background preloader

Wycieczki, warsztaty

Facebook Twitter

Jesienne atrakcje Miejskiej Akademii Przyrodniczej. Rodzinna zabawa W przyszłą sobotę, 6 października podczas edukacyjnego pikniku „Leśne sprawności – nowe umiejętności” w Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej (ul.

Jesienne atrakcje Miejskiej Akademii Przyrodniczej

Rydzowa 1a) na gości czeka wiele warsztatów i zabaw. O godz. 11.00 wystartują sportowe zajęcia, tworzenie bukietów z liści a także lekcje bezpiecznej wspinaczki na drzewo. Fani zajęć plastycznych przygotują dekoracje z naturalnych materiałów, a spragnieni ruchu i rywalizacji wezmą udział w grze terenowej, sprawdzającej orientację w lesie. Dodatkowo organizatorzy z Lasów Miejskich-Warszawa zaplanowali spacer z leśnikiem, który opowie o tajemnicach swojej pracy. Wstęp i wszystkie zajęcia są bezpłatne, na niektóre należy się wcześniej zapisać za pomocą strony internetowej CEPL, dostępnej tutaj. Lasy Miejskie Warszawa - Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej. Broszury edu 2020 A4 klasy4 8 19. Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie. Festiwal online. Warsztaty rodzinne. Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Zamek Królewski w Warszawie - Muzeum - Kartka z Powstania – pokazy VR. Kartka z Powstania Pierwsze fabularyzowane widowisko historyczne w technologii VR.

Zamek Królewski w Warszawie - Muzeum - Kartka z Powstania – pokazy VR

Przez 63 dni codziennie (oprócz poniedziałków) Kartkę z Powstania będzie można oglądać w Zamku Królewskim w Warszawie. To niepowtarzalna okazja, by zobaczyć jedyny w swoim rodzaju film o Powstaniu Warszawskim. To pierwsze fabularyzowane widowisko historyczne zrealizowane w technologii wirtualnej rzeczywistości (VR) w Polsce opowiada historię jednego z powstańców warszawskich, kpt. Władysława Sieroszewskiego, „Sabały”, który wychodząc do Powstania, w sierpniu 1944 r. otrzymał od swojej córki kartkę z modlitwą. O Powstaniu Warszawskim zrealizowano już wiele filmów, jednak nikt wcześniej nie opowiedział o tym wydarzeniu w technologii wirtualnej rzeczywistości.

(2) Hybrydy. Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Szkoły i przedszkola - Zachęta Narodowa Galeria Sztuki. Szkoły i przedszkola - Zachęta Narodowa Galeria Sztuki. Festiwal filmowy 26.09-4.10.2020. Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie. Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie. Zapisy na Zajęcia Edukacyjne. Warszawa - oficjalny portal stolicy Polski. Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej otwarte jest dla gości w dni powszednie w godz. 9.00-15.00.

Warszawa - oficjalny portal stolicy Polski

Na terenie posesji, gdzie znajduje się ośrodek, zobaczyć można m.in. tablice informacyjno-dydaktyczne o przyrodzie lasów, a w pogodne dnia, skorzystać tam można również z wypożyczalni koców i przyrodniczych gier edukacyjnych. Na terenie CEP-L odbywają się również zajęcia w ramach „Miejskiej akademii przyrodniczej”. Każdy, wśród bezpłatnych zajęć, znajdzie coś dla siebie. Oto propozycje:„Las dla zmysłów” – zajęcia artystyczneW pierwszą sobotę kwietnia, 1 kwietnia, w CEP-L odbędą się zajęcia artystyczne pod tytułem „Dzika odyseja”. Będą to warsztaty bębniarskie, dla rodzin z dziećmi, poświęcone dzikiej przyrodzie. „Las dla rodziny” – zajęcia o zwierzętachW sobotę, 22 kwietnia, dla rodzin z dziećmi w wieku od 6 do 12 lat, prowadzone będą warsztaty poświęcone motylom. Lasy Miejskie Warszawa - Zapisy na zajęcia. Las w czasach zarazy (zajęcia na terenie lasów Warszawy) Tematem przewodnim zajęć są dzikie gatunki flory i fauny stanowiące różnorodność biologiczną warszawskich lasów, a także ich wpływ na funkcjonowanie ekosystemu leśnego.

Lasy Miejskie Warszawa - Zapisy na zajęcia

W czasie warsztatów przyglądamy się różnorodności biologicznej na różnych jej poziomach oraz omawiamy czynniki, które ją kształtują. Zastanawiamy się, jakie skutki przyniesie zmniejszenie bioróżnorodności, a także, jaki wpływ na ten proces ma człowiek. Analizując zależności międzygatunkowe uzasadniamy konieczność zachowania wysokiej bioróżnorodności oraz podejmowania przez człowieka działań ochronnych z naciskiem na ochronę czynną siedlisk i gatunków. Śmiałe wędrówki nasion (zajęcia na terenie lasów Warszawy) Nie tylko zwierzęta, ale również rośliny mogą odbywać dalekie wędrówki. KONTAKT – Gospodarstwo Agroturystyczne Dolina Bobrów. GOSPODARSTWO AGROTURYSTYCZNE “Dolina Bobrów” Anna Michalik Wólka Dłużewska 5.

KONTAKT – Gospodarstwo Agroturystyczne Dolina Bobrów

DSH - Edukacja. Muzeum Literatury » Edukacja. Oferta edukacyjna Muzeum Literatury im.

Muzeum Literatury » Edukacja

Adama Mickiewicza Zgłoszenia grup przyjmujemy wyłącznie telefonicznie w Dziale Naukowo-Oświatowym: tel. 22 831 76 91. Warunkiem udziału we wszystkich zajęciach jest zakupienie biletu wstępu do Muzeum Literatury – uczniowie i studenci do 26 roku życia: 1 zł od osoby (w ramach programu MKiDN „Kultura Dostępna”). Muzeum Warszawskiej Pragi. Wizyta w Muzeum Warszawskiej Pragi pozwala odkryć prawobrzeżną Warszawę.

Muzeum Warszawskiej Pragi

Eksponaty, relacje prażan i scenografia wystawy stałej umożliwia poznanie historii Pragi z różnych perspektyw: niewielkiej osady, która stała się miastem, bazaru, przyciągającego kupujących wielkim syfonem, wielowyznaniowej dzielnicy, gwarnych plaż i parków, dużych fabryk i małych pracowni rzemieślniczych, a także ulic, kamienic i podwórek inspirujących współczesnych artystów. Podczas zajęć uczestnicy mogą wybrać swoją ulubioną opowieść, twórczo działać oraz zadawać pytania o współczesność i przyszłość dzielnicy. Lekcje Muzealne : Teatr Wielki Opera Narodowa. Gimnazja i szkoły średnie: Istota i geneza sztuki teatru.Wielkie epoki teatru w EuropieNajkrótsza historia teatru polskiego.Teatr i dramaturgia antyczna.Średniowieczny świat teatru.Szekspir i teatr elżbietański.Molier i klasycyzm w teatrze.Teatr staropolski.Teatry magnackie w XVIII wieku.Bogusławski i Teatr Narodowy.Świat teatru romantycznego.Arcydramaty bez teatru, czyli losy polskiego dramatu romantycznego.Wielki i smutny teatr polski XIX wieku.Młodopolska poezja teatru.Leona Schillera droga przez teatr.Awangardy teatralne XX wieku.Słowo, literatura i dramat w teatrze współczesnym.

Lekcje Muzealne : Teatr Wielki Opera Narodowa

Ponadto oferujemy: zajęcia dostosowane do bieżących potrzeb autorskich programów tworzonych przez nauczycieli. bloki tematów ponadprogramowych Udostępnijdo góry Działalność. Językowa gra miejska - zapraszamy klasy szkolne, kl. 4-8 - MIASTOtoPLANSZA. Przygodowy przewodnik dla dzieci po Warszawie: zagadki, łamigłówki. Warszawa - MIASTOtoPLANSZA. JAK POWSTAŁA WARSZAWA - grylekcja. Wycieczki po teatrze : Teatr Wielki Opera Narodowa. Zwiedzanie kulis Teatru Wielkiego - Opery Narodowej to okazja, by stanąć na jednej z największych scen operowych świata, zobaczyć jej techniczne możliwości, zajrzeć do malarni kostiumów, modelatorni, pracowni peruk czy pracowni krawieckiej, sprawdzić, jak głęboki jest kanał orkiestry, zgubić się w ogromnych magazynach kostiumów, a przy odrobinie szczęścia przez uchylone drzwi podsłuchać artystów podczas próby.

Wycieczki po teatrze : Teatr Wielki Opera Narodowa

To okazja, by niezwykły świat opery obejrzeć od środka, znaleźć się „po drugiej stronie lustra”. Zapraszamy grupy zorganizowane (powyżej 10 osób) do obejrzenia kulis Teatru Wielkiego - Opery Narodowej. Trasa zwiedzania uwzględnia m.in. widownię i scenę Sali Moniuszki, foyer, pracownie teatralne. Teatr Studio. Teatr Show - Interaktywne Warsztaty Teatralne. Informator%20dla%20grup%20m%C5%82odszych%20(przedszkola%20i%20szko%C5%82y%20podstawowe) Łazienki Królewskie w Warszawie. Muzeum Warszawy. LEKCJE MUZEALNE. Muzeum Warszawy. Niemal codziennie warszawiak napotyka na swej drodze pomniki, tablice i rzeźby.

Muzeum Warszawy

Najczęściej mijamy je traktując jako jeden z elementów krajobrazu. W bieganinie dnia codziennego umyka nam ich przesłanie, technika i piękno formy. Dzięki dofinansowaniu ze środków MKiDN Muzeum Warszawy wzbogaciło swe zbiory o studia do Pomnika Bitwy o Monte Cassino oraz Polegli Niepokonani autorstwa Gustawa Zemły. Dzięki temu możemy zaprosić uczniów i nauczycieli szkół podstawowych na cykl bezpłatnych lekcji będących zaproszeniem do odkrywania fascynującego świata warszawskich pomników.

Muzeum Techniki i Przemysłu NOT. Przewodnicy w Muzeum Techniki i Przemysłu NOT oferują: Zwiedzanie z przewodnikiem ekspozycji muzealnych. Oferta skierowana jest do uczniów od IV klasy szkoły podstawowej i przygotowana jest na różnych poziomach edukacyjnych. Czas zwiedzania Muzeum z przewodnikiem to 45-60 minut. Przygotowane na wszystkich poziomach edukacyjnych, poszerzają treści zawarte w Podstawie Programowej Kształcenia Ogólnego.

Odbywają się przy zabytkowych eksponatach, a uczniowie mają szczególną okazję spotkania z unikatowymi, oryginalnymi zabytkami techniki i kultury materialnej. Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. Kuratorzy: Joanna Rentowska i Marek Goździewski Współpraca: Iga Fijałkowska e-mail: edukacja@csw.art.pl tel. +48 22 628 12 71 wew. 108 Program Edukacji Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski zaprasza na warsztaty edukacyjne dla przedszkoli i szkół Zajęcia można zamawiać telefonicznie: +48 510 160 638+48 22 628 12 71 wew. 108 lub e-mailowo: edukacja@csw.art.pl Prosimy o przesyłanie formularza zgłoszeniowego, pobierz formularz Program edukacyjny towarzyszący wystawie Przestrajanie. Leszek Knaflewski i audiosfera.

Muzeum Powstania Warszawskiego. Muzeum Powstania Warszawskiego prowadzi lekcje muzealne z historii i języka polskiego na różnych poziomach nauczania – od szkoły podstawowej po licea i inne szkoły ponadgimnazjalne. Zajęcia są dostosowane do wieku uczestników. Gwarantują solidną porcję wiedzy o dziejach Powstania Warszawskiego i okresie II wojny światowej w Polsce. Lekcje prowadzone są: w oparciu o kontakt z „żywą historią” - eksponatami, fragmentami ekspozycji oraz we współpracy z Powstańcami, w łatwej, zapadającej w pamięć formie, z uwzględnieniem nowoczesnej metodyki, w tym gier dydaktycznych i innych form nauczania interaktywnego REZERWACJA LEKCJI MUZEALNYCH. BioCentrum Edukacji Naukowej - Warsztaty dla szkół. Niepowtarzalna okazja wizyty w prawdziwym laboratorium biologii molekularnej! Młodzież uczestnicząca w naukowych warsztatach na terenie profesjonalnie wyposażonego laboratorium samodzielnie wykonuje doświadczenia, poznaje nowoczesne metody badawcze i osiągnięcia współczesnej biologii.

Prowadzone tematy zajęć warsztatowych: Dla licealistów: Dla gimnazjalistów: Dla szkół podstawowych (klasy 4-6): Zobacz DNA! Biologiczne Warsztaty Małego Naukowca Ważne informacje: PAN Muzeum Ziemi w Warszawie - Lekcje muzealne. Navigation. Centrum Nauki Kopernik. Państwowe Muzeum Archeologiczne. Muzeum Ewolucji. Edukacja Oferujemy różnorodne formy zwiedzania, dostosowane do wieku i poziomu zwiedzających.

Dla grup zorganizowanych niezbędna rezerwacja - (22) 656 66 37 ZWIEDZANIE Z PRZEWODNIKIEM (od wtorku do piątku) po wystawie Instytutu Paleobiologii "Ewolucja na lądach" oprowadzają pracownicy IP PAN Cena: 7 zł od osoby (opieka nie płaci) UWAGA! Grupa powinna liczyć przynajmniej 10 osób! LEKCJE MUZEALNE 45-minutowy wykład, tematy i terminy należy uzgadniać z przewodnikiem Cena: 7 zł od osoby. LEKCJE MUZEALNE - Muzeum Drukarstwa. Typ lekcji: lekcja muzealna, zajęcia warsztatowe.

Fryderyk Chopin - Muzeum Fryderyka Chopina. Złota Kaczka. Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych. Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Zamek Królewski w Warszawie - Muzeum - Edukacja. Program Edukacji Ekologicznej Miejskie Przedsiebiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m. st. Warszawa S.A. Zakończenie zapisów na zajęcia edukacji ekologicznej w SUW „Filtry” W związku z wyczerpaniem limitu miejsc, zakończone zostały zapisy na wszystkie zajęcia organizowane na terenie Stacji Uzdatniania Wody „Filtry” w drugim semestrze roku szkolnego 2014/2015, króre odbywają się w ramach Programu Edukacji Ekologicznej.

Wciąż są jeszcze wolne terminy na zajęcia dla szkół ponadgimnazjalnych na terenie oczyszczalni ścieków „Czajka”. Zoo Edukacja. Teatr Syrena warsztaty. Teatr Lalka - repertuar Wrzesień 2015. Majsterkowo. Majsterkowo to warsztaty skierowane do wszystkich uczniów w wieku od 6 do 12 lat. Zajęcia są bezpłatne, skierowane do grup szkolnych i prowadzone w Castoramie na terenie całej Polski. W naszych sklepach dzieci uczestnicząc w zajęciach przesadzają rośliny, malują na szkle, budują drewniane samoloty, pociągi czy pudełka oraz uczą się jak płynie prąd, jak rozwijają się rośliny czy jak powstaje ceramika.