background preloader

Ciekawe realizacje, pomysły

Facebook Twitter

Lasy i Obywatele. Przydatne tricki, które ułatwiają pracę z Gmailem - Ja mówię TO - Podróżuj i zarabiaj. Gmail ułatwia życie.

Przydatne tricki, które ułatwiają pracę z Gmailem - Ja mówię TO - Podróżuj i zarabiaj

To najbardziej funkcjonalna skrzynka mailowa, z jakiej korzystałem. A jeśli wiecie, gdzie zajrzeć i co aktywować, praca z mailem będzie jeszcze przyjemniejsza. Dzisiaj podpowiadam, co zrobić, żeby usprawnić współpracę z Gmailem. Swoją pierwszą pocztę e-mail miałem na Onecie. Założyłem ją jeszcze w gimnazjum lub pod koniec podstawówki, w kafejce internetowej lub na lekcji informatyki. Gmail uwiódł mnie swoją wielofunkcyjnością, brakiem spamu i łączeniem wątków.

W ciągu tych kilku lat używania dość dobrze poznałem Gmaila i chciałbym Wam pokazać kilka tricków, które ułatwiają pracę z tą skrzynką pocztową. Za każdym razem, gdy w tekście pojawi się określenie Zębatka, mam na myśli ten guzik, który umożliwia przejście do Ustawień Gmail: Cofnij wysyłanie Opcja jeszcze niedawno była dostępna tylko z poziomu Laboratorium, obecnie może z niej korzystać każdy użytkownik Gmaila. Cofnij wysyłanie pewnie uratowało tyłek już niejednej osobie. Gdzie znaleźć? Kolorowe gwiazdki. Strava Global Heatmap. PakietyTurystyczne.pl – wakacje, wczasy, turystyka Podlasie i Mazury. Redakcja w czasie wydarzenia. Car iPocket – Dude Gadgets. Dedykowane aplikacje webowe oraz gry HTML5. Święty Jerzy. Warszawski kolektyw kreatywny. 15 podpowiedzi, jak stworzyć użyteczną bazę wiedzy. Od doświadczenia starego majstra do nowoczesnych rozwiązań Zawsze urzekał mnie wyjątkowy status, jaki mają w firmach produkcyjnych osoby starsze, wybierające się na emeryturę.

15 podpowiedzi, jak stworzyć użyteczną bazę wiedzy

Doświadczeni majstrowie, operatorzy maszyn, elektrycy,… traktowani są z największą atencją. Usłyszałam kiedyś od inżyniera z młodego pokolenia, że nie zawsze komunikacja z tymi osobami jest najprostsza, ale są to chodzące skarbnice wiedzy. Trzeba się od nich nauczyć jak najwięcej, zanim zabiorą swoje doświadczenie na emeryturę. Mądrość opierająca się na wielości różnych sytuacji, przetrwaniu awarii, zrobieniu błędów szczególnie mocno uwidacznia się właśnie tam, gdzie wytwarzane są konkretne, materialne dobra.

A wszędzie indziej? Większość osób pewnie zgodzi się z nieco banalną tezą, że dobrze jest gromadzić wiedzę. Oto 15 podpowiedzi, które mogą uczynić budowanie bazy wiedzy łatwiejszym: Życzę wszystkim jak najwięcej zachowanych doświadczeń, pracy i wiedzy. Baza wiedzy - jak emplo może Ci pomóc? Sprawdź. About us. Charytatywni Allegro. Chcepomagac.org - serwis charytatywny. Organizacje charytatywne, organizacje pożytku publicznego, pomoc dzieciom, stowarzyszenia i fundacje. Liczy się miasto. Projekt LICZY SIĘ MIASTO jest objęty licencją Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska.

Liczy się miasto

Oznacza to, że możesz kopiować, rozpowszechniać, odtwarzać i użytkować w sposób komercyjny materiały autorstwa Liczy się miasto, w tym infografiki. Możesz również tworzyć utwory zależne. Jedynym warunkiem jest podanie źródła tych materiałów czyli www.liczysiemiasto.pl. Aby zapoznać się z kopią licencji Creative Commons Polska Uznanie autorstwa 3.0 Polska, należy odwiedzić stronę lub wysłać list do Creative Commons, 543 Howard St., 5th Floor, San Francisco, California, 94105, USA. Skrócony tekst licencji: format PDF, MOBI, EPUB (do edycji w programie Microsoft Office, format DOCX) Plan wydatków budżetu Porównanie budżetów miast na jednego mieszkańca (do edycji w programach graficznych) dla Adobe Illustratora (format AI) | dla Corel Draw (format CDR) format JPG | format PDF Pozostałe materiały: INFORMACJE O PROJEKCIE (format PDF) Liczy się miasto: podsumowanie from Liczy się miasto on Vimeo.

Grywędrówkizacja. Kiedy obserwuje narastające zainteresowanie tematem grywalizacji i zdobywania odznak, czuję się trochę jak w latach 80tych, gdy do mojego ulubionego ośrodka wczasowego nad jeziorem Dadaj, w którym spędzałem prawie całe wakacje, przyjeżdżał nowy turnus.

Grywędrówkizacja

Oni byli podekscytowani wszystkim wokoło, a ja byłem starym wygą i patrzyłem na nich z góry. Przynajmniej tej psychicznej ;) Dlczego czuję się podobnie? Ano dlatego, że grywalizacja to nic nowego. Nowy też nie jest zupełnie system odznak, czyli „achievmentów”. Będziecie mogli się o tym przekonać niedługo z książki Pawła Tkaczyka, a na razie ja opowiem trochę o tym jak wygląda to z mojego punktu widzenia przez pryzmat moich doświadczeń. Pisałem już kilka razy, że gry w tej czy innej formie towarzyszyły mi właściwie przez całe życie. Żeby nie był gołosłownym, znacie Nerd Merit Badges?

Jestem pewien system odznak dostępny szerokiej publiczności od wielu lat – żeby nie powiedzieć od wielu dziesiątek lat. Są dwa rodzaje odznak PTTK. Bądź jak Eminem polskich prezentacji. Przyszło mi parę razy szkolić.

Bądź jak Eminem polskich prezentacji

Mówiłem tu, mówiłem tam. Opowiadałem. Jak mi szło? Z reguły byłem z siebie zadowolony. Pamiętam swoje pierwsze wystąpienia. I tak parę dni przed wyznaczoną datą wertowałem literki, chłonąłem zdania. Jedziemy. - Nie jesteś perfekcyjny i nigdy nie będziesz, cały czas się uczysz. - Nieważne jak Ci pójdzie, bądź z siebie zadowolony. . - Widownia nie zawsze zareaguje tak samo na każdy Twój żart, czy efekt wow, dlatego zawsze miej przygotowane coś w zastępstwie (nazywają to też „planem B”). Poradnik JAK ZROBIĆ DOBRY KURS PRZEWODNIKOWSKI by ZHP GK. Pomaganie, które odchudza! Aplikacja stworzona przez PCK dla osób na diecie. Finansowanie społecznościowe – ciekawe pomysły i projekty.