background preloader

Ryby

Facebook Twitter

Złapano rekina wielkogębowego. Wygląda jak potwór! - 1 - o2 - Serce Internetu. Ryba czy obcy? Niezwykłe znalezisko - 1 - o2 - Serce Internetu. Pseudomugil furcatus. Modrooki słoneczne - ryby akwariowe Furcatus, Modrook słoneczny (Pseudomugil furcatus) – żółto ubarwiona, słodkowodna ryba akwariowa z rodziny tęczankowatych.

Pseudomugil furcatus

Ryba akwariowa Modrook słoneczny – Pseudomugil furcatus Pochodzenie ryb akwariowych Gatunek pochodzi z Nowej Gwinei. Ryby zamieszkują przejrzyste, wolno lub umiarkowanie płynące, strumienie leśne na wschodzie wyspy. Ryba akwariowa Modrook słoneczny – Pseudomugil furcatus Charakterystyka, płeć i usposobienie ryb akwariowych Osiągają do 6 cm długości. Są rybami ławicowymi, zalecane jest trzymanie grupy składającej się z min. 8 – 10 osobników. Pseudomugil. Bojownik Halfmoon. BLUE BUTTERFLY HM 2ndvid 22ndSep07. Bojownik halfmoon. Panga - Strona 2. Zgłoś do moderacji Nie zgadzam się z opinią.

Panga - Strona 2

Azjatycka ryba sieje grozę we francuskich rzekach. IAR|dodane 2015-10-12 (20:37) 2 godziny i 50 minut temu |24 opinie specieshunters.com Ryba z Chin sieje spustoszenie w ekosystemie francuskich rzek.

Azjatycka ryba sieje grozę we francuskich rzekach

To azjatycka odmiana kiełbi. Takie dane przynosi raport opracowany przez naukowców z Francuskiego Instytutu Badań i Rozwoju. Mieści się w dłoni. Jeden z ichtiologów, autorów opracowania wyjaśnia, że kiełb azjatycki to wyjątkowo niebezpieczna ryba, gdyż zagraża ona ekosystemowi w większym stopniu niż jakikolwiek inny gatunek przenosząc przenosi choroby, które zdziesiątkują populację innych ryb słodkowodnych nie w ciągu długiego okresu, ale w ciągu dwóch - trzech lat. Rybę „przywleczono” do Europy z Chin, najprawdopodobniej z karpiem chińskim, którego zaczęto hodować na naszym kontynencie.

Pomocy, podczas filetowania dorsza znalazłam w mięsie jakąś glistę!!! - Kulinaria - Forum Gdańsk, Gdynia, Sopot. AgusiaGda Re: Pomocy, podczas filetowania dorsza znalazłam w mięsie jakąś glistę!!!

Pomocy, podczas filetowania dorsza znalazłam w mięsie jakąś glistę!!! - Kulinaria - Forum Gdańsk, Gdynia, Sopot.

Informacje z woj. śląskiego. Półki sklepowe w śląskich sklepach uginają się pod ciężarem zepsutej żywności.

Informacje z woj. śląskiego

Choć wstępne, to już szokujące wyniki kontroli, którą jeszcze do końca września prowadzi Inspekcja Handlowa, potwierdzają doświadczenia naszych widzów. Do redakcji Silesia Informacji zgłosiła się rodzina z Katowic, która w kupionym w sklepie rybnym dorszu znalazła nieprzyjemną niespodziankę. Z pozoru niegroźny i mały, ale wciąż pasożyt. Taki okaz wykryli w dorszu klienci sklepu rybnego w centrum Katowic. - Ja wyciągałam ości z fileta, a córcia zauważyła, że coś tam się wije. Nie jedz ryb z Bałtyku! Zarazisz się groźnym pasożytem - Sfora. Ncb/sxc.hu Śledzie i dorsze nosicielami nicieni.

Nie jedz ryb z Bałtyku! Zarazisz się groźnym pasożytem - Sfora

Anisakioza, to choroba, której można się nabawić po zjedzeniu ryby z Bałtyku, np. śledzia czy dorsza. Schorzenie to wywołują nicienie z rodzaju Anisakis. Bardzo dużo zainfekowanych ryb odkryto właśnie przy południowych wybrzeżach Szwecji, w okolicy Skåne, Blekinge i Öland. Pigmej - Konik Morski, mistrz kamuflażu. Carp Pox information from the Fish Helpline. Carp Pox.

Carp Pox information from the Fish Helpline

Levamisole Hydrochloride — Loaches Online. Its application and usage in freshwater aquariums.

Levamisole Hydrochloride — Loaches Online

Startseite - my-fish. Lek.wet. Piotr Konarski - diagnostyka chorób ryb i leczenie ryb ozdobnych. Wyniki Szukania w Grafice Google dla. Mobile. Ryby i rośliny akwariowe, Ptaki egzotyczne, Oczko wodne, Płazy i gady. Rekin-chochlik [Pixel] - WP.TV. Buy Blue Planet Fungus Cure 125mL. Buy Blue Planet Aquari-cycline Tablets 25. AquaDom - najbardziej niesamowite akwarium w Europie. Bursa Triggerfish (Rhinecanthus verrucosus) The Bursa Triggerfish or Rhinecanthus verrucosus is one of the many different species of Triggerfish on planet earth.

Bursa Triggerfish (Rhinecanthus verrucosus)

This particular species can grow to about 9" in length and originates from Indonesia. They are called several different names throughout the world including the Black Patch Triggerfish and the Blackbelly Triggerfish. The Bursa Triggerfish has a mustache of sorts that really gives them an unusual appearance. They also have a colorful mask around their eyes and the classic Triggerfish beak-like mouth, not to mention their dorsal spines that give the Triggerfish its name. This fish will use these spines to wedge itself into tight crevices when threatened. As you can imagine these saltwater fish are very popular in an aquarium setting and are fairly reasonably priced which makes them all the more popular.

Wyjątkowa ryba z głębin [Pixel] - WP.TV. Treatment of fish parasites. Nożyczki AQUAWILD. Ryby i rośliny akwariowe, Ptaki egzotyczne, Oczko wodne, Płazy i gady. Gołąbek diamentowy (Geopelia cuneata) waży zaledwie 23-27 g i osiąga długość 19-22 cm.

Ryby i rośliny akwariowe, Ptaki egzotyczne, Oczko wodne, Płazy i gady

Pochodzi z północnej, północno-zachodniej i centralnej Australii. Jego pielęgnacja, żywienie oraz rozmnażanie nie stanowią dziś problemu, ale … Gołąbki są na ogół zgodne i towarzyskie, dlatego też można hodować wiele par razem. Najlepsze wyniki hodowlane uzyskuje się podczas ciepłego lata utrzymując ptaki w wolierze ogrodowej. Liczba gniazd powinna przewyższać liczbę par, gdyż pomiędzy samcami dochodzi czasem do niegroźnych utarczek o miejsce do gniazdowania. Co do rodzaju gniazdek to gołąbki nie są wybredne i zadowalają się zarówno tymi typowymi z filcowym wkładem dla kanarków, jak i wiklinowymi koszyczkami. Samica składa pierwsze jajo zwykle w 6-8 dni po połączeniu się pary i kopulacji, drugie zaś pojawia się w gnieździe na trzeci dzień, po 24-godzinnej przerwie. Pisklęta gołąbków diamentowych są typowymi gniazdownikami i wykluwają się nagie, głuche i ślepe. NaszBałtyk.pl » Nekton. Nekton – duże zwierzęta, aktywnie pływające w toni wodnej.

Należą do nich ryby oraz ssaki morskie. W Bałtyku spotykamy 26 gatunków ryb morskich oraz kilka gatunków ryb słodkowodnych i dwuśrodowiskowych. Ponadto żyją tu 4 gatunki ssaków morskich. Gatunki typowo morskie występują głównie w cieśninach duńskich oraz Bałtyku zachodnim i południowym. Przesuwając się na wschód i północ, gdzie wody są coraz bardziej wysłodzone, spotkać można coraz więcej gatunków słodkowodnych. W wodach otwartych Morza Bałtyckiego występuje kilka gatunków ryb morskich o znaczeniu użytkowym. Ryby morskie bytujące w strefie przybrzeżnej to głównie gatunki nieużytkowe. Halucynogenne ryby. Dwutlenek węgla otępia ryby - Pogoda. PAP|dodane 2014-07-05 (18:37) 1 dzień 4 godziny i 26 minut temu |29 opinii Wikipedia Wysokie stężenie dwutlenku węgla upośledza zdolność do rozpoznawania członków własnej grupy u ryb - ustalili australijscy badacze.

Naukowcy z Uniwersytetu Jamesa Cooka (Australia) doszli do wniosku, że zmiany klimatyczne, które powodują wzrost stężenia dwutlenku węgla w morzach i oceanach, mogą zagrozić rybom żyjącym w grupach. W jeziorze Wostok mogą być ryby. PAP | dodano: 2013-07-09 (09:51) 0 opinii (fot. Antarctic Photo Library) Obecność RNA specyficznych bakterii w próbkach pobranych na Antarktydzie sugeruje, że w ukrytym pod lodem jeziorze mogą żyć małże, skorupiaki, a nawet ryby – informuje pismo „PLoS One”. Wostok to największe z około 375 znanych jezior podlodowych na Antarktydzie, a zarazem największy na Ziemi zbiornik wodny nietknięty przez człowieka – szacuje się, że jest odcięte od świata od milionów lat.

Ma około 250 km długości i do 50 km szerokości. Naukowcy z Stanowego Uniwersytetu Bowling Green (Ohio, USA) dokonali analizy materiału genetycznego z próbek lodu z bezpośredniego sąsiedztwa jeziora, pobranych podczas wierceń przez międzynarodowy zespół. Nie jest jednak wykluczone, że jezioro – usytuowane 200 metrów poniżej poziomu oceanu – może mieć z nim połączenie z pośrednictwem systemu podlodowych rzek. Jeziorami takimi jak Wostok szczególnie interesują się astrobiolodzy. Fish Treatment Ltd – Specialist Fish medicines Solupraz, Fluke-solve, Lice-solve and Chanaverm.