background preloader

Skanseny

Facebook Twitter

Skanseny. Muzeum w Łowiczu – skansen przy Muzeum w Łowiczu. Muzeum w Łowiczu – skansen w Maurzycach. Muzeum w Sierpcu. Skansen Budownictwa Puszczańskiego [Muzea w Polsce, Warszawa] Fot.

Skansen Budownictwa Puszczańskiego [Muzea w Polsce, Warszawa]

Mtths 05-085 Kampinos, Granica, tel. 22 725 01 23, godziny otwarcia i ceny biletów, e-mail, www W osadzie Granica, w Kampinoskim Parku Narodowym, znajduje się puszczański skansen. Skansen został utworzony w 1984 roku, w oparciu o istniejące obiekty zabytkowe (zespół zabudowań Nadleśnictwa Kampinos z 1919 roku). Wystawa budownictwa puszczańskiego, w skład którego wchodzą trzy zagrody (dwie kryte strzechą a jedna gontem) prezentuje zanikłe drewniane budownictwo ludowe Puszczy Kampinoskiej. Skansen znajduje się na terenie Ośrodka Dydaktyczno-Muzealnego w Granicy. Muzeum Etnograficzne - etnomuzeum- Praktyczny Przewodnik: Skansen w Krakowie na Woli Justowskiej. Zabudowa na Woli Justowskiej w Krakowie to maleńki skansen, który założony w 1949 roku Seweryn Udziela.

Praktyczny Przewodnik: Skansen w Krakowie na Woli Justowskiej

Pierwszym obiektem, w krakowskim skansenie, był drewniany kościół z XVI wieku pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Polski, przeniesiony ze wsi Komorowice koło Bielska. Spłoną on jednak w nocy z 13 na 14 lipca 1978 roku. Zdecydowano wówczas na odbudowanie drewnianej świątyni. Również los tej budowli skończył się tragicznie.

Spłonęła w nocy z 5 na 6 kwietnia 2002 roku. Zespół budownictwa drewnianego na Woli Justowskiej obecnie składa się z karczmy oraz spichlerza. Karczma z przełomu XVIII i XIX wieku pochodzi z Pasieki koło Czernichowa. Zobacz: Szlak Architektury w MałopolsceSkanseny w MałopolsceHistoria drewnianego kościoła na Woli Justowskiej w Krakowie. Muzeum, skansen : Atrakcje Wisła : zaplanujpobyt.pl. Zaplanujpobyt.pl›Atrakcje Wisła›Muzeum, skansen Wisła› "Wisła jest miastem który jest idealnym miejscem do uprawiania turystyki pieszej.

Muzeum, skansen : Atrakcje Wisła : zaplanujpobyt.pl

W okolicach Wisły wytyczono dziesiątki kilometrów szlaków turystycznych i spacerowych, które w dużej mierze przebiegają po grzbietach górskich. Szlaki turystyczne i spacerowe można również wykorzystać jako trasy rowerowe, co na pewno przypadnie do gustu fanom... " Muzeum etnograficzne "Stara Zagroda" Ustroń : zaplanujpobyt.pl. Zaplanujpobyt.pl›Atrakcje Ustroń›Muzeum, skansen Ustroń›Muzeum etnograficzne "Stara Zagroda"› www.ustron.pl Jeśli przebywamy w Ustroniu po raz pierwszy warto zapoznać się z jego historią, a także historią regionu.

Muzeum etnograficzne "Stara Zagroda" Ustroń : zaplanujpobyt.pl

Żeby zdobyć bogatą wiedzę na ten temat możemy udać się do jednego z wielu miejsc, które tę kulturę propagują oraz z którą starają się zaznajomić turystów tłumnie odwiedzających rejony Ustronia. Jednym z takich miejsc jest muzeum etnograficzne, które znajduje się w tradycyjnej góralskiej zagrodzie. Powstała ona dość dawno, bo w 1768 roku. Na miejscu możemy się dowiedzieć między innymi wielu ciekawych informacji, jak na przykład ta, że pierwotny budynek, w którym mieści się muzeum miał konstrukcję zrębową i wykorzystano do jego budowy odrzewie oraz dwa stropy. Muzeum etnograficzne "Stara Zagroda" na mapie Muzeum etnograficzne "Stara Zagroda" Map Data Map data ©2016 Google Map Satellite Szukaj dojazdu Muzeum, skansen w pobliżu Zobacz też stara zagroda ustroń atrakcje ustroń.

Chata Jana Kocyana. Chata Jana Kocyana to jedna z kilku osobliwości etnograficznych Beskidu Śląskiego.

Chata Jana Kocyana

Chata została otwarta w 1987 roku. Chata Kocyana czy inaczej mówiąc Izba Pracy Twórczej Jana Kocyana znajduje się w pięknej drewnianej chałupie wybudowanej w 1930 roku. Chata przeniesiona została z Wisły Czarnego (z Osiedla Borowina) na Nową Osadę i tam następnie dokonano jej rekonstrukcji. Izba Pracy Twórczej jest bardzo dokładnie odtworzona, stanowi jedną z niewielu już brył architektury drewnianej Wisły. Chata owa stanowi bardzo harmonijne połączenie przeszłości ze współczesnym warsztatem twórców ludowych. Chatę tworzą dwie izby, które połączone są ze sobą na przestrzał przelotową sienią. Skansen przemysłowo - rolniczy. Skansen przy naszym Muzeum stale się rozrasta, zyskując wciąż nowe eksponaty.

Skansen przemysłowo - rolniczy

Na bieżąco przeprowadzamy też remonty. Skansen dzieli się na część zewnętrzną, obejmującą skwer przed Muzeum oraz wewnętrzną, zamkniętą w podwórzu od strony północnej elewacji budynku. Nasze Muzeum znajduje się na SZLAKU ZABYTKÓW TECHNIKI WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO. ABY DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ O SZLAKU KLIKNIJ TUTAJ tutaj . ABY ZNALEŹĆ NAS NA SZLAKU KLIKNIJ tutaj. Monumentalne prasy kuźnicze z okresu międzywojennego – środkowa to cierna – śrubowa, zaś pozostałe korbowe, przekazane przez Zakłady Kuźnicze w Ustroniu oraz Zakład Kuźniczy Karol Grelowski.

Prasy kuźnicze, pierwsza z prawej marki Eumuco Między prasami umiejscowione są tablice poświęcone martyrologii mieszkańców Ustronia, ufundowane przez współtowarzyszy pracy. Na skwerku przed Muzeum podziwiać możemy tzw. Nową, ciekawą atrakcją naszego skansenu jest replika mielerza służącego do wypalania węgla drzewnego. Trak – widok od zewnątrz skansenu. Muzeum Etnograficzne. SKANSENY POMORSKIE MAPA DOJAZD GODZINY OTWARCIA.