background preloader

Games to practice English

Facebook Twitter

Keep calm and carry on teaching: Giving directions - wskazujemy drogę. Jesli macie dość analizowania na mapach drogi z punktu A do punktu B, proponuję Wam małą odmianę.

keep calm and carry on teaching: Giving directions - wskazujemy drogę

Games for Learning English, Vocabulary, Grammar Games, Activities, ESL. It's a Windy Race to Make the Kids Silly. Londonopoly: Angielski dla dzieci- 3 pomysły na utrwalenie pisowni angielskich wyrazów. Dzieci w wieku wczesnoszkolnym często mają problemy z zapisaniem angielskich słówek.

Londonopoly: Angielski dla dzieci- 3 pomysły na utrwalenie pisowni angielskich wyrazów

Jak sobie z tym radzić ? Oczywiście poprzez różne ćwiczenia :) Niestety dzieciaki szybko się nudzą samym pisaniem, dlatego dziś przedstawię trzy zabawy, które mogą okazać się bardzo pomocne przy ćwiczeniu pisania i przy okazji świetnie nadadzą się do powtórzenia nowo poznanego słownictwa. Londonopoly: Where is Stefan? Where is Stefan?

Londonopoly: Where is Stefan?

To krótka zabawa na powtórzenie słówek związanych z położeniem (in,on,under,behind) oraz nazw mebli, do której potrzebujemy jedynie czystej kartki. Zabawa sprawdzi się raczej na lekcjach indywidualnych, ale możemy ją też dostosować pod mniejsze grupy. Londonopoly: Magic Grabbers - czyli mnóstwo zabawy za 2,49. Jakiś czas temu wybrałam się do kika po "Magic Clappers" o których przeczytałam TUTAJ.

Londonopoly: Magic Grabbers - czyli mnóstwo zabawy za 2,49

Szukając ich natknęłam się na takie oto skarby : Od razu w mojej głowie pojawiło się milion pomysłów na ich zastosowanie :) W opakowaniu znajdziemy cztery chwytaki, jakość nie jest jakaś super, czasami mogą się przycinać a doświadczenie nauczyło mnie, że nie należy ich wkładać do torebki razem z ciężkimi książkami, ale myślę że za taką cenę warto zaryzykować ponieważ powtórka słówek z nimi sprawia dzieciakom ogromną frajdę :) Oto kilka pomysłów na to jak można użyć Magic Grabbers: 1. Do pudełka po butach wkładamy zwinięte skrawki papieru ze słówkami, które akurat powtarzamy, dzieci losują słówka za pomocą chwytaków, czytają i tłumaczą. Listing of items by Activity. Activities for Learning Sight Words. String a Line to Matching Pairs for Sight Words & Other Areas. Literacy & ABCs Move & LearnGrade SchoolKindergartnersMatching Sight Words8 Comments Henry’s been flying through his sight word lists lately.

String a Line to Matching Pairs for Sight Words & Other Areas

I’ve been so proud of him. Some we haven’t even practiced at home, he’s just learning them so quickly on his own at school. But I like to bring what he’s working on at school into the house so that I can see how he’s doing first hand. I made a simple sight word activity for him to connect matching pairs. To set up, I wrote his current list of sight words on sticky notes, twice, and placed them in two separate lines, or columns, on the floor. I got out some of my favorite craft supply, painter’s tape. English with little ant – Blog Kasi Janiszewskiej-Gold. Hangielski: Tom & Jerry - zabawa ruchowa. Ostatnio wymyśliłam (tzn. tak mi się przynajmniej wydaję, bo być może taka zabawa jest już w sieci) zabawę ruchową w której zamieniamy się w Toma i Jerrego.

Hangielski: Tom & Jerry - zabawa ruchowa

Na początku zamysł był taki, żeby grać w policjantów i złodziei, ale stwierdziłam, że to takie mało pedagogiczne namawiać uczniów do bycia złodziejami ;) Wersja na zajęcia indywidualne Umawiamy się z uczniem, kto jest Tomem, a kto Jerrym. W pierwszej rundzie zazwyczaj to ja jestem Tomem, a uczeń - Jerrym.Tom siada po jednej stronie pokoju, Jerry po drugiej.Na środku pokoju umieszczamy odwrócone karty obrazkowe/wyrazowe (tak, żeby nie było widać, co na nich jest).Tom mówi jaką kartę Jerry (uczeń) musi odnaleźć.Tom zamyka oczy i odlicza po cichu do 5, bądź 10 (zależy od ucznia).

Stand up text. Angielski dla dzieci. Gra dla dzieci z klas 3 SP i starszych!

Angielski dla dzieci

Let's play with JENGA to gra, którą narysowałam dla moich uczniów w ramach powtórki słownictwa. Nauka liczebników 11-20 – karty pracy i gry. Mam wrażenie, że w przypadku nauki cyfr 1-10 jest więcej ćwiczeń niż 11-20.

Nauka liczebników 11-20 – karty pracy i gry

Jednak 1-10 wałkujemy o wiele dłużej, stąd moje przeszukanie internetu za zadaniami wprowadzającymi i utrwalającymi liczby 11-20. Liczyłam z uczniami a następnie wypisałam na tablicy liczbę i odpowiadające jej słowo. Następnie rozdałam dzieciom karty z słowami – ich zadaniem było napisanie liczby a także dorysowanie na każdej karcie odpowiedniej ilości rzeczy. Wspólnie ustaliliśmy co to może być np. baloons, hearts, bananas, flowers, cars itp. What is in the envelope? – kolejna zabawa utrwalająca słownictwo :) Pinterest: odkrywaj i zapisuj twórcze pomysły. The Football Game. Tekhnologic and ELT-Cation have worked together to show you how to ‘get the ball rolling’ and talk about football in the classroom.

The Football Game

We hope that this post will be equally useful for both teachers and learners of English. For teachers: You can use football to turn a test into a game for your students, brush up on grammar or vocabulary, or set speaking assignments. For learners: Challenge your friends to play football and learn football-related idioms. KABOOM! I am not sure if I found this game here or at another site, but I think another.

KABOOM!

It has been such a HUGE SUCCESS that I have to share it here too! Prepare strips of paper with sentences or words that you are practicing. Educational games. Icebreakers: free instructions to the best games and activities. Gra bez nazwy, ale fajna. Ledwo zaczął się rok szkolny, a ja już z niczym nie wyrabiam. Jestem kłębkiem nerwów i zgorzkniałą frustratką... Pożalę się Wam, wiem, że mogę liczyć na Wasze wsparcie. W skrócie chodzi o to, że odkąd wróciłam do roboty, to mojemu dziecku włączył się protest mode, który manifestuje na wszelkie możliwe sposoby.

Oględnie mówiąc, angażuje całą uwagę, czas, a przede wszystkim cierpliwość rodzica.