background preloader

צמחי מאכל וצמחי מרפא

Facebook Twitter

השימוש בצמחי מרפא בתקופת ההריון. על עלים | מרכז צמחי מרפא | צמחים | תמציות | גן אורגני מאמרים. השימוש בצמחי מרפא בתקופת ההריון עודכן ב: 12.07.11 במשך אלפי שנים השתמשו נשים בצמחים לטיפול בבעיות שהופיעו בתקופת ההריון. בעיות אופייניות הן בחילות בחודשים הראשונים, קושי להרדם, גרוד, דלקות בדרכי השתן, זיהום בוגינה, הצטננות, זיהומים ויראליים או בקטריאליים, חולשה. נראה שיותר בטוח לטפל בבעיות השונות עם צמחים, במקום לתת תרופות. אין מידע מדויק על הסיכון שבשימוש בצמחים בתקופת ההריון, כי אין אפשרות לערוך מחקר קליני על השפעת צמחים שונים על נשים בהריון, ועל בטיחות השימוש בהם (1).

באופן כללי, אין נזק ממשי בשימוש בצמחים בהריון. אבל חוסר הוכחות על נזק אינו יכל להיות הוכחה לבטיחות. יש מטפלים הטוענים שעד שהצמח לא הוכח כבטוח לשימוש עדיף להמנע משימוש בו. חשוב להיות זהירים ולא להשתמש בצמחים בשליש הראשון של ההריון. ניתן גם להשתמש בצמחים שהמרכיבים הפעילים שלהם ידועים כבטוחים. ישנם צמחים שלא מומלץ להשתמש בהם על בסיס יומי, אבל ניתן להשתמש בהם לתקופה קצרה למצבים מסוימים.

חשוב להתייעץ עם מטפלים שמתמחים בשימוש בצמחים בהריון, שמכירים את התועלת והנזק, ואת ההשפעה של תרופות קונבנציונליות שמוצעות לבעיה המסוימת. מקורות. Healing forest » ללבוש סוודר על הריאות. לפעמים מחלות החורף ניראות כמו משהו חסר שליטה. יש מין קבלה כזו בהכנעה של ימים שלמים בהם ילדים מרותקים למיטה, הורים מרותקים לבית, וכולם במין מאבק כזה לתפקד בין ה"גלים". בעיקר כשיש כמה ילדים בבית, ורכבת הווירוסים דוהרת ללא הפסקה.

אבל מה אני אגיד לכם…? אצלנו היה כזה מצב בהתחלה, וגם אצל מטופלים רבים שלי. וכמו בבית, כך בקליניקה. אז מי הצמח העיקרי שאין חיזוקית שלא תזכה בו? זהו אסטרגלוס Astragalus membranacus. אפשר לקנות אותו בפרוסות, ואפשר לקנות באבקה. מהאבקה אפשר לעשות מתכונים מתוקים שילדים אוהבים, כמו לדוגמה כדורי תמרים עם אסטרגלוס (הקרויים "תמרגלוס" בפי מורי לשעבר ולתמיד, דר' יוסי שבח). אף על פי שאסטרגלוס הוא אחד המפורסמים לנושא, וגם אחד היעילים ביותר, יש עוד מבחר צמחים ופטריות, מזונות על ומזונות פשוטים וזמינים שהם סופר יעילים למטרה זו. אם אתם מעוניינים לשמוע על צמחי מרפא ותזונה פונקציונלית-ייעודית למניעת מחלות חורף ולטיפול עצמאי בהן ביעילות בבית- אתם מזומנים לבדוק מתי ההרצאה הקרובה של " הכן ילדך (ועצמך) לחורף" בה אני מעביר ידע מעשי ובדוק לשינוי התמונה חורפית בבית.

על עלים | מרכז צמחי מרפא | צמחים | תמציות | גן אורגני מאמרים. תה מעלי עץ הזית - תרופת הפלא | תזונה ובריאות - בא-במייל. הכל מתחיל בפיטוכימיקלים. הפיטוכימיקלים הם למעשה כימיקלים המצויים בצמחים (פיטו, ביוונית, משמעותו צמח) ומטרתם הגנה על הצמח מפני מחלות ומזיקים שונים. כאשר אנחנו צורכים את הצמחים, אנחנו סופגים את הפיטוכימיקלים לתוך גופנו ומאפשרים להם להגן גם עלינו מפני אותם מפגעים. אחד מאותם פיטוכימיקלים נקרא אולאורופין והוא מצוי בעליו של עץ הזית. הפיטוכימיקל המצוי בעליו של עץ הזית הופך אותם לתרופת פלא של ממש.

יתרונותיהם הבריאותיים של עלי עץ הזית את כל היתרונות הבריאותיים האלה תוכלו לקבל מחליטת התה של העלים, אותה תלמדו כיצד להכין בהמשך הכתבה, אך קודם כל הכירו את יתרונותיהם הבריאותיים של עלי עץ הזית. 1. מחקרים מהשנים 2010 ו-2011 מצא כי החומר הפעיל בעלי הזית מסוגל לעכב את התרבותם של התאים הסרטניים ביגדולי סרטן השד של נשים חולות, בתרביות לוקמיה אנושיות ובתאי מלנומה שנלקחו מעכברים. 2. מחקר ספרדי משנת 2011 מצא כי האולאורופין מעודד ייצור של תאים בוני עצם (אוסטיאובלסטים), ולכן מונע את הירידה בצפיפות העצם ונלחם בדלדול העצם. 3. 4. עלי הזית מכילים גם פנולים רבים, חומרים נוגדי חמצון המנטרלים את פעולת הרדיקלים החופשיים. Dc168.4shared.com/doc/1sZ1VXSv/preview.html.

צמחי מרפא Our teacher is doing the pot……she smokes that shit……getting high and stuff…. Getting on that medical thing………. המבחן הוא בשיעור האחרון ב-25.1 בצמחי מרפא עושים שימוש בכל הצמח ולא רק בחומר פעיל אחד בתוך הצמח. משתמשים בהרבה חומרים בבת אחת, בגלל זה יש בעיה בבקרת איכות, יש בעיה בלעשות סטנדרטיזציה. מצד שני יש יתרון בעבודה עם מערכת מאוד גדולה, כי כל חומר פועל בצורה שונה. אפשר להשתמש במיץ חמוציות לטיפול בזיהומים בדרכי השתן אצל נשים.

יש צמח שנקרא היפריקום ( ,(Hypericum or St.john's wortלטיפול בדיכאון, נקרא בעברית פרע, השתמשו בו כבר במאה ה- 16 ו-17. Hypericin pseudohypericin יש עוד חומר שנקרא hyperforin. דרך לסטנדרטיזציה – לוקחים חומר שהוא משמעותי בצמח ועליו עושים את המחקר. יש עץ שנקרא GINKO BILOBA הוא מרחיב כלי דם קטנים בלב, הוא מקטין את הנזק במקרה של התקף לב או שבץ מוחי( תפקיד מניעתי). צריך להיזהר עם צמחי מרפא כי לפעמים יש אינטרציות בינם לבין תרופות כימיות וגם לפעמים הם עושים דברים מעבר למה שאתה רוצה, כלומר משפיעים על דברים נוספים. Psylium חומר נגד עצירות, חומר נפלא ללא תופעות לוואי. הודו. לפי שם נפוץ. אנג'ליקה אירופאית, Angelica, Angelica archangelica. תרגום: סיגל קרומר פיקוח ועריכה: מינה פארן Ph.D, גבי לינק Ph.D המידע עובד מתוך: The Complete German Commission E MonographsTherapeutic Guide to Herbal Medicines.

M. Blumenthal, W.R. Busse, A. Goldberg, J. המונוגרף המקורי מתוך: American Botanical Council מונוגרף מקצועי של ה-German Commision E באדיבות האגודה הבוטנית האמריקנית (ABC). שם לטיני: Angelica archangelica שם בפרמקופיאה: Angelica radix שם אירופאי: European angelica שם בעברית: אנג'ליקה (שורש) סקירה כללית שורש אנג'ליקה נמצא באופן רשמי בפרמקופיאה הגרמנית.9 הוא רשום בקודקס התרופות הגרמני10ומאושר על-ידי 11Commission E. תיאור שורש אנג'ליקה כולל את השורש היבש ואת קנה השורש של Angelica archangelica L (משפחת סוככיים), ואת ההכנות שלהם במינון יעיל. הערה: בתנאי אחסון נאותים, שורש אנג'ליקה מאבד 0.05%-0.1% מתכולת השמן הנדיף לשנה. פעילות רפואית Commission E דיווח על פעילות אנטיספסמודית (נוגדת עווית) וממריצה הפרשת מיצי מרה, כמו גם המרצת הפרשת מיצי עיכול.הפרמקופיאה הבריטית מדווחת על פעילות ספסמוליטית. התוויות נגד לא ידועות. לא ידוע. מקורות נוספים:

3.7 Herbal Abortives and Birth Control | Henriette's Herbal Homepage. Disclaimer: This is not anything you should try at home without supervision from a knowledgeable herb person. From Colette Gardiner <coletteg.efn.org>: Current and reliable information on herbal birth control is rare. In the Western tradition much information on birth control as well as safe birthing techniques was destroyed during the European Witch hunts circa 1450-1700. Having such knowledge was proof positive that you were a witch. Other historical information is often incomplete, with only a local common name, or no exact dosages. Researchers often discard supportive techniques such as fasting or ritual as mere superstition.

Current studies tend to be anecdotal rather than strictly lab controlled data. Effectiveness Varying success rates have been claimed for herbal birth control. Specifics Rina Nissim, founder of the Dispensaire des Femmes in Switzerland claims a success rate of 60%-80% in women who believed they were pregnant (non-tested). Safety Less commonly reported side effects: ‪harvest stinging nettles and eating nettles raw!‬‏