background preloader

Logika

Facebook Twitter

Włodzimierz Lapis

Repozytorium.amu.edu. Bakona metoda tłumaczenia natury - Michał Wiszniewski. Obraz myśli mojej o celach istnienia człowieka - Florian Bochwic. Charaktery rozumów ludzkich - Michał Wiszniewski. Logica Martini Smiglecii: selectis disputationibus et quaestionibus ... - Marcin Śmiglecki. Logika dla prawników/Historia logiki w Polsce. §Historia logiki w Polsce[edytuj] Boecjusz w traktach teologicznych pisał: "Zasadą wielości jest odrębność.

Logika dla prawników/Historia logiki w Polsce

Bez odrębności nie można zrozumieć czym jest wielość. (...) Skoro zaś Ojciec jest Bogiem i Syn jest Bogiem, i Duch Święty jest Bogiem, a w Bogu nie ma żadnej różnicy, którą różniłby się od Boga, przeto Bóg nie różni się od żadnego z nich, Tam zaś, gdzie nie ma różnic, nie ma wielości, a gdzie nie ma wielości, tam jest jedność. Z Boga nie mogło zostać zrodzone nic innego, jak tylko Bóg. (...)

ROBOCZE

Logika cz. I i II. Logika cz.

Logika cz. I i II

I i II Każdy słyszał co to takiego, większość z nas kojarzy to „z jakimś” p i q, 0 i 1, prawda i fałsz.. I bardzo dobrze! Ale to nie tylko nie koniec, ale można powiedzieć początek niezwykłej dziedziny naukowej i życiowej, którą niewątpliwie jest Logika. W pierwszej części naszego spotkania w audycji Wieczory z Nauką, co miało miejsce w styczniu 2017 r. przypomnieliśmy zasady logiki i budowania zdań logicznych. Newsy nt. logiki. Tweets about #logika hashtag on Twitter. Tweets about #logic hashtag on Twitter. Obszerne bazy linków. Krótki praktyczny opis logiki.

Logika - serwis logiczny.

Książki (w tym skrypty i podręczniki)

Recenzje książek. Kursy z logiki. Artykuły nt. logiki. Specyficzne logiki. Słowniki. Prezentacje. Fora. Logika na uczelniach. Korepetycje z logiki (katalogi WWW) Notatki z logiki. Zadania z rozwiązaniami i pytania z odpowiedziami (na uczelniach. Zadania do rozwiązania. Testy. Programy i programowanie. Audio i video rozmowy z logikami i wypowiedzi logików. Absurdy. Filmy z zakresu logiki. Logika na Wiki. Logicy. Logika a religia. Humor. Blogi quasi-logiczne. Gry. Rozrywka. Varia logiczne. Konkursy. Piosenki. Logika w polityce.