background preloader

Wielcy hardkorzy

Facebook Twitter

Kobieta adoptuje umierające sieroty, by zapewnić im miłość. Niezwykłe! Robotnik skończył medycynę, by pomóc chorej córce - Zdrowie dziecka - Zdrowie - diety, grypa, cukrzyca, alergie, nowotwory, psychologia - najnowsze informacje - Dziennik.pl. Miasto w stanie Utah dla chorego chłopca wcześniej obchodziło święta. Ubiegły tydzień był wyjątkowy w West Jordan w stanie Utah.

Miasto w stanie Utah dla chorego chłopca wcześniej obchodziło święta

Dzięki pomocy mieszkańców ciężko chory czteroletni Ethan miał szansę nacieszyć się ulubionymi świętami. Ethan Van Leuven ma ostrą białaczkę limfoblastyczną. Chorobę zdiagnozowano, kiedy miał 22 miesiące. W ubiegłym tygodniu jego rodzice otrzymali tragiczną wiadomość. - Lekarze powiedzieli, że zostało mu od dwóch dni do kilku tygodni życia. Mohamed Bouazizi. Wczesne życie[edytuj | edytuj kod] Mohamed Bouazizi urodził się w Sidi Bu Zajd w Tunezji, stolicy gubernatorstwa o tej nazwie.

Mohamed Bouazizi

Jego ojciec był robotnikiem budowlanym osiadłym w Libii; zmarł na atak serca, kiedy Mohamed miał trzy lata. Jego matka wkrótce po śmierci ojca wyszła za mąż za wujka Mohameda. Mohamed uczył się w wiejskiej szkole Sidi Salah. Stefan Starzyński. Życiorys[edytuj | edytuj kod] Dzieciństwo i młodość[edytuj | edytuj kod] Urodził się 19 sierpnia 1893 w Warszawie przy ulicy Dobrej nr 33, jako trzeci syn Alfonsa Karola i Jadwigi z d.

Stefan Starzyński

Szalony Jack. Włochy, wioska Piegoletti, październik 1943 roku.Stary Giuseppe wiele już widział w swoim życiu, ale czegoś takiego jeszcze nie.

Szalony Jack

Główną ulicą niewielkiej wioski szło kilkudziesięciu Niemców w brudnych, poszarpanych mundurach, uginając się pod ciężarem taśm z nabojami, karabinów i plecaków. Najbardziej stękali z wysiłku i najwolniej powłóczyli nogami ci, którym przypadło dźwiganie rozłożonego na części moździerza. Jeden z nich, czerwony na twarzy z wysiłku niósł podstawę, inny taszczył na plecach lufę, a jeszcze inny stojak. Pozostali z równie wielkim trudem nieśli pociski – każdy po kilka. Ci dodatkowo musieli bardzo uważać, by żaden z nich nie spadł na ziemię.Za nimi kilku Niemców ciągnęło dwukołowy wózek, na którym leżało kilku zakrwawionych nieszczęśników.Ten niezwykły pochód zamykało dwóch ludzi.

Adoptowała dziecko z wirusem HIV. Opolska Matka - 26 maja 2013. Barbara z Opola adoptowała pierwsze w Polsce dziecko, które przyszło na świat zarażone wirusem HIV.

Adoptowała dziecko z wirusem HIV. Opolska Matka - 26 maja 2013

W całym kraju nikt nie chciał się małą zaopiekować, bo o wirusie i wywoływanym nim AIDS wiedziano tyle, że masowo zabija. Było lato. Dwudziestoparoletnia Barbara wróciła do Opola z urlopu, jaki spędziła nad Pomorzu, na rekolekcjach. - Czułam się naładowana duchowo - wspomina. - Dużo myślałam o tym, że człowiek kocha Boga, którego nie widzi, a tak łatwo mu przychodzi nie kochać bliźniego, z którym się codziennie widuje. Pracowała w Zbicku w ośrodku Monaru. Pierwszego dnia po urlopie na biurku w pracy znalazła kartkę: "Basiu, jak najszybciej zadzwoń do Marka…” To legenda i twórca Monaru - nieżyjący od 13 lat Marek Kotański. Opóźnili lot, żeby mógł pożegnać umierającą matkę. Gdy mieszkający w San Francisco Kerry Drake dowiedział się, że jego matka umiera w szpitalu w Teksasie, popędził na lotnisko i szybko wykupił bilety.

Opóźnili lot, żeby mógł pożegnać umierającą matkę

Już w powietrzu okazało się, że jego samolot ma opóźnienie i może nie zdążyć na czas. To, co wydarzyło się później, poruszyło Amerykanów. Cała niezwykła historia miała miejsce 24 stycznia. Powstanie w getcie warszawskim. Plac Muranowski, miejsce ciężkich walk w czasie powstania w getcie w kwietniu 1943 Żydowska ludność cywilna schwytana podczas tłumienia powstania (fotografia z raportu Stroopa) Fotografia z Raportu Stroopa.

Powstanie w getcie warszawskim

300 mil do nieba. 300 mil do nieba – polski film z 1989 roku w reżyserii Macieja Dejczera oparty na prawdziwej historii. Scenariusz został napisany przez Cezarego Harasimowicza i Macieja Dejczera. Muzykę do filmu skomponował Michał Lorenc. Film został uznany za najlepszy młody film europejski 1989 roku.[1] 300 Mil do Nieba - Caly Film.

SUPERKSIĄDZ Tomasz Kancelarczyk do DZIEWCZĄT, które zaszły w NIECHCIANĄ CIĄŻĘ: Powiedz, że to JA ZROBIŁEM ci DZIECKO!. KSIĄDZ, RELIGIA, SZCZECIN, ABORCJA, NIECHCIANA CIĄŻA, TOMASZ KANCELARCZYK, BRACTWO MAŁYCH STÓPEK - Aborcja, Bractwo Małych Stópek, Ciąża. Aborcja, BRACTWO MAŁYCH STÓPEK, ciąża, KS TOMASZ KANCELARCZYK, ksiądz, NASTOLATKI W CIĄŻY, niechciana ciąża, religia, SUPERKSIĄDZ, SUPERKSIĄDZ ZE SZCZECINA, szczecin, TOMASZ KANCELARCZYK Oto prawdziwy superksiądz.

SUPERKSIĄDZ Tomasz Kancelarczyk do DZIEWCZĄT, które zaszły w NIECHCIANĄ CIĄŻĘ: Powiedz, że to JA ZROBIŁEM ci DZIECKO!. KSIĄDZ, RELIGIA, SZCZECIN, ABORCJA, NIECHCIANA CIĄŻA, TOMASZ KANCELARCZYK, BRACTWO MAŁYCH STÓPEK - Aborcja, Bractwo Małych Stópek, Ciąża

Nie cofnie się przed niczym, by ratować dzieci. Także te nienarodzone. - Jeśli jakaś dziewczyna planuje aborcję, bo tata maleństwa zwiał, niech tego nie robi! Duchowny do Bratkowskiej: Zrezygnuję z kapłaństwa i adoptuję pani dziecko - Aktualności - LoveKraków. Ksiądz Grzegorz Kramer, krakowski jezuita, napisał list do Katarzyny Bratkowskiej, która zapowiedziała, że dokona aborcji 24 grudnia.

Duchowny do Bratkowskiej: Zrezygnuję z kapłaństwa i adoptuję pani dziecko - Aktualności - LoveKraków

Zakonnik wyszedł z zaskakującą, jeśli nie szokującą, deklaracją, że wystąpi z zakonu i adoptuje dziecko. Katarzyna Bratkowska, która na łamach prasy opowiedziała swoją historię niechcianej ciąży i planów związanych z jej usunięciem, wywołała ogromną dyskusję przetaczającą się przez całą Polską. „Żeby było weselej” Michaił Panikachin. Voina. Voina (Russian: Война "War") is a Russian street-art group known for their provocative and politically charged works of performance art.

Voina

The group has had more than sixty members, including former and current students of the Rodchenko Moscow School of Photography, Moscow State University, and University of Tartu. However, the group does not cooperate with state or private institutions, and is not supported by any Russian curators or gallerists. The activities of Voina have ranged from street protest, symbolic pranks in public places, and performance-art happenings, to vandalism and destruction of public property. More than a dozen criminal cases have been brought against the group. On 7 April 2011 the group was awarded the "Innovation" prize in the category "Work of Visual Art", established by the Russian Ministry of Culture. Free Voina. Voina_604.jpg (Obrazek JPEG, 604x410 pikseli)

Penis-bridge3-550x367_0.jpeg (Obrazek JPEG, 550x367 pikseli) Danuta Siedzikówna. Danuta Siedzikówna ps. „Inka” (ur. 3 września 1928 w Guszczewinie, zm. 28 sierpnia 1946 w Gdańsku) – sanitariuszka 4. szwadronu odtworzonej na Białostocczyźnie 5 Wileńskiej Brygady AK, w 1946 w 1. szwadronie Brygady działającym na Pomorzu. Życiorys[edytuj | edytuj kod] Uczyła się w szkole powszechnej w Narewce, a podczas wojny w szkole sióstr salezjanek w Różanymstoku k. Dąbrowy Białostockiej. Po zamordowaniu przez gestapo jej matki, razem z siostrą Wiesławą wstąpiła do AK (przysięgę złożyła w grudniu 1943 lub na początku 1944), gdzie odbyła szkolenie medyczne.

Wizerunek w okresie powojennym[edytuj | edytuj kod] Oskarżenie było całkowicie absurdalne. Do 1989 r. Ryszard Siwiec. Życiorys[edytuj | edytuj kod] Z wykształcenia filozof – absolwent Uniwersytetu Jana Kazimierza we Lwowie, żołnierz Armii Krajowej, po wojnie odmówił pracy w szkolnictwie nie chcąc uczestniczyć w komunistycznej indoktrynacji młodzieży.

Podjął pracę jako księgowy, dorabiając hodowlą kur i uprawą ogrodu. Miał pięcioro dzieci. Akt samospalenia[edytuj | edytuj kod] Ryszard Siwiec - samospalenie. Ryszard Siwiec self-immolation. Thích Quảng Ðức. Pomnik Thích Quảng Ðứca w Ho Chi Minh Samochód Thích Quảng Ðứca Austin A95, do dziś przechowywany w klasztorze w Huế Samobójstwo[edytuj | edytuj kod] Wydarzenie zostało udokumentowane przez Malcolma Browne[1]: Mnich zginął na miejscu; jego ciało zostało skremowane. Thich Quang Duc Self-Immolation. Buddhist monk - self immolation.