background preloader

Sedesátá léta

Facebook Twitter

Josef Patočka: Nechte Bernieho na pokoji! Bernie Sanders má problém: tak jako každý muž činu, plavící se na vodách rozbouřené politické situace, je otloukán vlnami ze dvou stran.

Josef Patočka: Nechte Bernieho na pokoji!

Jedni, v nervozní hrůze před Donaldem Trumpem, jej mají za nesnesitelného radikála, který zatvrzele odmítá ukončit předem prohraný nominační boj a poškozuje tak progresivní hnutí před blížícím se rozhodujícím střetem s Republikány. Jiní se ošívali již při pouhé představě, že by měl Bernie zanechat nekompromisní kritiky stranického establishmentu a podat si ruce s Hillary Clintonovou a jsou již hotovi vyhlašovat jej za zrádce myšlenky, který se ve jménu ukoptěného realismu příliš rychle vrátil do oslího spřežení, aby dál táhnul prohnilou káru Demokratické strany.

Když demokraté pošlou do souboje o prezidentské křeslo příliš pokrokového kandidáta, jakým byl George McGovern, musí nutně prohrát! Indonéský masakr. Indonéský masakr je označení pro čistku, ke které došlo v letech 1965–1966 v Indonésii a při níž bylo podle odhadů zabito 500 000 až milion lidí, kteří byli považováni za komunisty, nebo kteří byli jako takoví označeni.

Indonéský masakr

Došlo k němu po neúspěšném pokusu o státní převrat Hnutím 30. září vedeném generálem Suhartem, byla z něho ovšem obviněna Komunistická strana Indonésie (PKI). Velitel ozbrojených sil generál Suharto nahradil prvního prezidenta Sukarna ve funkci a stal se tak druhým indonéským prezidentem, kterým zůstal následujících 31 let. Just Updated & Revised “Best Online Resources About President John F. Kennedy” Odhodil cigaretu a přes Berlínskou zeď skočil rovnou do „pohádkové říše“ Mužem na snímku je v té době devatenáctiletý Hans Conrad Schumann.

Odhodil cigaretu a přes Berlínskou zeď skočil rovnou do „pohádkové říše“

Na rohu berlínských ulic Ruppiner Strasse a Bernauer Strasse se ocitl pouhé dva dny poté, co ozbrojené síly NDR obsadily hranici mezi východním a Západním Berlínem. V té době město ještě rozděloval pouhý provizorní zátaras z ostnatého drátu - předchůdce Berlínské zdi. Stavba nechvalně proslulého betonového oplocení začala až o den později. Rok po roce - 1965-1969 ve světě - pracovní listy. Rok po roce - 1965–1969 - text. Shrnující text je zaměřen na vybrané významné události a fenomény světových dějin druhé poloviny 60. let.

Rok po roce - 1965–1969 - text

Text je přepracovaným souborem scénářů rozhlasového pořadu, který pod názvem Rok po roce pro ČRo 6 připravovali Petruška Šustrová a Petr Koura. Tento materiál vznikl v rámci projektu „Moderní dějiny do škol“, který je financován z prostředků ESF a státního rozpočtu ČR. The Best Resources For Learning About Freedom Summer.

Pražské jaro 1968

Na pultech knihkupectví se objevila kniha vzpomínek Vasila Biľaka. 4. dubna 2014 v 01:15 Vasil Biľak - archivní foto ČTKFoto: ČTK Významný komunistický funkcionář z éry normalizace Vasil Biľak, který zemřel před dvěma měsíci, po sobě zanechal dlouho utajované písemné svědectví.

Na pultech knihkupectví se objevila kniha vzpomínek Vasila Biľaka

Plnou verzi svých pamětí. Kniha jeho vzpomínek vychází až teď. Biľak totiž nechtěl, aby vyšla za jeho života. „Vlk zostane vlkom, nech sa zahalí do sebakrajšej beraněj kože. Vietnam War/Sixties Counterculture. Jimmy Cliff - Vietnam - Vrtěti psem. Vrtěti psem (originální anglický název: Wag the Dog) je film z roku 1997, v jehož hlavních rolích hrají Dustin Hoffman, Robert De Niro a Anne Heche.

Vrtěti psem

Pojednává o washingtonském expertu na politickou propagandu, který odvádí pozornost voličů před blížícími se volbami od prezidentské sexuální aféry – najímá hollywoodského producenta, aby vytvořil falešnou válku. Film Vrtěti psem je založen na knize Larryho Beinharta American Hero, která se však od filmu liší tím, že prezidentem je konkrétně George Herbert Walker Bush a vymyšlenou válkou je výslovně Operace Pouštní bouře. Film se dotýká závažných témat jako je manipulace masmédií a veřejného mínění. Válka ve Vietnamu - USA.QeX.cz - Spojené státy českýma očima (610) Válka ve Vietnamu byl ozbrojený konflikt, který mezi lety 1964 a 1975 probíhal na území dnešního Vietnamu a v příhraničí sousedících států (Kambodža a Laos).

Válka ve Vietnamu - USA.QeX.cz - Spojené státy českýma očima (610)

Jednalo se o pozemní válku na jihu Vietnamu, na severu pak měl konflikt podobu bombardování. Spojené státy americké a některé další země (Austrálie, Nový Zéland, Jižní Korea, Thajsko a Filipíny) pomáhaly jižnímu Vietnamu, který bojoval proti svému severnímu sousedovi. Toho podporovaly zase státy východního bloku, rozhodující roli pak měla i partyzánská komunistická organizace známá pod názvem Vietkong (Národní fronta osvobození Jižního Vietnamu), materiální podporu zajišťovala ale i Čína a Sovětský svaz. The Media and the Vietnam War. By Erin McLaughlin Introduction Growing up as the daughter of a Vietnam veteran, I've always been proud to say that my father is a war hero.

The Media and the Vietnam War

When I was younger, I enjoyed bragging to classmates and teachers about my father's honors because I believed that all Americans respect Vietnam veterans as much as I do. As I grew older, however, I noticed in movies and on television that the Vietnam veteran is not portrayed as a brave soldier; rather, he is a violent psychopath who continuously experiences flashbacks of the war. What was coverage of the war like, and did it affect the image of the Vietnam veteran? The horrors of war entered the living rooms of Americans for the first time during the Vietnam War. Section 1: Television Power and the Vietnam War. Paul Greengrass natočí drama o Chicagské sedmičce.

Scénář z pera Aarona Sorkina měl přitom Greengrass na stole už v roce 2008, ale nakonec jej odmítnul.

Paul Greengrass natočí drama o Chicagské sedmičce

The Trial of Chicago 7 měl původně režírovat Steven Spielberg a poté se projekt pokoušel rozpracovat i Ben Stiller. Neúspěšným pokusům by ale nyní měl být konec. Paul Greengrass se se studiem DreamWorks dohodl na realizaci snímku s rozpočtem pouhých 20 až 30 milionů dolarů. Děj snímku se bude točit okolo procesu s takzvanou Chicagskou sedmičkou - skupinkou politických aktivistů, která porušila zákon při demonstracích probíhajících po dobu sjezdu Demokratické strany v Chicagu. Chicago Seven.

Studentská hnutí

"Revoluce" Martin Luther King, Jr. on War. Martin Luther King - I Have A Dream Speech (17 Min) - une vidéo News & Politics. Martin Luther King. Před čtyřiceti lety vznikla fotografie, která pomohla ukončit válku ve Vietnamu. Proti zapomnění a manipulaci: O co šlo v roce 1968. "Na co se tu stojí?

Proti zapomnění a manipulaci: O co šlo v roce 1968

" - "Na svobodu, paní. " Pavel KohoutJak se posílalo Poselství ZDE ◄ Editor svazku "Jaro 1968: Čítanka pro děti a mládež" (1988) Antonín Liehm (tehdy 84) ve Skotsku v dubnu 2008. (Když jsem mu v červnu 2012 v Paříži telefonoval, Liehm, nyní osmaosmdesátiletý, reagoval: "Pane Čulík, vy ještě žijete? " (JČ) ) Všeobecné znalosti toho, co se v Československu dělo v šedesátých letech a zejména v období tzv. V době posledního velkého kulatého výročí Pražského jara, v roce 1988, sestavil novinář, kritik a autor A.J. Ve spolupráci s A.J. Publikace má tento úvod: Milé děti, jinoši a dívky před dvaceti lety bylo v Čechách i na Slovensku jaro. Kdyby se vám zdálo, že to či ono připomíná něco z vaší vlastní zkušenosti, vězte, že jde o podobnost čistě náhodnou. S přáním pěkného jara 1988. Redakce. P.S. Mor naší doby?

Exhibition at the WIELS in Brussels « Evelyne Axell.