background preloader

Ravitm

Facebook Twitter

תפור עלי. בריאות - מידע ופעילויות. עושים שוק – משחק פירות וירקות. הדפיסו לכבוד חג הביכורים משחק מתאים - "עושים שוק" הוא משחק לוח בסגנון מונופול שמלמד ילדים שכבר קוראים על פירות וירקות ועל תזונה נכונה בכלל, והכל בדרך חוויתית.

עושים שוק – משחק פירות וירקות

מהי התרומה של כל אחד מהפירות והירקות, מה מוצאו, אילו מרכיבי בריאות הוא מכיל וגם – איזה מאכל מכינים מכל אחד. לכבוד שבועות, חג הביכורים, הכירו לילדים את תוצרת הארץ 02.05.13 | מאת: יפעת רוט בכל פעם שמדברים על אוכל בריא - פירות וירקות עומדים בראש הרשימה. קטיגוריית הפירות והירקות מהווה יסוד רחב בפירמידת המזון הבריא. ישראל עשירה בירקות ובפירות, ומעבר לכך שהם טעימים יש להם ערך תזונתי ובריאותי רב.

אז למה באמת כל כך חשוב לאכול פירות וירקות? אילו פירות עשירים בוויטמין C? לכבוד שבועות, חג הביכורים הפקנו משחק לוח ללימוד בדרך חווייתית מידע רב וחשוב על פירות וירקות ועל תזונה נכונה לילדים. לילדים שמתעניינים ורוצים להבין קצת יותר, מצורף גם דף שמסביר מה הם ויטמינים ומינרלים ולמה הם חשובים לגופנו? של יפעת רוט צריכים את זה. שיעורי מתמטיקה בחינם.

40 צמחים - פעילויות ומשחקים. לרגל יום יורי גגארין – תלמידי ישראל משגרים לחלל. מתלבטים איך ללמד את החוק השלישי של ניוטון בצורה מגניבה וגם להיות מוכנים למיצ"ב?

לרגל יום יורי גגארין – תלמידי ישראל משגרים לחלל

למדו שיעור מבוסס פתרון בעיות בנושא שיגור טילים, נחיתה, או מרוץ על הירח, שילחו לנו תמונה כיתתית ונשלח אותה לירח עם החללית הישראלית הראשונה של SpaceIL שמות הכיתות המשתתפות יפורסמו באתר שלנו לקראת יום יורי גגרין שחל החודש השתמשתם במערך שלנו? ספרו לנו *מורים המעוניינים להעמיק ולהתנסות בדוגמאות נוספות מוזמנים לפגוש אותנו ביום העיון "הוראה בהשראה" שיתקיים בתאריך 14/4/16 במכון דוידסון למגוון הצעות למערכים היכנסו לכאן לשליחת התמונות: Education@spaceil.com להרשמה ליום העיון לחצו כאן לכל התוכן חינוכי. 395822-הגדה של פסח דוגמא.ppt. ‫מחזור המים בטבע-שיעור סביבות מתוקשבות‬‎ מבנה הצמח. לימוד חשבון, חשבון לילדים - שיטה מפורטת. Colors. יחידת לימוד בנושא  צבע בטבע. מתמטיקה פורימית מכיתה א' - ו' Log in to Padlet. קישורן - חומרי למידה בקליק. גנ-נט. ‫מה זה מוזה במעבדה עונה 2: ציפורים‬‎

‫שובו של העיטם לבן הזנב לעמק החולה . סרטו של דרור גלילי‬‎ כתבות - אתר הצפרות הישראלי. הסיפור שלנו עוסק בכמה מהדורסים המרשימים ביותר בעולם, אבל מתחיל במקום אחר לגמרי.

כתבות - אתר הצפרות הישראלי

בהיסטוריה של המפעל הציוני, החקלאות הייתה ענף יוקרתי ומוערך. העבודה החקלאית זכתה לתמיכה כספית מצד המוסדות הלאומיים, החקלאים ויבולם היו סמל למפעל ההתיישבות של אותם ימים - וכל העולם עמד והשתאה... ישראל פרצה גבולות רבים בחקלאות ולמרות זאת, אחת לכמה שנים כל הענף החקלאות בישראל נכנס ל"הלם". חוות ומשקים של אלפי דונמים נכנסים לסחרור ובמקרים מסוימים לקריסה, והכל בגלל עכבר... וליתר דיוק, נברן. נברן השדה Microtus guentheri הוא מכרסם קטן המצוי בכל הארץ למעט דרום הערבה.

ברוב השנים ממליטות נקבות הנברנים פעם או פעמיים בשנה אבל אחת לכמה שנים כשהתנאים מתאימים אוכלוסיית הנברנים מתפוצצת. כעת ניתן לומר בוודאות שגם שנת 2015 הייתה שנת נברנים ולא סתם... עבורנו הצפרים, השנה האחרונה הייתה אחת השנים העשירות ביותר לדורסים בישראל בכלל ובשפלת יהודה בפרט. הקרנבל החל באביב 2015 כשספרים גדולים של חיוויאים ועקבים עיטיים התבססו בנחלות בשולי שפלת יהודה.

ביום שבת ה-13.2.16 צפרים רבים התייצבו בסמוך למושב שדה משה (ליד העיר קרית גת) כדי לבקר את. ‫אאוץ פרקים מלאים‬‎ סופי לעת עתה - דרמה ללימוד מדע. מה הוא גז?

סופי לעת עתה - דרמה ללימוד מדע

והאש, איזה מין דבר היא? חומר? ואיך יכול להיות שיש דבר כמו ריק - אם ריק הוא שום דבר? השאלות המדעיות האלה לא רק מטרידות אותנו מאז ימי יוון, הודו ומצריים העתיקות, אלא הן גם היוו דלק לכמה ויכוחים לוהטים לאורך ההיסטוריה, עד שהגענו למסקנה סופית... לעת עתה. אבל במקום ללמוד את המדע רק מול הלוח והספרים, "סופי לעת עתה" מחיה את הויכוחים האלה בדרמות קצרות ומשעשעות. "סופי לעת עתה" נולדה כסדרה לסיוע בהוראת המדעים בבתי הספר, כמו סדרות רבות של הטלוויזיה החינוכית. אז בואו הצטרפו לגלילאו גליליי וארכימדס, אריסטו ואלי מצרים העתיקה בויכוחים המרים שלהם על העולם שלנו מאז ועד היום. ‫דברים שלמדתי היום - פרק 35‬‎

מרכזיה חינוכית ארצית. חורף זה היה סיפור של חורף, לא יותר מטרת הפעילות: הפעלת הדמיון תאור הפעילות: חבור סיפור של חורף באמצעות חפצים גיל היעד: להורדה (pdf):

מרכזיה חינוכית ארצית

Glogster EDU - 21st century multimedia tool for educators, teachers and students. הטלוויזיה החינוכית. עלה חדש - התולעת. המקרה האבולוציוני של פרוקי הרגליים. ‫להיות מדען עם פרופסור דן: מדידות וטמפרטורות‬‎ איך מים קופאים והופכים לקרח? - אנציקלופדיית אאוריקה. ‫שווה לנסות - פרק 1‬‎ ‫שווה לנסות - פרק 5‬‎ מדע וטכנולוגיה. סבבה - על הגובה: ממשל זמין לילדים. ׳‘׳™׳× ׳™׳¨׳•׳§ ג€“ ׳ ׳—׳¨׳™׳•׳× ׳ ׳¡׳‘׳™׳‘׳” פרחים, פרפרים וכל מיני. היה היו שלוש אחיות יפהפיות, נחמדות ומקסימות.

פרחים, פרפרים וכל מיני

שלושתן היו בעלות שיער שחור ומקסים. הן היו ידועות בתור האחיות היפות ביותר בכל הממלכה בה הן גרו. שמותיהן היו: כלנית – נורית – פרג – האחיות היו חברות טובות והסתדרו מצוין זו עם זו. כל בנות הממלכה – וכמובן, גם שלוש האחיות – התרגשו למשמע ההודעה. האחיות החליטו להפתיע זו את זו. אמא שלהן באה לעזרתן. היא לקחה ספריי מבריק, וריססה את כל השמלה של נורית – ולפרג היא ענדה עגילי אוניקס שחורים – הבנות שמחו מאד, ויצאו לנשף. האידיליה לא נמשכה זמן רב – האחיות החלו לריב זו עם זו על זמן האיכות שלהן עם הנסיך.

בסופו של דבר הנסיך נשבר, והלך להתייעץ עם אביו המלך. והיום אנחנו יכולים להבדיל בין הכלנית – שיש לה צעיף לבן, והיא הראשונה שפורחת – לנורית המבריקה, שפורחת שניה – ולפרג בעל העגילים השחורים, שפורח אחרון – ולמען האמת, יש עוד כמה סימנים. לנורית – ששמה בא מן הנור, הוא האש – יש גוונים מבריקים, שנוטים לפעמים לכתום. לפרג יש מרקם משי, ותמיד יש לו בדיוק ארבעה עלי כותרת. עד כאן האגדה והסיפור – אני מקווה שנהניתם. כתמיד, מוזמנים להקליק על התמונות על מנת לראותן בגודל מלא. דף הבית - אנרגיה בראש אחר.

מט"ר - מדע וטכנולוגיה ברשת. Gilron3. Irit1151. Ronithantis.