background preloader

Jidlo&piti

Facebook Twitter

Likéry - staré, leč stále aktuální návody. Recepty na likéry. Ctění přátelé, Zde uvedené ukázky receptů na likéry slouží pouze ke studijním účelům individuálních uživatelů.

Recepty na likéry

V žádném případě nejsou míněny jako návody sloužící k reálnému použití a vlastní výrobě lihovin. Podrobnosti zde. Bylinné likéry Absinth švýcarský Zpět nahoru Alpský bylinný likér Angostura likér Bezinkový likér Receptur na bezinkový likér je mnoho, v každém kraji mají domácnosti svou vlastní specialitu. Další recept podle Stanislava Korbela A nebo podle receptáře Carrefour: Fernet Fernet italský Genèvre holandský jalovcový likér Griottka Karlovarská hořká Ořechový likér Praděd à la Gessler Žaludeční hořká Ratafia Ratafia jsou ovocné likéry připravené z čerstvých plodů. Kde je v receptu na místě množství uvedena zkratka q.s. Ratafia ananasová Ratafia banánová Ratafia borůvková Ratafia broskvová Ratafia citronová Ratafia datlová Ratafia jahodová Ratafia malinová Ratafia pomerančová Ratafia rybízová Ratafia šípková Ratafia višňová Speciální ovocné likéry z celých plodů Likér ovocný jahodový.

Sladké nápoje nezpůsobují u dětí jen obezitu, dráždí žaludek i ledviny. Osvětu, co mají pít, podstupují už pátým rokem české děti v rámci projektu YESNEYES, který pořádá VZP.

Sladké nápoje nezpůsobují u dětí jen obezitu, dráždí žaludek i ledviny

Díky němu si rodiče mohou představit, jak jsou na tom s pitím děti ve věku od 6 do 16 let. Výsledky? Když mají žízeň, 47 procent z nich pije pramenitou vodu, neslazený čaj a minerálky. Na druhém místě s 35 procenty se umístila voda se šťávou, slazený čaj a ochucené minerálky. A na třetím s 12 procenty džusy, limonády a Coca-Cola. V létě mohou mít rodiče pitný režim svých dětí pod kontrolou. Děti by neměly vypít víc než 350 ml džusu denně. Pozor na chemii a silně mineralizované vody Levné slazené nápoje jsou díky své barvě a chuti pro děti lákadlem. To všechno při pravidelné a zvýšené konzumaci může vést nejen ke vzniku zubního kazu a obezitě, ale i zatěžovat trávicí soustavu, především dráždit žaludeční šťávy, i ledviny.

Některá barviva se navíc dávají do možné souvislosti s hyperaktivitou dětí. Pozor si ale dejte také na silně mineralizované vody. Je libo "light" verzi? Fórum o pálení. Nejste přihlášen.

Fórum o pálení

Přihlaste se, nebo se zaregistrujte. Aktivní témata Témata bez odpovědi Pálenice a pálení Fóra v této kategorii s podrobnostmi témata, příspěvky, poslední příspěvek Příprava kvasu Potřebujete poradit jak nejlépe připravit kvas, nebo máte svoji recepturu na přípravu kvasu a chcete se o ni podělit? 5 témata 12 příspěvky Poslední příspěvek: 2014-04-06 17:51:18 od ?????????? Destilace Trochu technologie a technických informací ohledně destilace jistě není na škodu. 3 témata 7 příspěvky Poslední příspěvek: 2014-01-08 15:25:45 od dvurvborovne 0 témata 0 příspěvky Nikdy Ostatní Zde budeme řešit vše, co nejde zařadit jiných sekcí fóra. 4 témata 5 příspěvky Poslední příspěvek: 2014-03-21 07:00:54 od Rudis Testovací kategorie Statistiky fóra Registrovaní uživatelé: 1,370 Nejnovějším uživatelem je Slysttinka Témat celkem: 18 Příspěvků celkem: 36 Přítomno ( host: 1, registrovaný uživatel: 1 ) Buisuhingenny Postaveno na PunBB | CZ a SK Currently installed 2 official extensions.

Úrodu ovoce nechte vykvasit, vypálit a na zimu máte domácí slivovici. 7. srpna 2012 13:23 Cesta k domácí slivovici od založení kvasu po vypálení v pálenici není složitá.

Úrodu ovoce nechte vykvasit, vypálit a na zimu máte domácí slivovici

Zvláště pokud se stromy na vaší zahradě prohýbají úrodou, povidel máte navařeno do zásoby na řadu let a kompoty nenávidíte. Vykvasit a vypálit můžete jakékoliv ovoce, musí být ale zralé a čisté. | foto: Profimedia.cz V podstatě stačí splnit následující desatero a máte o vlastní cenný destilát na zimní měsíce postaráno. 1. 2. 3. Čtěte ve středu Jaké vybrat švestky, slívy, renklódy a mirabelky a jak o ně pečovat, aby plodily 4. 5. 6. 7. 8.

Voda základ života. Kolik toho musíme vypít? Pro doplňování tekutin se v poslední době vžil termín pitný režim, který neznamená nic jiného nežli způsob, kterým udržujeme rovnováhu mezi příjmem a výdejem tekutin.

Voda základ života. Kolik toho musíme vypít?

Jedná se skutečně o důležitou věc, vždyť nedostatek vody, často označovaný jako dehydratace, se projeví poruchami krevního oběhu, bolestmi hlavy, poškozením ledvin, ztrátou orientace, svalovými křečemi, chybějící pružností pokožky, a v extrémních případech až bezvědomím. Nouzový režim Pokud nepijeme dostatečně, tělo pracuje v nouzovém režimu. Přitom se stále setkáváme s výmluvami typu – moc bych se potil nebo musela bych často chodit na záchod. Na pocit žízně se přitom nemůžeme spolehnout, tato reakce na změny fyzikálních a chemických parametrů tělesných tekutin se spustí až v okamžiku 1–2procentní dehydratace.

Kolik toho vlastně musíme vypít? Během dne vyloučíme (dýcháním, potem, močí) zhruba 2,5 litru vody. Platí jednoduché pravidlo – tekutiny, které během dne ztratíme, bychom měli během stejného dne zase přijmout. ChooseMyPlate.gov. Common Cooking Mistakes: The Top 10 Offenses.