background preloader

צמחי מאכל וצמחי מרפא

Facebook Twitter

השימוש בצמחי מרפא בתקופת ההריון. גן אורגני מאמרים. השימוש בצמחי מרפא בתקופת ההריון עודכן ב: 12.07.11 במשך אלפי שנים השתמשו נשים בצמחים לטיפול בבעיות שהופיעו בתקופת ההריון.

גן אורגני מאמרים

בעיות אופייניות הן בחילות בחודשים הראשונים, קושי להרדם, גרוד, דלקות בדרכי השתן, זיהום בוגינה, הצטננות, זיהומים ויראליים או בקטריאליים, חולשה. נראה שיותר בטוח לטפל בבעיות השונות עם צמחים, במקום לתת תרופות. אין מידע מדויק על הסיכון שבשימוש בצמחים בתקופת ההריון, כי אין אפשרות לערוך מחקר קליני על השפעת צמחים שונים על נשים בהריון, ועל בטיחות השימוש בהם (1). באופן כללי, אין נזק ממשי בשימוש בצמחים בהריון. אבל חוסר הוכחות על נזק אינו יכל להיות הוכחה לבטיחות. יש מטפלים הטוענים שעד שהצמח לא הוכח כבטוח לשימוש עדיף להמנע משימוש בו. חשוב להיות זהירים ולא להשתמש בצמחים בשליש הראשון של ההריון. ניתן גם להשתמש בצמחים שהמרכיבים הפעילים שלהם ידועים כבטוחים. ישנם צמחים שלא מומלץ להשתמש בהם על בסיס יומי, אבל ניתן להשתמש בהם לתקופה קצרה למצבים מסוימים. Healing forest » ללבוש סוודר על הריאות. לפעמים מחלות החורף ניראות כמו משהו חסר שליטה.

healing forest » ללבוש סוודר על הריאות

יש מין קבלה כזו בהכנעה של ימים שלמים בהם ילדים מרותקים למיטה, הורים מרותקים לבית, וכולם במין מאבק כזה לתפקד בין ה"גלים". בעיקר כשיש כמה ילדים בבית, ורכבת הווירוסים דוהרת ללא הפסקה. אבל מה אני אגיד לכם…? אצלנו היה כזה מצב בהתחלה, וגם אצל מטופלים רבים שלי. והמקום הזה, של טיפול בצמחים במניעת מחלות חורף ובטיפול בהן, הוא אולי המשמעותי ביותר, מבחינת המיידיות שלו והממשיות שלו הניכרת לעין. וכמו בבית, כך בקליניקה. אז מי הצמח העיקרי שאין חיזוקית שלא תזכה בו? גן אורגני מאמרים. תה מעלי עץ הזית - תרופת הפלא. הכל מתחיל בפיטוכימיקלים.

תה מעלי עץ הזית - תרופת הפלא

הפיטוכימיקלים הם למעשה כימיקלים המצויים בצמחים (פיטו, ביוונית, משמעותו צמח) ומטרתם הגנה על הצמח מפני מחלות ומזיקים שונים. כאשר אנחנו צורכים את הצמחים, אנחנו סופגים את הפיטוכימיקלים לתוך גופנו ומאפשרים להם להגן גם עלינו מפני אותם מפגעים. Dc168.4shared.com/doc/1sZ1VXSv/preview.html. צמחי מרפא Our teacher is doing the pot……she smokes that shit……getting high and stuff….

dc168.4shared.com/doc/1sZ1VXSv/preview.html

Getting on that medical thing………. המבחן הוא בשיעור האחרון ב-25.1 בצמחי מרפא עושים שימוש בכל הצמח ולא רק בחומר פעיל אחד בתוך הצמח. משתמשים בהרבה חומרים בבת אחת, בגלל זה יש בעיה בבקרת איכות, יש בעיה בלעשות סטנדרטיזציה. אפשר להשתמש במיץ חמוציות לטיפול בזיהומים בדרכי השתן אצל נשים. יש צמח שנקרא היפריקום ( ,(Hypericum or St.john's wortלטיפול בדיכאון, נקרא בעברית פרע, השתמשו בו כבר במאה ה- 16 ו-17.

Hypericin pseudohypericin יש עוד חומר שנקרא hyperforin. דרך לסטנדרטיזציה – לוקחים חומר שהוא משמעותי בצמח ועליו עושים את המחקר. יש עץ שנקרא GINKO BILOBA הוא מרחיב כלי דם קטנים בלב, הוא מקטין את הנזק במקרה של התקף לב או שבץ מוחי( תפקיד מניעתי). צריך להיזהר עם צמחי מרפא כי לפעמים יש אינטרציות בינם לבין תרופות כימיות וגם לפעמים הם עושים דברים מעבר למה שאתה רוצה, כלומר משפיעים על דברים נוספים. Psylium חומר נגד עצירות, חומר נפלא ללא תופעות לוואי. דרכים שונות ליישום השיטה:

לפי שם נפוץ. אנג'ליקה אירופאית, Angelica, Angelica archangelica. תרגום: סיגל קרומר פיקוח ועריכה: מינה פארן Ph.D, גבי לינק Ph.D המידע עובד מתוך: The Complete German Commission E MonographsTherapeutic Guide to Herbal Medicines.

אנג'ליקה אירופאית, Angelica, Angelica archangelica

M. Blumenthal, W.R. Busse, A. המונוגרף המקורי מתוך: American Botanical Council מונוגרף מקצועי של ה-German Commision E באדיבות האגודה הבוטנית האמריקנית (ABC). שם לטיני: Angelica archangelica שם בפרמקופיאה: Angelica radix שם אירופאי: European angelica שם בעברית: אנג'ליקה (שורש) סקירה כללית אנג'ליקה אירופאית היא צמח דו או רב-שנתי, שמוצאו מצפון וממזרח אירופה1 ומחלקים של אסיה.2,3בית הגידול הטבעי שלה כולל את איסלנד, סקוטלנד, הולנד ולפלנד.1,4 בגרמניה מגדלים אותה בחבל בוואריה ובחבל טרינגן.5 החומר המסחרי המשמש למטרות מרפא מיובא מצפון אירופה, כולל אנגליה.6 הוא מופק מצמחים הגדלים בהולנד, פולין וגרמניה ובהיקף קטן יותר בבלגיה, איטליה והרפובליקה הצ'כית.3 במשך דורות של רפואה אירופאית מסורתית השתמשו באנג'ליקה בתור צמח מכייח במחלות כמו ברונכיט, הצטננות ושיעול וגם כמסייע בהפרעות בדרכי העיכול.1,7 במאה ה-15 השימוש באנג'ליקה היה מאוד נרחב. 3.7 Herbal Abortives and Birth Control. Disclaimer: This is not anything you should try at home without supervision from a knowledgeable herb person.

3.7 Herbal Abortives and Birth Control

From Colette Gardiner <coletteg.efn.org>: Current and reliable information on herbal birth control is rare. In the Western tradition much information on birth control as well as safe birthing techniques was destroyed during the European Witch hunts circa 1450-1700. Having such knowledge was proof positive that you were a witch. Other historical information is often incomplete, with only a local common name, or no exact dosages. Effectiveness Varying success rates have been claimed for herbal birth control.

Specifics Rina Nissim, founder of the Dispensaire des Femmes in Switzerland claims a success rate of 60%-80% in women who believed they were pregnant (non-tested). In a survey I conducted (appendix A) with a small group of women there appeared to be a high success rate (about 75%). [image:13030 align=left hspace=1]Less info is available on prevention of pregnancy with herbs. ‪harvest stinging nettles and eating nettles raw!‬‏