background preloader

Blogi

Facebook Twitter

Logowanie. Logowanie. Apanasków Summer Activities | Dla kreatywnych i nie tylko. Matma jest super! Z technologią za pan brat: Awatarki. Jak wiecie, uwielbiamy ClassDojo, które od pierwszej klasy pomaga nam dobrze się zachowywać. W tym roku spotkała nas wielka niespodzianka. Uczennice z Gimnazjum w Pielgrzymowicach: Andżelika, Magda, Karolina, Karina, Natalia, Martyna, Dominika, Jola, Ania i Justyna, pod opieką nauczycielki Marty Florkiewicz Borkowskiej uszyły dla nas małe, filcowe stworki, które wiernie odzwierciedlają naszych bohaterów.Zobaczcie film z tego wydarzenia: Jesteśmy bardzo wdzięczni za sprawienie nam tak wielkiej niespodzianki. Awatarki pomagają nam każdego dnia. Codziennie przychodzą do szkoły i uczą się z nami wielu rzeczy. Chcielibyśmy podziękować dziewczynom za wspaniały prezent dlatego przygotowaliśmy małe niespodzianki.

Najpierw plakaty: Dzięki awatarkom napisaliśmy swoje pierwsze książeczki w aplikacji Book Creator, które zadedykowaliśmy naszym starszym koleżankom. Tutaj link: Cyfrowa szkoła.sp20.rybnik. Witamy na blogu klasy IIIa. Klasowy pamiętnik. Nauczanka. W naszym piórniku. To co każdy rodzic powinien wiedzieć o współpracy z nauczycielem - CiaÅ?o Pedagogiczne. Rodzice to niezwykle ważne osoby uczestniczące w procesie edukacji dziecka.

W swojej pracy miałam ogromne szczęście poznać wielu wyrozumiałych rodziców, podejmujących współpracę z nauczycielem, angażujących się w sprawy szkoły. Bywają niestety i tacy, którzy już na starcie przyjmują postawę roszczeniową, nie wspierają działań pedagoga, co niejednokrotnie prowadzi do nieporozumień, a nawet konfliktów. Co zrobić, by takich sytuacji uniknąć? Gdyby rodzice przyjęli do wiadomości kilka podstawowych zasad, wówczas kontakty rodzic-nauczyciel byłyby duże prostsze. Jesteśmy profesjonalistami. Spędzamy z dziećmi mnóstwo czasu. Zaufaj nam. Bardzo często, gdy przekazuję rodzicom informację o niewłaściwym zachowaniu dziecka, widzę jak włosy jeżą im się na głowie. Skończ z usprawiedliwianiem. Jeśli naprawdę zależy ci na tym, by twoje dziecko odnosiło sukcesy, przestań się za nie tłumaczyć. Bądź partnerem, nie oskarżycielem. Kolejna rzecz może być trudna do zaakceptowania.

Nauczyciel w świecie absurdu. Tableszyt w okładce w motyle. Edukacja Inspiracja. Edukacja przyszłości, Witold Kołodziejczyk. Fun with English at our school. Strona główna. Pracownia Nowych Mediów. Pracownia Nowych Mediów to kompleksowy dwuletnie projekt, którego celem jest rozwijanie umiejętności efektywnego wyszukiwania informacji, krytycznego korzystania z nowych mediów oraz twórczego, zgodnego z prawem autorskim i zasadami etycznymi, wykorzystywania materiałów pozyskanych z Internetu. Planujemy stworzenie różnorodnych materiałów szkoleniowych – poradniki, szkolenie online, interaktywne infografiki – przeznaczone dla osób chcących efektywnie wykorzystywać nowe media i technologie w swoich działanich zawodowych, ale też dla osób, które widzą w nich możliwości rozwoju swoich zainteresowań i pasji. Zbierzemy wokół projektu grono ekspertów z dziedzin: edukacji medialnej, prawa autorskiego, praw obywatelskich, dziennikarstwa, grafiki, archiwistyki społecznej, otwartości instytucji itp.

Efektami naszych prac będziemy dzielić się na bieżąco. Śledźcie naszą stronę, profil Medialabu Gdańsk i Instytutu Kultury Miejskiej. Blogi. Blogowanie w szkole. Blogi. Obowiazki blogera. Co to jest blog? - Blog (ang. web log - dziennik sieciowy) — rodzaj strony internetowej zawierającej odrębne, uporządkowane chronologicznie wpisy. Blogi umożliwiają zazwyczaj archiwizację oraz kategoryzację i tagowanie wpisów, a także komentowanie notatek przez czytelników danego dziennika sieciowego. Ogół blogów traktowany jako medium komunikacyjne nosi nazwę blogosfery - taką definicję bloga podaje Wikipedia.

Początki blogowania przypadają na lata dziewięćdziesiąte XX wieku. Autorem pierwszego bloga jest Justin Hall, który dzieli się swoimi wirtualnymi przemyśleniami od 1994 roku, gdy uczył się w Swarthmore College. Justin prowadzi swojego bloga do dzisiaj. Blog jest nadal prowadzony. W Polsce pałeczkę blogowego pierwszeństwa przypisuje się Piotrowi Waglowskiemu, który od 1997 roku prowadzi serwis vagla.pl. Pojęcie blogowania od dawna nie jest obce również środowisku edukacyjnemu. Badanie polskiej blogosfery 2014/2015.