background preloader

Skanseny

Facebook Twitter

Skanseny. Muzeum w Łowiczu – skansen przy Muzeum w Łowiczu. Muzeum w Łowiczu – skansen w Maurzycach. Muzeum w Sierpcu. Skansen Budownictwa Puszczańskiego [Muzea w Polsce, Warszawa] Fot.

Skansen Budownictwa Puszczańskiego [Muzea w Polsce, Warszawa]

Mtths 05-085 Kampinos, Granica, tel. 22 725 01 23, godziny otwarcia i ceny biletów, e-mail, www W osadzie Granica, w Kampinoskim Parku Narodowym, znajduje się puszczański skansen. Muzeum Etnograficzne - etnomuzeum- Praktyczny Przewodnik: Skansen w Krakowie na Woli Justowskiej. Zabudowa na Woli Justowskiej w Krakowie to maleńki skansen, który założony w 1949 roku Seweryn Udziela.

Praktyczny Przewodnik: Skansen w Krakowie na Woli Justowskiej

Pierwszym obiektem, w krakowskim skansenie, był drewniany kościół z XVI wieku pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Polski, przeniesiony ze wsi Komorowice koło Bielska. Spłoną on jednak w nocy z 13 na 14 lipca 1978 roku. Zdecydowano wówczas na odbudowanie drewnianej świątyni. Również los tej budowli skończył się tragicznie. Muzeum, skansen : Atrakcje Wisła : zaplanujpobyt.pl. Zaplanujpobyt.pl›Atrakcje Wisła›Muzeum, skansen Wisła› "Wisła jest miastem który jest idealnym miejscem do uprawiania turystyki pieszej.

Muzeum, skansen : Atrakcje Wisła : zaplanujpobyt.pl

W okolicach Wisły wytyczono dziesiątki kilometrów szlaków turystycznych i spacerowych, które w dużej mierze przebiegają po grzbietach górskich. Szlaki turystyczne i spacerowe można również wykorzystać jako trasy rowerowe, co na pewno przypadnie do gustu fanom... " Muzeum etnograficzne "Stara Zagroda" Ustroń : zaplanujpobyt.pl. Zaplanujpobyt.pl›Atrakcje Ustroń›Muzeum, skansen Ustroń›Muzeum etnograficzne "Stara Zagroda"› www.ustron.pl Jeśli przebywamy w Ustroniu po raz pierwszy warto zapoznać się z jego historią, a także historią regionu.

Muzeum etnograficzne "Stara Zagroda" Ustroń : zaplanujpobyt.pl

Chata Jana Kocyana. Chata Jana Kocyana to jedna z kilku osobliwości etnograficznych Beskidu Śląskiego.

Chata Jana Kocyana

Chata została otwarta w 1987 roku. Chata Kocyana czy inaczej mówiąc Izba Pracy Twórczej Jana Kocyana znajduje się w pięknej drewnianej chałupie wybudowanej w 1930 roku. Chata przeniesiona została z Wisły Czarnego (z Osiedla Borowina) na Nową Osadę i tam następnie dokonano jej rekonstrukcji. Skansen przemysłowo - rolniczy. Skansen przy naszym Muzeum stale się rozrasta, zyskując wciąż nowe eksponaty.

Skansen przemysłowo - rolniczy

Na bieżąco przeprowadzamy też remonty. Skansen dzieli się na część zewnętrzną, obejmującą skwer przed Muzeum oraz wewnętrzną, zamkniętą w podwórzu od strony północnej elewacji budynku. Nasze Muzeum znajduje się na SZLAKU ZABYTKÓW TECHNIKI WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO. ABY DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ O SZLAKU KLIKNIJ TUTAJ tutaj . ABY ZNALEŹĆ NAS NA SZLAKU KLIKNIJ tutaj. Muzeum Etnograficzne. SKANSENY POMORSKIE MAPA DOJAZD GODZINY OTWARCIA.