background preloader

WIOSNA

Facebook Twitter

Filmy o wiosnie - Recherche Google. Wiosna w przysłowiach polskich - gimakad.torun.pl. Przysłowia o wiośnie - Rodzina - Uroczystości rodzinne. Fot.

Przysłowia o wiośnie - Rodzina - Uroczystości rodzinne

Fotolia Przysłowia o wiośnie: Przysłowia o wiośnie. Wiosna. Wiosna − jedna z czterech podstawowych pór roku w przyrodzie, w strefie klimatu umiarkowanego.

Wiosna

Charakteryzuje się umiarkowanymi temperaturami powietrza z rosnącą średnią dobową oraz umiarkowaną ilością opadu atmosferycznego. Meteorologia[edytuj | edytuj kod] Wiosna astronomiczna rozpoczyna się w momencie równonocy wiosennej i trwa do momentu przesilenia letniego, co w przybliżeniu oznacza na półkuli północnej okres pomiędzy 21 marca a 22 czerwca (czasami daty te wypadają dzień wcześniej lub dzień później, a w roku przestępnym mogą być dodatkowo cofnięte o jeden dzień).

Podczas wiosny astronomicznej dzienna pora dnia jest dłuższa od pory nocnej, a ponadto z każdą kolejną dobą dzień jest dłuższy, noc krótsza, aż do przesilenia letniego, od tego dnia dni stają się krótsze, a noce dłuższe. Temperatura powietrza wiosną rzadko spada poniżej 0 °C. Wiosna wiersz. Wiersz. Marek Grechuta - Wiosna, ach to ty. Antonio Vivaldi - Wiosna. Paraliż band - wiosna. Skaldowie - Wszystko kwitnie wkoło(Wiosna)