background preloader

Irkbn

Facebook Twitter

شبکه دانش بنیان ایران

مشاوره تخصصی دانش بنیان | مشاوره و ثبت گواهی نامه دانش بنیان

اخبار حوزه دانش بنیان

شرکت های دانش بنیان در نمایشگته استانبول. شاوردی، مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی از انعقاد قرارداد همکاری بین شرکت دانش بنیان ایرانی و شرکت ترکیه ای به مبلغ هشت میلیون یورو خبر داد.

شرکت های دانش بنیان در نمایشگته استانبول

مرضیه شاوردی درباره هشتمین نمایشگاه و کنگره شبکه، انرژی و شهر هوشمند استانبول که در آخرین روزهای خرداد ماه برگزار شد، گفت: در این نمایشگاه که ۲۷ تا ۲۸ خردادماه برگزار شد، پاویون شرکت های دانش بنیان با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی با حضور فعال ۲۰ شرکت دانش بنیان کشورمان در حوزه های مختلف فناورانه و نوآورانه شهری برپا شد و این شرکت ها به ارائه توانمندی های خود پرداختند. وی با بیان اینکه پاویون با حمایت بلاعوض ۹۰ درصدی صندوق نوآوری و با مجوز سازمان توسعه تجارت ایران برگزار شد، گفت: این رویداد مهم آسیایی ـ اروپایی با حضور وزیر حمل و نقل و زیرساخت، رییس انجمن شهر هوشمند و رییس اتحادیه شهرداران ترکیه، همچنین شهردار استانبول و نمایندگان اتحادیه اروپا در استانبول، علی ناظمی، معاون سرمایه گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی و کوروش جعفری رایزن اقتصادی سرکنسولگری کشورمان افتتاح شد.

شرکت های دانش بنیان در نمایشگاه برنامه های نمایشگاه استانبول. تجهیزات پزشکی. مدیر عامل شرکت دانش بنیان تولید کننده ربات جراحی گفت: به تازگی جراحی از راه دور روی حیوانات را با ربات آغاز کردیم و پس از طی این مرحله با اخذ مجوز در حوزه انسانی ورود می کنیم.

تجهیزات پزشکی

دکتر علیرضا میرباقری عضو دانشگاه علوم پزشکی تهران اظهار کرد: سامانه جراحی رباتیک از راه دور یک اقتدار تکنولوژیک در کشور محسوب می شود و طی نزدیک به دو دهه اخیر پیشرفتهای قابل توجهی داشته است. مدیر عامل شرکت دانش بنیان تولید کننده سامانه جراحی رباتیک از راه دور با بیان اینکه بعد از ساخت این ربات توانستیم زمینه های مختلف تکنولوژیکی آن را ارتقا دهیم، گفت: در حال حاضر تنها یک نمونه ربات جراحی از راه دور خارجی در دنیا وجود دارد که در امریکا ساخته شده است؛ این رباتی که ما طراحی کردیم قابل رقابت با این نمونه امریکایی است. تگ های هوشمند الکترونیکی. مدیر عامل یک شرکت دانش بنیان گفت: موفق به تولید تگ های هوشمند الکترونیکی شده ایم که برای انتقال ایمن محصولاتی مانند دارو و اکسن کاربرد دارند.

تگ های هوشمند الکترونیکی

مدیر عامل یک شرکت دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری پردیس اظهار کرد: شرکت ما در حوزه تولید مانیتورینگ هوشمند زنجیره سرد تامین کالا‌های حساس فعالیت می کند و تا به امروز ۵ محصول در این حوزه تولید کرده است. او افزود: محصولات ما، شامل نرم افزار و سخت افزار‌هایی هستند که می توانند سلامت کالا‌های حساس را تامین کرده و محصولات را از لحظه تولید تا آخرین نقطه زنجیره مصرفی شان که به دست مصرف کننده برسد، مانیتور کنند. همچنین می توانند شرایط ایمنی را برای انتقال این دسته از محصولات فراهم کنند. مرکز نوآوری کشاورزی. با هدف توسعه نوآوری و فناوری در علوم کشاورزی و فراهم کردن زمینه توسعه شرکت های دانش بنیان و نیز ارتقای مهارت دانشجویان رشته های کشاورزی و منابع طبیعی تفاهم نامه همکاری مشترک بین مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی و دانشگاه کردستان برای تاسیس مرکز نوآوری کشاورزی امضا شد.

مرکز نوآوری کشاورزی

رییس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی کردستان در آیین راه اندازی نخستین مرکز نوآوری کشاورزی استان افزود: تولیدات فناورانه و معرفی ارقام جدید، انجام فعالیت های ترویجی و انتقال یافته های تحقیقاتی، نظارت بر تولید بذر، نهال، کود و سم، حفاظت از ژرم پلاسم های گیاهی و جانوری، برخورداری از هرباریوم بسیار غنی با بیش از ۱۵ هزارنمونه گیاهی، ثبت گونه های جدید برای دنیا و معرفی ارقام جدید در حوزه های زراعی و باغی از جمله این ظرفیت هاست. مراکز نوآوری گلستان.

دانش بنیان ها در نمایشگاه الکامپ. صندوق نوآوری و شکوفایی از حضور مستقل شرکت های دانش بنیان در نمایشگاه الکامپ ۱۴۰۰ حمایت می کند.

دانش بنیان ها در نمایشگاه الکامپ

به گفته مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی، شرکت های دانش بنیان در این دوره از نمایشگاه در زمینه اجاره غرفه و غرفه سازی می توانند از حمایت ۷۰ درصدی صندوق بهره مند شوند. صندوق نوآوری و شکوفایی در کنار برپایی پاویون شرکت های دانش بنیان در نمایشگاه الکامپ از حضور مستقل شرکت ها در این نمایشگاه نیز حمایت می کند. مرضیه شاوردی، مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی با بیان این خبر در توضیح بیشتر این حمایت گفت: صندوق نوآوری هم در نمایشگاه های داخلی و هم در نمایشگاه های خارجی برای پرداخت هزینه های غرفه و غرفه‌ سازی حمایت بلاعوض به شرکت های دانش بنیان عرضه می کند.

او ادامه داد: درمورد حضور در نمایشگاه الکامپ، برای حضور مستقل، شرکت های دانش بنیان با حمایت ۷۰ درصدی صندوق می‌ توانند غرفه مدنظر خود را اجاره و غرفه سازی کنند. پاویونی هم از شرکت های دانش بنیان در نمایشگاه الکامپ داریم. ربات های تشخیص گر سرطان. جدیدترین ربات های پزشکی ساخته شده توسط محققان ایرانی در خانه نوآوری و فناوری ایران رونمایی شد.

ربات های تشخیص گر سرطان

سامانه جراحی رباتیک از راه دور، ربات کاپیلارسکوپ (مخصوص درمان روماتیسم)، ربات تشخیص گر سرطان، شبیه ‌ساز بی حسی موضعی نخاعی سینا و ربات جراحی لاپاروسکوپی از مهم ترین ربات های رونمایی شده در نمایشگاه دائمی محصولات دانش بنیان صادراتی است. در سال های اخیر طراحی و تولید تجهیزات پزشکی در کشور با حمایت از شرکت‌ های دانش بنیان این حوزه، رونق تازه ای گرفته است. به همین دلیل در حال حاضر سهم محققان مستقر در دانش بنیان ها از تولید تجهیزات پزشکی به بیش از ۷۰ درصد رسیده است. هم اکنون از حدود ۶ هزار شرکت دانش بنیان کشور حداقل ۵۰۰ شرکت در حوزه طراحی و ساخت تجهیزات مدرن پزشکی فعالیت می‌ کنند. مکانیسم دستگاه ثبت سیگنال. محققان یکی از شرکت های دانش بنیان در شرایط شیوع کرونا دستگاه قابل حملی را برای ثبت سیگنال های بدن عرضه کردند که به جای آن که بیمار در بیمارستان ها حضور یابد، این دستگاه در منازل اقدام به ثبت ۲۴ ساعته سیگنال ها خواهد کرد.

مکانیسم دستگاه ثبت سیگنال

دکتر شهباز عسکری، مدیر عامل یکی از شرکت های دانش بنیان با بیان این که این شرکت فعالیت خود را در حوزه الکتروفیزیولوژی از سال ۱۳۷۷ آغاز کرد، گفت: در آن سال ها چون دانش بنیانی شرکت ها مطرح نبود، با ما همانند شرکت های بازرگانی برخورد می شد که جای تاسف دارد؛ ولی در سال های اخیر رویکرد دولت عوض شده و میان شرکت های دانشی و بازرگانی تفاوت قائل شده اند. مکانیسم دستگاه ثبت سیگنال عسکری خاطر نشان کرد: این دستگاه یک طراحی تقریبا منحصر به فرد است که می‌ تواند ۸ کانال را با وضوح مناسب برای مدت ۲۴ ساعت سیگنال های مورد نظر را مانیتور کند. این امر کمک می کند در موارد مختلف، سیگنال های مورد نیاز بیماران به ویژه برای کودکان و افرادی که حضور آن ها در بیمارستان ها با چالش هایی همراه است، از خانه ثبت شود. حمایت از دانش بنیان های کشاورزی. معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با اظهار این که جهت‌ گیری این معاونت تقویت شرکت های دانش بنیان حوزه کشاورزی است ، گفت : در حال حاضر به دلیل کمبود شرکت های دانش بنیان بخش کشاورزی ، فناوری های این حوزه نیز بسیار کم است و این دسته از شرکت ها به صورت ویژه مورد حمایت قرار می گیرند.

حمایت از دانش بنیان های کشاورزی

سورنا ستاری روز سه شنبه در حاشیه افتتاح مجتمع فناوری دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری در گفت و گو با خبرنگاران افزود : هر هر حوزه ای که تعداد و فعالیت شرکت های دانش بنیان کم باشد ، کشور نیز دچار ضربه پذیری بیشتر در همان حوزه می شود. وی با اعلام این که تحریم سبب شد تا شرکت های دانش بنیانی که در برخی از حوزه ها کم کار بودند ، فعال تر شوند، گفت : در حوزه کشاورزی شرکت های دانش بنیان بسیار کم هستند و تکنولوژی در این بخش به سختی وارد کشور شده است . بازار سرمایه گذاری روسیه. عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه گفت: اتاق های بازرگانی روسیه، حامی فعالان این کشور در حوزه دانش بنیان محسوب می شوند.

بازار سرمایه گذاری روسیه

از همین رو، برنامه ریزی برای داشتن کارگروه های قوی و فعال در عرصه همکاری های مشترک بین پارک علم و فناوری و دانش بنیان‌ های ایران با کشور روسیه پیشنهاد می شود. سید جلیل جلالی فر در وبینار سومین کافه ExporTech با محور «بررسی فرصت های بازار روسیه برای شرکت های دانش بنیان» که به همت پارک علم و فناوری دانشگاه تهران برگزار شد، اظهار کرد: دانش بنیان ها در بهبود حوزه کشاورزی و مواد غذایی توانایی ها و ظرفیت های بسیاری دارند، از طرفی ضعف های فراوانی هم در حوزه لجستیک وجود دارد که نیاز به حضور دانش بنیان ‌ها را ضروری می کند.

بازار دانش بنیان ها در کنیا. سفیر ایران در کنیا گفت: اعزام هیات های تجاری کنیایی به ایران، ایجاد شهرک اقتصادی و راه اندازی خانه نوآوری از اقدامات برای توسعه بازار دانش بنیان ها در کنیا هستند.

بازار دانش بنیان ها در کنیا

جعفر برمکی در رویداد صادراتی که به صورت آنلاین در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، گفت: یک سالی می شود که در صدد راه اندازی شهرک منطقه ای پردازش اقتصادی ایرانی در آفریقا هستیم. وی با بیان این که اقدامات ما در این زمینه یک ماه قبل به نتیجه رسیده است، اظهار داشت: همه جوانب راه اندازی این شهرک سنجیده شده و تا پایان سال جاری راه اندازی می شود. به گفته وی در صدد هستیم به زودی جلسه ای با سرمایه گذارانی که تمایل به سرمایه گذاری در کنیا دارند را برگزار کنیم. تسهیلات صندوق نوآوری. مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه شهید بهشتی از افزایش سقف تسهیلات به دانش بنیان ها خبر داد و گفت: ما در دانشگاه برای شرکت های دانش بنیان و نوآور دانشگاه شهید بهشتی که در پارک علم و فناوری هستند خدمات مشاوره ای و بیمه و مالیات و مارکتینگ را انجام می دهیم.

حسین زربخش‌زاده با بیان این که این صندوق خدماتی را به شرکت و تیم های نوآور، نوپا و دانش بنیان ارائه می دهد، اظهار کرد: این خدمات به تمام شرکت ها و تیم ها ارائه می شود؛ بنابراین فعالیت صندوق در سه دسته تقسیم بندی شده است که بخش تسهیلات از منابع داخلی و نهادهای حمایتی از جمله معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری، صندوق نوآوری و شکوفایی، انواع وزارتخانه ها، دانشگاه ها و پارک های علم و فناوری انجام می شود چرا که ما به عنوان بازوی مالی و اعتباری این نهادها فعالیت می‌کنیم. میزان تسهیلات دانش بنیان. محصولات دانش بنیان. رییس پارک فناوری پردیس از راه اندازی ۳۴ شرکت دانش بنیان از سوی محققان ایرانی خارج از کشور در این پارک خبر داد. مهدی صفاری در خصوص حمایت و جذب نخبگان ایرانی مقیم خارج در پارک فناوری پردیس، افزود: ما در دو سال گذشته ۳۴ نفر از نخبگان ایرانی مقیم خارج را جذب این پارک کردیم و آن ها توانستند شرکت خود را در پارک راه اندازی کنند. به گفته وی تعداد این افراد بیشتر بود، ولی درباره برخی از آن ها شرایط آنها برای جذب فراهم نشده، اما با اقدامات انجام شده در حال حاضر ۳۴ شرکت از سوی نخبگان ایرانی مقیم خارج در پارک پردیس تشکیل شده است.

صفاری نیا ادامه داد: برخی از این شرکت ها موفق شدند محصولات خود را تجاری کنند و از پارک خارج شدند، چون نیاز به فضا و امکانات بیشتری داشتند. محصولات دانش بنیان استان البرز. استاندار البرز با بیان این که این استان بستری مناسب برای تولید و فروش محصولات دانش بنیان دارد، گفت: البرز رتبه دوم فروش محصولات دانش بنیان را در کشور به خود اختصاص داده است. عزیزاله شهبازی در آیین بهره بردای از خط تولید مودم بومی کشور (صاایران) که توسط یک شرکت دانش بنیان در باغ عقیق کرج راه اندازی شد، افزود: طی تفاهم نامه همکاری که با رییس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور منعقد شد، اکنون تولید مودم بومی کشور با استفاده از دانش های تک در باغ موقوفه عقیق آغاز شده است.

وی با اشاره به دستاوردهای البرز در حوزه اقتصادی و بویژه صادرات، افزود: سال گذشته صادرات البرز از مرز یک میلیون دلار گذشت و این امر در شرایط فعلی یک توفیق بزرگ محسوب می شود. وی ادامه داد: البرز در راستای حمایت از تولیدات دانش بنیان و همچنین علم و فناوری پیشتاز بوده و بزرگترین واحدهای دانش بنیان و استارت آپ ها در این استان فعالیت دارند بر این اساس با توجه به ظرفیت های موجود درصدد هستیم تا پایان دولت نسبت به راه اندازی کارخانه نوآوری استان اقدام کنیم. بیمه محصولات دانش بنیان. معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در جهت حمایت از محصولات دانش بنیان، ۵۰ درصد از مبلغ بیمه مسئولیت کالا را تا سقف مشخصی پرداخت می کند. فرایند جلب اعتماد در شرکت های دانش بنیان و خلاق نیز مانند دیگر بنگاه های تجاری است. با این همه، مجموعه های فناور با برخی مشکلات مضاعف نیز در جذب مشتری مواجه هستند. بسیاری اوقات محصولات خلاق و دانش بنیان، برآمده از یک پروژه تحقیق و توسعه است.

تجهیزات حوزه زیستی. یک شرکت دانش بنیان موفق به توسعه تجهیزات و روش های نوآورانه آزمایشگاه های تحقیقاتی شد. وحید عسگری مدیرعامل یک شرکت زیست فناوری دانش بنیان، تولید محصولات فناورانه و تحقیقات حوزه سلولی، مولکولی و فناوری های زیستی را هدف فعالان فناور این شرکت دانست و افزود: از همان گام نخست با تجهیز یک آزمایشگاه تحقیق و توسعه، پروژه های تحقیقاتی مختلف و تولید انواع محصولات آغاز شد. این فعال فناور، بهره گیری از نیروی انسانی دانش آموخته و متخصص را یکی از راهکارهای شرکت برای رسیدن به تولید محصول دانش بنیان دانست و افزود: با همکاری دانشگاهیان و پژوهشگران در طراحی پروژه های مختلف ظرفیت‌ های تولید محصولات به بار نشست.

وی از انجام آزمون ها و آنالیزهای حوزه سلولی، مولکولی و میکروبی با برخی از کیت های ایران ساخت تولید شده در این شرکت گفت و ادامه داد: علاوه بر تست های اصلی، انواع آزمون های دیگری هم به صورت موردی قابل انجام است. توسعه تجهیزات آزمایشگاهی. درمان شخصی سازی سرطان. محصولات دانش بنیان پارک فناوری البرز. بومی سازی ونتیلاتور. فناوری های همگرا. فناوری فرآورش نفت. تسهیلات شرکت های دانش بنیان. شرکت های دانش بنیان در ترکیهشر. افتتاحیه نمایشگاه اینوتکس. پردازش تصاویر با هوش مصنوعی. دهمین نمایشگاه اینوتکس. حمایت های مالی صندوق نوآوری. مکانیسم دستگاه سورتینگ. مکانیسم ربات های انسان نما. پارک علم و فناوری کرمان. تسهیلات بانک صادرات به دانش بنیان ها. صادرات محصولات دانش بنیان. بومی سازی پروتزهای مفصل. نانوکاتالیست دهیدروژناسیون. واگذاری زمین به دانش بنیان ها. سامانه پیش بینی آب و هوایی.

مکانیسم پهپاد خورشیدی. صادرات محصولات دانش بنیان. بیمه محصولات دانش بنیان. مکانیسم دستگاه شوک قلبی. مکانیسم میکروسکوپ رامان. استقرار شرکت های دانش بنیان در شهرک صنعتی. کاتالیست های پلی اتیلن سنگین. نقش ابزارهای تبلیغاتی در بازار بین الملل. ساخت جرثقیل های موبایل تلسکوپی. کنترل کننده های الکترونیکی. شرکت های دانش بنیان. تسهیلات دانش بنیان. شرکت های دانش بنیان. شرکت های دانش بنیان. معاونت علمی ریاست جمهوری. مرکز شتابدهی نوآوری. شرکت های دانش بنیان. شرکت های دانش بنیان. سازمان پژوهش های علمی. پارک های علم و فناوری. گردش مالی شرکت های دانش بنیان. مواد اولیه داروسازی. شرکت های دانش بنیان. صندوق نوآوری و شکوفایی. شرکت های دانش بنیان. شرکت های دانش بنیان. تسهیلات دانش بنیان. شرکت های دانش بنیان.

شرکت های دانش بنیان. شرکت های دانش بنیان. تسهیلات دانش بنیان. شرکت های دانش بنیان. شرکت های دانش بنیان. شرکت های دانش بنیان. شرکت های دانش بنیان. شرکت های دانش بنیان. پایش هوشمند کشاورزی. شرکت های دانش بنیان. شرکت های دانش بنیان. پایش پدیده های طبیعی. شرکت های دانش بنیان. شرکت های دانش بنیان. شهرک صنعتی شمس آباد. شرکت های دانش بنیان. شرکت های دانش بنیان. شرکت های دانش بنیان. فراکسیون شرکت های دانش بنیان. شرکت های دانش بنیان. شرکت های دانش بنیان. شرکت های دانش بنیان. شرکت های دانش بنیان. کارخانه نوآوری آریا. صندوق نوآوری و شکوفایی. شرکت های دانش بنیان.

اشتغال زایی در کشور

شرکت های دانش بنیان. شرکت های دانش بنیان. کمیسیون اقتصاد نوآوری. شرکت های دانش بنیان. شرکت های دانش بنیان. پژوهشگاه فضایی ایران. جهش تولید دانش بنیان. صندوق نوآوری و شکوفایی. تسهیلات شرکت های دانش بنیان.