background preloader

שילוב תקשוב בהוראה

Facebook Twitter

למה מורים לא יוצרים סרטוני לימוד? (ואיך אתם הולכים לשנות את זה?) הוראה למה מורים לא יוצרים סרטוני לימוד?

למה מורים לא יוצרים סרטוני לימוד? (ואיך אתם הולכים לשנות את זה?)

(ואיך אתם הולכים לשנות את זה?) TheLearnia עקבו אחרי אוגוסט 11 2016 1:23 מחקרים רבים שפורסמו בשנים האחרונות בתחום הלמידה החדשנית מוכיחים פעם אחר פעם כי סרטוני לימוד הן אחת הדרכים היעילות ביותר להגברת הסקרנות של התלמידים, שיפור הקשב בכיתה והגברת ההבנה של החומר הנלמד, כפי שניתן לראות בסרטונים שנוצרו דרך אקדמיית קאהן. בניסיון להבין את הסתירה בין הנתונים, תישאלנו כ-950 מורים מהארץ ומהעולם, במחקר שניסה להבין מה מונע ממורים ליצור סרטוני לימוד ומה הניע מורים שיצרו סרטוני וידאו, לעשות כן.

מדוע גם אני, כמורה, מעולם לא יצרתי סרטון לימוד? התשובה המרכזית במחקר הייתה: כי אני לא יודע איך. בשל כך, פיתחנו מערכת אחת, שבלחיצת כפתור בדפדפן, מאפשרת העלאה ו/או יצירה של מצגת, הקלטה של קול ותנועה, שמירה של הסרטון ואפשרות הפצה שלו. בחודשים האחרונים מאות מורים כבר יצרו אלפי סרטונים בעזרת המערכת, שנמצאת באתר theLearnia. חשוב להדגיש, כדי למנוע חשש, שיצירת סרטון, ללא בחירה יזומה להפצה שלו, אינה ניתנת לצפייה על ידי אחרים, ולכן אין חשש לנסות ליצור סרטונים גם אם אינם מוצלחים.

‫צעדת האביב המתוקשבת של בית ספר דגניה טירת כרמל 20/03/2015‬‎ מאמרון בכל חודש - מבחר מאמרוני בלוג שהופיעו בשלובים בשנת 2015. זה עתה הסתיימה שנת 2015 ושנת 2016 התחילה.

מאמרון בכל חודש - מבחר מאמרוני בלוג שהופיעו בשלובים בשנת 2015

במהלך השנה שחלפה נכתבו בשלובים מאמרוני בלוג רבים ומגוונים. מוצג לפניכם מבחר מאמרוני בלוג בשלובים מתוך האוסף הגדול והמגוון שהופיע בה בשנת 2015. מכל חודש נבחר מאמרון בלוג יחיד וביחד הם מהווים זר של מבחר מאמרוני בלוג. אתם מוזמנים לקרוא ולהגיב: ינואר: במאמרון הבלוג מפתח להצלחה בלימודים: המקצוע הכי שנוא - טיפ ללומדים מפסיפס שואל רן שמשוני אם בהכנת עבודות תתחילו בקורס האהוב עליכם או בקורס הכי שנוא ואומר שמסתבר שהתשובה לשאלה זו גורלית לעתיד הלימודים האקדמאיים.

פברואר: מאמרון הבלוג איפה היוזמה שלי - איך להצמיח ולקדם יוזמות מורים? The voice of the active learner.HEB SUB.avi. תכנון יום א - קורס אייפד - Google Docs. This Will Revolutionize Education. בארץ nrg - ...מהשנה הבאה: תלמידים יחברו ערכים. בשנת הלימודים הבאה יתנסו אלפי תלמידים בישראל בעוד פרויקט אינטרנטי של משרד החינוך.

בארץ nrg - ...מהשנה הבאה: תלמידים יחברו ערכים

אנשי הגרסה העברית של "ויקיפדיה", האנציקלופדיה האינטרנטית, גויסו לפרויקט חדש, במסגרתו יערכו תלמידים ערכים שדורשים "שיפוץ" ואף יעלו לרשת ערכים שעד כה לא הופיעו באתר. "כולם מרוויחים מהפרויקט". לוגו ויקיפדיה מתוך האתר בשלב הראשון ישתתפו בפרויקט כ-100 כיתות ברחבי הארץ, מכיתה א' עד י"ב. התלמידים יתמקדו בשלושה נושאים: היסטוריה, גיאוגרפיה וידיעת הארץ. את עבודת העריכה עצמה יבצעו המורים והתלמידים יחדיו במהלך השיעורים. היא מציינת כי לצד רכישת הידע החדש, במסגרת העבודה יתנסו התלמידים גם באיתור ובסינון מידע כאשר יידרשו להבחין בין מקורות מהימנים כמו הספרייה הלאומית, יד ושם או מוזאון ישראל, לבין מקורות שיש צורך לבחון את מהימנותם כמו בלוגים או פוסט בפייסבוק. למיזם נרתמו, כאמור, גם אנשי ויקיפדיה בישראל, שגיבשו את רשימת הערכים שיתבקשו התלמידים לכתוב.

על סמארטפונים בכיתה ועל הזדמנויות חינוכיות. תמונת מצב בכיתה דמיונית – א' שיעור היסטוריה, כיתה י'.

על סמארטפונים בכיתה ועל הזדמנויות חינוכיות

המורה ניצב ליד הלוח, התלמידים יושבים בטורים מולו. המורה מרצה (עם או בלי מצגת שקפים) על מהלך היסטורי בתקופה כזו או אחרת. חלק מהתלמידים מקשיב רוב קשב ורושם במחברתו את עיקרי הדברים. חלק מהתלמידים משוחחים עם חבריהם בכיתה או מחוצה לה באמצעות הודעות טקסט בסמארטפון. תמונת מצב בכיתה דמיונית – ב' שיעור בהיסטוריה. חלק מהתלמידים חוקרים ומחפשים מידע, חלק מהתלמידים מארגנים את המידע, חלק מהתלמידים עסוקים בכתיבת מצע לסדר היום של הועידה, חלקם משוחח עם עמיתים או מתייעץ עם מומחים מחוץ לכיתה. חלק מהתלמידים מכינים תכנית של חדשות טלוויזיוניות לסיקור הועידה וחלקם מכינים עיתון מקוון שילווה יתעד וישדר את הועידה בזמן התרחשותה. מה עושה המורה בתמונה דמיונית א'? מיוחד: מילון המושגים שכל תלמיד חייב להכיר. לוח וגיר?

מיוחד: מילון המושגים שכל תלמיד חייב להכיר

מפה על הקיר? כיתת הלימוד של המאה ה-21 כבר מזמן לא נראית כמו הכיתה הקלאסית שרבים זוכרים. אייפדים, מערכות וירטואליות חכמות ושיטות למידה מגוונות ומקוונות כבר מציפות את בתי הספר. לרגל הכנס הבינלאומי "מעצבים את העתיד 2" של המרכז לטכנולוגיה חינוכית (מטח), שיתקיים מחר (רביעי), וואלה! חדשות מציגה את מילון המושגים המלא לתלמידי שנות ה-2000, וגם להורים שרוצים להיות מעודכנים במה שקורה עכשיו בכיתות.

סביבת לימוד וירטואלית (Virtual Learning Environment) מערכת חינוך מקוונת המדמה את עולם החינוך הפיזי באמצעים וירטואליים המייצגים את המבחנים, שיעורי הבית והשיעורים. כיתה וירטואלית (Virtual Classroom) מרחב מקוון בו מתקיימת אינטראקציה בין תלמידים ומדריכים. הדגמה של הכיתה הווירטואלית.

ספרים דיגיטליים

שילוב תקשוב מה ולמה. White-tailed eagle webcam. Transmission courtesy of LMT (in Latvia) and EENet Translation Liis A few years ago the Estonian and Latvian co-operative project ESTLAT Eagles Cross Borders started.

White-tailed eagle webcam

It ended last year. As things have turned now, the female bird in the nest was ringed in Estonia - nature itself continues the enterprise. Fingers crossed that the nesting of our international pair will be successful! The Estonian female bird is busy in the nest, the male arrives with nest materials. Urmas Sellis is on an eagle expedition in Russia, returning in mid-February. The camera this year is an Axis F41. From the forest the signal travels to an LMT mobile tower, from there via the LMT communication channels to Internet and then into the EENet server where the final decoding of the video and distribution to viewers takes place.

שיתופיות

עיצוב דיגיטלי. מקורות מידע על שילוב תקשוב. דוגמאות לשילוב תקשוב. סביבות למידה מקוונות. Irit1151.