background preloader

אתר בשבע - הצגות

Facebook Twitter

עניין אישי - הפעם עם ד"ר רבקה מנוביץ - העיתון בשבע. אספקלריא - הצגה יהודית בכל מוצאי שבת - חינוך. להציג את סיפור השואה דרך הרוצח הפולני - חינוך. חגי לובר במדי הנאצי תיאטרון אספקלריא הצגה: סיפור השואה מפי הרוצח הפולני בימים אלו, סביב אירועי יום השואה והגבורה, מציג תיאטרון אספקלריא פואמה נדירה בעוצמתה המביאה אלינו את ימי האימים של השואה מזווית ייחודית ומעוררת למחשבה.

להציג את סיפור השואה דרך הרוצח הפולני - חינוך

ההצגה העוצמתית כתובה בסגנונו הנבואי החריף של אורי צבי גרינברג (אצ"ג) ומעלה היום, בעידן של אנטישמיות גואה, שאלות על משפט ונקמה, שנאה ואהבה. איוון בן סטפן, גוי פולני בתקופת השואה, נרדף על ידי רוח קורבנו היהודי שאותו רצח ביער. לאחר ההצגה מתקיים בתיאטרון דיון מרתק ופאנל בסוגיית הנקמה, מנקודות מבט שונות בהשתתפותם של רבנים, אנשי משפט בכירים, אנשי רוח ועיתונאים שיבררו את נושא הנקמה ביהדות ולאורך ההיסטוריה. בפאנלים השתתפו סיוון רהב מאיר, שאול מייזליש, אליישיב רייכנר, הרב דוד לאו, הרב יובל שרלו, השופטים יוסף אליעז ומנחם נאמן, עו"ד יורם שפטל, דוד טאובמן ואמנון דה הרטוך, פרופ' מירון איזקסון, הסופרת אמונה אלון ועוד השבוע הוצג המחזה המטלטל בהיכל התרבות יד בנימין, באולם ז'ראר בכר בירושלים, באולם שרת פתח תקוה, במרכז הצעירים בבאר שבע והערב ב 20:30 בתיאטרון חיפה.

מצאתם טעות בכתבה? עולים על הבמה (עמוד 3) אחרי שנות המתנה ארוכות, זכה השבוע לראשונה התיאטרון הדתי 'אספקלריא' להכרה ממסדית כתיאטרון רפרטוארי למרות הקושי להעלות את חברי הוועדה מתל אביב להצגות בירושלים, זכו השחקנים ומנהלי התיאטרון להערכתם של מקבלי ההחלטות החילונים, שציינו לשבח את ערכי היהדות והציונות הגלומים בהצגות| שרת החינוך לימור לבנת מברכת על ההחלטה, שמבחינתה היא חלק מתהליך שנועד להביא תיאטרון יהודי, ערכי ופריפריאלי אל קדמת הבמה לפני תשע שנים, כשהמושג 'בית ספר ציוני דתי לתיאטרון' עדיין לא התגלגל חלק על הלשון, אמר לי חגי לובר, מקים ומנהל בית ספר ותיאטרון 'אספקלריא': "יש חומר נפץ באוויר, תקראי את שפתיי.

עולים על הבמה (עמוד 3)

בעוד חמש שנים יהיה לנו מבנה מסודר כמו של 'הבימה' ובו יהיה בית הספר שלנו וגם אולמות להצגות". בית חדש לתיאטרון 'אספקלריה' - חינוך. מתחדשים אספקלריא בתיאטרון אספקלריה חגגו אתמול את חנוכתו של אולם חדש והעלאתה לבימה של הצגה חדשה, 'און דה פייס' שמה.

בית חדש לתיאטרון 'אספקלריה' - חינוך

על ההצגה, האולם ועוד כמה סוגיות תיאטראליות שוחחנו ביומן ערוץ 7 עם מנהל התיאטרון, חגי לובר. את ההחלטה לשפץ את האולם ולהפוך אותו למשכנו החדש של 'אספקלריה' החליטו לובר וצוותו בעקבות החלטת עיריית ירושלים להעביר הקצבה לשלושה תיאטרונים קטנים אחרים, חילוניים בהגדרתם. "אחרי תקופה לא קצרה של תחנונים לעירייה לקבל אולם גדול, ניתן התקציב לאחרים ולכן החלטנו לפעול לבד", הוא מספר. על ההצגה החדשה, שכאמור גם היא החלה את דרכה אמש, מספר לובר ומציין כי זו עוסקת בהשתלטות העולם הוירטואלי על חיינו, תוך דגש על הפייסבוק כרשת חברתית המשכיחה מהמשתמשים בה את עולם המציאות. לדבריו המענה האמיתי למציאות חיינו הזו היא עשייה תרבותית יהודית, ולשם כך יש להרים את הכפפה ולאפשר יצירה אמנותית דתית, יצירה שיש לה קיים ביקוש רב הן כצופים והן כיוצרים. עולים על הבמה - תרבות ופנאי (מופע)

'אי זוגי' העוסקת בצורה מקצועית בזוגיות מוכיחה שהתיאטרון הדתי כבר מזמן אינו רק 'הצגה של הדוסים הכי מצחיקים מבני עקיבא' 'אי זוגי', תיאטרון 'אספקלריא'.

עולים על הבמה - תרבות ופנאי (מופע)

כתיבה: אילת שינברג, בימוי: מיכל ורד. משחק: אסף ברזניצקי, יוסף פקנהיים, חגי לובר ונדב צדקה. בשורה הראשונה והתחתונה: הייתה הצגה מק-צו-עית. כזאת שלפני 10 שנים יכולת לצפות בה בקאמרי (פלוס מילים לא מי יודע מה, ומינוס לבוש של השחקנים) ולצקצק בלשון ש'הם יודעים לעשות תיאטרון וחבל שאנחנו לא'. משימה כלה - תרבות ופנאי (ספר) ההתלבטויות הנשיות שבין האירוסין לחופה מוצגות ב'עד החתונה זה יעבור' בצורה שמעוררת גם צחוק, אך גם מחשבה 'עד החתונה זה יעבור', כתיבה: שובה בן דניאל, בימוי: סלעית אחי- מרים, תיאטרון אספקלריא 'עד החתונה' היא הצגה מצחיקה ורצינית, כזו שנוגעת בך וגם מגלגלת אותך מצחוק, כזו שהיא מאוד אישית אבל גם אומרת כמה דברים על החברה הסובבת, כזו שמעבירה ערב של כיף, וגם גורמת לך להחליט להתנהג יותר יפה לנשים הרווקות או הגרושות שסביבך.

משימה כלה - תרבות ופנאי (ספר)

ערוץ מאיר - שיעורים מבית המדרש. X מכון מאיר אודות הערוץ צופים כותבים צור קשר.

ערוץ מאיר - שיעורים מבית המדרש

ואתן רוקדות - תרבות ופנאי (הצגה) תרבות - תיאטרון nrg - תיאטרון הרוח. תיאטרון אספקלריא צילום: יח''צ תיאטרון אספקלריא, מחלוצי התיאטראות היהודיים, הוקם כדי להציג מחזות מתוך עולם הערכים היהודיים, ומקיים במקביל בית ספר למשחק.

תרבות - תיאטרון nrg - תיאטרון הרוח

בימים אלה חוגג התיאטרון עשור, ופותח בפני הציבור הדתי והחילוני צוהר להוויה הישראלית, דרך הצגות בכיכובם של שחקנים מהמגזר הדתי. השנה סיימו תשע נשים את המחזור הראשון לנשים בלבד את לימודיהן, ויעלו במהלך הפסטיבל ארבע הצגות חדשות. שדה המחלוקת - תרבות ופנאי (הצגה) המחלוקת על עיבוד שדה השייך לשני אחים: ציוני-דתי וחרדי בשנת השמיטה, הופכת למשל על יחסי המגזרים השונים בחברה.

שדה המחלוקת - תרבות ופנאי (הצגה)

אינפ': אחים במחלוקת, תיאטרון אספקלריא, אורך ההצגה: כשעה. אם יש מחלוקת מספר המחלוקות של ההיסטוריה היהודית שאיני לוקחת בה צד זוהי המחלוקת בגין מצוות שמיטה, ולו רק בגלל שביטויים כמו 'היתר מכירה', 'אוצר בית דין', ו'הפקר', חרף כל מאמציי להבין, עדיין נשמעים לי כמו סינית מדופלמת. ברגע הראשון שהבנתי כי המחזה שעומד להתחיל נסוב על מחלוקת בעניין 'שמיטה', רציתי לברוח כל עוד נפשי בי.

אך המחזה החל, ומתוקף תפקידי נותרתי ישובה במקומי, וטוב שכך. 'אחים במחלוקת' מתרחש על רקע ימי העלייה הראשונה ומציג את סיפורם של שני אחים, בניו של רב, שנולדו בפולין ונפרדו כאשר הראשון אברהם הרצפלד (דוד לפיד), עלה לארץ ישראל כחלוץ להפריח את השממה ואילו הצעיר, דוד הרצפלד (אסף פני אל) נותר עם הוריו בגלות פולין ושמר על חזותו ומנהגיו כחרדי. ארץ בסכנה- אתר הפלא 25.3.09. בשנת השמיטה צפו רבים מילדי ישראל בהצגה החינוכית והמשעשעת של תאטרון אספקלריא שמיטה בסכנה.

ארץ בסכנה- אתר הפלא 25.3.09

כעת עם תום השמטיה עברה ההצגה הסבה לנושא איכות הסביבה אלדד שורק היחצ"ן של אספלריא מסביר בראיון לפלא את הסיבות לשינוי. משמיטה בסכנה לארץ בסכנה. אחת הצגות הילדים היותר מצליחות בשמיטה האחרונה היא ההצגה "שמיטה בסכנה" של תאטרון אספקלריא. ההצגה מתארת גנגסטר קשוח שרוצה לגדל ולשווק ירקות בשמיטה במחירים מופקעים תוך כדי רמיסת ההלכה. מולו עומד יהודי נאמן שלא מוכן להשכיר את שדותיו לדבר עבירה בשום פנים ואופן ושני עוזריו הנאמנים של הגנגסטר- בוקס ומרשמלו שמתהפכים לצד הקדושה. שאלה: מה פתאום תאטרון דתי עוסק בנושא איכות הסביבה שהוא לכאורה לא מבית מדרשנו? קהלים מתרחבים. רואים את הקולות - תרבות ופנאי (הצגה) המחזמר החסידי "קולות" לוקח את הצופה אל מסע לתיקון הנפש, ומשאיר אותו מרותק עד הסוף הטוב.

רואים את הקולות - תרבות ופנאי (הצגה)

אנחנו נכנסים אל האולם האפלולי. הכיסאות מסודרים מסביב, ובתווך, במרכז האולם, יושבות דמויות הנראות כאילו יצאו זה עתה מתוך ספריו של ש"י עגנון, או ליתר דיוק י"ל פרץ. בשלב ראשון אתה מוודא שלא מדובר בבובות, אלא בבני אדם, אך לאחר כמה דקות מתברר שאכן בני אדם הם, ולא סתם, אלא מהסוג המכונה שחקנים, ואף יותר מזה – מהזן המשובח ביותר. צדקה או מוות - תרבות ופנאי (סרט)

אל תחשבו שקל לכתוב ביקורת. במבט ראשון זה אפילו כיף. מישהו התאמץ, כתב תסריט, שילם לשחקנים, צילם, ערך והשקיע בשיווק. אני רק צריך לשבת מול המחשב, לראות סרט בנחת, ואז לשנן את ציפורני ולהקליד את הביקורת. אז הנה לכם סקופ: אני יותר נהנה לכתוב מחמאות. המקלדת חוגגת והעכבר יוצא בריקוד נלהב. הפעם החגיגה מושלמת: הסרט המתארח במדורנו קוצר מחמאות מכל מי שצפה בו, ואני מצטרף בשמחה. הכל השתנה כאשר הגיע עני תלמיד חכם, ששימח את העשיר בשנינותו ואף הוזמן לארוחה משותפת. התאטרון הדתי מחרים את בניין כלל. התיאטרון הדתי "אספקלריא" ביטל שש הצגות שעמד להעלות בבניין כלל בירושלים. הסיבה לכך היא איסור שהטילו רבנים להיכנס למקום, בשל קשר לכאורה בין הבעלות על המקום למיסיונרים. אספקלריא מריץ בימים אלו את ההצגות "חנהל'ה ושמלת השבת" ו"תזמורת על תנאי". ביום שלישי האחרון (26.6.07), הועלתה ההצגה הראשונה בבנין כלל, במקום הנקרא מרכז הכנסים "פוויליון".

מרכז זה שייך לארגון "עצרת מלך המלכים", ארגון מיסיונרי קנדי המורכב מנוצרים, מיהודים משיחיים ומאחרים. הארגון פרסם, כי המקום משמש כמקום תפילה ופולחן בדרכים שונות, גם בערבי תרבות. מחזיקת תיק קשרי חוץ, העם היהודי ומורשת ישראל במועצת עיריית ירושלים, מינה פנטון, הנאבקת במיסיונרים פנתה לאחד הארגונים הנמצאים בחזית המאבק נגד המיסיון, ופעילי הארגון, "יד לאחים" שמו, הגיעו אל ערב ההצגה הראשונה. העולם הוא במה וכולנו שחקניות. העולם הוא במה וכולנו שחקניות מאת דיקלה גל-עד, 26.06.07 | 15:57 תגיות: תיאטרון ירושלים נשים אספקלריא צילום: יחסי ציבור שליחה לחבריםשמךכתובת דואר אלקטרוני לשליחהסגירת חלוןשליחה נוספתשליחה לחברים גרסה להדפסהבית הספר הירושלמי למשחק, 'אספקלריא', מסיים השבוע את שנת הלימודים עם שתי הצגות בהן משחקות התלמידות.

הבמה כולה שלהן דווקא על רקע המשבר הקשה הפוקד בימים אלה את מוסד התרבות הירושלמי 'ניסן נתיב', נעים לגלות כי ישנם מוסדות תרבות ירושלמים שדווקא פורחים ועולים. מדובר בבית הספר למשחק 'אספקלריא', שמגדיל את שורותיו כל העת. המטרה העומדת בבסיסו של המוסד הינה ליצור מקבילה דתית ותשובה תיאטרונית לכאלה המחפשות מקום מקצועי שיענה על צרכיהם האמוניים כמו המקצועיים. תרבות - שיחקו אותה.

התיאטרון הדתי "אספקלריא" לא נח על זרי הדפנה: פרסומים במודעות ובעיתונים מבשרים על פתיחת עונת החורף, ובה חידוש - מעבר למשכן קבע, בו יעלו הצגות מידי מוצאי שבת. תיאטרון "אספקלריא" שהוקם לפני עשר שנים, העלה עד היום 24 הפקות לילדים, נוער ומבוגרים, ונדד איתן ברחבי הארץ - מתנ"סים, יישובים, ועדי עובדים, בתי ספר ודומיהם.

חגי לובר, מנהל התיאטרון ומייסדו, מספר כי בשלב כלשהו התעורר הרצון להחליף את הניידות במושב של קבע: "העובדה שההצגות שלנו הועלו במקומות שונים, אומרת שהן הגיעו לקהל יעד מאוד מסוים ומאוגד. לנו יש רצון להגיע לקהל רחב ולא מאוגד". לדעתו של לובר מדובר בתופעה ירושלמית ייחודית: "חוץ מאיתנו, אין אף תיאטרון ירושלמי. יש את החאן שזו להקה תל אביבית שמסתייעת בתקציבים ומבנים של עיריית ירושלים, יש את תיאטרון ירושלים והמעבדה שהם אולמות תיאטרון שמעלים הצגות שונות. כמה הצגות אתם עומדים להעלות העונה? "בעונת החורף הנוכחית, הכוללת 20 מוצ"שים, יעלו כעשר הצגות שיופיעו במחזוריות. תיאטרון 'אספקלריא' הודיע על ביטול הופעותיו ב'פוויליון'

לפני כ-4 שנים דווח בעיתונות הכללית כי קולנוע כפיר שבבניין כלל נרכש ע"י ארגון מיסיונרי קנדי הנקרא P.A.O.C. Untitled. אספקלריא מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית קפיצה אל: ניווט, חיפוש ערך זה עוסק בתיאטרון אספקלריא. אם התכוונתם למראה, ראו מראה. אספקלריא - הצגה יהודית בכל מוצאי שבת - חינוך. אספקלריא: בית קבע אחרי שנות נדודים - חינוך. חגי לובר, מנהל תיאטרון אספקלריא, מספר על מיזם תרבותי חדש בניצוחו של התיאטרון ובו מדי מוצאי שבת תתקיים הצגה מטעם 'אספקלריה' בירושלים.

עד כה, מספר לובר, נדדו הוא ואנשי התיאטרון שלו בכל מקום בארץ וכעת הגיעה העת להתקבע במקום יציב וקבוע עם תיאטרון יהודי ייחודי. על המונח 'תיאטרון יהודי' אומר לובר כי אינו אוהב במיוחד את המונח, אולם יש בו כדי להבהיר לציבור במה מדובר. הוא מציין את התכנים היהודים הנקיים של התיאטרון כמודל. לדבריו כבר כעת יש לתיאטרון די חומר לעונה שלמה.

הוא מספר כי בעוד תיאטרון מסתפק בשש הצגות לעונה הרי שלתיאטרון שלו כבר יש עשרים הצגות שיועלו בעונה הראשונה הנפתחת במיזם זה. Untitled. חגי לובר, תושב בית-אל ובוגר ישיבת מרכז הרב, רצה להיות רב ומורה. הוא הלך ללמוד משחק בבית-ספר "מעלה" כדי לשפר את יכולותיו כמורה, ונשבה בקסמו של התיאטרון. כיום המשחק הוא עיסוקו העיקרי. מה תגיד לילדה שאומרת 'אני מתה. מה תגיד לילדה שאומרת 'אני מתה על אביב גפן'? הרבנית משחקת אותה / הצופה (30/07/2007) Ynet הצגה: לא רק פולארד פצוע בשטח - יהדות. פרשת יונתן פולארד היא אחת האפיזודות העלומות ביותר לישראלי הממוצע, שכמעט ולא זכתה לביטוי כלשהו במרחב התרבותי בישראל. ההצגה "פצוע בשטח" של תיאטרון אספקלריא שמה לה למטרה להעלות באופן נוקב את הפרשייה לסדר היום.

ההצגה בנויה סביב סיפור מסגרת המתאר מפגש טעון ונפיץ בין פולארד (חגי לובר) ומפעילו הישראלי, המכונה בהצגה רמי גולן, שבא לבקרו בכלא האמריקאי לראשונה מזה 20 שנה. יופי של סרט / בשבע. Untitled. הדרך ליהדות עוברת דרך התיאטרון. הצצה להצגה חדשה: שחקן אחד, שבע דמויות - מוסיקה.

אספקלריא

בפעם השישית: פסטיבל האור בירושלים - תיירות, תרבות ופנאי - חדשות - תרבות ופנאי - ערוץ 7. 3. חזרנו לעידן של פנס קסם אוי לבושה ולרמה החשוכה שנפלה עלינו (ל"ת) אור, אור יהודה (11/6/14) הגב לתגובה מחק דווח על תגובה פוגענית 1 2. ביידיש זה לא מצחיק יותר - תיירות, תרבות ופנאי - חדשות - תרבות ופנאי - ערוץ 7. אלטעזאכן כרזת המופע. כך עושים כולם - תרבות ופנאי (הצגה) - ערוץ 7. חיכוכים בין בני זוג סביב שטיפת כלים, שופינג וניקיון? רחלי מושקוביץ ובעלה עשו מזה הצגה מצחיקה. לא פרווה - תרבות ופנאי (הצגה) - ערוץ 7. יוצאים מהמערה - תרבות ופנאי (הצגה) - ערוץ 7. הוא חזק בתשובה - תרבות ופנאי (הצגה) - ערוץ 7. יש כאן מישהו רפורמי? - תרבות ופנאי (מופע) Pearltrees extension. Search. Search.

נגד הרוח. ביקור בהצגה חדשה לילדים - תיירות, תרבות ופנאי - חדשות - תרבות ופנאי. שניאור-זלמן בעורף האויב - בגליון השבוע. Chrome Web Store - pearle tree. תרבות ואמנות בירושלים: פסטיבל תיאטרון אספקלריא @ בית חינוך עוורים רח' הרב צבי יהודה 2 ירושלים. לא כולל שירות - מורשת תרבות - מורשת - מורשת תרבות. תרבות - תיאטרון nrg - תיאטרון הרוח. לא רק בימים ההם - תרבות ופנאי (הצגה) Ynet דודי זילברשלג מציג: המאלתרים - יהדות. Ynet מופע: "ניסים ונישואים" - רווקוּת זה כן מצחיק - יהדות. מופע לנשים: חלומה של כל אישה - נשים. המוזות של התמוז - מעייני הישועה 25.7.10. תרבות כחול לבן - ערוץ 7. כך עושים כולם - תרבות ופנאי (הצגה) - ערוץ 7. Inbox (1,869) - orlyemail - Gmail. הילדים האמריקנים מתחברים ליהדות - נשים. Docs.pilat.co.il/download/tarbut/Teatron2012.pdf. פסטיבל בבית. ברחבי העיר - תיירות, תרבות ופנאי - חדשות - תרבות ופנאי - ערוץ 7. הצצה להצגה חדשה: שחקן אחד, שבע דמויות. תאטרון שחנשים.

הצגה על הרמב''ם בכנס י''א ניסן. סודו של הזית הצגה באווירה תנכי"ת.