּוֹם הִתְקַצֵּר. סתו. עונות השנה - מסע בשביל המדע. Mdanim. לימוד. שלבים בפעילות חקר. מדע וטכנולוגיה - אופק ירוק. פעילויות לכל עת במגוון תחומי דעת. ציפור בכלוב וסרט קולנוע על פנס כיס. מה רואים?

ציפור בכלוב וסרט קולנוע על פנס כיס

דיסקית קרטון קטנה המחוברת לשתי גומיות. לנסות בבית - תנועה והסוואה. מה רואים?

לנסות בבית - תנועה והסוואה

דמות של בעל חיים בעל דגם הזהה לדגם של הרקע, המתמזג עם הסביבה, כך שמאד קשה לראות אותו. בונים מַסְכֵּת - (סטתוסקופ) החורף כאן וחלק מהילדים חולים.

בונים מַסְכֵּת - (סטתוסקופ)

תוכלו לנצל את השהיה בבית לפעילות בנייה של מכשירים מתחום ההנדסה הביו-רפואית.חומריםשני משפכיםצינור באורך 1 מטר (בקוטר שיתאים לקוטר תחתית המשפך)בלוןנייר דבק (או גומייה רחבה) מהלך הבנייהמחברים משפך לתוך פתח באחד מקצוות הצינור. כדי להקל על החיבור, אפשר להשרות את קצוות הצינור במים חמים ולרכך את הפלסטיק.עוטפים בנייר דבק את מקום החיבור בין המשפך לצינור (במטרה להחזיק את המשפך במקום)מחברים את המשפך השני לקצה הצינור הנוסף.ליצירת הממברנה, גוזרים את פיית הבלון ו מלבישים אותו,ללא הפייה, על הקצה הרחב של אחד המשפכים.

מדע לילדים. סיפורי מדענים וממציאים. משחקי מדע באתר. צילמנו מוצגים במוזיאון ויצרנו סרטונים שבהם אנחנו מסבירים את המושגים המדעיים הקשורים בהם.

משחקי מדע באתר

בשביל שיהיה עוד יותר מעניין, בנינו סביב כל סרטון משחק שבו תוכלו לבחון את עצמכם האם הבנתם את ההסבר. ובשביל שתצטרכו לחשוב מהר, הגבלנו את המשחק בזמן. אם לא הגעתם לציון שמספק אתכם, תמיד תוכלו לראות שוב את הסרטון ולענות שוב על השאלות. בסוף המשחק תוכלו לקבל תעודה מדליקה עם השם שלכם עליה. Exhibition item - מתמונה לתנועה. (המוצג ירד ואינו פעיל) החיים מלאי אשליות.

Exhibition item - מתמונה לתנועה

אך בלעדיהם היינו נאלצים לחיות חיים הרבה יותר דלים. כלומר, נאלץ לחיות ללא סרטים וטלביזיה כפי שאנו מכירים אותם. תנועה רציפה כמו אנשים צועדים או ציפורים עפות שאנו רואים בקולנוע או בטלביזיה היא למעשה אשליה הנוצרת בשל דרך הראיה שלנו. בשניהם אנו צופים למעשה בסדרה של תמונות נייחות המתחלפות בקצב מהיר שאותם אנו רואים כתנועה רציפה בשל תכונות מערכת הראיה שלנו. Www.amalnet.k12.il/activities/mada/mada.htm. HEMDA - Centre for science education. שאלות למרחב המוגן (לילדים ולמבוגרים, המחפשים כיצד להעסיק את הראש, בשבתם במקלט).

HEMDA - Centre for science education

תוכלו לנסות ולהדגים חלק מן החידות. שאלות חשיבה: HEMDA - Centre for Science Education. גליליאו צעיר - מגזין מדע לילדים ולבני נוער. Ptc.weizmann.ac.il/_Uploads/dbsAttachedFiles/chef.pdf. Rocket Straws! Quite possibly the most fun craft EVER!

Rocket Straws!

These rocket straws are a super quick craft project that can lead to hours of active play time fun!! Emily declared this was the “most fun craft project EVER”, and the kids have been playing with them indoors (and out) ever since. Yay for easy projects that keep the kids entertained for long periods of time!! During a recent trip to Target, I picked up some of these extra wide straws and was inspired to combine these with some old envelopes to make the rockets. You can even recycle junk mail envelopes for this!

To start, seal an empty envelope, then draw lines as shown. Next, cut off the bottom. רשימת כל הניסויים באתר. הרשימה המלאה של ניסויי "מדע בבית" – ניסויים מדעיים לילדים ולמבוגרים – שהתפרסמו עד היום (לפי סדר פרסומם, החדשים בתחתית הרשימה).

רשימת כל הניסויים באתר

כל שבועיים מתפרסם ניסוי חדש: איך לנפח בלון בתוך בקבוק? הנה לכם ניסוי שכדאי לעשות בתור התערבות משעשעת עם אנשים – לבקש מהם לנפח בלון בתוך בקבוק, ואחרי שיתייאשו להראות להם איך עושים את זה באמת. הניסוי מחייב השגחה של מבוגר! ציוד בלון. הרצועה שלא נגזרת – רצועת מביוס. בניסוי הנוכחי ניצור רצועה שגם אם גוזרים אותה לחצי, היא פשוט לא נגזרת – כמו קסם.

הניסוי עוסק בתחום מתמטי שנקרא טופולוגיה, ומומלץ לבצע אותו מול אנשים אחרים ולהפתיע אותם. ציוד רצועת נייר טוּש או כלי כתיבה אחר נייר דבק או דבק אחר (כדי להדביק את רצועת הנייר ולעשות ממנה טבעת) מספריים. מירוץ הפחיות המכושפות שמתגלגלות בלי מגע. בניסוי הזה נגרום לפחיות משקה רגילות לחלוטין להתגלגל בלי שניגע בהן בשום צורה – על ידי שימוש בכוח המשיכה החשמלי. ציוד פחיות משקה ריקות בלון שיער או אפודת צמר (כדי לשפשף בהם את הבלון) מהלך הניסוי את מהלך הניסוי אפשר לראות בסרטון הבא: לנגן על כוס (כוס מנגנת) בניסוי הזה נפיק צלילים מיוחדים באמצעות האצבעות על גבי כוסות יין דקות. ציוד כוסות יין עם דופן דקה (ככל שתהיה יותר דקה כך יגדל הסיכוי להצלחת הניסוי) ניסוי השפעת הראייה על השמיעה – אפקט מקגורק.

בניסוי הנוכחי נראה (ונשמע!) איך מראה העיניים יכול לשנות את האופן שבו אנו שומעים – באמצעות אשליה שנקראת "אפקט מקגורק". ציוד מחשב עם חיבור לאינטרנט ורמקולים, כדי לראות ולשמוע את הסרטון למטה. מהלך הניסוי מהלך הניסוי דורש צפייה והאזנה לסרטון הבא: קסם מתמטי בקלפים. היום נשתמש בתכונה מתמטית של המספרים שבין 10 ל-19 כדי לעשות קסם נחמד בקלפים. ציוד חפיסת קלפים מישהו לבצע עליו את הקסם מהלך הניסוי את מהלך הניסוי אפשר לראות בסרטון הבא: מדידת נפח אגרופים – ארכימדס וניוטון משלבים ידיים. איך לעשות "בלון הליום" מזויף. קסם מתמטי במספרים תלת-ספרתיים. הניסוי הזה הוא סוג של קסם מתמטי. מומלץ לבצע את הניסוי/קסם על אנשים אחרים ולהפתיע אותם. ציוד.

כיבוי אש באמצעות מוזיקה. בניסוי הזה נראה את תנועת האוויר שיוצרים גלי הקול, ואפילו נצליח לכבות נר באמצעותה. הניסוי מחייב השגחה של מבוגר! ציוד נר. הר געש של קצף. בניסוי הזה ניצור משהו שנראה כמו הר געש קטן, באמצעות ציוד שאפשר למצוא בכל בית או חנות מכולת. ציוד. איך להזיז זרם מים באמצעות חשמל סטטי? להביור יורק אש מקליפות של פרי הדר. איך להכין חומר שהוא גם נוזל וגם מוצק?

איך יוצרים אש מתחת למים? דיו סתרים. הביצה שלא עפה. המטאטא המכושף. האטב הצף. גליל פאן. צנצנופון – קסילופון בבקבוק. צוללן בבקבוק. מערבולת בבקבוק. כרומטוגרפיה של טוש שחור. כרומטוגרפיה של טוש שחור. כרומטוגרפיה של פרחים. בלוני גומי חסיני אש. מים בורחים מכוֹס. כרוב משנה צבעים. חרציות צבעוניות. איך לבנות מדפסת משולבת סורק מנר ומטבע. הצמח וחלקיו - כיתה ד' סילבי. Neglect of animals_WEB1. Untitled presentation. מסע מדע ג חוברת עבודה by Kinneret-Zmora. Mimshak. התאמת בעלי חיים לסביבתם (אוגדן למורה) להיות מדען עם פרופסור דן - אור. להיות מדען עם פרופסור דן: מדידות וטמפרטורות. להיות מדען עם פרופסור דן: מדידות ואורכים. להיות מדען עם פרופסור דן: כוחות הטבע. להיות מדען עם פרופסור דן - עולם הדברים הקטנים. החיים-העצמות והשלד-חלק 1. החיים-העצמות והשלד-חלק 2. החיים-העצמות והשלד-חלק 3. דיאגרמה. תקשורת בעלי חיים. חומרים ומצבי צבירה. צפרדע הנחלים. פגיעה במערכת הנשימה. אחידות ושונות. Mimshak. Mimshak. חומרי דלק.

שומרים על העולם מינים בסכנת הכחדה. מדעים שכבה ג. מצגת מים.pptx. מצגת להיות בריא.pdf. מצגת יציבה.pdf. מצגת אל תוך הגוף.pdf. תכניות לימודים. שבעת המינים.pdf. מצגת חושים (1).ppt. Digibord: Stand van de zon. Het ei. חלזון השדה. חושים. חושים מצגת לכיתה א'.pdf. גלו את העונה. הרוח השובב. סתו. Israeli Winter - חורף ישראלי. איך יודעים שחורף. סימני חורף -נביטה - mada. עננים.