background preloader

Internetről érdkességek

Facebook Twitter

Először sikerült: olcsóbb az atomenergiánál a napenergia. Technológiák » Épületek » Napkollektor, Napelem forrás: greenpolis.wordpress.com Megjelenés: 2010.08.04., 12:21 Utolsó módosítás: 2010.08.04., 12:22 Most először jött össze, hogy az atomerőművek által előállított energiánál olcsóbb lehet a napenergiából nyert áram. Kapcsolódó cikkek: Az észak-karolinai Duke University tanulmánya szerint nincs kifogás többé – az újabb és újabb technikáknak köszönhetően a nem túl távoli jövőben már nem lehet az árra hivatkozni az atompártiaknak. A jelentés készítői nyíltan kimondják: a szerintük “erőszakos atomlobbi” PR-akcióira készült ez a válasz, ők ugyanis évek óta azt állítják, hogy nincs olcsóbb és egyben tisztább energiaforrás, mint az atomerőmű.

Azért a nagy lelkesedés közepette halkan megjegyzem, Magyarország előtt egyelőre nem áll más út, mint Paks bővítése, ismerve, hogy az ilyen fejlesztések mikorra érnek el hozzánk és valósulnak meg – de azért szemeinket jó már most az észak-karolinai jelentésre vetni. Költségek. Sans titre | Flickr - Partage de photos !

Könnyebb, kisebb, korszerűbb, mint egy iPad - csak kínaiul. Technológiák » Zöld informatika » Vizualmegjelenítők Könnyebb, kisebb, korszerűbb, mint egy iPad - csak kínaiul forrás: alternativenergia.hu Megjelenés: 2010.07.21., 13:31 Utolsó módosítás: 2010.07.21., 13:31 Szeretnél egy e-readert, ami könnyebb, kisebb, és korszerűbb, mint az iPad, vagy a Kindle? Kapcsolódó cikkek: Kaphatsz egyet - ha beszélsz kínaiul. Create screencasts and screen recordings the easy way.

20 new business cards – Best of july 2010 - FrancescoMugnai.com - Graphic Design Inspiration and Web Design Trends. 20 new business cards – Best of july 2010 on July 16, 2010 Share this: by Francesco Mugnai Posted in:Business Cards Collections Inspiration Miscellaneous Random Inspiration Tags:business cardBusiness CardsCollectionsInspirationMiscellaneousRandom Inspiration 77 Flares220550--×77 Flares. 10 meglepő tudnivaló a Facebookról. Csillagtitkok elemzés júl.26.-ra tehát mára! – Párkapcsolatok tisztulása és tisztázása – olvass erről Veres Mónika tollából. Kedvencek – Hogyan ne veszítsd el? 2009 április 4 Sok oldalt mentettem kedvencek közé már régen is, és ez egy idő után kuszává vált.

Nem volt könnyű megtalálni, ami kellett, vagy épp a másik gép könyvelzői közé mentettem. Ismerőseimnek adatvesztés miatt vesztek el a könyjelzői. Ezekre mindre van megoldás! Áttekinthetővisszakereshetőtöbb gépről elérhetőbiztonságos Egy kiváló eszköz rövid, pörgős, lényegretörő bemutatóvideóját fordítottam le neked, és feliratoztam. Ami a videóból kimaradt! Használhatsz privát könyvjelzőket! A gépeden található könyvjelzőidet beimportálhatod. Ugyan angol nyelvű az oldal, de nagyon egyszerű, 5 alap szó ismerete elég a használatához. Felhasználóknak, Internet, lifehack, oktatóvideó, tippek. OxygenOffice Professional 3.2.0.20 – Windowsra – OpenOffice.org.

Több internet, kevesebb televízió | Reklám és Média. A világ 23 országában a netezők kétharmada több időt szán internetezésre, mint ameny-nyit tévénézéssel tölt hetente – áll abban az Ipsos által készített felmérésben, amelynek során mintegy 24 ezer felhasználót kérdeztek meg internetezési és televíziózási szokásairól. A kutatás eredménye szerint a netezők körében a tv minden vizsgált országban elveszítette hegemóniáját. A kutatók szerint Belgiumban a legalacsonyabb (55 százalék), míg Kínában pedig a legmagasabb (89 százalék) azon internetezők aránya, akik több időt töltenek a számítógép, mint a tévé előtt.

A magyarországi felmérésben ezerfős minta reprezentálta a felhasználók internetezési szokásait: a 67 százalékos arány a világátlaghoz (68 százalék) közelít – ezzel Magyarország a középmezőnyben szerepel. Olvasás és vásárlás mobilon. Két érdekes adatot is olvastam mostanában az Amazon háza tájáról, melyek sajátos módon függnek össze. Az egyik szerint az Amazonnál az elmúlt 3 hónapban 100 eladott keményfedeles papírkönyvre már 143 e-könyves eladás jutott. Ami az elektronikus könyveknek igazán hiányzik, az ezzel együtt is az áttörés. Hosszú ideje olvashatunk megannyi eszközön, de az e-könyvek világviszonylatban szerény eladásaiból jól látszik, hogy sem a kiadók, sem az olvasók nem ebben gondolkoznak még.

Talán az iPad beindítja a bizniszt – sokan legalábbis az Apple táblagépétől remélik az e-olvasás népszerűsítését. Mindezt többek közt arra alapozzák, hogy az első napon 250 ezer, az első hónapban pedig 1.5 milliónyi e-könyvet töltöttek le az iPad-júzerek az iBookstore-ból. Szintén javíthatja az e-könyvek esélyeit az, hogy az okostelefonok terjedésével szaporodnak a mobilos e-könyvolvasó alkalmazások használói is. Én magam eddig 2 könyvet olvastam el mobilon, és hát nem volt a legnagyobb élmény. 70 Billion Pixels Budapest – Gigantikus panorámakép Budapestről! – created by 360world.eu. Árvízkárosultaknak vitt magánadományt a Szív Útja Központ, olvasd el szívhezszóló beszámolójukat. Tán ez példa, Tán még most is elgondolkodhatsz, hogy tégy valamit, Tán(?)

Meg sem oldódtak még azok a problémák amik az árvízzel jöttek, vagy ez még mindíg tanítás mindannyiunknak(?) Az összefogás szükségességéről és erejéről. Mely összefogás a Szívben hat, Benned dolgozik, miközben persze új világ épül álltala. Olvassad el az alábbi beszámolót, és nézd meg a képeket amik a helyszínen készültek… “A Miskolc melletti Felsőzsolcára indult magánadományokkal július végén a Szív Útja Központ vezetője, Barát István és segítő barátja, Dvorák Sándor. A cél az volt, hogy a segítség kézből kézbe érjen, az adomány ne vesztegeljen tornatermekben, az árvízkártól szenvedő település haszonlesőit kikerülve, egyenes a rászorulókhoz kerüljön az összegyűjtött szállítmány.

A nyár eleji nagy árvizekről mindenki hallott, a károkról beszámolt a média. Ugyanezt mesélték még mások is, volt, aki sírva, volt, aki dühösen. Orsi és István Az Ég áldása kísérjen Mindannyiunkat! Tetszett a bejegyzés? Tetszik Betöltés... Facebook és Twitter kezdőknek. Előző cikkemben írtam a Twitter és a Facebook oldalakról és utána (igazából előtte is) több visszajelzést kaptam, hogy írhatnánk leírást arról is, hogy miképp érdemes használni ezeket. Sokaknak bonyolult, ismeretlen a kezelőfelület, nem találják amit keresnek, nem tudják, hogy induljanak el ha használni szeretnék.

Eleget téve a kéréseknek leírok néhány alapvető segítséget azoknak akik most állnak neki használni ezeket az oldalakat és azoknak akik értenek már a webszerkesztéshez, de elakadtak. A következőkkel kapcsolatban kap segítséget: -Hol és, hogyan kell regisztrálni a Twitterre? -Hogyan érdemes regisztrálni a Facebook-ra? Kezdjük tehát a Twitterrel. Természetesen a oldalon tud regisztrálni, a Sign Up gombra kattintással. Elsőre talán furcsa a cím. A Twitter képes a webcímben fogadni üzenetet.

<a href=" Természetesen a oldalon. <iframe src="