background preloader

Hry

Facebook Twitter

Gameplay videa World of Tanks jako fanouškovská tvorba (2) – 25fps. TV – TÉMA: FANOUŠKOVSKÉ HÁJEMSTVÍ – Gameplay videa World of Tanks jako fanouškovská tvorba (2) – LENKA POLÁČEK HUČÍNOVÁ – Gameplay a World of Tanks Projekt společnosti Wargaming.net (dále jen Wargaming) World of Tanks právě slaví své páté výročí. Jedná se o Free to Play [1] online hru, v níž hráči, rozdělení do dvou soupeřících týmů, ovládají jednotlivé tanky a útočí s nimi na tanky protivníka.

Cílem je eliminovat všechny jednotky protihráče, případně obsadit a udržet soupeřovu základnu. Jde tedy o hru vyžadující týmovou spolupráci reálných osob, testující jejich taktické schopnosti a herní dovednosti na úrovni ovládání přístroje a orientace ve virtuálním prostoru. Unikátní na World of Tanks je vztah Wargamingu k fanouškovské komunitě a jejich podpora vzniku gameplay [2] videí. Hra World of Tanks totiž standardně nabízí hráči možnost exportovat replay právě ukončené hry. Dalším nástrojem, který umožňuje divácké sledování hry je portál Twitch. Komerční aspekty fanouškovské produktivity. The Stanley Parable on Steam. The Beginner's Guide on Steam. I have to say, I really, really enjoyed playing through this game. I wish it was longer- but, that being said, it is of such quality and contains such great amounts of content, I found it hard to believe it only lasted about 90 minutes.I am going to continue talking about the game, but highly recommend you just dive in without reading too much into it.This game is a set of games made by a single developer, none of which were released.

A narrator walks you through small projects, and attempts to explain the creation of them. This is how the story unfolds, by changing emotions portrayed through the atmosphere of the various games you play.The narration through this is really quite incredible. In fact, everything ties itself together very well into a cohesive story, even though you are in drastically different games throughout your playthrough.Perhaps a little too well, even.

Zábavné aplikace pro iPad, iPhone, Android a web - První slova. Free to Play (2014) FREE TO PLAY je celovečerní dokumentární film, který sleduje příběhy tří profesionálních hráčů, kteří se utkali na prvním ročníku turnaje The International ve hře Dota 2 o jeden milion dolarů. V posledních letech se stal e-sport jednou z nejrozšířenějších forem kompetitivního sportu a turnaj o jeden milion dolarů tak nejenže změnil celý herní svět, ale i životy elitních hráčů, kteří se jej zúčastnili. Tento film od společnosti Valve zachycuje problémy a oběti, které musejí hráči na profesionální úrovni podstoupit, aby se stali těmi nejlepšími. (oficiální text distributora) FREE TO PLAY je celovečerní dokumentární film, který sleduje příběhy tří profesionálních hráčů, kteří se utkali na prvním ročníku turnaje The International ve hře Dota 2 o jeden milion dolarů.

V posledních letech se stal e-sport jednou z nejrozšířenějších forem kompetitivního sportu a turnaj o jeden milion dolarů tak nejenže změnil celý herní svět, ale i životy elitních hráčů, kteří se jej zúčastnili. Hráči stávkovali proti vývojářům hry. Situace skončila smírem - iDNES.cz. V minulých týdnech stála vesmírná hitovka EVE Online nad propastí. Originální titul čelil nepromyšlenému zavedení mikrotransakčních plateb. Namísto prázdného hořekování ale hráči uspořádali mohutné virtuální blokády a začali ve velkém rušit předplatné.

Krizi zažehnalo až jednání představitele hráčů s vývojáři. Skončil tak nejvýznamnější incident v on-line hrách za posledních několik let. Celou situaci odstartovala květnová expanze Incarna. Ta do hry, jež doposud stála pouze na vesmírných lodích, zavedla možnost procházet se po vesmírných stanicích s lidskými avatary (virtuální postava ovládaná hráčem). Proč se mikrotransakce, běžně užívané ve hrách od Farmville po Call of Duty, dočkaly tak mohutné vlny nevole? Prakticky všechny herní předměty, včetně těch největších bitevních lodí, tak kousek po kousku vznikají čistě pod rukama hráčů samotných. Citlivou ekonomiku ohrozilo především zdražení měsíčního poplatku za hraní. Virtuální Bastila pod útokem Mír pro naši dobu. Bitva o B-R5RB. Text článku: Již 11 let uplynulo od uvedení online počítačové hry EVE Online.

Tvůrci tohoto titulu připravili pro hráče rozsáhlý svět s prakticky neomezenými možnostmi. Děj se odehrává kdesi ve vzdálené budoucnosti, kdy lidstvo objevilo červí díru vedoucí do neprozkoumaných částí vesmíru. Zde začíná hráčův úděl – nekonečné putování vesmírem, obchodování, těžba surovin, výroba vesmírných lodí a stanic.

EVE Online má již více než půl milionu příznivců. Na rozdíl od ostatních online počítačových her nabízí EVE unikátní herní mechanismy, komplexní chování trhu se surovinami i zbožím a ze všeho zřejmě nejvíce lákavou vlastnost - absolutní volnost ve všech směrech, kterými se hráči mohou vydat. Pozadí bitvy Na konci ledna 2014 tento rozsáhlý online svět zaznamenal největší bitvu, jaká se kdy ve virtuálním prostředí odehrála. Footage from the Titanic Struggle of B-R Motivace Více než 20 hodin soustavného soustředění, kooperace, taktizování – pro běžného člověka těžko představitelné.

Složitost Závěr. Proč lidé hrají hry: Jak naše touha po hrách hýbe světem. Autorem článku je Ben Reeves. Zde je odkaz na originál článku. Omlouvám se za případné chyby v překladu. Hráči strávili bezpočet hodin zachraňováním princezen, uhýbáním kulkám, a zabíjení bossů. Co nás pohání vracet se zpět pro tyto zkušenosti? Vědci po celém světě strávili desítky let měřením účinků her na naši společnost: Jak povzbudit nebo odradit násilí, inspirovat kreativitu, nebo pečovat o lenost. Nicméně, lidé se jen zřídka ptají, proč hrajeme hry. Tři neviditelné potřeby Hráči se často ohánějí pojmem "utíkaní", když mluví o svém koníčku, ale to je špatné vysvětlení pro to, co nás skutečně motivuje k hraní her.

"Všichni máme základní psychologické potřeby," vysvětluje Rigby, který podrobnosti popisuje ve své knize Glued to Games: How Videogames Draw Us In and Hold Us Spellbound. Podle Rigbyho, Immersyveské komplexní potřeby - satisfakci lze zúžit do tří základních kategorií. "Hrozné dvojky jsou skvělým příkladem toho, proč potřebujeme autonomii," říká Rigby. Hry jsou práce. Dozens of Online Games About Nature. The Canadian Museum of Nature offers a large collection of online games about mammals, birds, and dinosaurs. Choose one of the three categories on the gallery page to see all of the related games. The games are primarily matching activities with some small interactive elements added into the mix.

For example, the game about beaver lodges asks students to help create a beaver lodge by dragging the proper pieces together while also making the beavers swim away from predators. Applications for Education The games offered by the Canadian Museum of Nature do provide students with a little bit of context and some instruction before and while they are playing. That said, these games are best suited as review activities in elementary school classrooms. Moje Familie - home. Vytvořil hru a stal se milionářem. Většinu investoval do další hry - iDNES.cz. Blow pracoval na hříčce Braid tři roky a do vývoje vložil 200 tisíc dolarů, což je při současném kurzu téměř pět milionů korun. Většinu peněz investoval do grafika a k pokrytí životních nákladů. Výsledkem by hit, který uspěl u kritiků i hráčů. „Vskutku originální a osvěžující počin, jaký se jen tak nevidí. Na první pohled jednoduchá hříčka, jejíž hloubka je ale mnohem větší než u titulů vznikajících s tučnějším rozpočtem,“ napsali jsme před šesti lety v PC recenzi hry Braid.

Braid Jonathan Blow A protože Braid nesbíral jen ocenění, ale také se velmi dobře prodával, vstoupil Blow do klubu milionářů. „Držím se myšlenek, které mi přijdou nejzajímavější,“ řekl Blow redaktorovi serveru Newyorker. The Witness The Witness je ve vývoji od roku 2009 a podle Blowa se pokusí zachytit pocit osamění na nádherném místě. „Půjčil jsem si hodně peněz na dokončení The Witness. Hra vyjde nejprve na konzoli PlayStation 4, po vypršení časové exkluzivity se podívá na PC a iOS. How can learners use SimCityEDU? Serious Games Showcase & Challenge » Take A Look at the 2014 SGS&C Finalists!

Atentát na Heydricha jako výuková hra? Češi zaujali svět - Aktuálně.cz. Rozhovor s vedoucím interaktivní výukové simulace Československo 38-89, která může získat světové ocenění Nejlepší výuková hra roku. Praha – Tým českých vědců vytvořil výukovou počítačovou simulaci Československo 38-89, která se dostala až do finále prestižní mezinárodní soutěže. Ve finále se utká s počítačovými simulacemi americké armády a Massachusettského technologického institutu (MIT), zřejmě nejprestižnější technické školy na světě. Interaktivní hra prezentuje studentům středních škol klíčové okamžiky československých soudobých dějin a umožňuje jim "prožít" dobové události z pohledu různých aktérů. Cílem simulace je rozvinout hlubší porozumění dobovým politickým, sociálním a kulturním souvislostem.

Československo 38-89: Atentát Foto: cs3889.cz V testovacím provozu sklízí u studentů velké úspěchy. Simulace kromě animovaných sekvencí a dobových záběrů využívá prvky počítačových her. Aktuálně.cz: Jak vznikl nápad vytvořit herní simulaci československých dějin? Info. Interactive game "Czechoslovakia 1938 -1989" teaches students about the Romani Holocaust. Image from the instructional simulation game "Czechoslovakia 1938 - 1939" (Illustration: Petr Novák/Ticho 762) The phrase "school through play" applies literally to the case of the instructional simulation game "Czechoslovakia 1938-1989" (Československo 38-89). Using a combination of a computer game and interactive comics, students are led through key moments in contemporary Czechoslovak and Czech history so they can "experience" the events of that time from the perspectives of various people.

One of the characters in the game is a Romani woman who survives the camp at Lety by Písek. News server Romea.cz has interviewed Vít Šisler of the Institute of Information and Library Studies, Philosophy Faculty, Charles University in Prague, about the game. Q: How did the idea to create the "Czechoslovakia 1938-1989" simulation game come about? A: Oral history processes have been used in the schools since time immemorial, since even before this technique became established professionally. Organ Trail. Director's Cut has sold 429,192 copies as of August 9, 2013. Most of the copies were sold on Humble Bundle, Steam and iOS. Most profits were made on the Steam and iOS platforms.[8] Gameplay[edit] At the beginning players can choose from a number of characters to play as, including a cop from Kentucky, a clerk from New Jersey, or a lawyer from Miami.[9] Each character has different bonuses in gameplay.

Director's Cut[edit] References[edit] ^ Jump up to: a b "Organ Trail: Director's Cut". External links[edit] Official website. Počítačová hra Československo 38-89 změní výuku soudobých dějin - iForum. Prožít rozhodující okamžiky českých a československých soudobých dějin z pohledů různých aktérů umožní studentům nová výuková hra Československo 38-89. Obdobně jako americká hra Revolution či dánská Global Conflicts se bude používat při výuce a pomůže žákům lépe porozumět komplexním politickým, sociálním a kulturním souvislostem.

Testovací verzi vyzkouší vybrané střední školy od října do prosince 2013. Projekt redakci iFora představil Mgr. Vít Šisler, Ph.D., z Ústavu informačních studií a knihovnictví FF UK. Pro historickou hru jste zvolili historické období let 1938 až 1989. Co vás vedlo k výběru tohoto časového úseku našich dějin? Studenti narození po roce 1989 mají obecně spíše nízké povědomí o klíčových událostech českých soudobých dějin, zejména ve vztahu k období totality v letech 1938-1945 a 1948-1989. Znamená to, že se hráči ztotožňují s historickými postavami jednotlivých údobí? Hráči v rámci simulace vedou rozhovory s pamětníky dobových událostí. Jak pomáhají historici? Games and Learning. Episode 6 | G.A.M.E. Please join us Thursday January 17 at 9 PM ET for the sixth installment of the G.A.M.E. "It Takes A Guild - A Guild of Educators" webinar series.

We will be interviewing Steve Isaacs, Lisa Castaneda and Cameron Pittman about their use of Portal 2 in the classroom. Webinar Video Recording here. Steve Isaacs has been a gamer since the days of Atari and his Apple II+. His parents were initially concerned with how consumed he was with technology. Now they chuckle as he has created a career around his passion. Currently, Steve is working on his doctorate in Educational Technology with a focus on Game Based Learning at Boise State University.Recent presentations include ISTE 2012 in San Diego where Steve presented Game Up! Lisa Castaneda has been teaching for nine years and during that time has taught from kindergarten through 8th grade.

Machinima

Educade | GameDesk. Overview Educade is a website that offers a vast library of free, ready to use lesson plans integrated with 21st century teaching tools. Teachers, parents and students will find hundreds of apps, games, and hands-on activities that align to Common Core and Next Generation standards. Search for lesson plans by grade level, subject matter, and technology type, making it fast and easy to use. Educade has been custom built for educators today and provides high-tech, low-tech and no-tech solutions for a fully immersive learning experience. Igniting A Nation GameDesk is igniting a nation to get involved and bridge the gap between education and technology through playful and creative learning experiences. Game-Based Learning Games found on Educade include fun education-based examples such as Reach for the Sun and DragonBox, as well as non-traditional examples like the wildly popular Angry Birds and Minecraft.

Hands-On Learning A Solution For Education Today Get Involved This is just the beginning. Historia. Typický hráč počítačových her? Společenský a aktivní. Robot Emil. Středoškoláci v USA se změní v prvoky. V zábavné hře k výuce biologie | StudentMag. Výzkumníci ve Spojených státech představili další počítačovou hru pro školní výuku. Ve hře Cellvival budou žáci středních škol jako jednobuněčný organismus bojovat o přežití v různých podmínkách.

Ilustrační foto. Zdroj: sxc.hu Během výuky se převtělí do sladkovodního nálevníka s názvem Tetrahymena thermophila, s nímž budou hledat potravu, unikat přirozeným nepřátelům, rozmnožovat se a přizpůsobovat prostředí. I když žáci umřou, naučí se, jak to funguje Aby postoupili na další úroveň, musí však správně zvolit znaky, s nimiž mohou v daných podmínkách přežít. Každá další úroveň ve hře představuje nové prostředí a tedy i nové způsoby, jak se správně adaptovat a přečkat do dalšího stadia. „Jedním z důvodů, proč jsme přišli s evolucí, je, že zahrnuje abstraktní věci, které je těžké si představit. Cellvival se přibližuje klasickým PC hrám Výukovou hru Cellvival si již mohli vyzkoušet středoškoláci v newyorském městě Itaca a podle tvůrců se jim velmi zalíbila. Matematika vs Dinosaury Hry - Aplikace pro Android ve službě Google Play.

Přečtěte si: Využití digitálních her ve výuce v amerických školách. Přečtěte si: Využití digitálních her ve výuce v amerických školách.

Linky

Kentucky Route Zero. PRAHA. Lume::An illuminating puzzle adventure. Active Bundle | Digitální hry a vzdělávání à la pecha kucha via Klajban. Digitální hry a vzdělávání - Serious games aneb zábava až na druhém místě. Teorie her. O hře « Veltrusy: Ostrov pokladů. Hodnotíme hry pro vaše děti. Cart Life / Náš zákazník, náš pán, náš život.